Ialomița: Vindeau ilegal lemne de foc
Polițiștii au amendat doi bărbați din Vrancea, în vârstă de 28 și 41 de ani, după ce au constatat faptul că aceștia încercau să vândă ilegal lemne de foc. Potrivit informațiilor, cei doi comercianți transportau
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2017, 18:55
(5524 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune preventivă în școli
350 de elevi din cadrul unor unități de învățământ de pe raza localităților Traian și Fetești au participat la o acțiune preventivă a polițiștilor ialomițeni. Oamenii legii i-au învățat pe aceștia ce trebuie
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2017, 18:25
(5403 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Dosare penale pentru furt de arbori
Doi constănțeni, de 32 și 44 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși comercializând arbori tăiați ilegali și sustrași dintr-o pădure de pe raza localității Bordușani. Cercetările continuă
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2017, 18:10
(3946 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Munca «la negru», sancționată
Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna octombrie 2017, în domeniul relațiilor de muncă, acțiuni de control la un număr de 125 angajatori. În urma acțiunilor de control au
...[citește_toată_știrea]
15 Noiembrie 2017, 20:20
(4650 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța rutieră
Marți, 14 noiembrie 2017, polițiștii de la Rutieră au acționat pe raza întregului județ pentru prevenirea și combaterea accidentelor de circulație. Obiectivul principal al polițiștilor este salvarea de
...[citește_toată_știrea]
15 Noiembrie 2017, 18:50
(3392 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Puncte Gastronomice Locale, campanie la final
În perioada 1-10 noiembrie 2017, în județul Ialomița s-a desfășurat în 6 centre teritoriale programate, campania de informare privind inființarea și funcționarea Punctelor Gastronomice Locale pe teritoriul
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 13:45
(4045 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: A luat foc mașina!
Un autoturism s-a aprins în timp ce se afla luni, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,30, pe o stradă din Urziceni. În aproximativ 30 de minute, pompierii sosiți la fața locului au lichidat consecințele
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 13:35
(4401 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la Miloșești
Flăcările au izbucnit luni, 13 noiembrie 2017, în jurul orelor 16,30, la o anexă gospodărească formată din mai multe încăperi. Pentru stingerea focului au intervenit pompierii de la Garda Slobozia, cu două
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 13:30
(4606 vizualizări -
0 comentarii)
Accident grav la Mărculești. O femeie a murit, un bărbat este rănit grav!
Luni seara, 13 noiembrie 2017, în jurul orelor 19,30, s-a produs un accident rutier pe DJ201, la ieșire din comuna Mărculești. Un subofițer, care activează la Garda Slobozia ca pompier, dar și ca paramedic
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 13:25
(6149 vizualizări -
1 comentariu)
Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni
Polițiștii ialomițeni au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 10-12 noiembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 11:05
(3245 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: S-au plătit peste 902 milioane de euro fermierilor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că suma totală autorizată la plată, reprezentând avans aferent Campaniei 2017, este de 902,17 milioane de euro pentru un număr
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2017, 10:20
(5131 vizualizări -
1 comentariu)
Intervenție SMURD la Coșereni
Paramedicii SMURD din Urziceni au intervenit pentru acordarea primului ajutor unei femei din localitatea Coșereni, lovită de o mașină. Victima se afla în stare gravă și a fost transportată de urgență la
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2017, 21:36
(4620 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Campanie preventivă
Polițiștii din Ialomița derulează în perioada noiembrie-decembrie 2017 o campanie locală de conștientizare a administratorilor de societăți comerciale cu privire la prevenirea furturilor din incinta firmelor
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2017, 20:30
(3938 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează faptul că angajatorii din Spania, prin rețeaua Eures, pun la dispoziție 800 de locuri de muncă, în agricultură, la cules de căpșuni
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2017, 20:10
(4860 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Atenție, se oprește gazul!
