Materiale neferoase, confiscate
Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2010, 15:18
(13592 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni pentru siguranța traficului rutier
În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2010, 15:17
(15765 vizualizări -
0 comentarii)
Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri
«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție
...[citește_toată_știrea]
9 Martie 2010, 14:42
(14539 vizualizări -
0 comentarii)
Atenționare COD GALBEN în Ialomița
Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 14:08
(13719 vizualizări -
0 comentarii)
Cîine pe acoperiș
Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 11:47
(14720 vizualizări -
0 comentarii)
Echipajele SMURD în acțiune
Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 11:47
(14140 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu în apartament
Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 11:47
(12954 vizualizări -
0 comentarii)
Băut la volan
Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 11:12
(16711 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente
În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 11:11
(17625 vizualizări -
0 comentarii)
Rata șomajului în Ialomița, 12,8%
La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 10:50
(11550 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția rutieră în acțiune
În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 10:48
(14999 vizualizări -
0 comentarii)
Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști
Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute
...[citește_toată_știrea]
8 Martie 2010, 10:45
(11781 vizualizări -
0 comentarii)
Planul de acțiune SIGURANȚA
Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de
...[citește_toată_știrea]
7 Martie 2010, 07:58
(12071 vizualizări -
1 comentariu)
Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane
Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:30
(12763 vizualizări -
0 comentarii)
Prins cu țigări din Moldova
În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:29
(14938 vizualizări -
0 comentarii)
Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice
Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:29
(11463 vizualizări -
0 comentarii)
Tîlhari arestați
Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:28
(14222 vizualizări -
0 comentarii)
«Șofer» fără permis de conducere
Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:24
(13544 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiunea SIGURANȚA continuă
Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant
...[citește_toată_știrea]
6 Martie 2010, 17:22
(12030 vizualizări -
0 comentarii)
A furat un cal
Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 23:12
(22984 vizualizări -
0 comentarii)
Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni
Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 23:09
(18232 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești
Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 23:06
(20948 vizualizări -
0 comentarii)
Beat la volan, cu arma în mașină
În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 23:01
(24144 vizualizări -
0 comentarii)
Furt de energie electrică
Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 22:57
(22827 vizualizări -
1 comentariu)
Fără permis, la plimbare cu mașina
Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 22:54
(23446 vizualizări -
0 comentarii)
Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor
Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 22:51
(18508 vizualizări -
0 comentarii)
Tîlhari încarcerați
Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 22:48
(19384 vizualizări -
0 comentarii)
Mașinile furate, prioritate pentru polițiști
Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice
...[citește_toată_știrea]
5 Martie 2010, 16:59
(19093 vizualizări -
0 comentarii)
Filtre la Căzănești
Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre
...[citește_toată_știrea]
4 Martie 2010, 18:48
(15606 vizualizări -
0 comentarii)
Alcool la volan
Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești
...[citește_toată_știrea]
4 Martie 2010, 18:48
(16889 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(19 Octombrie 2018, 00:05)
Nu stiu cum face PSD-ul ăsta...dar la Tandarei a ajuns sa iubesca tot ce a însemnat dusman in alegerile trecute.Nu doar sefei contabile i se tine "trena"cu mult respect...dar si celor care urlau in gura mare cuvinte greu de reprodus la adresa PSD-ului si a candidatilor acestuia.Greu de inteles...o fi si asta o noua strategie?!
(18 Octombrie 2018, 00:30)
Pentru cei care vor sa instiinteze organele abilitate referitor la anumite fapte ce sunt pedepsite de lege, sa stiti ca Judecatoria si Tribunalul sunt deschise in fiecare zi.
Justitia nu se face nici in presa, nici pe facebook.
(17 Octombrie 2018, 17:06)
Damigeana asta e goală! Lătrați la ea în zadar. Ea e soacră bună, grasă, coafată și o doare-n cep!
(17 Octombrie 2018, 15:50)
Presa scrie, noi cetatenii ne infuriem, comentam si ORGANELE( abbilitate ) nici nu se sinchisesc.
(16 Octombrie 2018, 17:43)
E coafată ca la Slobozia! Altceva nu știu coafezele astea de la toate colțurile! Saloane de coafură, farmacii și bănci, oraș prosper!
(16 Octombrie 2018, 16:59)
Domnilor, Gina este idealul de frumusețe din sec. 18: grasă și frumoasă! Dacă i are la degetu mic pe edili, nu e așa proastă! MegaGina! Firmă de birt din Fierbinți! E toată o gușă....Sigur nu e singura damigeană din Primărie/Prefectură.
(16 Octombrie 2018, 14:29)
Ati luat poza doamnei de pe cripta funerara /
(16 Octombrie 2018, 13:15)
Sa nu ne amagim ca dna Gina este vreo Mata Hari de Baragan! Oricit tupeu ar avea, ca sa isi mute nora de la un departament / serviciu la altul nu se facea decit cu acordul tacit al sefilor de la acele structuri... Cin' sa fie acestia si ce au de zis ???
(16 Octombrie 2018, 02:14)
Audit extern la primaria Slobozia urgent.Rezultatul auditului expus in urmatoarea sedinta de consiliu cu invitarea mass media.Dacă se dovedeste vinovatia se stabileste prejudiciul,se recupereaza si putem termina rebilitarea Pietii Revolutiei,sau dotam spitalul,sau asfaltam cartierul tinerilor....... .
(15 Octombrie 2018, 18:47)
Mie unul imi place ! SUPER FEMEIE !!!!! 80% este compusa din GUSA . Cinste EI !
(15 Octombrie 2018, 16:17)
Asta a fost paznica la poarta spitalului, la poarta de la ambulanță. Rusine sa va fie, a ajuns sa va conduca paznicii., vai de capul vostru!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Ce gretos e sa deschizi site-ul si sa o vezi pe muirea asta pe prima pagina...chhhhhh :D
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Singurul avantaj cand cate o familie de bugetari ocupa vreo directie in administratie e ca, cel putin, astia nu fac sex la servici intre ei..
(15 Octombrie 2018, 13:59)
Ceea ce prezentați .....aici este practica generalizată.Sa vedeți la primăria Tandarei....doamna Gina este copil de grădinița fata de contabila șefa F.V. zisa și ,,Vichi,,care și a angajat nu toată familia ci tot neamul la primărie pe mandatele la toți primarii.Pe timpul lui Sava și a angajat o pe fisa cea mare la Adi ECO...care are sediul in primărie.Pe timpul lui Roman la angajat pe giner șu la ceva cu impozite,apoi pe cealalt ginere ca electrician obligând un amărât sa si dea demisia.Acum pe mâna cu T.N. si a angajat cealaltă fiica la biblioteca.Oameni buni in ce vremuri traim....toată dar toată familia sa ți o angajezi in primărie....este inacceptabil.Chiar ar trebui ca Dvs....presa...sa constatați tot ce am scris aici.Iar individa se tot crede șefa peste toată primăria...spunând mereu ca primarii trec....dar ea rămâne.Iar peste toate astea încasează și un salariu de peste 5000 RON.....așa ca ....trăiască PSD și administrația locală!!!!!!!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 13:37)
problema familiei angajata in totalitate in institutii bugetare exista peste tot, ar fi interesant sa faceti prin ziarul dv aceste dezvaluiri exemplu ANAF..... etc in fiecare saptamana o familie mare din sectorul bugetar