Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm clar planurile, l-au recomandat relațiile și fondurile tatălui, munca adolescenților înregimentați în campania electorală PSD și pasiunea pe care o împărtășește cu primarul Adrian Mocioniu pentru cluburile de noapte din București. Nu detaliem, chiar dacă au folosit mașina instituției, că ei sunt băieți tineri și becheri, iar noi niște boșorogi geloși pe succesul lor administrativ... Cu sau fără recomandare însă, pe baza unui «proiect de management» scris cu mânuța lui și a unui proiect de hotărâre aprobat în plenul Consiliului Local care i-a permis primarului Adrian Mocioniu să îl remunereze corespunzător ambițiilor sale, Valeriu Roșca devenit director al DADP. Și, după toate probabilitățile, va administra domeniul public al municipiului Slobozia în familie, căci nici nu ajunsese bine la sediu când, spun gurile rele din instituție, tatăl domniei sale a oprit «icscinciu’» lângă o echipă de 5 muncitori DADP care tăiau frunză la maidanezi și a tunat: «Gata, fir-ați ai dracului de săraci! De azi înainte, la muncă. O să am personal grijă de asta, că acum băiatul meu e șef la DADP... Ce atâția șefi, ’tu-vă mama voastră de puturoși care nu faceți nimic toată ziua!». Noi însă respingem cu vehemență și in corpore toate aceste delațiuni ordinare și susținem public că Valeriu Roșca merită o șansă...

Un oraș european cu Valeriu
Exact ca și prietenul său Adrian Mocioniu, Valeriu Roșca visează să ofere slobozenilor și sieși, atunci când se va plimba pe străzi alături de patrupedul din dotare, un oraș european. «Ceea ce am găsit, nu-mi place! Ca locuitor al orașului care iese zilnic cu câinele, sunt nemulțumit... Sunt copaci strâmbi, care pun în pericol viața locuitorilor, bunurile acestora și mobilierul urban... Lucrările de toaletare vor fi făcute în limita legii, iar săptămâna viitoare voi avea o întâlnire cu domnul Checiu de la Silvic și domnul Ghiauru de la Mediu pentru a stabili cadrul legal. Am un curs de horticultură și eu și pot să dau indicații... Avem exemple foarte frumoase, de bună practică, din parcurile europene și parcurile din țară. De exemplu, cel din Vaslui, care este excepțional!». Pe lângă toaletarea parcurilor, Valeriu Roșca este preocupat de activitatea de dezinsecție, pe care dorește să o modifice, și de mecanizarea activității DADP, pentru a eficientiza munca subordonaților. În plus, conștient că iarna este aproape, promite că va asigura deszăpezirea străzilor din oraș în cel mai scurt timp posibil, astfel încât slobozenii să fie mulțumiți pentru prima dată de serviciile oferite de DADP. «Am venit aici din ambiție. Sunt cetățean al orașului, m-am născut aici și, probabil, aici o să-mi petrec restul vieții... Vreau să am un oraș european, precum capitalele Europei pe care le-am vizitat! Este o ambiție personală să reușesc să fac la fel și aici...» a mai declarat Valeriu Roșca.

Utilaje de deszăpezire de 7 milioane de lei Valeriu Roșca are o șansă mică, dar vioaie, să respecte măcar una dintre promisiunile făcute slobozenilor. La începutul acestei luni, Consiliul Local a aprobat declanșarea procedurilor de licitație pentru achiziționarea unui parc de utilaje pentru activitatea de deszăpezire la nivelul orașului. Valoarea investiției se ridică la peste 7 milioane de lei, sumă care urmează să fie asigurată din bugetul local. Deși procedurile au fost declanșate, iar Primăria Slobozia a disponibilizat o primă tranșă în valoare de 1,5 milioane lei, șansele ca aceste utilaje să fie achiziționate înainte de prima ninsoare sunt infime. Oficialii Primăriei Slobozia sunt însă optimiști. «Va fi o mare realizare pentu Primăria Slobozia. Vrem ca aceste utilaje să rămână orașului!» a declarat viceprinarul Rudolf Gradea pe marginea acestui subiect. Reamintim că, până acum, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia Slobozia a asigurat activitatea de deszăpezire cu utilaje depășite tehnologic sau cu utilaje închiriate la prețuri nejustificat de mari.

