RAJA Constanța: Lipsă apă în localitățile Dridu și Dridu-Snagov!
Echipele RAJA Constanța intervin joi, 29 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Principală din comuna Dridu. Pentru executarea
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2026, 11:40
(2492 vizualizări -
0 comentarii)
ANAF a publicat pe site broșura privind Declarația Unică-Formularul 212
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pe site-ul ANAF a fost publicată broșura «Despre Declarația Unică-Formularul 212» 2025- 2026
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2026, 11:20
(1373 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Locală Slobozia: Atenție, se vor executa lucrări la podul de peste râul Ialomița din Slobozia!
Potrivit Poliției Locale Slobozia, vor fi executate lucrări de reparații la rampele de urcare și coborâre la podul de peste râul Ialomița din Slobozia. Lucrările vor fi demarate încep
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 14:40
(3073 vizualizări -
4 comentarii)
AJFP Ialomița: Modificări în domeniul eșalonărilor la plată
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că prin Legea nr. 239/2025/2025, privind stabilirea unor măsuri de redresare și eficientizare a resurselor publice
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 13:25
(657 vizualizări -
0 comentarii)
2777 persoane angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în anul 2025
În anul 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2777 persoane, dintre acestea 116
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 09:15
(3516 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Au fost aprobate și publicate Normele anuale de venit valabile în anul 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din exploatarea terenurilor agricole și/sau din creșterea și exploatarea animalelor/familiilor de albine
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 08:15
(3639 vizualizări -
0 comentarii)
Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni
Acordarea primului ajutor este foarte importantă și poate face diferența dintre viață și moarte. De aceea, orice persoană care ajunge la locul unui eveniment poate ajuta victimele, dacă are cunoștințele
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2026, 08:05
(4609 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 271 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 271 locuri de muncă vacante. Astfel, în Finlanda sunt disponibile 6 locuri de muncă (3 sudor MIG/
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2026, 15:40
(6087 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 6,39 milioane de lei în decembrie 2025
Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în luna decembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 6,39 milioane
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2026, 10:35
(9899 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!
Vineri, 23 ianuarie a.c., Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit, în jurul orelor 18,00, pentru stingerea unui incendiu la un apartament din Slobozia, zona Piața Agroalimentară. «
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 18:50
(3532 vizualizări -
1 comentariu)
«Târgul Apicol» Slobozia, ediția a XV-a
Servicii Publice Slobozia SRL, împreună cu Primăria Slobozia, Consilul Județean Ialomița și Cooperativa Agricolă «Casa Mierii» Ialomița organizează «Târgul Apicol»
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 14:35
(1926 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 34 de echipaje la Competiția Europeană de Statistică
În data de 16 ianuarie 2026 a avut loc prima testare (etapa județeană) a Competiției Europene de Statistică (CES) 2025-2026, organizată de Institutul Național de Statistică în colaborare
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 11:25
(2821 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!
Luni, 26 ianuarie 2026, echipele RAJA Constanța vor interveni pentru remedierea unei avarii survenite la conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 315 mm, de pe strada Jandarmeriei, din
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 09:45
(8581 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 156,48 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna decembrie 2025
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna decembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,86 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 09:40
(19609 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 16,30 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna decembrie 2025
Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna decembrie, 19 inspecții fiscale, au efectuat 9 controale inopinate și 22 de verificări documentare. Ca urmare
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2026, 08:30
(6473 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 1264 de agenți economici au beneficiat de bonificația de 3% pentru achitarea obligațiilor fiscale la termen
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului Ialomița au beneficiat de bonificația de 3% din impozitul pe profit anual și din impozitul pe veniturile micro
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2026, 08:10
(1784 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Fată de 15 ani, plecată de la domiciliu
Polițiștii caută o fată de 15 ani, plecată de la domiciliul din municipiul Fetești. Fata are 15 ani, o înălțime de 1,64 m, greutate de 54 kg, ochii albaștri, părul fiind scurt. Se numește Valentina
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2026, 14:15
(2890 vizualizări -
0 comentarii)
Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!
Polițiștii ialomițeni au identificat un autoturism, fabricat în 2020, evaluat la aproximativ 80000 de euro, urmărit de autoritățile italiene. Mașina a fost găsită în posesia unui tâ
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2026, 18:50
(2651 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe strada Victoriei din orașul Țăndărei!
Sâmbătă, 10 ianuarie 2026, a fost necesară sistarea furnizării apei potabile în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2026, 14:35
(4058 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,91%, rata șomajului la sfârșitul lunii noiembrie 2025
La sfârșitul lunii noiembrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4633 șomeri (din care 2235 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2026, 10:10
(9600 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!
Echipele RAJA intervin luni, 5 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași din orașul Fetești. Pentru realizarea
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2026, 13:05
(5144 vizualizări -
0 comentarii)
Un An Nou 2026 plin de împliniri!
