Balaciu: Incendiu la șira de furaje
Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 11:15
(5780 vizualizări -
0 comentarii)
Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni
Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2015, 10:10
(6541 vizualizări -
0 comentarii)
Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni
Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 20:35
(9434 vizualizări -
21 comentarii)
Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial
Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 19:25
(6391 vizualizări -
1 comentariu)
APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea
Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 17:20
(9942 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 16:15
(4849 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență
În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 14:35
(3293 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute
Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 13:40
(4146 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»
O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 12:25
(8146 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: Au furat din casă
Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 11:15
(4934 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Fără permise sau beți la volan
Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2015, 10:10
(5881 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353
3 Martie 2015, 16:15
Ialomița: Beți la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 13:15
(2473 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: S-a răsturnat cu mașina
Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 12:45
(5268 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări -
0 comentarii)
Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr
Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină
...[citește_toată_știrea]
3 Martie 2015, 10:25
(10525 vizualizări -
0 comentarii)
Accident groaznic la intrarea în Slobozia!
Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel
...[citește_toată_știrea]
26 Februarie 2015, 17:05
(7088 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Patru proxeneți, arestați
În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 18:05
(5646 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A furat banii din casa de marcat!
Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut,
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 17:30
(7909 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști
Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 16:50
(6044 vizualizări -
1 comentariu)
Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic
Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 15:15
(4969 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști
Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 13:40
(5400 vizualizări -
1 comentariu)
Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața
O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 11:50
(6508 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor
Polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor preventive, organizate în sistem integrat. Cu această ocazie, oamenii legii din cadrul mai multor servicii ale Inspectoratului de Poliție al Județului
...[citește_toată_știrea]
25 Februarie 2015, 10:15
(5845 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Mandat de arestare de 30 de zile pentru «tentativă de omor»
Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul BOCÎRNEA IONUȚ, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de
...[citește_toată_știrea]
20 Februarie 2015, 18:05
(7266 vizualizări -
0 comentarii)
Cetățean chinez, rezident în Ialomița, arestat preventiv pentru 174 de infracțiuni economice
Judecătorii Tribunalului Ialomița au admis propunerea de arestare preventivă emisă de procurorii Parchetului Județean pe numele lui Li Shenggheng și Fănel Mocanu. Cei doi sînt acuzați de săvîrșirea a peste
...[citește_toată_știrea]
20 Februarie 2015, 11:50
(7630 vizualizări -
1 comentariu)
Procurorii pe urmele evazioniștilor. Firme din Slobozia care comercializau îngrășăminte chimice, călcate de mascați!
Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 6 locații de pe raza municipiului Slobozia. Vizate au fost 6 sedii de societăți comerciale și tot atîția suspecți, acuzați de fapte de
...[citește_toată_știrea]
19 Februarie 2015, 19:20
(11435 vizualizări -
2 comentarii)
Accident pe varianta Sloboziei
Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier joi, 19 februarie 2015, în jurul orei 12,20, pe varianta ocolitoare a municipiului Slobozia. În urma impactului, un bărbat în vîrstă de 63 ani
...[citește_toată_știrea]
19 Februarie 2015, 16:10
(6082 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentier agricol
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează rentierii ialomițeni că, pentru a intra în posesia rentei viagere pentru anul 2014, trebuie să se prezinte
...[citește_toată_știrea]
19 Februarie 2015, 12:25
(7024 vizualizări -
0 comentarii)
Interlopul Toma Frusin, condamnat definitiv la închisoare
Curtea de Apel București l-a condamnat definitiv pe interlopul Frusin Toma, din Slobozia, la 6 ani de închisoare cu executare, în dosarul în care a fost cercetat penal pentru «vătămare corporală», de procurorii
...[citește_toată_știrea]
19 Februarie 2015, 11:05
(9381 vizualizări -
2 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Mai 2017, 12:13)
"Suporter" se pare ca esti un om din anturajul echipei,altfel nu se explica de unde cunosti astfel de amanunte ! Oricum la ce rezultate a avut echipa recent o schimbare trebuia facuta ! Sincer nici Enache nu mi se pare tocmai potrivit dar sa nu ne repezim acum direct la gatul lui ! Sa avem rabdare zic . . . Pana cand . . . ???
(26 Mai 2017, 10:03)
Ionescu a fost demis. Enache este noul antrenor
(25 Mai 2017, 22:57)
ion ionescu e cel mai slab antrenor pe care l-am putut vedea vreodata .
n-are nicio idee tactica , el nu a inteles fotbalul niciodata
abia stie sa lege 2 vorbe ..
