Competiție acerbă. 7 candidați pe loc la școlile de Poliție!
Peste 12000 de persoane care își doresc să fie polițiști s-au înscris la concursul de admitere pe care școlile de Poliție îl organizează în ianuarie 2018. Până pe 5 decembrie 2017, termenul limită, pe cele
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2017, 20:10
(4319 vizualizări -
0 comentarii)
Daruri de «Sfântul Nicolae» la Protopopiatul Urziceni
Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni desfășoară de mai mulți ani diverse proiecte în cadrul cărora sunt organizate activități instructiv-educative și recreative pentru copiii
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2017, 19:05
(4335 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Combaterea evaziunii fiscale
Polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat în cursul zilei de joi, 7 decembrie 2017, o serie de acțiuni de verificare a mai multor unități economice de pe raza județului Ialomița, pentru prevenirea
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2017, 18:25
(3386 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: 5 decembrie, «Ziua Internațională a Voluntarului»
Prin rezoluția 40/212 din 17 decembrie 1985, ziua de 5 decembrie a fost declarată de către Organizația Națiunilor Unite «Ziua Internațională a Voluntarului», pentru recunoașterea eforturilor și meritelor
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2017, 17:40
(3734 vizualizări -
0 comentarii)
Sinești: A furat unelte de grădinărit
Un bărbat, de 43 de ani, din Sinești, s-a ales cu un dosar penal după ce a furat din curtea unui vecin mai multe unelte de grădinărit. Este vorba despre 2 cazmale, o lopată și o greblă. De asemenea, el
...[citește_toată_știrea]
7 Decembrie 2017, 18:20
(4559 vizualizări -
0 comentarii)
Oficiul Registrului Comerțului Ialomița s-a mutat în sediu nou
Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Ialomița și-a schimbat sediul din data de 27 noiembrie 2017. Astfel, instituția își desfășoară acum activitatea în Slobozia, strada Gării Noi, nr. 5, et.1
...[citește_toată_știrea]
7 Decembrie 2017, 18:10
(6348 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Conduceau în stare de ebrietate
Doi ialomițeni, de 20 și 38 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați la volan conducând în stare de ebrietate. În urma testelor cu aparatul Drager, aceștia aveau un nivel al alcoolemiei
...[citește_toată_știrea]
7 Decembrie 2017, 17:50
(3290 vizualizări -
0 comentarii)
Sancțiuni de peste 21 mii de lei aplicate de polițiștii ialomițeni
În urma unor activități de prevenire desfășurate de polițiștii ialomițeni pe liniile de Ordine Publică, Rutieră și Investigații Criminale, oamenii legii au aplicat 96 de contravenții a căror valoare a depășit
...[citește_toată_știrea]
7 Decembrie 2017, 17:35
(3171 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive împotriva delincvenței juvenile
Acțiunile cu caracter preventiv inițiate de polițiștii ialomițeni cu scopul de a preveni faptele antisociale în rândul elevilor din județ continuă. Oamenii legii s-au aflat marți, 5 decembrie 2017, la
...[citește_toată_știrea]
7 Decembrie 2017, 17:20
(4827 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Fără permise și beți, la volan
Luni, 4 decembrie 2017, un bărbat de 56 de ani, din Gheorghe Doja, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice deși a consumat anterior băuturi alcoolice
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 18:25
(4608 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Incendiu la o magazie
Duminică, 3 decembrie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la rezerva de lemne a unui cetățean din Fetești. Pompierii de la Stația Fetești au intervenit pentru
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 18:05
(3587 vizualizări -
0 comentarii)
Daruri de Moș Nicolae la Protopopiatul Slobozia
Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița «Piticot» din municipiu, a desfășurat marți, 5 decembrie 2017, activitatea «Din inimă pentru inimă-daruri de Moș Nicolae». Micii creștini, susținuți de
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 17:30
(4403 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Bărcănești și Căzănești
Marți, 4 decembrie 2017, pe șoselele ialomițene s-au produs două evenimente rutiere soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza comunei Bărcănești, și
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 17:20
(5312 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Cereri de acord pentru subvenția la motorină
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 3 ianuarie 2018 inclusiv, se depun Cererile de acord pentru finanțare, ajutor de stat pentru reducerea
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 16:40
(5939 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: A murit strivit de autoturism
Un accident rutier produs pe raza comunei Gheorghe Doja în seara zilei de sâmbătă, 2 decembrie 2017, s-a soldat cu decesul unui bărbat de 67 ani. Garda de intervenție Slobozia a fost alertată în jurul orei
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2017, 11:25
(6315 vizualizări -
0 comentarii)
Cotorca: Autocar cuprins de flăcări, 41 de pasageri în pericol
