Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Marți, 19 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în ultima ședință ordinară a acestui an. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat proiecte de hotărâre de larg interes pentru opinia publică ialomițeană. Amintim proiectele privind rectificarea bugetelor Consiliului Județean și a Spitalului Slobozia, asocierea județului Ialomița cu municipiul Slobozia în vederea participării la capitalul social al SC Pază și Servicii Comunitare SRL Slobozia sau proiectul privind aprobarea costului mediu lunar de întreținere a persoanelor vârstnice. Cele mai importante rămân însă proiectul privind completarea Master Planului RAJA pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă în Ialomița și cel privind cumpărarea unui imobil cu destinație administrativă.

BCR cu orice preț
Președintele Victor Moraru își reia eforturile de achiziționare a fostului sediu al BCR. Marți, 19 decembrie a.c., el a propus plenului un nou proiect de hotărâre care modifică componența comisiei de evaluare a ofertelor precum și caracteristicile tehnice ale imobilului care urmează să fie achiziționat. Astfel, din noua comisie fac parte 4 membri noi, printre care și apropiați ai președintelui, precum Ionica Băicoianu. Modificarea caracteristicilor tehnice ale clădirii presupune diminuarea pretențiilor administrative astfel încât ele să corespundă stării actuale a clădirii pe care președintele Moraru o dorește. Concret, în locul «grupurilor sanitare placate cu gresie și faianță» vor fi acceptate «grupuri sanitare funcționale», în locul «imobilului finisat interior și exterior» va fi acceptat un «imobil care nu prezintă degradări structurale» etc. În cadrul unei conferințe de presă care a precedat ședința Consiliului Județean, președintele Moraru a negat din nou faptul că noile condiții confirmă intenția sa de a achiziționa sediul BCR, dar a făcut următorul comentariu: «Probabil că nu vom reuși să achiziționăm această clădire. Deja există acest risc!». Reamintim că, la începutul anului 2017, Victor Moraru a prevăzut în bugetul instituției suma de 7,8 milioane de lei special pentru această achiziție. Victor Moraru a mai precizat că achiziția unui nou sediu administrativ se va face în baza unei evaluări tehnice care va fi suportată din suma alocată pentru achiziție.

RAJA își face loc în Ialomița
După ce au respins ani de-a rândul propunerile operatorului regional RAJA Constanța de a include Ialomița în planurile sale investiționale, consilierii județeni își revizuiesc atitudinea. Pe ordinea de zi a ședinței de marți a figurat și un proiect de hotărâre prin care revizuiește forma inițială a Master Planului RAJA Constanța privind reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița. Concret, noua variantă va include în acest proiect investițional și localitățile Slobozia, Amara, Adâncata, Bucu, Ciulnița, Cosâmbești, Miloșești, Mărculești și Maia. Reamintim că Master Planul are o importanță strategică pentru Ialomița, permițând relansarea proiectelor de investiții pentru reabilitarea sistemelor de apă-canal-epurare din localitățile ialomițene. Potrivit Directivei 91/271/CEE a Consiliului Europei, privind epurarea apelor uzate urbane, asumată de România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. RAJA Constanța, în calitate de proprietar al acestui Master Plan, este singura autoritate îndreptățită legal să acorde Avizul de conformitate al unor eventuale investiții cofinanțate din fonduri europene. RAJA Constanța a precizat public că avizul acordat nu obligă administrațiile locale să cedeze gestionarea investițiilor realizate acestui operator regional.

Salarii mai mari pentru angajații Consiliului Județean Plenul Consiliului Județean a aprobat și un proiect de hotărâre privind majorarea salariilor funcționarilor instituției. Majorarea este una obligatorie, stipulată clar de către legislația în vigoare și în concordanță cu prevederile Legii 153, privind salarizarea personalului plătit din fondurile publice. Concret, este vorba despre o creștere salarială de aproximativ 10%. Reamintim că președintele Victor Moraru a acordat deja prime în valoare de aproximativ 60 mii de lei pentru 30 dintre angajații Consiliului Județean. Surse interne susțin că aceștia sunt apropiați ai președintelui, iar criteriile de performanță clamate de acesta nu au fost respectate în niciun fel.

