Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru nu renunță la sediul BCR

Marți, 19 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în ultima ședință ordinară a acestui an. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat proiecte de hotărâre de larg interes pentru opinia publică ialomițeană. Amintim proiectele privind rectificarea bugetelor Consiliului Județean și a Spitalului Slobozia, asocierea județului Ialomița cu municipiul Slobozia în vederea participării la capitalul social al SC Pază și Servicii Comunitare SRL Slobozia sau proiectul privind aprobarea costului mediu lunar de întreținere a persoanelor vârstnice. Cele mai importante rămân însă proiectul privind completarea Master Planului RAJA pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă în Ialomița și cel privind cumpărarea unui imobil cu destinație administrativă.

BCR cu orice preț
Președintele Victor Moraru își reia eforturile de achiziționare a fostului sediu al BCR. Marți, 19 decembrie a.c., el a propus plenului un nou proiect de hotărâre care modifică componența comisiei de evaluare a ofertelor precum și caracteristicile tehnice ale imobilului care urmează să fie achiziționat. Astfel, din noua comisie fac parte 4 membri noi, printre care și apropiați ai președintelui, precum Ionica Băicoianu. Modificarea caracteristicilor tehnice ale clădirii presupune diminuarea pretențiilor administrative astfel încât ele să corespundă stării actuale a clădirii pe care președintele Moraru o dorește. Concret, în locul «grupurilor sanitare placate cu gresie și faianță» vor fi acceptate «grupuri sanitare funcționale», în locul «imobilului finisat interior și exterior» va fi acceptat un «imobil care nu prezintă degradări structurale» etc. În cadrul unei conferințe de presă care a precedat ședința Consiliului Județean, președintele Moraru a negat din nou faptul că noile condiții confirmă intenția sa de a achiziționa sediul BCR, dar a făcut următorul comentariu: «Probabil că nu vom reuși să achiziționăm această clădire. Deja există acest risc!». Reamintim că, la începutul anului 2017, Victor Moraru a prevăzut în bugetul instituției suma de 7,8 milioane de lei special pentru această achiziție. Victor Moraru a mai precizat că achiziția unui nou sediu administrativ se va face în baza unei evaluări tehnice care va fi suportată din suma alocată pentru achiziție.

RAJA își face loc în Ialomița
După ce au respins ani de-a rândul propunerile operatorului regional RAJA Constanța de a include Ialomița în planurile sale investiționale, consilierii județeni își revizuiesc atitudinea. Pe ordinea de zi a ședinței de marți a figurat și un proiect de hotărâre prin care revizuiește forma inițială a Master Planului RAJA Constanța privind reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița. Concret, noua variantă va include în acest proiect investițional și localitățile Slobozia, Amara, Adâncata, Bucu, Ciulnița, Cosâmbești, Miloșești, Mărculești și Maia. Reamintim că Master Planul are o importanță strategică pentru Ialomița, permițând relansarea proiectelor de investiții pentru reabilitarea sistemelor de apă-canal-epurare din localitățile ialomițene. Potrivit Directivei 91/271/CEE a Consiliului Europei, privind epurarea apelor uzate urbane, asumată de România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. RAJA Constanța, în calitate de proprietar al acestui Master Plan, este singura autoritate îndreptățită legal să acorde Avizul de conformitate al unor eventuale investiții cofinanțate din fonduri europene. RAJA Constanța a precizat public că avizul acordat nu obligă administrațiile locale să cedeze gestionarea investițiilor realizate acestui operator regional.

Salarii mai mari pentru angajații Consiliului Județean Plenul Consiliului Județean a aprobat și un proiect de hotărâre privind majorarea salariilor funcționarilor instituției. Majorarea este una obligatorie, stipulată clar de către legislația în vigoare și în concordanță cu prevederile Legii 153, privind salarizarea personalului plătit din fondurile publice. Concret, este vorba despre o creștere salarială de aproximativ 10%. Reamintim că președintele Victor Moraru a acordat deja prime în valoare de aproximativ 60 mii de lei pentru 30 dintre angajații Consiliului Județean. Surse interne susțin că aceștia sunt apropiați ai președintelui, iar criteriile de performanță clamate de acesta nu au fost respectate în niciun fel.

