Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm clar planurile, l-au recomandat relațiile și fondurile tatălui, munca adolescenților înregimentați în campania electorală PSD și pasiunea pe care o împărtășește cu primarul Adrian Mocioniu pentru cluburile de noapte din București. Nu detaliem, chiar dacă au folosit mașina instituției, că ei sunt băieți tineri și becheri, iar noi niște boșorogi geloși pe succesul lor administrativ... Cu sau fără recomandare însă, pe baza unui «proiect de management» scris cu mânuța lui și a unui proiect de hotărâre aprobat în plenul Consiliului Local care i-a permis primarului Adrian Mocioniu să îl remunereze corespunzător ambițiilor sale, Valeriu Roșca devenit director al DADP. Și, după toate probabilitățile, va administra domeniul public al municipiului Slobozia în familie, căci nici nu ajunsese bine la sediu când, spun gurile rele din instituție, tatăl domniei sale a oprit «icscinciu’» lângă o echipă de 5 muncitori DADP care tăiau frunză la maidanezi și a tunat: «Gata, fir-ați ai dracului de săraci! De azi înainte, la muncă. O să am personal grijă de asta, că acum băiatul meu e șef la DADP... Ce atâția șefi, ’tu-vă mama voastră de puturoși care nu faceți nimic toată ziua!». Noi însă respingem cu vehemență și in corpore toate aceste delațiuni ordinare și susținem public că Valeriu Roșca merită o șansă...

Un oraș european cu Valeriu
Exact ca și prietenul său Adrian Mocioniu, Valeriu Roșca visează să ofere slobozenilor și sieși, atunci când se va plimba pe străzi alături de patrupedul din dotare, un oraș european. «Ceea ce am găsit, nu-mi place! Ca locuitor al orașului care iese zilnic cu câinele, sunt nemulțumit... Sunt copaci strâmbi, care pun în pericol viața locuitorilor, bunurile acestora și mobilierul urban... Lucrările de toaletare vor fi făcute în limita legii, iar săptămâna viitoare voi avea o întâlnire cu domnul Checiu de la Silvic și domnul Ghiauru de la Mediu pentru a stabili cadrul legal. Am un curs de horticultură și eu și pot să dau indicații... Avem exemple foarte frumoase, de bună practică, din parcurile europene și parcurile din țară. De exemplu, cel din Vaslui, care este excepțional!». Pe lângă toaletarea parcurilor, Valeriu Roșca este preocupat de activitatea de dezinsecție, pe care dorește să o modifice, și de mecanizarea activității DADP, pentru a eficientiza munca subordonaților. În plus, conștient că iarna este aproape, promite că va asigura deszăpezirea străzilor din oraș în cel mai scurt timp posibil, astfel încât slobozenii să fie mulțumiți pentru prima dată de serviciile oferite de DADP. «Am venit aici din ambiție. Sunt cetățean al orașului, m-am născut aici și, probabil, aici o să-mi petrec restul vieții... Vreau să am un oraș european, precum capitalele Europei pe care le-am vizitat! Este o ambiție personală să reușesc să fac la fel și aici...» a mai declarat Valeriu Roșca.

Utilaje de deszăpezire de 7 milioane de lei Valeriu Roșca are o șansă mică, dar vioaie, să respecte măcar una dintre promisiunile făcute slobozenilor. La începutul acestei luni, Consiliul Local a aprobat declanșarea procedurilor de licitație pentru achiziționarea unui parc de utilaje pentru activitatea de deszăpezire la nivelul orașului. Valoarea investiției se ridică la peste 7 milioane de lei, sumă care urmează să fie asigurată din bugetul local. Deși procedurile au fost declanșate, iar Primăria Slobozia a disponibilizat o primă tranșă în valoare de 1,5 milioane lei, șansele ca aceste utilaje să fie achiziționate înainte de prima ninsoare sunt infime. Oficialii Primăriei Slobozia sunt însă optimiști. «Va fi o mare realizare pentu Primăria Slobozia. Vrem ca aceste utilaje să rămână orașului!» a declarat viceprinarul Rudolf Gradea pe marginea acestui subiect. Reamintim că, până acum, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia Slobozia a asigurat activitatea de deszăpezire cu utilaje depășite tehnologic sau cu utilaje închiriate la prețuri nejustificat de mari.

