Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Kaufland FURĂ «greșind» etichetele

În atenția ialomițenilor

Kaufland FURĂ «greșind» etichetele

Kaufland Slobozia testează de ceva timp vigilența clienților ialomițeni și nu numai. Astfel, în magazinele Kaufland găsiți, cu siguranță, aceleași produse cu 3 (trei) prețuri diferite! Adică, spre exemplu, un preț de raft normal pentru un produs, un preț de raft redus pentru același produs și, surpriză!, alt preț pentru același produs pe bonul fiscal cînd plătiți. Drept urmare, dacă sunteți mai puțin atenți, Kaufland vă buzunărește fără să clipească. Dacă din greșeală sesizați eroarea de mai sus, Biroul de Informații acceptă prompt o rambursare a sumelor, semn că problema este cunoscută și se încearcă rezolvarea acesteia pe cale amiabilă. Dacă totuși insistați să reclamați ceea ce ați constatat, adică FURTUL, este chemat șeful de magazin care, la fel de instant, își prezintă scuze, cunoscând problema... Semn, din nou, că astfel de «greșeli» sunt cunoscute și mai sus în ierarhie! Așadar, spor la cumpărături și vigilență maximă: Kaufland FURĂ «greșind» etichetele!
PS: Rugăm pe doamna cu PR de la GMP să nu se mai obosească pentru a ne remite precizări din partea Kaufland. Dacă totuși insistă, să le remită domnului șef de magazin-Kaufland Slobozia, persoană responsabilă cu «greșelile».

26 Aprilie 2018, 19:05 (9659 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Kaufland Slobozia buzunărește clienții nevinovați
Produse EXPIRATE pe rafturile supermarketului Kaufland Slobozia!
Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Comentariile cititorilor:


