Camion plin cu lemne, confiscat la Reviga
Un cetățean a sesizat Poliția cu privire la faptul că un autocamion, ce se deplasa pe raza localității Reviga, ar transporta material lemnos peste limita declarată în avizul de însoțire.
...[citește_toată_știrea]
18 Decembrie 2025, 15:40
(6301 vizualizări -
3 comentarii)
Tânăr fără permis din Movilița, urmărit de polițiști. A fost reținut pentru 24 de ore!
Marți, 16 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut un tânăr, de 21 de ani, din Movilița, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru săvârșirea infracțiunilor de «
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2025, 15:55
(5775 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Colindătorii» au furat mai multe bunuri din scara unui bloc
Marți, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au fost sesizați de către un bărbat, de 44 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că persoane necunoscute ar fi pătruns în scara blocului
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2025, 15:50
(10133 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 2,79 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna noiembrie 2025
Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna noiembrie a.c., 30 de inspecții fiscale, fiind efectuate 8 controale inopinate și 48 de verificări documentare
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2025, 13:10
(10570 vizualizări -
0 comentarii)
Controale ale DSVSA Ialomița, amenzi de peste 312,2 mii de lei
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în colaborare cu IPJ Ialomița, au verificat, prin controale în trafic, transporturile de animale și produse alimentare
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2025, 08:10
(8377 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 5,26 milioane de lei în noiembrie 2025
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna noiembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 5,
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2025, 11:30
(9525 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Sprijin financiar de peste 38,718 milioane de lei pentru crescătorii de animale
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin intermediul Centrelor Județene, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor (ameliorare rase), solicitat
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2025, 11:20
(7931 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Căzănești, reținut după producerea unui accident la Sărățeni. Avea permisul suspendat și a sărit la bătaie!
Marți, 9 decembrie a.c., polițiști din Ion Roată au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat de 31 de ani, din Căzănești, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «lovirea sau alte violențe
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2025, 16:35
(10012 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: 154,02 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna noiembrie 2025
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna noiembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,02 milioane
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2025, 16:20
(6343 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă
RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică reprezentând o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă cu mediul. Factura
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2025, 12:20
(8095 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»
Marți, 9 decembrie 2025, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor și Centrul Județean de Transfuzie Ialomița au organizat o acțiune
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2025, 11:55
(5299 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!
Miercuri, 10 decembrie 2025, echipele furnizorului efectuează intervenții la nivelul sistemului de energie electrică care afectează Stația de Pompare ce deservește localitatea Dridu. Fără curent, instalațiile
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2025, 10:40
(3500 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Întrerupere a alimentării cu gaze pe mai multe străzi din cauza avarierii unei conducte
Ca urmare a unor lucrări de săpătură mecanizată realizate pentru canalizare de către firma Urban SA pe strada Nordului din Slobozia, s-a produs o avarie asupra unei conducte aferente rețelei de distribuție
...[citește_toată_știrea]
9 Decembrie 2025, 12:25
(16308 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Fiul și-a agresat mama, încălcând un ordin de protecție. A fost reținut de polițiști!
Polițiștii din Fetești au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat în vârstă de 53 de ani, din Fetești, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «încălcare a măsurilor dispuse
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2025, 16:20
(9740 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Fierbinții de Jos!
Echipele RAJA Constanța intervin luni, 8 decembrie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe Șoseaua Maia din localitatea Fierbinții de Jos. Astfel
...[citește_toată_știrea]
8 Decembrie 2025, 14:50
(5373 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Acțiuni ale polițiștilor pentru creșterea siguranței în școli
În cursul zilei de miercuri, 3 decembrie 2025, polițiștii din Urziceni, împreună cu polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară au desfășurată o acțiune pentru creșterea siguranței
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2025, 13:50
(7655 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Termen-limită pentru cererile inițiale de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) primește, până la data de 15 decembrie 2025 inclusiv, cererile inițiale anuale de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii
...[citește_toată_știrea]
5 Decembrie 2025, 10:15
(9871 vizualizări -
0 comentarii)
IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor în luna noiembrie 2025
Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii trecute, 580 de misiuni de ordine publică, dintre care 20 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2025, 13:00
(14411 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Centrele autorizate pentru testarea cărnii de porc
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cetățenii cu privire la efectuarea examenului trichineloscopic pentru carnea provenită din sacrificări tradiționale î
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2025, 11:00
(7079 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii octombrie 2025
La sfârșitul lunii octombrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4485 de șomeri (din care 2168 erau femei), rata șomajului
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2025, 10:00
(5195 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Serviciul de Call Center, pus la dispoziția clienților RAJA Constanța, vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale beneficiarilor. Serviciul funcționează
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2025, 09:25
(3066 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Termen-limită pentru depunerea cererilor privind subvenția la motorină 2026
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură primește, până la data de 22 decembrie 2025 inclusiv, Cererile de acord pentru finanțare aferente schemei de ajutor de stat pentru reducerea accizei
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2025, 09:00
(25044 vizualizări -
0 comentarii)
ANUNȚ
Telefoanele și faxurile Tribunalului Ialomița și ale Judecătoriei Slobozia sunt indisponibile pentru o perioadă nedeterminată din cauza unei probleme la furnizorul de servicii.
