Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița
Joi, 25 septembrie 2025, în intervalul orar 15,30-18,30, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni punctuale pe DN2-E85. Scopul acțiunilor desfășurate a fost prevenirea și
...[citește_toată_știrea]
26 Septembrie 2025, 13:40
(1354 vizualizări -
0 comentarii)
Razie a polițiștilor la Urziceni și Grindu: 12 percheziții domiciliare!
Miercuri, 24 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o razie ce a avut ca scop principal prevenirea și combaterea faptelor antisociale, depistarea persoanelor suspecte și menținerea unui
...[citește_toată_știrea]
24 Septembrie 2025, 14:20
(4306 vizualizări -
0 comentarii)
Ion Roată: Arestat preventiv pentru «agresiune sexuală asupra unui minor»
Luni, 22 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 65 de ani, din comuna Ion Roată, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «agresiune sexuală asupra
...[citește_toată_știrea]
23 Septembrie 2025, 20:30
(5921 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Bărbat reținut 24 de ore pentru încălcarea unui ordin de protecție
Marți, 23 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Urziceni, sub aspectul săvârșirii infracțiuni de «î
...[citește_toată_știrea]
23 Septembrie 2025, 15:15
(4373 vizualizări -
1 comentariu)
30 septembrie 2025, ultima zi pentru semnarea Cererilor de Plată la APIA!
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până cel târziu la data de 30 septembrie 2025, trebuie să semneze Cererile de Plată pentru Campania
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 14:20
(575 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale pentru clienți de la RAJA Constanța
O preocupare constantă a operatorului RAJA Constanța a fost cea referitoare la menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 14:15
(14704 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: «Șofer» reținut după ce a fost urmărit de polițiști. Nu avea permis și era beat la volan!
În cursul zilei de duminică, 21 septembrie a.c., polițiștii din Grivița, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au reținut un bărbat pentru «infracțiuni la regimul
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 14:10
(9049 vizualizări -
1 comentariu)
Excursie organizată de Protopopiatul Urziceni
Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat vineri, 19 septembrie 2025, o excursie de o zi, pentru copiii din familiile asistate în cadrul serviciului social acreditat
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 11:25
(6156 vizualizări -
0 comentarii)
AJPIS Ialomița: Peste 7000 de conturi alimentate pentru plata facturilor de energie din iulie și august
Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a finalizat verificarea cererilor validate automat prin intermediul aplicației informatice EPIDS și s-au emis primele tichete de energie pentru
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 11:10
(7554 vizualizări -
0 comentarii)
Evenimente culturale la Conacul Bolomey
La sfârșitul săptămânii precedente, Conacul Bolomey din Cosâmbești a fost gazda a două evenimente artistice, în cadrul cărora s-au îmbinat literatura, pictura, muzica și
...[citește_toată_știrea]
22 Septembrie 2025, 11:05
(6789 vizualizări -
0 comentarii)
Conflict spontan la Țăndărei. Un omor și patru rețineri!
Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița informează cu privire la producerea unui conflict spontan, pe raza orașului Țăndărei. Vineri, 19 septembrie 2025, cinci persoane s-au agresat reciproc. În urma
...[citește_toată_știrea]
20 Septembrie 2025, 07:40
(8844 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Adolescenți arestați la domiciliu pentru «tâlhărie»
Magistrații Judecătoriei Fetești au dispus joi, 18 septembrie 2025, arestul la domiciliu a patru adolescenți cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, cercetați penal pentru «tâlhărie
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2025, 13:00
(10143 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Șoferi sancționați pentru încălcarea Codului Rutier
Joi, 18 septembrie 2025, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune cu forțe mărite pentru prevenirea faptelor comise cu violență și a accidentelor rutiere cauzate de șoferii aflați sub influența
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2025, 12:30
(4086 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Beat la volan, a provocat un accident rutier
Polițiștii din Fetești au fost sesizați să intervină în cazul unui accident rutier, provocat în afara municipiului de un bărbat de 37 de ani, acesta răsturnându-se cu mașina î
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2025, 16:00
(4919 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinți-Târg: La volan fără permis de conducere
Polițiștii din Fierbinți-Târg au oprit pentru control pe strada Calea București, din localitate, un autoturism condus de un tânăr de 19 de ani, din municipiul Urziceni. Cu ocazia verificărilor
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2025, 15:40
(7609 vizualizări -
0 comentarii)
Cosâmbești: «Rugă Toamnei» la Conacul Bolomey
Conacul Bolomey, din comuna Cosâmbești, va găzdui sâmbătă, 20 septembrie 2025, evenimentul cultural denumit «Rugă Toamnei». Manifestarea va cuprinde o lansare de carte și vernisajul
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2025, 08:30
(1954 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «ROADPOL-Safety Days»
În perioada 16-22 septembrie 2025, polițiștii rutieri se alătură statelor membre ale Uniunii Europene în cadrul campaniei «ROADPOL-Safety Days», o inițiativă internațională dedicată
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2025, 16:20
(4962 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: Festivalul-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii»-ediția a XIII-a
Tradițiile din străbuni și prezervarea acestora pentru generațiile următoare reprezintă modalități esențiale de ancorare a valorilor perene ale unui spațiu cultural-istoric în memoria colectivă
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2025, 14:20
(5786 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 3,78 milioane de lei în august 2025
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna august 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 3,78 milioane
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2025, 14:10
(3822 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Reținuți pentru 24 de ore după ce au furat din magazin
Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea procurorului de caz, au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore față de două persoane bănuite de comiterea infracțiunii de «furt». În fapt
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2025, 15:45
(2817 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Prinși în flagrant la furat de porumb
Duminică, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Stelnica s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de «furt». În fapt, doi bărbați
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2025, 15:40
(2383 vizualizări -
0 comentarii)
Factură electronică de la RAJA Constanța
RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2025, 12:20
(9498 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 151,14 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna august 2025
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat în luna august a anului 2025 venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 151,14 milioane
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2025, 12:10
(6312 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!
Echipele RAJA Constanța intervin luni, 15 septembrie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la sistemului de alimentare cu apă de pe strada Belșugului din municipiul Fetești. Pentru realizarea
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2025, 09:05
(3189 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dosare penale pentru vânzare ilegală de articole pirotehnice
Vineri, 12 septembrie 2025, polițiștii ialomițeni au descoperit la Țăndărei peste 3800 de articole pirotehnice și au fost întocmite 3 dosare penale. Cantitatea de articole pirotehnice a fost descoperită
...[citește_toată_știrea]
13 Septembrie 2025, 14:00
(5913 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Microbuzele școlare, verificate de polițiști
Joi, 11 septembrie 2025, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni de verificare în teren a legalității transporturilor de elevi, având ca obiectiv principal prevenirea evenimentelor rutiere și creșterea siguranței participanților la trafic. Au fost verificate atât documentele necesare efectuării transportului public de elevi, cât și starea tehnică a autovehiculelor, respectarea numărului de locuri disponibile și respectarea regulilor de circulație de către șoferi.
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2025, 12:00
(6002 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Tineri reținuți după ce au furat motorină din vagoane-cisternă
Marți, 9 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești au reținut, pentru 24 de ore, doi tineri cu vârstele de 20 și 22 de ani, domiciliați în
...[citește_toată_știrea]
10 Septembrie 2025, 11:35
(5932 vizualizări -
0 comentarii)
Femeie din Borănești, reținută după ce a furat geanta unei alte femei
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din Urziceni au dispus marți, 9 septembrie a.c., măsura preventivă a reținerii pentru 24 de ore față de o femeie de 43 de ani, din Borănești, bănuită de
...[citește_toată_știrea]
10 Septembrie 2025, 11:25
(4365 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 2,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna august 2025
Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna august a.c., 18 inspecții fiscale, 4 controale inopinate și 25 verificări documentare. Astfel, în urma
...[citește_toată_știrea]
10 Septembrie 2025, 11:20
(727 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,70%, rata șomajului la sfârșitul lunii iulie 2025
La sfârșitul lunii iulie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4466 șomeri (din care 2074 femei), rata șomajului fiind de
...[citește_toată_știrea]
9 Septembrie 2025, 10:10
(7285 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(5 Aprilie 2018, 23:58)
Esti acelasi jeg sub toate pseudonimele,te dau de gol ....aceleasi si aceleasi elucubratii, lexicul tau contine vreo 200 de cuvinte si acelea in majoritate jigniri.Astia or sa castige in continuare sute de milioane pe luna, iar tu o sa fii acelasi fomist si frustrat...... cu ochii in vitrina si mancand salam.Hai ca m am distrat cu tine.......eu te las ca am de facut bani! P.SCel mai destept cedeaza......asa ca te pup.....da nu pe portofel....saracule!