18 Octombrie 2017, 17:10 (20334 vizualizări - 33 comentarii)

Citiți și:
DADP a declarat război plopilor Sloboziei
A început dezinsecția de primăvară la Slobozia
1 milion de flori pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


nelu:
(20 Octombrie 2017, 02:44)
Vai de capul nostru..........
Cineva:
(20 Octombrie 2017, 01:09)
I-aș sugera noului director DADP să ”ia cu asalt” și asociațiile de locatari. să le sprijine și să le împingă de la spate să se implice. Ce-ar fi daca s-ar organiza un concurs? Bine premiat, pentru a stimula participarea. Care să devină tradițional, anual. ”Cel mai bun administrator”, poate și ”Cel mai frumos spațiu verde”. De pe lângă blocuri, evident. Poate că locuitorii acestui oraș, ”anesteziați” de nepăsare(a lor și a celor responsabili de gospodărirea urbei), s-ar mobiliza, ar trăi, nu ar dormi. 
Un om:
(19 Octombrie 2017, 23:27)
La ora actuală, Slobozia are cea mai slabă conducere/administrație de la înființarea PSD!!!! Cei mai slab pregătiți oameni in management....nu tu studii de specialitate, nici măcar experiența.....
Cin's-a fript cu ciorba:
(19 Octombrie 2017, 21:02)
Apropo@Maria, despre"ce aveti, ma, cu omul". Filmul asta l-au mai vazut slobozenii: Mocioniu, baiat tanar, frumos, prezentabil, onest, cu visuri frumoase pt oras si pt locuitorii sai, fonduri europene etc, etc. Realizari? Salariu urias, excursii in Asia, dat jos panoul de catarat('marea realizare'a lui Stoica), adus cadane proaspete prin primarie. Vivat, crescat, floreat!
Maria:
(19 Octombrie 2017, 18:34)
Bravo, Rosca Vali. Pentru ,,baiatu lui tata,, sau cine esti tu : vulpea unde nu ajunge spune ca pute. Ce aveti ma cu un om care vrea sa faca ceva pentru aceasta urbe? Voi vreti sa fiti mereu contra. De ce nu va schimbati atitudinea si incercati sa dati idei bune, utile, frumoase nu sa taiati elanul omului. Este baiat tanar, corect si respectos. Consider ca poate face treaba buna si mai ales ca va incerca sa schimbe lucruri si mentalitati. Trebuie sa fie ajutat nu descurajat. Inca odata bravo Vali si te rog dovedeste ca esti baiat curajos, destept si onest, asa cum te cunoastem noi cei care avem incredere in tine.
slobozia......:
(19 Octombrie 2017, 18:19)
* ar trebui taiati pomii fructiferi, care fac numai mizerie si aduna insectele in jurul lor  - pe trotuare unde nu poti pasi in"mocirla"  produsa;
** deasemenea, pomii de pe langa blocuri risca sa decoperteze peretii dublati cu celuloza ( domnii/doamnele din cadrul asociatiilor de locatari dorm- nu si cand isi iau indemnizatia destul de frumoasa )
*** canalizarile de la blocuri risca sa cada -se surpa - ( a se vedea  bl.4 - str.Miron Costin )
G:
(19 Octombrie 2017, 17:32)
Nu știu cine e și nici cât e de capabil noul director DADP, dar știu că cel care a fost schimbat era catastrofă. Bine că l-au dat jos. Oricine e mai bun decât el.
Sava:
(19 Octombrie 2017, 16:54)
Daca si mutalau asta mai sta prin cazinouri vine sigur sfarsitul lumii.
Cred ca putem sa l invinuim de orice(chiar si sa l suspectam de inteligenta)..dar ca i golanas, gagicar si jucator sigur nu.Bine... e cel mai simplu sa spunem de un  tanar ai carui parinti nu s asistati social ca e depravat sau de bani gata.
Mario:
(19 Octombrie 2017, 16:20)
Sa fie ințeles un lucru, “tacsu” sau “taică-su” nu a dat examen în locul fiului. Sunt și alte posturi de conducere care își asteptă candidații, pentru că cei ce s-au prezentat nu au fost în stare să treacă de punctajul solicitat….. cei ce comentati, mergeți la examen, arătați de ce sunteți voi capabili, eu așa zic.
Și chiar și așa “hardughia de după Peri” e făcută din proprii bani și nu trebuie să dea socoteală nimanui și nu vad legatura cu ceea ce e relatat în articol.