Redacția Independent
vă urează La Mulți Ani!
1 Ianuarie 2026, 00:05
Slobozia: 100 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști
Polițiștii ialomițeni desfășoară în această perioadă acțiuni pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale privind regimul articolelor pirotehnice, în cadrul planului de acțiune «
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 13:00
(24292 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tânăr reținut pentru accidentul provocat. Avea o alcoolemie de 1,16 mg/l în aerul expirat!
Un tânăr de 27 de ani, din Cosâmbești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a provocat un accident rutier la Slobozia. Vineri, 26 decembrie 2025, a fost surprins circulând cu viteză
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 12:30
(15927 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Reținut pentru «furt»
Polițiștii au reținut duminică, 28 decembrie 2025, pentru 24 de ore, o persoană cercetată sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «furt». Oamenii legii au fost sesizați prin 112 de
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 12:00
(2068 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!
Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite marți, 30 decembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2025, 11:35
(5683 vizualizări -
0 comentarii)
Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!
Redacția Independent
vă dorește să aveți parte de
Sărbători pline de bucurie și liniște!
Crăciun Fericit!
25 Decembrie 2025, 00:05
ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița
Marți, 23 decembrie 2025, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol și pentru județul Ialomița. Avertizarea va intra în vigoare marți, 23 decembrie
...[citește_toată_știrea]
23 Decembrie 2025, 10:30
(6091 vizualizări -
0 comentarii)
2640 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-noiembrie 2025
În perioada ianuarie-noiembrie 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2640 persoane
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2025, 12:10
(5232 vizualizări -
0 comentarii)
Programul de lucru la RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă
RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA Constanța, precum și compartimentele care desfășoară activități de lucru
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2025, 08:55
(8818 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(5 Aprilie 2018, 23:58)
Esti acelasi jeg sub toate pseudonimele,te dau de gol ....aceleasi si aceleasi elucubratii, lexicul tau contine vreo 200 de cuvinte si acelea in majoritate jigniri.Astia or sa castige in continuare sute de milioane pe luna, iar tu o sa fii acelasi fomist si frustrat...... cu ochii in vitrina si mancand salam.Hai ca m am distrat cu tine.......eu te las ca am de facut bani! P.SCel mai destept cedeaza......asa ca te pup.....da nu pe portofel....saracule!
(5 Aprilie 2018, 10:47)
Opriți finanțarea ilegală si imorala a hcm si csm sau finanțați toate cluburile sportive din oraș daca nu va îndurați sa-i trimiteti la munca pe trântorii agramați si needucați pripășiți in funcții pentru care nu au nicio calificare! Domnule primar, orașul are nevoie in primul rând de îmbunătățirea condițiilor de trai asa cum ne-ați promis la alegeri nu de mascarada asta tragi comica! Nici pe vremea comuniștilor echipele nu erau finanțate de primarii, de ce va bateți joc de noi???? PS Ce se mai aude cu milionul pe care l-ați încasat ilegal? Am auzit ca se redeschide procesul, succes!!!!!
(5 Aprilie 2018, 01:55)
TACI ma gunoiule frustrat si intra in cusca FRUSTRATULE !!!!! Esti un JEG VORBITOR!
(4 Aprilie 2018, 14:23)
Bai animalelor, bai panaramelor, bai scarbelor de oameni care va mai dați si jmecheri, are wc in curte ca nu e canalizare, nenorociților, nu e canalizare ca va da vouă primăria milioane de euro pe an in loc sa facă ce trebuie pentru oraș! Bai goidea si care mai scrieți pe aici toate tâmpeniile astea (ca Prepelita macar are bun simt iar maseurul ăla lu Basarab nu știe sa scrie), nu va e rusine ma sa jigniți si sa scuipați acolo de unde vin banii!?????? Macar nu tăceți dracu din gura, analfabeților! O sa muriți de foame, scarbelor cand s-o desființa cocina asta împuțită numita csm/hcm! Si o sa se desființeze curând, căscați bine ochii la ce va spun acum, idioților!
(4 Aprilie 2018, 11:45)
Scuze mesajul era pentru nu conteaza.
(4 Aprilie 2018, 11:43)
Pai sa vb cu primarul sa i faca wc in casa mamei tale...asta mai tine si de cat de gospodar este omul cu curtea lui, sau mai bine decat sa aberezi pe aici apuca te si fai tu wc mamei tale in casa!!! Si oare de ce o tragi atat cu Abatorul??? Oare de ce??? Ai fost cumva la unirea te au dat afara si acum esti la abatorul ca vedem ca esti foarte ofensat si stii si statelet de plata care erau!!!!! Oare cine o fiii!!!! FRUSTRATULE!