(5 Aprilie 2018, 10:47)
Opriți finanțarea ilegală si imorala a hcm si csm sau finanțați toate cluburile sportive din oraș daca nu va îndurați sa-i trimiteti la munca pe trântorii agramați si needucați pripășiți in funcții pentru care nu au nicio calificare! Domnule primar, orașul are nevoie in primul rând de îmbunătățirea condițiilor de trai asa cum ne-ați promis la alegeri nu de mascarada asta tragi comica! Nici pe vremea comuniștilor echipele nu erau finanțate de primarii, de ce va bateți joc de noi???? PS Ce se mai aude cu milionul pe care l-ați încasat ilegal? Am auzit ca se redeschide procesul, succes!!!!!
(5 Aprilie 2018, 01:55)
TACI ma gunoiule frustrat si intra in cusca FRUSTRATULE !!!!! Esti un JEG VORBITOR!
(4 Aprilie 2018, 14:23)
Bai animalelor, bai panaramelor, bai scarbelor de oameni care va mai dați si jmecheri, are wc in curte ca nu e canalizare, nenorociților, nu e canalizare ca va da vouă primăria milioane de euro pe an in loc sa facă ce trebuie pentru oraș! Bai goidea si care mai scrieți pe aici toate tâmpeniile astea (ca Prepelita macar are bun simt iar maseurul ăla lu Basarab nu știe sa scrie), nu va e rusine ma sa jigniți si sa scuipați acolo de unde vin banii!?????? Macar nu tăceți dracu din gura, analfabeților! O sa muriți de foame, scarbelor cand s-o desființa cocina asta împuțită numita csm/hcm! Si o sa se desființeze curând, căscați bine ochii la ce va spun acum, idioților!
(4 Aprilie 2018, 11:45)
Scuze mesajul era pentru nu conteaza.
(4 Aprilie 2018, 11:43)
Pai sa vb cu primarul sa i faca wc in casa mamei tale...asta mai tine si de cat de gospodar este omul cu curtea lui, sau mai bine decat sa aberezi pe aici apuca te si fai tu wc mamei tale in casa!!! Si oare de ce o tragi atat cu Abatorul??? Oare de ce??? Ai fost cumva la unirea te au dat afara si acum esti la abatorul ca vedem ca esti foarte ofensat si stii si statelet de plata care erau!!!!! Oare cine o fiii!!!! FRUSTRATULE!
(4 Aprilie 2018, 01:25)
Esti mult prea prost, exagerat de prost, crede-ma! Hai sănătate si pentru ca tot vine Pastele, te aștept sa-mi rezolvi mielul, berbecule!