27 Decembrie 2017, 11:05 (6556 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Rectificare bugetară și o nouă strategie pentru Economia Circulară, proiecte de hotărâri în ședința Consiliului Județean Ialomița
Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița
Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis»
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Comentariile cititorilor:


GIca:
(18 Ianuarie 2018, 16:44)
Cocornelul, nu e fraier....da la schimb sediul Bcr achizitionat de el si unde apare noul hotel COcornel?..ati ghicit...in viitorul 'fost'sediu al Cj...
Pitești:
(29 Decembrie 2017, 15:52)
Dragi ciulini de Bărăgan! Edilii voștri sunt ca voi. Se pare că nu vă lpsește decât o clădire de fostă bancă pt CJudetean. Proști aveți, prost județ!
cetatean:
(29 Decembrie 2017, 15:19)
 Cladirea in  care lucreaza Consilul Judetean a fost reconsolidata   doar cu citiva ani in urma...parca 4 ani.... a  durat mult , a costat mult aceasta reconsolidare..si acum... colac peste pupaza, dupa ce au fost cheltuiti destui bani...nu ne mai ajunge spatiul  si cumparam sediul BCR....Dar voi , cei care ne conduceti chiar credeti ca  toti suntem prosti ? Ca uitam asa repede?
 Nu sunt atatea prioritati in judet, decat cladirea in care lucrati voi? PANA CAND NE MAI PROSTITI ?
  Peste 2 ,maxim 3 ani se va face regionalizarea si...nu va mai fi nevoie de nicio cladire.. Ca sa nu mai punem la socoteala si costurile  enorme cu intretinerea,  caldura, energia electrica.. a acestei caldiri? Totul  pentru orgoliul  si interesele financiare ale  domnului calaret din fruntea... judetului? Domnule ..din fruntea judetului va rog  frumos ganditi-va  de mai multe ori  cand luati decizii pe banii nostri, ai celor  care v-am votat....Daca Doamne fereste se intampla sa fie calul naravas si sa va arunce din sa?  Nu aduce anul ce aduce ceasul....Daca tot aveti bani, construti ceva, un camin de batrani, locuinte pentru tineri, reparati drumurile proaste, soseaua Slobozia -Buzau....sunt atatea de facut, decat sa va cumparati voi o cladire de 30 si ceva de miliarde !!!
Steff:
(29 Decembrie 2017, 12:24)
Da voi nu stiati ca a fost cumparata de Cocornel??? Si acum o va inchiria sigur tot lu Moraru... 
ciulinar:
(29 Decembrie 2017, 10:08)
 La Ciulnița este apă curentă și canalizare, hai să le dea la RAJA Constanța dupa ce le-a făcut primăria, da prosti trebuie să mai fie si aia de la primării, ei nu stiu sa încaseze trebuie sa vină uni din Constanța să ia banii de la fraeri și unde mai pui sa nu facă nimic pentru ca acolo toate investitiile au fost făcute recent iar RAJA nu are ce mai face.
Brus Uilis:
(28 Decembrie 2017, 18:51)
Greu de crezut 4.  Dupa cum zice "degeaba"daca e sarcina de la cei 3 trandafiri o sa se cumpere sigur, daca nu NU !    
Vorba lui Hagi, " să facem, să fie bine ca să nu fie rău" ! 

Ia mai mânați,măi flăcăi. Și sunați din zurgălăi ! Hăăăiiiiiiiiiiiiiiiii !