Distrigaz Sud Rețele informează faptul că sâmbătă, 11 noiembrie 2017, în intervalul orar 8,00-15.00, se va opri furnizarea cu gaz în Slobozia, strada Lujerului și bulevardul Matei Basarab, și Urziceni,
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2017, 19:25
(4042 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune preventivă în școli
Elevii unităților de învățământ din Amara și Fetești au participat la o acțiune a polițiștilor ialomițeni, care a avut ca scop combaterea și prevenirea faptelor de delincvență juvenilă și reducerea riscului
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2017, 19:05
(3201 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Polițiști condamnați pentru «luare de mită» și «trafic de influență»
La data de 03.11.2017, Curtea de Apel București a mențiunut sentința penală pronunțată de Tribunalul Ialomița, dispunând condamnarea definitivă a inculpaților:
-CATRINESCU NICOLAE
...[citește_toată_știrea]
7 Noiembrie 2017, 14:20
(7302 vizualizări -
1 comentariu)
Peste 3 tone de legume, confiscate de polițiștii ialomițeni
Un bărbat din județul Constanța a fost depistat de polițiștii ialomițeni duminică, 5 noiembrie a.c., în timp ce încerca să comercializeze peste 3 tone de legume. Astfel, pe timpul desfășurării activităților
...[citește_toată_știrea]
7 Noiembrie 2017, 12:35
(3985 vizualizări -
0 comentarii)
E-Distribuție, discuții cu autoritățile locale
Companiile E-Distribuție din România participă la întâlniri cu autoritățile locale din zonele de responsabilitate, pentru a discuta activitățile de pregătire pentru situațiile de condiții meteo severe și
...[citește_toată_știrea]
7 Noiembrie 2017, 11:30
(3738 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A căzut în gol și a murit
Un bărbat de 57 de ani din Slobozia a murit luni, 6 noiembrie 2017, după ce a căzut în gol de la balconul apartamentului în care locuia. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care au încercat
...[citește_toată_știrea]
6 Noiembrie 2017, 16:27
(5747 vizualizări -
0 comentarii)
Accident mortal la Coșereni
Accident rutier la Coșereni în dimineața zilei de duminică, 5 noiembrie 2017. Un tânăr de 31 de ani a murit după ce a intrat cu mașina într-unul dintre capetele podului peste râul Ialomița, din zona localității
...[citește_toată_știrea]
5 Noiembrie 2017, 12:20
(7766 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Autospecială pentru stingerea incendiilor, donată comunității din Munteni Buzău
Comunitatea din localitatea elvețiană Basse-Nendaz donează comunei Munteni Buzău, din județul Ialomița, o autospecială pentru stingerea incendiilor. Mașina de intervenție este dotată și cu o motopompă,
...[citește_toată_știrea]
3 Noiembrie 2017, 18:48
(5567 vizualizări -
0 comentarii)
Enel: Întreruperi programate în furnizarea energiei electrice
Enel Dobrogea continuă lucrările de modernizare și reabilitare a rețelelor de distribuție a energiei electrice, desfășurate pe raza județului Ialomița. Din această cauză, în perioada 6-10 noiembrie, în
...[citește_toată_știrea]
3 Noiembrie 2017, 18:47
(5222 vizualizări -
0 comentarii)
Concurs de table la Slobozia
Duminică, 19 noiembrie 2017, Primăria Slobozia organizează un concurs de table, dedicat tuturor pasionaților din oraș. Evenimentul se desfășoară la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2017, 19:15
(4407 vizualizări -
0 comentarii)
Icoana Maicii Domnului Prodromița, la Catedrala Urziceni
Moment de încărcătură spirituală la Urziceni. Miercuri și joi, 8/9 noiembrie 2017, Icoana Maicii Domnului Prodromița va fi adusă spre închinare la Catedrala Urziceni. Evenimentul religios prilejuiește
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2017, 19:10
(4958 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Rănit într-un accident rutier, preluat de elicopterul SMURD
Accident rutier în zona Urziceni-Coșereni. Un bărbat de 65 de ani a ajuns la Spitalul Floreasca, dupa ce mașina în care se afla s-a ciocnit de un alt automobil. Victima a fost preluată de un elicopter
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2017, 18:26
(5805 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Accident în zona Lidl-Paradis
Miercuri, 1 noiembrie 2017, în jurul orelor 15,30, pe șoseaua București-Constanța, în zona Lidl-Paradis din Slobozia, s-a produs un accident de circulație. În eveniment au fost implicate două autoturisme
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2017, 19:05
(4628 vizualizări -
2 comentarii)
Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Rohia, la Slobozia
În perioada 3-9 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Soborul
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2017, 18:40
(8212 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Percheziții DIICOT la evazioniști. Prejudiciu de 3 milioane de lei!