18 Octombrie 2017, 17:10 (21248 vizualizări - 33 comentarii)

Citiți și:
DADP a declarat război plopilor Sloboziei
A început dezinsecția de primăvară la Slobozia
1 milion de flori pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


nelu:
(20 Octombrie 2017, 02:44)
Vai de capul nostru..........
Cineva:
(20 Octombrie 2017, 01:09)
I-aș sugera noului director DADP să ”ia cu asalt” și asociațiile de locatari. să le sprijine și să le împingă de la spate să se implice. Ce-ar fi daca s-ar organiza un concurs? Bine premiat, pentru a stimula participarea. Care să devină tradițional, anual. ”Cel mai bun administrator”, poate și ”Cel mai frumos spațiu verde”. De pe lângă blocuri, evident. Poate că locuitorii acestui oraș, ”anesteziați” de nepăsare(a lor și a celor responsabili de gospodărirea urbei), s-ar mobiliza, ar trăi, nu ar dormi. 
Un om:
(19 Octombrie 2017, 23:27)
La ora actuală, Slobozia are cea mai slabă conducere/administrație de la înființarea PSD!!!! Cei mai slab pregătiți oameni in management....nu tu studii de specialitate, nici măcar experiența.....
Cin's-a fript cu ciorba:
(19 Octombrie 2017, 21:02)
Apropo@Maria, despre"ce aveti, ma, cu omul". Filmul asta l-au mai vazut slobozenii: Mocioniu, baiat tanar, frumos, prezentabil, onest, cu visuri frumoase pt oras si pt locuitorii sai, fonduri europene etc, etc. Realizari? Salariu urias, excursii in Asia, dat jos panoul de catarat('marea realizare'a lui Stoica), adus cadane proaspete prin primarie. Vivat, crescat, floreat!
Maria:
(19 Octombrie 2017, 18:34)
Bravo, Rosca Vali. Pentru ,,baiatu lui tata,, sau cine esti tu : vulpea unde nu ajunge spune ca pute. Ce aveti ma cu un om care vrea sa faca ceva pentru aceasta urbe? Voi vreti sa fiti mereu contra. De ce nu va schimbati atitudinea si incercati sa dati idei bune, utile, frumoase nu sa taiati elanul omului. Este baiat tanar, corect si respectos. Consider ca poate face treaba buna si mai ales ca va incerca sa schimbe lucruri si mentalitati. Trebuie sa fie ajutat nu descurajat. Inca odata bravo Vali si te rog dovedeste ca esti baiat curajos, destept si onest, asa cum te cunoastem noi cei care avem incredere in tine.
slobozia......:
(19 Octombrie 2017, 18:19)
* ar trebui taiati pomii fructiferi, care fac numai mizerie si aduna insectele in jurul lor  - pe trotuare unde nu poti pasi in"mocirla"  produsa;
** deasemenea, pomii de pe langa blocuri risca sa decoperteze peretii dublati cu celuloza ( domnii/doamnele din cadrul asociatiilor de locatari dorm- nu si cand isi iau indemnizatia destul de frumoasa )
*** canalizarile de la blocuri risca sa cada -se surpa - ( a se vedea  bl.4 - str.Miron Costin )
G:
(19 Octombrie 2017, 17:32)
Nu știu cine e și nici cât e de capabil noul director DADP, dar știu că cel care a fost schimbat era catastrofă. Bine că l-au dat jos. Oricine e mai bun decât el.
Sava:
(19 Octombrie 2017, 16:54)
Daca si mutalau asta mai sta prin cazinouri vine sigur sfarsitul lumii.
Cred ca putem sa l invinuim de orice(chiar si sa l suspectam de inteligenta)..dar ca i golanas, gagicar si jucator sigur nu.Bine... e cel mai simplu sa spunem de un  tanar ai carui parinti nu s asistati social ca e depravat sau de bani gata.
Mario:
(19 Octombrie 2017, 16:20)
Sa fie ințeles un lucru, “tacsu” sau “taică-su” nu a dat examen în locul fiului. Sunt și alte posturi de conducere care își asteptă candidații, pentru că cei ce s-au prezentat nu au fost în stare să treacă de punctajul solicitat….. cei ce comentati, mergeți la examen, arătați de ce sunteți voi capabili, eu așa zic.
Și chiar și așa “hardughia de după Peri” e făcută din proprii bani și nu trebuie să dea socoteală nimanui și nu vad legatura cu ceea ce e relatat în articol.
Cât despre limbajul menționat în articol cu privire la cele spuse tot de taică-su, fie e o înfloritură a gurilor rele din instituție, fie o inventie.
Până când o să vă mai luati de el ca persoană, de familie și de trei generații mai departe,.
Taică-su nu are legatură și nici nu va avea vreodată cu tot ceea ce presupune DADP și nici nu îl interesează.. Hai să lasăm “omul” să-și facă treaba.