Mary:
(28 Decembrie 2017, 14:36)
  Nu de putine ori ne-am confruntat cu indivizi aflati in fruntea judetului sau orasului, frustrati, orgoliosi, hoti, sau prosti, carora puterea le-a distorsionat mintea, pagubind societatea de fonduri a caror destinatie ar fost mult mai benefica. Cat despre individul in cauza, raman la ce am spus mereu: taran prost din Amara.
cetatean:
(28 Decembrie 2017, 12:58)
Ce locuri de munca sa creeze? Ati mai pomenit sef de institutie publica sa aduca politia sa-i faca ordine?Este rupt de realitate,dar din pacate are o parere foartebuna despre el.
Adevarul va iesi la suprafata.
Amarastean:
(28 Decembrie 2017, 11:27)
Sa mute cj-ul in "catedrala" de la Amara pe care a facuto din banii nostri ca un Moffat al lui.
Mircea:
(27 Decembrie 2017, 18:48)
Consiliu Judetean detine jumatate din sediul Raiffeisen ,de ce oare Moraru nu cumpara si cealalta jumatate a cladirii care este de vanzare ,oare comisionul pe care il primeste de la BCR  este foarte mare si nu vrea sa renunte la el.Moraru prefera sa ingroape un judet in datorii doar ca sa-i fie lui bine.De ce se vrea cumpararea sediului BCR ??banca trebuie sa gaseasca un investitor  privat care sa aduca bani in judet.Moraru  trebui sa mai asteapte  cativa ani pentru a cumpara sediul cu cel putin 30-40% mai ieftin decat pretul actual  sau sa faca o oferta nesimtit de mica,este foarte posibil ca BCR sa accepte.RUSINE,Moraru!!!!
degeaba:
(27 Decembrie 2017, 13:54)
Domn Moraru conform proiectlor si programelor de guvernare ale PSD se va face regionalizarea Romaniei, oricum este deja inceputa.  Din 2020 Ialomita nu o sa mai fie judet, nu o sa mai existe Consiliu Judetean si structuri judetene. Vor fi regiuni mari cu Consiliu Regional si consilieri regionali. Ce rost are sa cumparati din banii nostri acea cladire inutila ? E cumva sarcina de partid asa cum a fost si groapa din centrul Sloboziei ?
Marcel:
(27 Decembrie 2017, 12:22)
Părerea mea este sa renunțe la clădirea BCR SLOBOZIA, ca este foarte scumpa, sa renunțe la toate mofturile astea și sa facă ceva concret pentru județul Ialomița și municipiul Slobozia ca totul este un șantier în lucru. Sa facă lucruri concrete : crearea de locuri de muncă prin atragerea investitorilor, sa termine odată cu toate aceste șantiere în lucru și sa finalizeze lucrările începute din fata consiliului și sa asfalteze odată cartierul tineretului. Apoi poate sa cumpere și sediula BCR SLOBOZIA, asta în cazul în care Liviu DRAGNEA = PSD o sa mai rămână la guvernare. Poate sa premieze pe cine dorește dar sa facă performanta. Nu este o critica sunt doar sugestii ale celor care am votat PSD , implicit Victor Moraru și care nu avem carnet de partid. La mulți ani.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Se oprește gazul la Urziceni

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de vineri, 30 iunie 2017, furnizarea de gaz pe străzile Zefirului și Stadionului, din Urziceni, va fi oprită între orele 08,00-15,00. Măsura ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 21:25
(5405 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Căruțaș lovit de tren

Un bătrân de 75 de ani, din satul Orboiești, a văzut moartea cu ochii. Omul se afla în căruță și se ducea către câmp, iar la trecerea la nivel cu calea ferată din zona localității nu s-a asigurat, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 21:10
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 45 de puncte de prim ajutor au fost instalate în județ

Reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița asigură cetățenii cu privire la faptul că pe raza întregului județ au fost instalate 45 de puncte de prim ajutor, pentru a veni în ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 20:10
(3796 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea ilegal articole de îmbrăcăminte

Jandarmii din Urziceni au descoperit într-un magazin de pe raza municipiului faptul că administratorul spațiului comercial avea expuse la vânzare articole vestimentare care imitau mărci de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 19:20
(2715 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Club de Vacanță» la Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» anunță deschiderea «Clubului de Vacanță», destinat elevilor de toate vârstele. Evenimentul se va desfășura luni, 3 iulie 2017, de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 19:05
(3847 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița

Polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, pun în aplicare 31 de mandate de percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 10:50
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au murit înghițiți de apele Borcei

Bordușani: Au murit înghițiți de apele Borcei

O adolescentă de 16 ani și un bărbat de 45 de ani au murit înecați în apele brațului Borcea, la Bordușani. Din primele informații se pare că fata a intrat în apă și a fost luată de curenți. Ea a strigat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2017, 23:07
(6035 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Percheziție într-un dosar de contrabandă cu țigări

Luni, 26 iunie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au efectuat o percheziție pe raza județului la locuința unui bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2017, 20:45
(5594 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii în Ialomița

Luni, 26 iunie a.c., cadrele Inspectoratului pentru Situații de Urgență au acționat pentru stingerea a 3 incendii, 2 dintre acestea produse la vegetația uscată. Astfel, în jurul orei 15,15, s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2017, 20:20
(3884 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Te Deum Laudamus», ediția a XIV-a

Urziceni: «Te Deum Laudamus», ediția a XIV-a

În data de 27 iunie 2017, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat cea de a XIV-a ediție a concursului «Te Deum Laudamus». Evenimentul s-a adresat exclusiv copiilor ce ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2017, 20:05
(4183 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tractor, lovit de tren

Broșteni: Tractor, lovit de tren

Un grav accident s-a petrecut în dimineața zilei de marți, 27 iunie 2017, în zona localității Broșteni. Pe trecerea la nivel cu calea ferată, un tractor a fost lovit de un tren de călători, care circula ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2017, 13:15
(6352 vizualizări - 4 comentarii)