(25 Mai 2017, 14:06)
pe Călin nu prea l-am văzut în teren și poate nu i-au fost acordate destule șanse, dar de Topor nu prea ai ce să spui, a jucat destul de bine, eu asa cred.
despre promovare trecută nu pot spune nimic că nu cunosc dar nu poți să-i ei meritele lui Ionescu, poate atunci era si el la început si nu era așa de arogant si plin de el și atunci se explică de ce l-au respectat și jucătorii din acea perioadă.
(25 Mai 2017, 12:36)
De la anul daca se vrea promovare afara cu Ionescu si trebuie facute vreo 4-5 transferuri. Calin si Topor out si ei ca sunt slabi.Cand a promovat cu Ionescu in liga a doua echipa era facuta de Rauta.
(25 Mai 2017, 11:32)
Pentru unirea 04, poti să ne spui ce bani le-au intrat la jucători în buzunar dupa cele trei meciur?
îți spun eu, doar vechile salarii în rest numai doar jigniri din partea marelui antrenor care la victorie se laudă singur iar la înfrângerii învinovățește jucători, cum ai vrea sa mai joace băeții dacă tu nu ști să te apropii de ei și să le spui o vorbă de încurajare chiar și atunci când greșesc pentru a le ridica moralul.
(25 Mai 2017, 01:06)
Multi pe aici vad ca blameaza antrenorul.Ok,are si el o vina ca mai jigneste si uneori isi iese din pepeni prea repede pe unii jucatori,iar comportamentul nu este demn de anul 2017.Dar,trebuie sa ne uitam si la minunatii nostri jucatori de la Unirea.
Cand au vrut si au avut interesul au pus osul,au facut 3 victorii(metaloglobus,viitorul,modelu),ca sa primeasca mai multi bani de la primarie.Iar,dupa ce s-a aprobat marirea de buget,baietii n-au mai jucat nimic si au lasat-o mai moale.Pai nu-i chiar asa dragi jucatori,v-ati vazut cu banii in buzunare,iar apoi ati facut figuratie....
Daca se vrea promovare la anul,trebuie in primul rand un lot competitiv,nu doar 3-4 jucatori care duc greul,si restul de umplutura,fara suparare.Trebuie inceput de la capitolul portar,actualul portar nu-i meci sa nu greseasca cel putin cate una ,si continuat apoi cu toate posturile.
Cu antrenorul trebuie avuta o discutie,si vazut daca vrea sa se schimbe comportamental si sa atace promovarea.Nu intotdeuna gaselnita romaneasca de a schimba imediat antrenorul este solutia !
Hai Unirea-vor veni si vremuri mai bune
(24 Mai 2017, 16:15)
Enache nu e bun ?
Sau nu este agreat de comunistii din fotbalul Ialomitean?
(24 Mai 2017, 12:59)
E clar ca nu avem antrenor de calitate ! Ultima promovare realizata chiar daca a fost tot cu el pe banca a fost doar un noroc chior ! Oamenii apropiati echipei stiu ca nu are valoare de L3,antrenamentele sunt de nivel judetean iar prietenia cu dl Lemnaru il tine pe banca !
(24 Mai 2017, 11:27)
Se pare ca asa se aude ca atmosfera la echipa sa stricat rau din cauza comportamentului acestui clovn de liga judeteana care in loc sa dea o indicatie tehnica de care nu este in stare doar zbiara pe acolo;daia nici la meciuri nu mai vin ca sa nu il mai vad cum se intoarce catre banca sa isi gaseasca scuze ca sa il auda lumea de la oficiala(penibil)se aude ca ameninta jucatorii ca ii da el afara pe toti,mai bn s-ar da pe el ca este depasit din toate punctele de vedere( psihic,tactic si mai ales moral)puneti domnilor la echipa niste baieti tineri cum a fost si Mihalcea nu comunisti cu idei vechi care cred ca detin adevarul absolut.
(24 Mai 2017, 09:37)
La echipa trebuie schimbat ceva. Se vorbeste ca antrenorul principal Ionescu nu se mai intelege cu jucatorii acestia fiind deranjati de modul de comunicare prost pe care il are acesta fiind permanent jigniti la antrenamente sau jocurile oficiale. Daca se doreste promovarea ar trebui gandita si o schimbare de antrenor.
(24 Mai 2017, 01:16)
Dupa jocul perfect contra Metaloglobus parca nu am vrut sa mai jucam.Le-a fost frica de o eventuala promovare de pe locul 2??