Draga@Florentina:
(19 Octombrie 2017, 15:37)
Multi dintre locuitorii Sloboziei au reusit sa faca ceva in viata: o profesie, ocasa,o familie, copii, nepoti etc.Si-au achitat obligatiile catre stat, au fost si inca sunt onesti anonimi care nu-si dau cu caramida in piept ca sunt "patrioti" sau ca lupta pt binele tarisoarei noastre. Dar cel mai mult au facut, platind din banii lor salarii pe care ei nu le-au visat, celor care s-au laudat ca fac din Slobozia un oras european. Si cu ce s-au ales? Cu apa otravita la robinet de 7 ani, cu bidoane carate pe scari, cu praf in tot orasul de la groapa atomica, cu circ anual la "zilele orasului", cu statui monstruoase de miliarde de lei, cu locuri de parcare lipsa, cu strazi avand trotuare serpuind ca valurile marii, cu parc industrial unde sufla vantul, cu cartiere pt tineri lipsite de utilitati de ani de zile, cu un ciopor de cadane pe post de "specialisti" prin birourile CJ si ale primariei, cu excursii ale edililor in China si Japonia(pt europenizarea orasului), cu chiolhanuri "capitanilor" lui Mihai Viteazul etc,etc. Si-atunci cum sa te mai astepti la entuziasm si laude pt fiecare numire politica a cate unui personaj psd-ist in posturi de raspundere dupa atatea "realizari marete"?..
T.M.:
(19 Octombrie 2017, 12:45)
pentru succes in activitate recomand dl Rosca sa umble putin la fiecare sector de activitate,mai ales la spatii verzi unde Rizea este patron ,favorizeaza cativa ciubucari Gabi M,Victor P si multi altii iar pe prosti....,pe vremea rea pe favoriti ii inchide in hala de la ora 2 pe prosti ii tine la usa,iar el sta si bea sus in birou si seara face misto de muncitori  si le pune fiola.
FLORENTINA:
(19 Octombrie 2017, 12:42)
Nu vă mai înțelege nimeni… oricine se “riscă” să-și asume responsabilitățile unui astfel de post de conducere, pentru mulți dintre voi nu este bun. E luat din prima zi cu critici și huleli, fiecare iși exprimă doar părerea negativă, ba ca e a lu’, ba ca e cu recomandare sau nu mai stiu ce. 
Ce spuneți sa il încurajăm, să-l susținem și să-l sprijinim (cu idei, dacă multi dintre cei care stiu să critice, au și așa ceva). Nu vom reuși sa ne civilizam și sa performam hulind pe oricine. Nu mai aruncați cu vorbe aiurea.
Voi sunteti în stare sa realizați “CEVA”?
Fiecere să-și pună intrebarea dacă e în stare să-și asume astfel de responsabilități?
               Felicitari domnului Valeriu Roșca pentru ambiția personală, îi doresc să găsescă sprijinul necesar, financiar și nu numai, să poată să pună în practică proiectele pe care și le-a propus. Mult succes!
P.S. Nu sunt membru PSD, sunt doar un cetățean al Sloboziei care iși dorește un oraș mai bun.
marius:
(19 Octombrie 2017, 12:18)
e clar.privatizeaza si dadpu.nui scapa nimik lu tacsu
Baiatu lu Tata:
(19 Octombrie 2017, 11:42)
Corect. Valentin, fiul lui Nicu ROSCA de la spalatorie si cu hardughia de dupa Peri, este un veritabil Copil de Bani-Gata, celebru prin liniutele de pe Chimiei, noptile pierdute prin cluburi si sali de jocuri, este gata sa rezolve problemele dadp-iste ale orasului.....Ma mir si ma inchin.....Mai mult ca sigur ca tasu o sa conduca toate matrapazlacurile cu tantarii, zapada si alte panselute!!!!! DNA, ai legatura....
Gigi:
(19 Octombrie 2017, 02:16)
Îl recomanda doar vârsta. Un îngâmfat copil de bani gata, dar mai rău ca pana acum nu are cum sa fie:) deci.. Succes.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi de peste 176000 de lei, 18 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii au intervenit la 72 de evenimente și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 176500 de lei, iar pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 18:05
(6622 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Șase subofițeri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au fost mobilizați să intervină în localitățile din Moldova, afectate de inundațiile din ultimele săptămâni. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 17:05
(6084 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A murit din cauza extenuării

