Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19
Vineri, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27463, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de joi, 14 iulie a.c., când au fost
...[citește_toată_știrea]
15 Iulie 2022, 16:15
(2720 vizualizări -
0 comentarii)
Instituția Prefectului Ialomița: Creșterea numărului de infectări COVID-19, în atenția autorităților
În contextul creșterii numărului de infectări COVID-19, prefectul județului Ialomița a convocat vineri, 15 iulie 2022, o ședință cu conducerile Direcției de Sănătate Publică Ialomița, managerii și directorii
...[citește_toată_știrea]
15 Iulie 2022, 15:45
(8068 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști
Joi, 14 iulie a.c., polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag executării pedepselor privative de libertate
...[citește_toată_știrea]
15 Iulie 2022, 15:00
(14909 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Miercuri, 20 iulie 2022, termen de depunere pentru mai multe declarații fiscale
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 iulie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2022, 16:10
(26019 vizualizări -
0 comentarii)
Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic
Polițiștii din Coșereni, în cadrul unei acțiuni rutiere, au oprit joi, 13 iulie a.c., în localitatea Horia, două autoutilitare conduse de doi bărbați, în vârstă de 33 și 29 de ani, din județul Călărași
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2022, 16:10
(2531 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Incendiu extins pe 2 hectare
Miercuri, 13 iulie 2022, un echipaj din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu de vegetație uscată, produs la Fetești
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2022, 15:20
(10742 vizualizări -
0 comentarii)
Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale
Miercuri, 13 iulie 2022, patru echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2022, 15:10
(18462 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei
Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile, joi, 14 iulie 2022, în intervalul
...[citește_toată_știrea]
14 Iulie 2022, 13:45
(11429 vizualizări -
0 comentarii)
ANAF: 555 inspecții fiscale la Mari Contribuabili
Structurile cu atribuții de inspecție fiscală din cadrul ANAF au în derulare 555 de acțiuni de inspecție fiscală și control inopinat la Marii Contribuabili. Dintre acestea, 128 sunt la contribuabili care
...[citește_toată_știrea]
13 Iulie 2022, 14:00
(14923 vizualizări -
0 comentarii)
Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați
Miercuri, 13 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o cisternă pentru lichidarea unui incendiu de baloți de paie produs la Munteni
...[citește_toată_știrea]
13 Iulie 2022, 13:30
(11865 vizualizări -
0 comentarii)
Call-center ANAF la dispoziția contribuabililor
Agenția Națională de Administrare Fiscală oferă îndrumare și asistență contribuabililor în domeniul fiscal și cel al tehnologiei informației prin intermediul Call-Center-ului, la numărul de telefon: 031/403.91.60
...[citește_toată_știrea]
12 Iulie 2022, 13:10
(12615 vizualizări -
1 comentariu)
Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric
Marți, 12 iulie 2022, trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea
...[citește_toată_știrea]
12 Iulie 2022, 12:50
(22900 vizualizări -
0 comentarii)
Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 206000 de persoane au fost recenzate
În perioada 31 mai-17 iulie 2022 se desfășoară în județul Ialomița a treia etapă a Recensământului Populației și Locuințelor, etapă în care recenzorii intră în teren și colectează prin interviu «față-în
...[citește_toată_știrea]
11 Iulie 2022, 17:50
(15271 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara
Vineri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză si Prevenirea Criminalității și cei ai Serviciului Rutier Ialomița au realizat mai multe activități preventive în Tabăra «Pavilioane
...[citește_toată_știrea]
11 Iulie 2022, 16:35
(5845 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei
La sfârșit de săptămână, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea a două situații de urgență generate de producerea a două incendii, la anexele gospodărești ale unor
...[citește_toată_știrea]
11 Iulie 2022, 15:10
(13562 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Bordușani
Duminică, 10 iulie a.c., în jurul orelor 15,50, două echipaje de pompieri din Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier
...[citește_toată_știrea]
11 Iulie 2022, 14:55
(4120 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: 23 de ani de la înființarea Inspecției Muncii