(4 Aprilie 2018, 01:18)
Ok, pe rând! Abatorul este echipa particulara deci nu poate primi bani de la primărie.... atunci, satori cum a putut sa primească? Dar clubul de lupte din amara , club care nici macar nu e din Slobozia???? AFC sau csm sau cum ii zice echipei de fotbal ce regim juridic are???? Cine sunt acționarii ???? Nu cumva este tot o entitate privată? 2. Farul are sponsori mulți, inclusiv multinaționala Decathlon ....., voi de ce nu aveți? Părerea mea este ca nu aveți pentru ca nu este transparentă decizionala, ca sunteți un club condus politic , ca managementul este praf! 15 miliarde de la primărie mi se pare o suma imensa pentru un buget cârpit ca al nostru, in care nu se găsesc bani pentru problemele grave ale orașului dar se aloca senin pentru un club care se zbate in mediocritate! Iliuta intr-adevăr, este foarte util dar ce caută ceilalți atârnători? De ce l-ați plătit pe Basarab ani de zile deși trecea doar pe la casierie????Enache antrenor ....., nici ca gluma nu-i buna! Pe bune, 15 miliarde ca sa Jucați voi pentru locul 5 si încă 15-20 ca sa nu bată pe nimeni handbalistele in timp ce mama n-are strada asfaltata si are wc in fundul Curții deși are impozitele plătite la zi! Asa se pune problema, înțelegi?
(3 Aprilie 2018, 23:23)
pentru 0 toleranta....ca si pseudonimu esti un mare 0......si acelasi las si frustrat care se ascunde sub toate pseudonimile......ha,ha.ha....esti fan udrea bai tolomacule!
(3 Aprilie 2018, 22:28)
Abatorul este echipa particulara..nu are treaba cu primaria...farul are n sponsori printre care si Decathlon plus bani de la primărie..cu buget de peste 22 miliarde promovezi lejer...cu ce au baietii nostrii maxim 15 miliarde din care trebuie sa dea si la toate grupele de juniori plus ambulante,medici,pompieri etc stai acolo in primele 5 echipe...astea nu sunt asigurate de primarie...asa se intampla si la handbal acum o sa faca sala din cate am inteles si o sa intrati cu totii...de ce cei de la Galati unde este oras mai mare au sala smechera si bani mai multi decat noi la handbal si sunt sub noi ca echipa??? Avem noroc cu oamnei ca Nini si Ilie care stiu sa gestioneze situatia !
(3 Aprilie 2018, 20:07)
Bai nesimtitule care te semnezi milionaru, cum iti permiți mai analfabetule sa-i spui omului aluia jeg.....?????!!!!!! Cine dracu va credeți mai pomanagiilor si nulităților care nu sunteți in stare de nimic???? Daca se desființează hcm ul si csm ul, Doamne ajuta, muriți de foame bai impotenților ca nu sunteți in stare de nimic! Sportivii s-or descurca ei cumva dar voi, lipitorilor, nu faceți Ba doua parale! Are dreptate omul, pentru ce ma sa cheltuie primăria milioane de euro cu voi???? Ca sa înjurați voi si sa sfidați oamenii care muncesc cinstit, trantorilor? Domnule primar, cum i-ai angajat domnule pe netrebnicii ăștia? Dumneata cand citești esti mulțumit de cum se exprima si cum înțeleg ei sa fie recunoscători orașului ca nu-i aleargă cu furcile pe dig pe Hoții ăștia?
(3 Aprilie 2018, 17:14)
Tu fiind un specialist, ca văd ca faci analize pe aici!
(3 Aprilie 2018, 12:47)
Salutare tuturor.Ar fii de preferat să vă înfrânați frustrările de specialiști ai tribunei.În condițiile actuale de la fotbal,unde au fost adus niște jucători cu ,,nume",refuzati de alte echipe si luati de noi drept buni.Echipa își merită soarta.Cât despre handbal,o sală mai mare este necesară.Echipa are potențial,nu se poate construi ceva peste noapte.
P.S:fotbaliștilor mă puteți înjura în gând,dar eu spun ce cred și cred cam tot ce spun!
Paște Fericit,să auzim de bine!
(2 Aprilie 2018, 18:32)
Stai linistit .....e acelasi frustrat care scrie sub mai multe pseudonime,s o fii visat si el mare sportiv si l o fii dat vreun antrenor afara!Ca munca nu prea ii place!
(2 Aprilie 2018, 18:28)
Asta i jegu' ala care plangea acum cateva zile....imi cer scuze.....miau,miau! A prins si el ,,coraj".....saracu'.Mai schimba si tu placa...ca vad ca tot salam iti place!La muncaaaaa!!