Cât despre limbajul menționat în articol cu privire la cele spuse tot de taică-su, fie e o înfloritură a gurilor rele din instituție, fie o inventie.
Până când o să vă mai luati de el ca persoană, de familie și de trei generații mai departe,.
Taică-su nu are legatură și nici nu va avea vreodată cu tot ceea ce presupune DADP și nici nu îl interesează.. Hai să lasăm “omul” să-și facă treaba.
Draga@Florentina:
(19 Octombrie 2017, 15:37)
Multi dintre locuitorii Sloboziei au reusit sa faca ceva in viata: o profesie, ocasa,o familie, copii, nepoti etc.Si-au achitat obligatiile catre stat, au fost si inca sunt onesti anonimi care nu-si dau cu caramida in piept ca sunt "patrioti" sau ca lupta pt binele tarisoarei noastre. Dar cel mai mult au facut, platind din banii lor salarii pe care ei nu le-au visat, celor care s-au laudat ca fac din Slobozia un oras european. Si cu ce s-au ales? Cu apa otravita la robinet de 7 ani, cu bidoane carate pe scari, cu praf in tot orasul de la groapa atomica, cu circ anual la "zilele orasului", cu statui monstruoase de miliarde de lei, cu locuri de parcare lipsa, cu strazi avand trotuare serpuind ca valurile marii, cu parc industrial unde sufla vantul, cu cartiere pt tineri lipsite de utilitati de ani de zile, cu un ciopor de cadane pe post de "specialisti" prin birourile CJ si ale primariei, cu excursii ale edililor in China si Japonia(pt europenizarea orasului), cu chiolhanuri "capitanilor" lui Mihai Viteazul etc,etc. Si-atunci cum sa te mai astepti la entuziasm si laude pt fiecare numire politica a cate unui personaj psd-ist in posturi de raspundere dupa atatea "realizari marete"?..
T.M.:
(19 Octombrie 2017, 12:45)
pentru succes in activitate recomand dl Rosca sa umble putin la fiecare sector de activitate,mai ales la spatii verzi unde Rizea este patron ,favorizeaza cativa ciubucari Gabi M,Victor P si multi altii iar pe prosti....,pe vremea rea pe favoriti ii inchide in hala de la ora 2 pe prosti ii tine la usa,iar el sta si bea sus in birou si seara face misto de muncitori  si le pune fiola.
FLORENTINA:
(19 Octombrie 2017, 12:42)
Nu vă mai înțelege nimeni… oricine se “riscă” să-și asume responsabilitățile unui astfel de post de conducere, pentru mulți dintre voi nu este bun. E luat din prima zi cu critici și huleli, fiecare iși exprimă doar părerea negativă, ba ca e a lu’, ba ca e cu recomandare sau nu mai stiu ce. 
Ce spuneți sa il încurajăm, să-l susținem și să-l sprijinim (cu idei, dacă multi dintre cei care stiu să critice, au și așa ceva). Nu vom reuși sa ne civilizam și sa performam hulind pe oricine. Nu mai aruncați cu vorbe aiurea.
Voi sunteti în stare sa realizați “CEVA”?
Fiecere să-și pună intrebarea dacă e în stare să-și asume astfel de responsabilități?
               Felicitari domnului Valeriu Roșca pentru ambiția personală, îi doresc să găsescă sprijinul necesar, financiar și nu numai, să poată să pună în practică proiectele pe care și le-a propus. Mult succes!
P.S. Nu sunt membru PSD, sunt doar un cetățean al Sloboziei care iși dorește un oraș mai bun.
marius:
(19 Octombrie 2017, 12:18)
e clar.privatizeaza si dadpu.nui scapa nimik lu tacsu
Baiatu lu Tata:
(19 Octombrie 2017, 11:42)
Corect. Valentin, fiul lui Nicu ROSCA de la spalatorie si cu hardughia de dupa Peri, este un veritabil Copil de Bani-Gata, celebru prin liniutele de pe Chimiei, noptile pierdute prin cluburi si sali de jocuri, este gata sa rezolve problemele dadp-iste ale orasului.....Ma mir si ma inchin.....Mai mult ca sigur ca tasu o sa conduca toate matrapazlacurile cu tantarii, zapada si alte panselute!!!!! DNA, ai legatura....
Gigi:
(19 Octombrie 2017, 02:16)
Îl recomanda doar vârsta. Un îngâmfat copil de bani gata, dar mai rău ca pana acum nu are cum sa fie:) deci.. Succes.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Incendii la șirele de paie

