Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Nu aduce anul ce aduce Președintele

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Doi dintre cei patru consilieri personali ai Președintelui Victor Moraru au fost concediați. Surse din cadrul administrației județene confirmă faptul că aceștia «nu mai răspund exigențelor administrative impuse de către domnul Președinte». Contactați, cei doi, Edy Plăiașu și Alin Potinche au ales să tacă...

Sfânta judecată prezidențială La Consiliul Județean Ialomița, anul începe prost pentru Președinte. Acesta a fost obligat să-și concedieze doi dintre consilieri... Astfel, Edy Plăiașu, primit moștenire de la ex-președintele Ciupercă, se află în preaviz și urmează să părăsească biroul călduț de la parterul instituției pe 18 ianuarie 2018. Mai grăbit, Alin Potinche, supranumit «consilierul de noapte al Președintelui», și-a făcut deja bagajele și este liber de la sfârșitul săptămânii trecute. Contactați, Edy Plăiașu și Alin Potinche au refuzat să comenteze situația. Conform unor surse interne care au dorit să-și păstreze anonimatul, «cei doi nu mai răspund exigențelor administrative impuse de către domnul Președinte». În spatele «exigențelor administrative» se ascund, printre altele, derapajele verbale impardonabile ale Președintelui. Acesta a fost auzit prin ușa biroului strigând unuia dintre angajați că ar avea «creierul stricat»! Plecarea celor doi, impusă sau nu, marchează oficial exodul funcționarilor instituției. De teama judecății prezidențiale, mulți dintre angajați au ajuns să vâneze posturile scoase la concurs de alte instituții ale statului din Slobozia. Situația este cu atât mai jenantă cu cât Președintele Moraru nu pierde niciun prilej de a declara că are nevoie de 50-60 de noi angajați pentru proiectele sale administrative. Ceilalți doi consilieri, Mariana Codleanu și Valentina Roșca, continuă să suporte stoic mojiciile prezidențiale. Ultima ține locul Ionelei Burlacu, aflată în concediu maternal...

22 Ianuarie 2018, 11:20 (6283 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Cătălin Grigore asigură interimatul la președinția Consiliului Județean Ialomița
MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte
Ialomițenii au plătit pentru mediatizarea președintelui Victor Moraru 2 milioane de lei
Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»
Consilierii Președintelui

Comentariile cititorilor:


alina:
(26 Ianuarie 2018, 08:31)
Interesant, tot ce se spune aici, dar nu va pierdeti sparenta, stie Moraru ce face, are nevoie de consilieri personali, dar femei ............... cu astea se desfata acest individ. Pai sa vedeti ce cadine personale isi trage, ca de nu prea poate sa inghita barbati personali. Pai nu vine madam Petrescu din concediu, si alte cadine care sa nu fie stricate la cap..............Viata pe Moraru...........
@Roman fals si ipocrit:
(23 Ianuarie 2018, 14:57)
Domnule postac, ai fi avut cat de cat credibilitate daca afirmatiile astea ale tale le-ai fi facut atunci cand cei doi erau proaspat angajati la tov.Moraru, nu acum la despartire. Or fi destepti, bravo lor, dar oportunismul le-a fost mai puternic: au crezut ca, in sfarsit,"au pus-o!" Trai pe vatrai! Oricum, n-au cazut "la pamant" cum zici. Daca treci printre locuitorii judetului, pe la tara mai ales, pe la cei mai in varsta, abia atunci iti dai seama bine ce inseamna sintagma asta, "sa fii la pamant".
Romani falsi si ipocriti:
(23 Ianuarie 2018, 11:54)
Domnilor postaci, pe care stilul de exprimare va da de gol de la zece poste, ati asteptat sa vedeti omul la pamant ca sa aruncati cu noroi...tipic romanesc. Tot din surse va pot spune si eu ca cei doi nu au fost concediati, ci si-au dat demisia, din motive pe care doar ei le stiu, in nici un caz din cauza a ceea ce dl "Consilier smecherit" afirma cu nesimtire.
Din cate vad in comentariile de pe aici, oamenii nu pot fi multumiti cu nimic: nici ca stai cu chirie, nici ca esti insurat si ai si copii, nici vila cu piscina....hotarati-va odata cum e bine, pe magar sau pe langa. D-aia suntem unde suntem, din cauza noastra, ca ne place sa ne bagam prea mult nasul in viata celorlalti! Ne meritam soarta!
Apropo, daca dl Moraru si-a permis luxul de a se lipsi de doi oameni foarte pregatiti, in conditiile in care prin ograda dumnealui lucrurile sunt cam agitate, imi intareste ideea ca, clar, nu ii plac barbatii! 
Abia astept sa vad ce pipite cu fusta cat mai mulata le vor locul celor doi!!!
Ca si concluzie, nu pot spune decat ca cei doi si-au facut un bine plecand de la imparatie! Cunoscatorii inteleg mult mai bine...
Pentru Hi!Hi!Hi:
(23 Ianuarie 2018, 11:26)
Buna Vali M.! Ce mai faci? :-)
Hi! Hi! Hi!:
(22 Ianuarie 2018, 14:04)
Scuze ca nu ma pot abtine sa rad, dar...era o palarie PREA mare pentru DOMNUL edy plaiasu! Incapea toata familia sub ea, pe toate liniile (orizontala, verticala, oblica, etc). Bine ca a apucat sa-si faca nunta si botezul, sa puna deoparte un ban alb...In rest, casuta, casuta, sotia angajata... Felicitari domnului Moraru! Nu putea fi "consiliat" de asa persoana! Era sub demnitatea dumnealui! Cam tarzior, dar, probabil, nu-i asa simplu sa te descotorosesti de incapabilii mosteniti...
Tacand si suportand:
(22 Ianuarie 2018, 12:33)
Pe vremuri era un banc in care se dadea urmatorul sfat: niciodata sa nu doresti moartea sefului, dar munceste in asa fel incat sa si-o doreasca singur..
Consilier smecherit:
(22 Ianuarie 2018, 11:38)
" Pai da dom'le redactor, m-a dat afara don' Presedinte c-a aflat ca m-am dat la pupila interzisa. Dracu a stiut ca deranjez la corason!!! Sunt si eu tinerel, am ceva banuti, chiar daca stau cu chirie intr-un apartament vizavi de evazionistul-consilier psd Gheorghita , legat nasol de-o prostitutie administrativa....apartamentul, nu Gheorghita....Asa ca, imi caut de munca si, nu mai puneti intrebari ca nu vorbesc despre menajatroa!!!!"