Un autocar cu 41 de pasageri la bord a luat foc în timpul mersului, în seara zilei de duminică, 3 decembrie 2017. Oamenii au fost evacuați de urgență din mașina cuprinsă de flăcări. Autocarul se deplasa
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2017, 23:34
(7935 vizualizări -
0 comentarii)
Violator din Urziceni, arestat preventiv
Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au solicitat recent arestarea preventivă a unui bărbat din municipiu, acuzat de «viol». Acesta a intrat în casa unei vecine, a bătut-o cu bestialitate
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 17:25
(5656 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Atenționare de la pompieri
În perioada sezonului rece, numărul de incendii produse la locuințe și gospodării ale cetățenilor crește, iar pagubele materiale sunt de cele mai multe ori însemnate. Uneori, flăcările iau vieți omenești
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 12:40
(4315 vizualizări -
0 comentarii)
Percheziție la Borănești
Miercuri, 29 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și desfășurat activități în cadrul unui acțiuni pe linia verificării respectării regimului
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 11:25
(4842 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de 1 Decembrie
În perioada 30 noiembrie-4 decembrie a.c., peste 150 de polițiști ialomițeni vor fi zilnic la datorie și vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică atât în mediul urban, cât și în cel rural, în
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 11:10
(6935 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Apostol Andrei-obiceiuri de iarnă»
Miercuri, 29 noiembrie 2017, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița «Piticot», a organizat activitatea cu tema «Sfântul Apostol Andrei-obiceiuri de iarnă». Pentru început, părintele protopop
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 10:20
(5873 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Campanie națională de prevenire
Inspecția Muncii pregătește o campanie națională de conștientizare care urmărește informarea, prevenirea și nu sancționarea angajatorilor. Astfel, în perioada 4 decembrie 2017-31 ianuarie 2018, Inspecția
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 10:05
(6511 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Bătrână înșelată în curtea locuinței. I s-au «descântat» bijuteriile!
O femeie de 83 de ani, din Fetești, a fost înșelată de o persoană necunoscută, care i-a «descântat» bijuterii în valoare de 1000 de lei. Fapta a fost sesizată Poliției Fetești, luni, 27 noiembrie 2017,
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:35
(10728 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară
La sfârșitul lunii octombrie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6202 șomeri, din care 899 șomeri indemnizați, respectiv 5303 șomeri
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:25
(4272 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare la Fetești
Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, în noaptea de duminică spre luni, 26/27 noiembrie 2017, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:10
(4986 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge
Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, luni, 27 noiembrie 2017, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 17:55
(4642 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Costică Acsinte din casele noastre»
Consiliul Județean Ialomița și Asociația Culturală «Atelierele Albe», prin Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», au vernisat expoziția «Costică Acsinte din casele noastre». Expozița este un proiect al
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 10:55
(3905 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Țăndărei. Femeie acroșată de un autoturism!
Poliția a fost sesizată vineri, 24 noiembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce o tânără, de 29 de
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2017, 11:55
(4567 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor
Vineri, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2017, 10:50
(3076 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii»
Ziua de 25 noiembrie reprezintă, la nivel internațional, «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii». Cu această ocazie, polițiștii ialomițeni vor desfășura activități ce au ca scop conștientizarea
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2017, 18:20
(4582 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(29 Martie 2018, 14:30)
500euro din banii primăriei ți se pare o gluma? Știi cât are salariu un inginer sau un profesor? De ce sa cheltuie primăria bani doar cu hcm si cu csm???? De ce nu da primăria si la abatorul si la fair play Slobozia noua câte 500.000 de euro anual ca sint tot echipe din orașul nostru, nu????? Si acolo sunt sportivi numai din Slobozia nu ca la hcm si la csm .....Câta lume vine la un meci de handbal si data lume la un meci al abatorului? Cred da mai mulți la abatorul !!!! Si atunci, nu-i normal ca banii sa se distribuie la toți daca tot avem bani de aruncat pe geam????? Ce-a făcut ieri csm Slobozia cu farul???? Ne mândrim cu rezultatul asta, ne onorează, au urlat ziarele centrale cumva ca am reușit vreo performanța ? Nu,au scris ca Slobozia a fost umuilita acasă de farul....., atât! Sănătate!