Vă puteți adresa instanțelor la adresele de e-mail:
- [email protected] (Tribunalul Ialomița)
- [email protected] (Judecătoria Slobozia)
De asemenea, puteți să vă adresați și la sediul celor două instanțe.
Vă mulțumim pentru înțelegere!
3 Decembrie 2025, 15:30
IPJ Ialomița: Băuți la volan
Duminică, 30 noiembrie a.c., aproape de miezul nopții, polițiștii au depistat un bărbat, de 37 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe Șoseaua București-Constanța, din Slobozia, deși s-ar
...[citește_toată_știrea]
2 Decembrie 2025, 15:25
(6725 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 260 mii de lei, 24 permise reținute, 36 certificate de înmatriculare retrase
În perioada 29 noiembrie-1 decembrie 2025, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 249 evenimente, 229 dintre acestea fiind sesizate prin intermediul Sistemului Național Unic pentru
...[citește_toată_știrea]
2 Decembrie 2025, 15:20
(8127 vizualizări -
0 comentarii)
APIA finalizează plățile în avans pentru Campania 2025: peste 957,455 milioane de euro ajung în conturile fermierilor!
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) anunță finalizarea procesului de autorizare la plată pentru plățile în avans aferente Campaniei 2025, care se desfășoară anual în
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2025, 10:40
(8803 vizualizări -
0 comentarii)
Casieriile RAJA Constanța vor fi închise luni, 1 Decembrie 2025!
RAJA Constanța aduce la cunoștința consumatorilor din întreaga arie de operare că luni, 1 decembrie 2025, cu ocazia Zilei Naționale a României, casieriile
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2025, 14:25
(5637 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Camion încărcat cu uree, în flăcări lângă Stația de Taxare Fetești
ISU Ialomița informează cu privire la faptul că în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2025, un camion încărcat cu 24 tone de uree a luat foc. Incendiul s-a produs în zona Stației
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2025, 09:30
(17307 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 63,64 milioane de lei în perioada ianuarie-octombrie 2025
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2025, conform selecției naționale, TVA în cuantum
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2025, 12:50
(6047 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!
Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite miercuri, 26 noiembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Principală din localitatea
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2025, 12:25
(790 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(5 Aprilie 2018, 23:58)
Esti acelasi jeg sub toate pseudonimele,te dau de gol ....aceleasi si aceleasi elucubratii, lexicul tau contine vreo 200 de cuvinte si acelea in majoritate jigniri.Astia or sa castige in continuare sute de milioane pe luna, iar tu o sa fii acelasi fomist si frustrat...... cu ochii in vitrina si mancand salam.Hai ca m am distrat cu tine.......eu te las ca am de facut bani! P.SCel mai destept cedeaza......asa ca te pup.....da nu pe portofel....saracule!
(5 Aprilie 2018, 10:47)
Opriți finanțarea ilegală si imorala a hcm si csm sau finanțați toate cluburile sportive din oraș daca nu va îndurați sa-i trimiteti la munca pe trântorii agramați si needucați pripășiți in funcții pentru care nu au nicio calificare! Domnule primar, orașul are nevoie in primul rând de îmbunătățirea condițiilor de trai asa cum ne-ați promis la alegeri nu de mascarada asta tragi comica! Nici pe vremea comuniștilor echipele nu erau finanțate de primarii, de ce va bateți joc de noi???? PS Ce se mai aude cu milionul pe care l-ați încasat ilegal? Am auzit ca se redeschide procesul, succes!!!!!
(5 Aprilie 2018, 01:55)
TACI ma gunoiule frustrat si intra in cusca FRUSTRATULE !!!!! Esti un JEG VORBITOR!
(4 Aprilie 2018, 14:23)
Bai animalelor, bai panaramelor, bai scarbelor de oameni care va mai dați si jmecheri, are wc in curte ca nu e canalizare, nenorociților, nu e canalizare ca va da vouă primăria milioane de euro pe an in loc sa facă ce trebuie pentru oraș! Bai goidea si care mai scrieți pe aici toate tâmpeniile astea (ca Prepelita macar are bun simt iar maseurul ăla lu Basarab nu știe sa scrie), nu va e rusine ma sa jigniți si sa scuipați acolo de unde vin banii!?????? Macar nu tăceți dracu din gura, analfabeților! O sa muriți de foame, scarbelor cand s-o desființa cocina asta împuțită numita csm/hcm! Si o sa se desființeze curând, căscați bine ochii la ce va spun acum, idioților!
(4 Aprilie 2018, 11:45)
Scuze mesajul era pentru nu conteaza.
(4 Aprilie 2018, 11:43)
Pai sa vb cu primarul sa i faca wc in casa mamei tale...asta mai tine si de cat de gospodar este omul cu curtea lui, sau mai bine decat sa aberezi pe aici apuca te si fai tu wc mamei tale in casa!!! Si oare de ce o tragi atat cu Abatorul??? Oare de ce??? Ai fost cumva la unirea te au dat afara si acum esti la abatorul ca vedem ca esti foarte ofensat si stii si statelet de plata care erau!!!!! Oare cine o fiii!!!! FRUSTRATULE!