Analize gratuite la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia anunță publicul interesat asupra faptului că, până la 30 iunie 2017, se pot efectua analize medicale gratuite la punctul de recoltare din incinta unității ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 20:15
(7032 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori arestați

La acest sfârșit de săptămână, 23-26 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție ale Județului Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 18:20
(4827 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat în acest sfârșit de săptămână, 23-25 iunie a.c., acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 17:45
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


Preotul Adrian Lucian Scărlătescu, la Simpozionul Național «Biserica și Armata României-Tradițiile conlucrării»

Preotul Adrian Lucian Scărlătescu, la Simpozionul Național «Biserica și Armata României-Tradițiile conlucrării»

Vineri, 23 iunie 2017, la Arhiepiscopia Râmnicului, sub egida acesteia precum și a Academiei Oamenilor de Știință din România, a avut loc a VI-a ediție a Simpozionului Național «Biserica și Armata României ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 14:20
(6858 vizualizări - 0 comentarii)


Donație de tablouri la Spitalul Slobozia

Donație de tablouri la Spitalul Slobozia

Cu toții cunoaștem cum majoritatea adulților slobozeni atribuie un chip urât și mohorât Spitalului Județean, ocolindu-l cât mai mult cu putință. Dar, în aceste condiții, cum le putem cere copilașilor bolnavi ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 13:25
(5264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1737 de elevi de clasa a XII-a susțin prima probă scrisă a Bacalaureatului

Elevii de clasa a XII-a susțin luni, 26 iunie 2017, prima probă scrisă a Bacalaureatului, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că la examenul de maturitate ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2017, 13:10
(5172 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți și miercuri, 26/27/ ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2017, 22:05
(6038 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Galeriile «Arcadia»

Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vor fi gazda unei expoziții de pictură, organizată de Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Slobozia. Expuse pe simeze ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2017, 21:05
(5016 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune la Penitenciarul Slobozia

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia au organizat joi, 22 iunie 2017, o acțiune ce a avut ca scop facilitarea asistenței post-detenție a persoanelor private de libertate, aflate în executarea unei pedepse ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2017, 20:15
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr căutat de pompieri în râul Ialomița

Tânăr căutat de pompieri în râul Ialomița

Un apel primit miercuri, 21 iunie a.c., la dispeceratul ISU Ialomița, a anunțat faptul că un tânăr, în vârstă de 22 de ani, a intrat la scăldat în zona orașului Fierbinți Târg și a dispărut de la suprafața ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2017, 21:05
(6038 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenție pentru angajarea elevilor/studenților pe perioada vacanței de vară

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază pentru fiecare elev sau student de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a stimulentului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2017, 20:25
(7692 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Voluntarii, în concurs

Data de 23 iunie este dedicată anul acesta fazei județene a Concursurilor Profesionale ale Serviciilor Voluntare și Private pentru Situații de Urgență. Probele de concurs se vor desfășura pe Stadionul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2017, 20:05
(5621 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În atenția contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice organizate ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care realizează venituri ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2017, 19:10
(5181 vizualizări - 0 comentarii)


Procurorii din Călărași au descins în Ialomița. Suspecți într-un dosar de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», ridicați de la Slobozia

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Călărași au desfășurat miercuri, 21 iunie 2017, 43 de percheziții domiciliare pe raza mai multor județe, printre care și Ialomița. În județul nostru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2017, 13:53
(10152 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Evaluarea Națională, în siguranță

Pentru desfășurarea în condiții de liniște și siguranță a examenelor de Evaluare Națională 2017, la nivelul județului Ialomița, polițiști de Ordine Publică, de la Rutieră și alte structuri, vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2017, 18:40
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o  viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Luni, 19 iunie 2017, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzie Ialomița continuă Campania «Donează sânge! Salvează o viață!». Campania are ca scop salvarea de vieți prin donarea ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 19:40
(5904 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, 16-18 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 18:35
(4505 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Franța, prins în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Franța. Schimbul de date și ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 18:05
(5094 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 16 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 17:55
(4865 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ultimele comentarii
Ion în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia joaca de a munca în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daniel V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daniel V în Consiliul Județean Ialomița: Podul Bucu se închide total pentru 3 luni! Daniel V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia @Dinu M în Consiliul Județean Ialomița: Podul Bucu se închide total pentru 3 luni! Dinu M în Consiliul Județean Ialomița: Podul Bucu se închide total pentru 3 luni! Angela în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Port modern la Fetești! Panait în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Baba Dac în Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu din Slobozia s-a extins de la 4 la 7 cabinete Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...