Petrica:
(30 Aprilie 2018, 11:30)
Si sunt ferm convins ca dl Petre nu a comis niciodata vreun ,,furtisag"...de aceea arunca cu pietre...tot ce a agonisit a fost prin munca cinstita si fara artificii...ipocrizie maxima
Petrica:
(30 Aprilie 2018, 11:25)
Dl Petre nu este nici tradator...dansul nu greseste niciodata...in sfarsit s-a gasit perfectiunea...clonati-va domnule draga
Petre:
(29 Aprilie 2018, 13:07)
Daca asa stau lucrurile , pe cum spune dl PETRICA ,  sa va fereasca sfantul sa mai patesc inca odata, povestea cu  diferenta de pret , veti vedea cum stau lucrurile ... si nu amenint , veti vedea .... presa , televiziune , tot strictul necesar , pt a nu putea musamaliza, a mia oara  acest furtisag !!!!!
..iar cu atentia , va marturisesc ca nu ma vand pe doua parale .... nu sunt un tradator .
Client:
(29 Aprilie 2018, 06:59)
LIDL a făcut 10 pași în fața K.
Radu:
(28 Aprilie 2018, 10:48)
Lantul Kaufland are niste probleme structurale, care se vad si la Slobozia. Lasa de dorit grav. De la buyer la omul care pune pretul pe raft. Pe tot lantul. De multe ori am gasit struguri mucegaiti, rosii sau fruste uscate sau cu inceput de putregai. Saptamana trecuta am asistat la o scena in care, chiar in fata mea la casa, cineva a cumparat un set de covorase auto care la raft era 40 de lei, iar la casa 70. Noroc ca era singurul produs, omul s-a prins de diferenta si a cerut verificarea pretului la raft.
Nu mai zic ca in parcare e ca in vestul salbatic, apare cineva la 2-3 luni cu vesta reflectorizanta, de „la centru” sa faca civilizatie. E total insuficient.
Nu mi se pare normal sa faci politie in magazin, sa te duci sa-ti verifici singur pretul la aparatele disponibile in magazin. Trebui sa ai incredere in comerciant, trebuie sa-si puna la punct controlul intern al preturilor, si sa-l verifice si sa-l rasverifice. Si sa-i arda grav pe responsabili si manager la fiecare pret diferit la raft fata de casa.
Nu mai zic ca in parcare e ca in vestul salbatic, apare cineva la 2-3 luni cu vesta reflectorizanta, de „la centru” sa faca civilizatie. E total insuficient.
Si in cateva zile se face ordine si disciplina.
Dar trebuie sa vina de sus, din Germania.
vecinu de la doi :
(28 Aprilie 2018, 09:32)
La sef nou,metode pe masura.Pe undeva,si abordarea gresita a angajatilor aduce plusul de nemultumiri,care angajati, dupa adresa din buletine locuiesc langa noi.Dar dorind sa fie sefi mai mici isi pupa sefii mai mari exact pe anus! Stil de Baragan! ( sa nu scapam de pupincuristi deloc,niciodata?) Intreb pentru o vecina...
Valentin:
(27 Aprilie 2018, 23:40)
Daca se tot repeta greselile astea,inseamna ca sunt cu intentie. vinovat suntem noi,ca acceptam...si ca nu facem reclamatii... pe mine,la Buzau,nu au reusit sa ma pacaleasca...
Halal stat:
(27 Aprilie 2018, 14:55)
aste se intampla fiind ca stiu ca nimeni din autoritatile statului nu isi fac datoria. adica sunt platiti sa verifice si sanctioneze astfel de practici smecheresti, dar Politia Economica si ANAF iau salariile degeaba. Nu am vazut sa fie facut veun control la magazinele mari sa fataie prin cele mici sa dea impresia ca isi fac treaba. aiurea pleaca cu portbagaje si sacose pline si noi tot furati si umiliti ramanem. AHA se pare ca nu se duc in control la astia mari ca patronii lor sunt in alte parti aici sunt mici salariati si de la astia nu primesc atenti.
Mary:
(27 Aprilie 2018, 13:20)
 Sunt destule scăpari pe care lucrătorii acestui mare magazin caută să le remedieze cât mai bine, dar ce spuneți de magazinul IALOMIȚA??!! Aici dacă mergi la raionul "congelate" este o întreagă nebuloasă. Marfă fără preț, sau prețuri cu duimul rămase ori adăugate să fie să se găsească la alegere. Dacă vrei să-ți cumperi un produs congelat trebuie să te uiți la codul produsului scris puchinos in josul etichetei si să confrunți cu eticheta care-i corespunde, mai ceva ca la inventar. Una peste alta, dacă sesizezi se dă vina pe tura dinainte si tot așa. Un rol important îl are  O P C, care lipsețte cu nesimțire totală. La o sesizare făcută telefonic din "Bazarul Slobozia" cu rugămintea ca un reprezentat al OPC, să se deplaseze, cu confirmarea faptului că multe produse comercializate nu aveau prețuri si girând cu  prezența mea în bazar, cu rugămintea că sunt dispus să aștept pe timpul meu, am fost îndrumat să mă prezint la sediu și să las o sesizare scrisă.  +++++++ B Ă T A I E  D E  J O C ++++++  în frunte cu directorul acestei unități, la adresa consumatorilor. Este adevărat că sesizarea mea venea în jurul orei 13.00, iar noi știm că după acestă oră tragi cu tunul și nu mai găsești unul, până a doua zi. Treaba se face de dimineață și atât.   Și ce salarii au!!!!  Nu știu de sporuri, dar am să mă interesez și vă spun.
Cosmin:
(27 Aprilie 2018, 09:28)
Eu cred ca ziarul nu mai are ce articole sa tipărească și s-au gândit la ceva care cu care sa atragă atenția. Este într-adevăr o greșeala a magazinului, dar scăpări in acest domeniu vor fi tot timpul, însă e important dacă au rezolvat problema atunci. Eu cumpăr des din Kaufland și văd ca angajații de acolo își dau interesul și sunt amabili.
Petrica:
(27 Aprilie 2018, 09:27)
Petre este a doua oara cand ne spui ca ti s-a oferit o atentie...dai impresia ca iti pare rau ca nu ai acceptat acea atentie...vad ca ai ramas marcat pe viata de acea intamplare
Petrica:
(27 Aprilie 2018, 09:22)
Petre este unul din cei 10 oameni ai planetei care nu a gresit niciodata
Petre:
(27 Aprilie 2018, 08:36)
 Tot patitu-i priceput , va marturisesc ca mi s-a intamplat sa platesc alt pret la casa decat cel afisat la raft . Dupa ce  am facut taraboi la casaa, a fost chemat seful de magazin  , care cerand scuze in numele celor neglijenti , imi propune o mica aatentie , pt a mi cumpaara tacerea. Binenteles ca, dupa un set bun de injuraturi la adresa lor , am plecat mai departe ca tot " prostul "  si i am lasat sa-si faca mendrele in continuare . TREBUIE SA LUAM POZITIE  IN FATA ACESTOR NEREGULI  !!!!!!!!!
Client:
(27 Aprilie 2018, 00:43)
La kaufland am intampinat si eu o broblema de care mi- am dat seama acasa 1 produs de 2 ori pe bonul fiscal.cine stie de cate ori am platit bani in plus.
Vio:
(26 Aprilie 2018, 22:09)
Fiind un magazin mare ,tind sa cred ca aceste greseli nu sunt facute cu intentie . Cu toate ca ,si cantarele de la servire asistata ,sunt cu probleme. Respectiv ,goale fiind,unele arata + si altele arata - gramaj.