Miercuri, 1 noiembrie 2017, polițiștii de Combatere a Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 23 de percheziții, în municipiul București și în 4 județe, la persoane bănuite
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2017, 17:05
(6216 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse
și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport INTERN și EXTERN
CV-urile pot fi trimise la adresa
de e-mail [email protected]
sau pot fi depuse la sediul societății
din Cosâmbești, Ialomița
Detalii se pot obține
la telefon 0749/082.231
31 Octombrie 2017, 18:15
Comentariile cititorilor:
(29 Martie 2018, 14:30)
500euro din banii primăriei ți se pare o gluma? Știi cât are salariu un inginer sau un profesor? De ce sa cheltuie primăria bani doar cu hcm si cu csm???? De ce nu da primăria si la abatorul si la fair play Slobozia noua câte 500.000 de euro anual ca sint tot echipe din orașul nostru, nu????? Si acolo sunt sportivi numai din Slobozia nu ca la hcm si la csm .....Câta lume vine la un meci de handbal si data lume la un meci al abatorului? Cred da mai mulți la abatorul !!!! Si atunci, nu-i normal ca banii sa se distribuie la toți daca tot avem bani de aruncat pe geam????? Ce-a făcut ieri csm Slobozia cu farul???? Ne mândrim cu rezultatul asta, ne onorează, au urlat ziarele centrale cumva ca am reușit vreo performanța ? Nu,au scris ca Slobozia a fost umuilita acasă de farul....., atât! Sănătate!
(29 Martie 2018, 13:36)
Informezi foarte rau opinia publica spunand ca cei 3 au salarii de 100 mil...nimic adevarat:toti 3 au impreuna 100 mil salariu dar iti mai ramane si un rest de vreo 2000 de ron asa ca eu cried ca esti inteligent Si le poti afla salariul...asa ca hai sa nu mai fim plin de rautati pentru ca unii oameni care au crescut odata cu stadionul si pentru 500€ care ii incaseaza lunar.
(29 Martie 2018, 00:10)
Alde Milionaru si cei șaizeci-șaptezeci de cetățeni care plătiți trei lei impozit si vreți de ei sport profesionist de 2 milioane de euro la Slobozia, ați fost dragilor pe stadion astăzi? Cum e....???? Ați văzut ce înseamnă club sportiv municipal, cu management politic si antrenor ruda cu un viceprimar....???? Pai se merita , domnule.....???? Daca avea un sfert din banii ăștia, Abatorul se bătea cu Calarasiul la promovorare in liga 1 , mai ofticatilor! Știți doar sa jigniți si sa înjurați cand cineva atrage atenția ca este o risipa nepermisa aceasta fandoseala cu csm si hcm, rușinea orașului care cheltuie banii de asfaltări, parcuri, locuri de joaca, scoli, Grădinițe etc ca sa aibă enache, goidea si cu prepeliță serviciu de 100 milioane de lei pe luna, pe puțin!!!! Halal!!!!!
(28 Martie 2018, 11:02)
Fără antrenor nu poti promova.
(26 Martie 2018, 18:09)
Miercuri, ora 15, restanta cu Farul, ultima speranta! Hai Unirea!
(24 Martie 2018, 17:32)
Dacă vă doriți echipă și rezultate, ar fi bine să sustineti echipa măcar la meciurile de acasă, așa ca jucătorii să vadă că au pentru cine lupta. Pe de altă parte, suporterii ce au pretenții ca echipa să promoveze fac și deplasări, mai ales că distanțele sunt în jur de doar 100 km.
(24 Martie 2018, 11:32)
Ce demisie, domnule, ce-am făcut, am omorât pe cineva, am dat in cap....????? Asta e valoarea noastra, s-a știut de la bun început ca avem conducere de rahat, antrenor de rahat, echipa de rahati....., nu contează , bani sa iasă, nu-i asa domnule profesor Prepeliță? Domnule primar, te rugam de doi ani de zile, nu mai dormi domnule, fa domnule ceva si pentru oraș nu numai pentru clientela sugatoare, pentru obligațiile de partid! Cu 20 de miliarde aruncate in vant la fotbal si cu încă douăzeci arse de pomana la handbal făceai o grămada de lucruri bune, sa rămână si ceva bun in urma dumitale nu doar cenușă.....
(23 Martie 2018, 23:33)
Ma parlitilor vedeti va de liga voastra akolo unde sunteti si nu mai sperati la vreo revenire ca nu se mai poate asa ca nu mai comentati aici in zadar perversilor.
(23 Martie 2018, 18:48)
...obiectivul e compromis.Oare valoarea antrenorului este direct proportionala cu valoarea seriei in care joaca echipa? Sau mai bine aici nu trebuie sa punem in discutie teoria valorii...
(23 Martie 2018, 18:25)
Bani cheltuiți degeaba. 20 de miliarde aruncați pe apa sâmbetei. Obiectiv neatins demisia banca tehnică demisia conducere club. Așa ar fi în mediul privat.