(4 Aprilie 2018, 01:25)
Esti mult prea prost, exagerat de prost, crede-ma! Hai sănătate si pentru ca tot vine Pastele, te aștept sa-mi rezolvi mielul, berbecule!
(4 Aprilie 2018, 01:18)
Ok, pe rând! Abatorul este echipa particulara deci nu poate primi bani de la primărie.... atunci, satori cum a putut sa primească? Dar clubul de lupte din amara , club care nici macar nu e din Slobozia???? AFC sau csm sau cum ii zice echipei de fotbal ce regim juridic are???? Cine sunt acționarii ???? Nu cumva este tot o entitate privată? 2. Farul are sponsori mulți, inclusiv multinaționala Decathlon ....., voi de ce nu aveți? Părerea mea este ca nu aveți pentru ca nu este transparentă decizionala, ca sunteți un club condus politic , ca managementul este praf! 15 miliarde de la primărie mi se pare o suma imensa pentru un buget cârpit ca al nostru, in care nu se găsesc bani pentru problemele grave ale orașului dar se aloca senin pentru un club care se zbate in mediocritate! Iliuta intr-adevăr, este foarte util dar ce caută ceilalți atârnători? De ce l-ați plătit pe Basarab ani de zile deși trecea doar pe la casierie????Enache antrenor ....., nici ca gluma nu-i buna! Pe bune, 15 miliarde ca sa Jucați voi pentru locul 5 si încă 15-20 ca sa nu bată pe nimeni handbalistele in timp ce mama n-are strada asfaltata si are wc in fundul Curții deși are impozitele plătite la zi! Asa se pune problema, înțelegi?
(3 Aprilie 2018, 23:23)
pentru 0 toleranta....ca si pseudonimu esti un mare 0......si acelasi las si frustrat care se ascunde sub toate pseudonimile......ha,ha.ha....esti fan udrea bai tolomacule!
(3 Aprilie 2018, 22:28)
Abatorul este echipa particulara..nu are treaba cu primaria...farul are n sponsori printre care si Decathlon plus bani de la primărie..cu buget de peste 22 miliarde promovezi lejer...cu ce au baietii nostrii maxim 15 miliarde din care trebuie sa dea si la toate grupele de juniori plus ambulante,medici,pompieri etc stai acolo in primele 5 echipe...astea nu sunt asigurate de primarie...asa se intampla si la handbal acum o sa faca sala din cate am inteles si o sa intrati cu totii...de ce cei de la Galati unde este oras mai mare au sala smechera si bani mai multi decat noi la handbal si sunt sub noi ca echipa??? Avem noroc cu oamnei ca Nini si Ilie care stiu sa gestioneze situatia !
(3 Aprilie 2018, 20:07)
Bai nesimtitule care te semnezi milionaru, cum iti permiți mai analfabetule sa-i spui omului aluia jeg.....?????!!!!!! Cine dracu va credeți mai pomanagiilor si nulităților care nu sunteți in stare de nimic???? Daca se desființează hcm ul si csm ul, Doamne ajuta, muriți de foame bai impotenților ca nu sunteți in stare de nimic! Sportivii s-or descurca ei cumva dar voi, lipitorilor, nu faceți Ba doua parale! Are dreptate omul, pentru ce ma sa cheltuie primăria milioane de euro cu voi???? Ca sa înjurați voi si sa sfidați oamenii care muncesc cinstit, trantorilor? Domnule primar, cum i-ai angajat domnule pe netrebnicii ăștia? Dumneata cand citești esti mulțumit de cum se exprima si cum înțeleg ei sa fie recunoscători orașului ca nu-i aleargă cu furcile pe dig pe Hoții ăștia?
(3 Aprilie 2018, 17:14)
Tu fiind un specialist, ca văd ca faci analize pe aici!
(3 Aprilie 2018, 12:47)
Salutare tuturor.Ar fii de preferat să vă înfrânați frustrările de specialiști ai tribunei.În condițiile actuale de la fotbal,unde au fost adus niște jucători cu ,,nume",refuzati de alte echipe si luati de noi drept buni.Echipa își merită soarta.Cât despre handbal,o sală mai mare este necesară.Echipa are potențial,nu se poate construi ceva peste noapte.
P.S:fotbaliștilor mă puteți înjura în gând,dar eu spun ce cred și cred cam tot ce spun!
Paște Fericit,să auzim de bine!
(2 Aprilie 2018, 18:32)
Stai linistit .....e acelasi frustrat care scrie sub mai multe pseudonime,s o fii visat si el mare sportiv si l o fii dat vreun antrenor afara!Ca munca nu prea ii place!
(2 Aprilie 2018, 18:28)
Asta i jegu' ala care plangea acum cateva zile....imi cer scuze.....miau,miau! A prins si el ,,coraj".....saracu'.Mai schimba si tu placa...ca vad ca tot salam iti place!La muncaaaaa!!