Un bărbat de 49 de ani, angajat ca maseur în cadrul Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara a murit la serviciu, din cauza oboselii. Bărbatului i s-a făcut rău în timp ce făcea un masaj unei persoane și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2018, 18:05
(7489 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-distribuție Dobrogea anunță pentru săptămâna viitoare, 2-6 iulie 2018, mai multe intervenții la rețeaua de distribuție și alimentare cu energie electrică din județul Ialomița. Astfel, energia electrică ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:40
(8159 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Movilița

Joi, 28 iunie 2018, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu victime. Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:25
(8144 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, în vizorul ITM Ialomița

Potrivit Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, numărul unităților din județul Ialomița cu peste 21 de salariați, la 31.05.2018,
era de 427, din care cu capital de stat (inclusiv bugetari) ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 19:20
(5133 vizualizări - 0 comentarii)


«O viață cât un Centenar»: O ialomițeancă, sărbătorită de reprezentanții MAI

Joi, 28 iunie 2018, s-a desfășurat la Valea Măcrișului acțiunea locală a proiectului, derulat la nivel național de Ministerul Afacerilor Interne, «O viață cât un Centenar». Campania are ca scop omagierea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 16:55
(6667 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Infractor arestat

Polițiștii din Ialomița au identificat un tânăr, de 28 de ani, din localitatea Borănești, care se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani pentru comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Acesta ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:40
(5659 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiștii din Ialomița pe șoselele județului, a fost identificat un tânăr de 29 de ani care conducea în stare de ebrietate. Acesta a refuzat testarea cu aparatul Drager ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:15
(4547 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Măsuri preventive împotriva incendiilor de vegetație uscată

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care fermierii trebuie să protejeze terenurile agricole de riscul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:05
(7212 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: A murit strivit de un copac

Este anchetă la Postul de Poliție Vlădeni după ce un bărbat, de 60 de ani, a murit miercuri, 20 iunie 2018, strivit de un copac, într-o pădure de la marginea localității. În momentul de față se fac cercetări ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2018, 13:55
(5477 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii mai 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5447 șomeri, din care 678 șomeri indemnizați, respectiv 4769 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 21:10
(4688 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști din Ialomița, la «Cupa Zâmbetelor»

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița s-au alăturat campaniei umanitare «Cupa Zâmbetelor», care a fost inițiată de un localnic din Ciulnița și se află la a doua ediție. Scopul campaniei este ajutorarea copiilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 20:25
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional din Săveni, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat de 31 de ani, din Săveni, pe numele căruia exista un mandat european de arestare emis de autoritățile franceze. Cel în ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:35
(6580 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 160000 de lei, 18 permise reținute

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 100 de evenimente și au aplicat 499 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape 160000 de lei. De asemenea, au constatat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:15
(6411 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț arestat

Un bărbat de 33 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt» și «furt calificat», a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 20:15
(5419 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în intervalele ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 19:05
(6875 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Furt comis după metoda «Sinești»

Doi tineri 20 și 25 de ani, ambii din Urziceni, au fost arestați după ce au furat bunuri dintr-o mașină parcată pe DN2A, în zona localității Lilieci, după metoda «Sinești». Polițiștii nu exclud varianta ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 18:48
(5855 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentă de 13 ani, înghițită de apele Brațului Borcea

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în momentul de față pentru a scoate din apele Brațului Borcea o adolescentă de 13 ani, din zona municipiului Fetești, care ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2018, 19:46
(7842 vizualizări - 0 comentarii)


CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9404 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5946 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(7005 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8101 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7274 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8091 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5475 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5348 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4107 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...