Inspecția Muncii este organ de specialitate al administrației publice centrale, aflat în subordinea Ministerului Muncii și Justiției Sociale, prin care se exercită atribuțiile de autoritate de stat în domeniile
...[citește_toată_știrea]
11 Iulie 2022, 12:50
(11639 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc
Sâmbătă, 9 iulie a.c., pompierii din Fetești au intervenit cu 5 autospeciale dotate cu apă și spumă pentru a stinge un incendiu de vegetație uscată produs în zona Spitalul Vechi din Fetești. Flăcările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iulie 2022, 10:30
(23284 vizualizări -
0 comentarii)
Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni
Protopopiatul Urziceni a donat către Spitalul Municipal Urziceni aproximativ 100 de kilograme de legume. Produsele au fost oferite de către o cooperativă agricolă ce-și desfășoară activitatea pe raza localității
...[citește_toată_știrea]
8 Iulie 2022, 14:40
(3336 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină vineri, 8 iulie a.c, pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe DN2C, la ieșire din orașul Amara către
...[citește_toată_știrea]
8 Iulie 2022, 13:30
(13180 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic
Vineri, 8 iulie a.c., în Urziceni s-a produs un accident rutier. În urma impactului dintre două mașini, șoferii celor două autovehicule au fost răniți. Ambii șoferi au fost transportați la Spitalul Municipal
...[citește_toată_știrea]
8 Iulie 2022, 13:15
(14626 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o casă din Bordușani
Joi, 7 iulie 2022, jurul orelor 10,20, pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui incendiu la locuința unui cetățean din
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2022, 14:15
(12735 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Vindea haine contrafăcute
Luni, 4 iulie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat o tânără, de 25 de ani, din județul Tulcea, în timp ce oferea spre vânzare pe raza comunei Bordușani articole de îmbrăcăminte purtând însemnele și
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2022, 17:25
(6736 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbulești: Minor de 16 ani, identificat la volanul unei mașini
Polițiștii din Jilavele au depistat în trafic luni, 4 iulie a.c., un tânăr în vârstă de 16 ani, din comuna Bărbulești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Din verificările
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2022, 17:15
(12706 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Tineri teribiliști, pe șoselele din județ
În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița luni, 4 iulie a.c., au fost identificați în trafic un tânăr de 22 de ani și unul de 21 de ani, care au comis infracțiuni la
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2022, 17:00
(8878 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Se efectuează plata subvenției pentru motorina utilizată în primul trimestru al anului
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru cantitățile de motorină utilizate în perioada 01 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2022, 15:15
(15215 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: În orașul Fierbinți-Târg apa potabilă se va furniza după un program prestabilit
Ca urmare a fenomenului de secetă accentuată din ultima perioadă, s-a înregistrat o creștere a consumului de apă potabilă la nivelul sistemelor centralizate operate de RAJA Constanța. Totodată, la nivelul
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2022, 18:25
(11413 vizualizări -
0 comentarii)
Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 184 mii de persoane s-au recenzat. Adâncata a finalizat procesul de recenzare!
În perioada 31 mai-17 iulie 2022 se desfășoară în județul Ialomița a treia etapă a Recensământului Populației și Locuințelor, etapă în care recenzorii intră în teren și colectează prin interviu «față-în
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2022, 17:40
(9751 vizualizări -
0 comentarii)
O mașină a lovit un cal. Accidentul s-a produs între Slobozia și Bucu!
Duminică, 3 iulie a.c., în jurul orelor 21,40, pe DN2A, între Slobozia și Bucu, s-a produs un accident rutier. Astfel, un autoturism a lovit un cal, la locul evenimentului intervenind două echipaje de pompieri
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2022, 14:50
(9779 vizualizări -
0 comentarii)
ANAF: Rambursări TVA de 2,78 miliarde de lei, în luna iunie 2022
Agenția Națională de Administrare Fiscală a rambursat, în luna iunie a.c., 2,78 miliarde de lei, cu 1 miliard de lei mai mult decât în iunie 2021, dar și peste media lunară din anul 2022 (de 1,82 miliarde
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2022, 13:35
(13272 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...