(4 Aprilie 2018, 01:25)
Esti mult prea prost, exagerat de prost, crede-ma! Hai sănătate si pentru ca tot vine Pastele, te aștept sa-mi rezolvi mielul, berbecule!
(4 Aprilie 2018, 01:18)
Ok, pe rând! Abatorul este echipa particulara deci nu poate primi bani de la primărie.... atunci, satori cum a putut sa primească? Dar clubul de lupte din amara , club care nici macar nu e din Slobozia???? AFC sau csm sau cum ii zice echipei de fotbal ce regim juridic are???? Cine sunt acționarii ???? Nu cumva este tot o entitate privată? 2. Farul are sponsori mulți, inclusiv multinaționala Decathlon ....., voi de ce nu aveți? Părerea mea este ca nu aveți pentru ca nu este transparentă decizionala, ca sunteți un club condus politic , ca managementul este praf! 15 miliarde de la primărie mi se pare o suma imensa pentru un buget cârpit ca al nostru, in care nu se găsesc bani pentru problemele grave ale orașului dar se aloca senin pentru un club care se zbate in mediocritate! Iliuta intr-adevăr, este foarte util dar ce caută ceilalți atârnători? De ce l-ați plătit pe Basarab ani de zile deși trecea doar pe la casierie????Enache antrenor ....., nici ca gluma nu-i buna! Pe bune, 15 miliarde ca sa Jucați voi pentru locul 5 si încă 15-20 ca sa nu bată pe nimeni handbalistele in timp ce mama n-are strada asfaltata si are wc in fundul Curții deși are impozitele plătite la zi! Asa se pune problema, înțelegi?
(3 Aprilie 2018, 23:23)
pentru 0 toleranta....ca si pseudonimu esti un mare 0......si acelasi las si frustrat care se ascunde sub toate pseudonimile......ha,ha.ha....esti fan udrea bai tolomacule!
(3 Aprilie 2018, 22:28)
Abatorul este echipa particulara..nu are treaba cu primaria...farul are n sponsori printre care si Decathlon plus bani de la primărie..cu buget de peste 22 miliarde promovezi lejer...cu ce au baietii nostrii maxim 15 miliarde din care trebuie sa dea si la toate grupele de juniori plus ambulante,medici,pompieri etc stai acolo in primele 5 echipe...astea nu sunt asigurate de primarie...asa se intampla si la handbal acum o sa faca sala din cate am inteles si o sa intrati cu totii...de ce cei de la Galati unde este oras mai mare au sala smechera si bani mai multi decat noi la handbal si sunt sub noi ca echipa??? Avem noroc cu oamnei ca Nini si Ilie care stiu sa gestioneze situatia !
(3 Aprilie 2018, 20:07)
Bai nesimtitule care te semnezi milionaru, cum iti permiți mai analfabetule sa-i spui omului aluia jeg.....?????!!!!!! Cine dracu va credeți mai pomanagiilor si nulităților care nu sunteți in stare de nimic???? Daca se desființează hcm ul si csm ul, Doamne ajuta, muriți de foame bai impotenților ca nu sunteți in stare de nimic! Sportivii s-or descurca ei cumva dar voi, lipitorilor, nu faceți Ba doua parale! Are dreptate omul, pentru ce ma sa cheltuie primăria milioane de euro cu voi???? Ca sa înjurați voi si sa sfidați oamenii care muncesc cinstit, trantorilor? Domnule primar, cum i-ai angajat domnule pe netrebnicii ăștia? Dumneata cand citești esti mulțumit de cum se exprima si cum înțeleg ei sa fie recunoscători orașului ca nu-i aleargă cu furcile pe dig pe Hoții ăștia?
(3 Aprilie 2018, 17:14)
Tu fiind un specialist, ca văd ca faci analize pe aici!
(3 Aprilie 2018, 12:47)
Salutare tuturor.Ar fii de preferat să vă înfrânați frustrările de specialiști ai tribunei.În condițiile actuale de la fotbal,unde au fost adus niște jucători cu ,,nume",refuzati de alte echipe si luati de noi drept buni.Echipa își merită soarta.Cât despre handbal,o sală mai mare este necesară.Echipa are potențial,nu se poate construi ceva peste noapte.
P.S:fotbaliștilor mă puteți înjura în gând,dar eu spun ce cred și cred cam tot ce spun!
Paște Fericit,să auzim de bine!
(2 Aprilie 2018, 18:32)
Stai linistit .....e acelasi frustrat care scrie sub mai multe pseudonime,s o fii visat si el mare sportiv si l o fii dat vreun antrenor afara!Ca munca nu prea ii place!
(2 Aprilie 2018, 18:28)
Asta i jegu' ala care plangea acum cateva zile....imi cer scuze.....miau,miau! A prins si el ,,coraj".....saracu'.Mai schimba si tu placa...ca vad ca tot salam iti place!La muncaaaaa!!