27 Decembrie 2017, 11:05 (6440 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Rectificare bugetară și o nouă strategie pentru Economia Circulară, proiecte de hotărâri în ședința Consiliului Județean Ialomița
Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița
Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis»
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Comentariile cititorilor:


GIca:
(18 Ianuarie 2018, 16:44)
Cocornelul, nu e fraier....da la schimb sediul Bcr achizitionat de el si unde apare noul hotel COcornel?..ati ghicit...in viitorul 'fost'sediu al Cj...
Pitești:
(29 Decembrie 2017, 15:52)
Dragi ciulini de Bărăgan! Edilii voștri sunt ca voi. Se pare că nu vă lpsește decât o clădire de fostă bancă pt CJudetean. Proști aveți, prost județ!
cetatean:
(29 Decembrie 2017, 15:19)
 Cladirea in  care lucreaza Consilul Judetean a fost reconsolidata   doar cu citiva ani in urma...parca 4 ani.... a  durat mult , a costat mult aceasta reconsolidare..si acum... colac peste pupaza, dupa ce au fost cheltuiti destui bani...nu ne mai ajunge spatiul  si cumparam sediul BCR....Dar voi , cei care ne conduceti chiar credeti ca  toti suntem prosti ? Ca uitam asa repede?
 Nu sunt atatea prioritati in judet, decat cladirea in care lucrati voi? PANA CAND NE MAI PROSTITI ?
  Peste 2 ,maxim 3 ani se va face regionalizarea si...nu va mai fi nevoie de nicio cladire.. Ca sa nu mai punem la socoteala si costurile  enorme cu intretinerea,  caldura, energia electrica.. a acestei caldiri? Totul  pentru orgoliul  si interesele financiare ale  domnului calaret din fruntea... judetului? Domnule ..din fruntea judetului va rog  frumos ganditi-va  de mai multe ori  cand luati decizii pe banii nostri, ai celor  care v-am votat....Daca Doamne fereste se intampla sa fie calul naravas si sa va arunce din sa?  Nu aduce anul ce aduce ceasul....Daca tot aveti bani, construti ceva, un camin de batrani, locuinte pentru tineri, reparati drumurile proaste, soseaua Slobozia -Buzau....sunt atatea de facut, decat sa va cumparati voi o cladire de 30 si ceva de miliarde !!!
Steff:
(29 Decembrie 2017, 12:24)
Da voi nu stiati ca a fost cumparata de Cocornel??? Si acum o va inchiria sigur tot lu Moraru... 
ciulinar:
(29 Decembrie 2017, 10:08)
 La Ciulnița este apă curentă și canalizare, hai să le dea la RAJA Constanța dupa ce le-a făcut primăria, da prosti trebuie să mai fie si aia de la primării, ei nu stiu sa încaseze trebuie sa vină uni din Constanța să ia banii de la fraeri și unde mai pui sa nu facă nimic pentru ca acolo toate investitiile au fost făcute recent iar RAJA nu are ce mai face.
Brus Uilis:
(28 Decembrie 2017, 18:51)
Greu de crezut 4.  Dupa cum zice "degeaba"daca e sarcina de la cei 3 trandafiri o sa se cumpere sigur, daca nu NU !    
Vorba lui Hagi, " să facem, să fie bine ca să nu fie rău" ! 

Ia mai mânați,măi flăcăi. Și sunați din zurgălăi ! Hăăăiiiiiiiiiiiiiiiii !