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., rezerva de furaje a unui cetățean din Făcăeni s-a aprins după ce omul a aruncat o cantitate de cenușă și jar nestins în apropierea unor materiale combustibile din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:27
(13414 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Site pentru românii din Spania

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate faptul că, în continuarea acțiunilor întreprinse pentru sprijinirea lucrătorilor români din Spania ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:25
(15804 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Vineri, 2 decembrie a.c., polițiștii slobozeni au fost alarmați de un bărbat, de 58 ani, cu privire la faptul că în perioada 28 noiembrie-2 decembrie, persoane necunoscute au intrat în locuința sa din ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:24
(12803 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Furturile de animale revin în actualitate

Un bărbat de 57 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor reclamînd că i-au fost furate 3 ovine, folosindu-se o mașină înmatriculată în Constanța. Însoțiți de victimă, polițiștii au identificat în trafic ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(13392 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-a furat pompa electrică din fîntînă

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Țăndărei au fost alertați de un bărbat, de 46 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că dintr-o fîntînă situată în extravilanul localitățiii i-a dispărut ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(12677 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichină!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează, în preajma Sărbătorilor de Iarnă, asupra riscului îmbolnăvirii cu trichineloză. Astfel, pentru a preveni îmbolnăvirea ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(18309 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: 500 kg de fier vechi, confiscate

Aproximativ 500 kg de fier vechi au fost confiscate de polițiștii ialomițeni, vineri, 2 decembrie 2011. S-a întîmplat la Ion Roată unde polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17470 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Armă de tir deținută ilegal

Un bărbat de 41 ani din Slobozia a fost prins de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase în timp ce deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat. De asemenea, asupra bărbatului ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17721 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un autoturism neîmatriculat

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Verificările ulterioare ale polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(11743 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu două victime

O tînără de 20 ani, din comuna Traian, a produs sîmbătă, 3 decembrie 2011, un accident rutier în orașul Amara. Cauza nefericitului incident a fost viteza neregulamentară neadaptată la condițiile de drum ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(17833 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Moldoveni: La volan, fără permis

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Moldoveni au prins un tînăr de 18 ani, din localitate, în timp ce conducea o mașină pe un drum comunal deși nu avea permis de conducere. Pentru aceasta tînărului i-a ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13190 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 300 de amenzi pentru șoferi

În perioada 2-4 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județene pentru disciplinizarea traficului rutier. Rezumatul activităților reține aplicarea a peste 300 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13113 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un tînăr de 24 ani a fost oprit de polițiști pentru un control de rutină, sîmbătă, 3 decembrie a.c., pe raza localității Gura Văii. Pentru că mirosea a alcool, individul a fost testat alcooltest, aparatul ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:52
(13316 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină de lux furată din Italia, găsită la Urziceni

Un autoturism de lux, aparent furat din Italia, a fost găsit de polițiștii ialomițeni. S-a întîmplat miercuri, 30 noiembrie, la Urziceni, cînd polițiștii Compartimentului Trafic și Furturi auto au oprit ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:11
(15956 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Cinci hoți prinși de polițiști

Cinci clujeni, cu vîrste cuprinse între 19 și 38 ani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Aceștia au reușit să fure unui bătrîn de 83 ani din Movilița 3000 lei, după ce i-a executat o lucrare ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(18690 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt hoț


Traian: La 17 ani, autor al unui accident rutier

Miercuri, 30 noiembrie, la Traian s-a produs un accident de circulație. Aparent banal, incidentul a făcut nu mai puțin de 3 victime. Pe scurt, în timp ce un minor, de 17 ani, conducea un scuter prin localitate ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(11667 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian accident