(29 Martie 2018, 13:36)
Informezi foarte rau opinia publica spunand ca cei 3 au salarii de 100 mil...nimic adevarat:toti 3 au impreuna 100 mil salariu dar iti mai ramane si un rest de vreo 2000 de ron asa ca eu cried ca esti inteligent Si le poti afla salariul...asa ca hai sa nu mai fim plin de rautati pentru ca unii oameni care au crescut odata cu stadionul si pentru 500€ care ii incaseaza lunar.
(29 Martie 2018, 00:10)
Alde Milionaru si cei șaizeci-șaptezeci de cetățeni care plătiți trei lei impozit si vreți de ei sport profesionist de 2 milioane de euro la Slobozia, ați fost dragilor pe stadion astăzi? Cum e....???? Ați văzut ce înseamnă club sportiv municipal, cu management politic si antrenor ruda cu un viceprimar....???? Pai se merita , domnule.....???? Daca avea un sfert din banii ăștia, Abatorul se bătea cu Calarasiul la promovorare in liga 1 , mai ofticatilor! Știți doar sa jigniți si sa înjurați cand cineva atrage atenția ca este o risipa nepermisa aceasta fandoseala cu csm si hcm, rușinea orașului care cheltuie banii de asfaltări, parcuri, locuri de joaca, scoli, Grădinițe etc ca sa aibă enache, goidea si cu prepeliță serviciu de 100 milioane de lei pe luna, pe puțin!!!! Halal!!!!!
(28 Martie 2018, 11:02)
Fără antrenor nu poti promova.
(26 Martie 2018, 18:09)
Miercuri, ora 15, restanta cu Farul, ultima speranta! Hai Unirea!
(24 Martie 2018, 17:32)
Dacă vă doriți echipă și rezultate, ar fi bine să sustineti echipa măcar la meciurile de acasă, așa ca jucătorii să vadă că au pentru cine lupta. Pe de altă parte, suporterii ce au pretenții ca echipa să promoveze fac și deplasări, mai ales că distanțele sunt în jur de doar 100 km.
(24 Martie 2018, 11:32)
Ce demisie, domnule, ce-am făcut, am omorât pe cineva, am dat in cap....????? Asta e valoarea noastra, s-a știut de la bun început ca avem conducere de rahat, antrenor de rahat, echipa de rahati....., nu contează , bani sa iasă, nu-i asa domnule profesor Prepeliță? Domnule primar, te rugam de doi ani de zile, nu mai dormi domnule, fa domnule ceva si pentru oraș nu numai pentru clientela sugatoare, pentru obligațiile de partid! Cu 20 de miliarde aruncate in vant la fotbal si cu încă douăzeci arse de pomana la handbal făceai o grămada de lucruri bune, sa rămână si ceva bun in urma dumitale nu doar cenușă.....
(23 Martie 2018, 23:33)
Ma parlitilor vedeti va de liga voastra akolo unde sunteti si nu mai sperati la vreo revenire ca nu se mai poate asa ca nu mai comentati aici in zadar perversilor.
(23 Martie 2018, 18:48)
...obiectivul e compromis.Oare valoarea antrenorului este direct proportionala cu valoarea seriei in care joaca echipa? Sau mai bine aici nu trebuie sa punem in discutie teoria valorii...
(23 Martie 2018, 18:25)
Bani cheltuiți degeaba. 20 de miliarde aruncați pe apa sâmbetei. Obiectiv neatins demisia banca tehnică demisia conducere club. Așa ar fi în mediul privat.