Mary:
(28 Decembrie 2017, 14:36)
  Nu de putine ori ne-am confruntat cu indivizi aflati in fruntea judetului sau orasului, frustrati, orgoliosi, hoti, sau prosti, carora puterea le-a distorsionat mintea, pagubind societatea de fonduri a caror destinatie ar fost mult mai benefica. Cat despre individul in cauza, raman la ce am spus mereu: taran prost din Amara.
cetatean:
(28 Decembrie 2017, 12:58)
Ce locuri de munca sa creeze? Ati mai pomenit sef de institutie publica sa aduca politia sa-i faca ordine?Este rupt de realitate,dar din pacate are o parere foartebuna despre el.
Adevarul va iesi la suprafata.
Amarastean:
(28 Decembrie 2017, 11:27)
Sa mute cj-ul in "catedrala" de la Amara pe care a facuto din banii nostri ca un Moffat al lui.
Mircea:
(27 Decembrie 2017, 18:48)
Consiliu Judetean detine jumatate din sediul Raiffeisen ,de ce oare Moraru nu cumpara si cealalta jumatate a cladirii care este de vanzare ,oare comisionul pe care il primeste de la BCR  este foarte mare si nu vrea sa renunte la el.Moraru prefera sa ingroape un judet in datorii doar ca sa-i fie lui bine.De ce se vrea cumpararea sediului BCR ??banca trebuie sa gaseasca un investitor  privat care sa aduca bani in judet.Moraru  trebui sa mai asteapte  cativa ani pentru a cumpara sediul cu cel putin 30-40% mai ieftin decat pretul actual  sau sa faca o oferta nesimtit de mica,este foarte posibil ca BCR sa accepte.RUSINE,Moraru!!!!
degeaba:
(27 Decembrie 2017, 13:54)
Domn Moraru conform proiectlor si programelor de guvernare ale PSD se va face regionalizarea Romaniei, oricum este deja inceputa.  Din 2020 Ialomita nu o sa mai fie judet, nu o sa mai existe Consiliu Judetean si structuri judetene. Vor fi regiuni mari cu Consiliu Regional si consilieri regionali. Ce rost are sa cumparati din banii nostri acea cladire inutila ? E cumva sarcina de partid asa cum a fost si groapa din centrul Sloboziei ?
Marcel:
(27 Decembrie 2017, 12:22)
Părerea mea este sa renunțe la clădirea BCR SLOBOZIA, ca este foarte scumpa, sa renunțe la toate mofturile astea și sa facă ceva concret pentru județul Ialomița și municipiul Slobozia ca totul este un șantier în lucru. Sa facă lucruri concrete : crearea de locuri de muncă prin atragerea investitorilor, sa termine odată cu toate aceste șantiere în lucru și sa finalizeze lucrările începute din fata consiliului și sa asfalteze odată cartierul tineretului. Apoi poate sa cumpere și sediula BCR SLOBOZIA, asta în cazul în care Liviu DRAGNEA = PSD o sa mai rămână la guvernare. Poate sa premieze pe cine dorește dar sa facă performanta. Nu este o critica sunt doar sugestii ale celor care am votat PSD , implicit Victor Moraru și care nu avem carnet de partid. La mulți ani.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4305 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3996 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3490 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8529 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2676 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2650 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2363 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2987 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3336 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2550 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6781 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4107 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4429 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4738 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2314 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri pentru admiterea la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza»

Absolvenții de liceu se pot înscrie, până pe 11 iulie a.c., la facultățile din cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza». Pentru viitorul an universitar sunt puse la dispoziție 755 de locuri  ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:25
(3548 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Pompierii din Țăndărei au intervenit în ziua de luni, 28 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de paie în localitatea Sudiți. Două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:20
(2746 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


IPJ Ialomița: Lucrări în sistemul informatic al cazierului judiciar

În aceste zile, Sistemul Informatic al Cazierului Judiciar «ROCRIS» va fi modernizat și actualizat. Astfel, activitatea de primire a cererilor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/adeverințe ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:10
(2632 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 29 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 16:20
(2349 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Miercuri, 30 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizorul de energie electrică va sista alimentarea cu energie în localitatea Dridu-Snagov, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 12:55
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 28 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 16:35
(2409 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis o Atenționare meteorologică de Cod Galben pentru perioada 29 iunie 2021, orele 12,00-30 iunie 2021, orele 22,00. În intervalul menționat, în Crișana, Banat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 15:40
(1829 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a demarat o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 12:50
(3150 vizualizări - 0 comentarii)


Rezultate previzibile la Alegerile Locale parțiale: Cazacu a câștigat la Ion Roată, Biserică la Gura Ialomiței

Duminică, 27 iunie 2021, în Ialomița s-au desfășurat Alegeri Locale parțiale pentru alegerea primarului, în localitățile Ion Roată și Gura Ialomiței. Conform rezultatelor preliminare, candidatul independent ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 10:40
(8896 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Dosar penal pentru «fraudă la vot»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au fost sesizați duminică, 27 iunie a.c., cu privire la faptul că o persoană și-ar fi exercitat dreptul de vot, la secția de votare din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 22:00
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 27 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 16:50
(1843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...