Slobozia: Infractor încarcerat

Un bărbat de 58 ani, din Perieți, a fost prins de polițiști, miercuri, 30 noiembrie, și încarcerat în Penitenciarul Slobozia. Individul avea de executat o pedeapsă de 10 luni închisoare. Judecătoria Slobozia ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:09
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au vrut să fure 500 de conserve cu bulion

Jandarmii feteșteni au prins în flagrant 3 bărbați în timp ce furaut 2 tone de conserve. Pe scurt, miercuri, 30 noiembrie, în jurul orei 21,00, jandarmii aflați în misiuni de patrulare au observat în spatele ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 16:18
(15247 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A ars de viu în propria casă!

Chiar de Ziua României, un bărbat a ars de viu în propria casă. S-a întîmplat la Balaciu, unde joi, 1 decembrie a.c., flăcările au cuprins casa unui cetățean din localitate. Potrivit pompierilor, cel mai ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 15:42
(16750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: E. Coli în carne de pasăre

Potrivit unei informări media, în cursul lunii noiembrie 2011, inspectorii sanitar-i veterinari au efectuat o serie de verificări la produsele de origine animală. Astfel, în aceeași perioadă, inspectorii ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 15:40
(12197 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:43
(4933 vizualizări - 0 comentarii)


Opel furat din Spania, găsit la Slobozia

Opel furat din Spania, găsit la Slobozia

Luni, 28 noiembrie, polițiștii au depistat la Slobozia o mașină la volanul căruia se afla un cetățean din Brăila, în vîrstă de 25 ani. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că mașina ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:30
(21502 vizualizări - 1 comentariu)


Fundata: Un paznic de vînătoare s-a împușcat în picior

Incident neobișnuit luni, 28 noiembrie, la Fundata. În timp ce se afla pe fondul cinegetic Fundata, un paznic de vînătoare s-a autoaccidentat, împușcîndu-se în picior. Potrivit polițiștilor, bărbatul, împreună ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:28
(15783 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Braconieri prinși cu un morun de 93 kg în căruță!

Bordușani: Braconieri prinși cu un morun de 93 kg în căruță!

Doi bărbați de 25, respectiv 43 ani, din Bordușani, au fost prinși luni, 28 noiembrie, de polițiști în timp ce transportau cu căruța un morun. Ulterior, ancheta polițiștilor împreună cu specialiștii Institutului ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:26
(19467 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarațiile 100, 300 și 710 se vor depune doar pe noile versiuni de soft

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, pentru îmbunătățirea serviciului de depunere a declarațiilor fiscale prin metode electronice de la distanță și pentru a preveni blocajele ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2011, 21:25
(11718 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 15 ani, electrocutat în triajul CFR

În timp ce se afla în zona triajului CFR Țăndărei, un băiat de 15 ani s-a urcat pe un vagon și s-a electrocutat, suferind arsuri pe aproximativ 40% din suprafața corpului. Pompierii de la Garda Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:14
(12175 vizualizări - 2 comentarii)


Balaciu: I-a luat foc casa de la jarul sobei

Locuința unui cetățean din Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul, încercînd să alimenteze o sobă cu combustibil, nu a sesizat cînd jarul din interior a căzut pe materialele combustibile ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:13
(16286 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Țăndărei: I-a furat telefonul în biserică

O femeie de 66 ani, din orașul Țăndărei, a alertat poliția duminică, 27 noiembrie a.c., cu privire la faptul că în timp ce se afla în incinta unei biserici i-a fost sustras telefonul mobil din geantă. ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 15:01
(16809 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: I-a furat aracii din curte ca să-i vîndă la fier vechi

Poliția Slobozia a fost sesizată sîmbătă, 26 noiembrie a.c., de către un bătrîn de 72 ani, domiciliat pe raza municipiului, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:58
(15803 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Patron cercetat penal

Poliția Fetești, urmare a unei sesizări a Direcției Generală de Finanțe Publice Ialomița, a demarat cercetările față de administratorul unei societăți comerciale din comuna Făcăeni, un bărbat de 60 ani ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2011, 14:56
(19499 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...