Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt
Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți
În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni
La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 19:45
(6290 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei
Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 08:45
(5357 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor
O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 08:05
(7684 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată
Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 16:25
(5776 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme
În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 13:35
(7397 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină
Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști
Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 11:05
(4953 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Beat mangă la volan
Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară
Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 09:45
(4882 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 08:15
(8014 vizualizări -
2 comentarii)
Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița
Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 05:50
(6042 vizualizări -
0 comentarii)
Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 04:20
(6465 vizualizări -
1 comentariu)
Incendii la Țăndărei și Căzănești
Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 04:10
(6285 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 03:05
(7349 vizualizări -
0 comentarii)
Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...
Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2015, 12:15
(10836 vizualizări -
9 comentarii)
Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»
În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări -
2 comentarii)
DSVSA Ialomița: Carne confiscată
Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări -
5 comentarii)
Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!
Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Pieton acroșat de o mașină
Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 19:45
(5301 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat
Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 18:15
(8249 vizualizări -
2 comentarii)
DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale
Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 16:50
(4876 vizualizări -
0 comentarii)
Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan
Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 15:25
(6172 vizualizări -
0 comentarii)
anunț vînzare
De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița
teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp
(birouri utilate,
locuință 100 mp)
NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958
27 Ianuarie 2015, 11:30
Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne
Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu
Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 18:10
(9109 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept
Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: A furat 13 oi
Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015
Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Mai 2017, 12:13)
"Suporter" se pare ca esti un om din anturajul echipei,altfel nu se explica de unde cunosti astfel de amanunte ! Oricum la ce rezultate a avut echipa recent o schimbare trebuia facuta ! Sincer nici Enache nu mi se pare tocmai potrivit dar sa nu ne repezim acum direct la gatul lui ! Sa avem rabdare zic . . . Pana cand . . . ???
(26 Mai 2017, 10:03)
Ionescu a fost demis. Enache este noul antrenor
(25 Mai 2017, 22:57)
ion ionescu e cel mai slab antrenor pe care l-am putut vedea vreodata .
n-are nicio idee tactica , el nu a inteles fotbalul niciodata
abia stie sa lege 2 vorbe ..
(25 Mai 2017, 14:06)
pe Călin nu prea l-am văzut în teren și poate nu i-au fost acordate destule șanse, dar de Topor nu prea ai ce să spui, a jucat destul de bine, eu asa cred.
despre promovare trecută nu pot spune nimic că nu cunosc dar nu poți să-i ei meritele lui Ionescu, poate atunci era si el la început si nu era așa de arogant si plin de el și atunci se explică de ce l-au respectat și jucătorii din acea perioadă.
(25 Mai 2017, 12:36)
De la anul daca se vrea promovare afara cu Ionescu si trebuie facute vreo 4-5 transferuri. Calin si Topor out si ei ca sunt slabi.Cand a promovat cu Ionescu in liga a doua echipa era facuta de Rauta.
(25 Mai 2017, 11:32)
Pentru unirea 04, poti să ne spui ce bani le-au intrat la jucători în buzunar dupa cele trei meciur?
îți spun eu, doar vechile salarii în rest numai doar jigniri din partea marelui antrenor care la victorie se laudă singur iar la înfrângerii învinovățește jucători, cum ai vrea sa mai joace băeții dacă tu nu ști să te apropii de ei și să le spui o vorbă de încurajare chiar și atunci când greșesc pentru a le ridica moralul.
(25 Mai 2017, 01:06)
Multi pe aici vad ca blameaza antrenorul.Ok,are si el o vina ca mai jigneste si uneori isi iese din pepeni prea repede pe unii jucatori,iar comportamentul nu este demn de anul 2017.Dar,trebuie sa ne uitam si la minunatii nostri jucatori de la Unirea.
Cand au vrut si au avut interesul au pus osul,au facut 3 victorii(metaloglobus,viitorul,modelu),ca sa primeasca mai multi bani de la primarie.Iar,dupa ce s-a aprobat marirea de buget,baietii n-au mai jucat nimic si au lasat-o mai moale.Pai nu-i chiar asa dragi jucatori,v-ati vazut cu banii in buzunare,iar apoi ati facut figuratie....
Daca se vrea promovare la anul,trebuie in primul rand un lot competitiv,nu doar 3-4 jucatori care duc greul,si restul de umplutura,fara suparare.Trebuie inceput de la capitolul portar,actualul portar nu-i meci sa nu greseasca cel putin cate una ,si continuat apoi cu toate posturile.
Cu antrenorul trebuie avuta o discutie,si vazut daca vrea sa se schimbe comportamental si sa atace promovarea.Nu intotdeuna gaselnita romaneasca de a schimba imediat antrenorul este solutia !
Hai Unirea-vor veni si vremuri mai bune
(24 Mai 2017, 16:15)
Enache nu e bun ?
Sau nu este agreat de comunistii din fotbalul Ialomitean?
(24 Mai 2017, 12:59)
E clar ca nu avem antrenor de calitate ! Ultima promovare realizata chiar daca a fost tot cu el pe banca a fost doar un noroc chior ! Oamenii apropiati echipei stiu ca nu are valoare de L3,antrenamentele sunt de nivel judetean iar prietenia cu dl Lemnaru il tine pe banca !
(24 Mai 2017, 11:27)
Se pare ca asa se aude ca atmosfera la echipa sa stricat rau din cauza comportamentului acestui clovn de liga judeteana care in loc sa dea o indicatie tehnica de care nu este in stare doar zbiara pe acolo;daia nici la meciuri nu mai vin ca sa nu il mai vad cum se intoarce catre banca sa isi gaseasca scuze ca sa il auda lumea de la oficiala(penibil)se aude ca ameninta jucatorii ca ii da el afara pe toti,mai bn s-ar da pe el ca este depasit din toate punctele de vedere( psihic,tactic si mai ales moral)puneti domnilor la echipa niste baieti tineri cum a fost si Mihalcea nu comunisti cu idei vechi care cred ca detin adevarul absolut.
(24 Mai 2017, 09:37)
La echipa trebuie schimbat ceva. Se vorbeste ca antrenorul principal Ionescu nu se mai intelege cu jucatorii acestia fiind deranjati de modul de comunicare prost pe care il are acesta fiind permanent jigniti la antrenamente sau jocurile oficiale. Daca se doreste promovarea ar trebui gandita si o schimbare de antrenor.
(24 Mai 2017, 01:16)
Dupa jocul perfect contra Metaloglobus parca nu am vrut sa mai jucam.Le-a fost frica de o eventuala promovare de pe locul 2??