Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă a primarului Mocioniu din cadrul Consiliului Local. «(...) Vă spun foarte sincer, n-am văzut pe nimeni care să caute acolo cântăreți în biserică! Și noi scoatem câte 30 pe an! (...) Este clar că e nevoie de o rețea școlară adaptată la nevoile de pe piața muncii... Suntem un județ preponderent agricol, poate e nevoie de un liceu cu acest specific, nu de un Seminar Teologic cu personalitate juridică...» a susținut acesta public. Replica Episcopiei a fost necruțătoare. Instituția a precizat cadrul legal care permite obținerea persona­lității juridice pentru Seminar, a respins acuzațiile nefondate făcute în cadrul ședinței și a explicat public utilitatea acestui seminar în cadrul rețelei școlare: «A fi elev într-un liceu vocațional cu profil teologic înseamnă purtarea unei uniforme școlare, participarea la un program de pregătire după orele de curs, servirea meselor la ore fixe, cazarea în cămin a elevilor, participarea la slujbele religioase oficiate în duminici și sărbători la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului“ din Slobozia etc. Aceste lucruri nu pot fi impuse în învățământul laic. (...) Mai gravă este afirmația că nu există solicitări pe piața muncii pentru absolvenții de Seminar. Menționăm că Seminarul Teologic este un liceu vocațional cu profil teolo­gic și nu o școală de cântăreți biseri­cești, nici o școală profesională. Absolvenții de Seminar, în marea majoritate (peste 90%), își continuă studiile teologice la Facultățile de Teologie din cuprinsul Patriarhiei Române. Seminarul pregătește în primul rând viitori slujitori ai altarelor pentru parohiile din județele Ialomița și Călărași. Într-o proporție covârșitoare, preoții hirotoniți în Episcopia Sloboziei și Călărașilor au, la bază, studiile efectuate la Seminarul nostru, singurul din ambele județe care compun Episcopia Sloboziei și Călărașilor!».

Mocioniu și-a reconsiderat poziția Lovitura de grație a venit însă la finalul comunicatului. Deranjat de grobianismul edilului Mocioniu, Preasfințitul Vincențiu a binecuvântat un final de comunicat nimicitor. «(...) Considerăm că ar trebui să fie o mândrie pentru municipalitatea slobozeană să aibă pe teritoriul ei o astfel de școală teologică, mai ales că absolvenții Seminarului s-au clasat pe primele locuri la promovabilitatea examenului de Bacalaureat, între liceele din județ. Din modul de abordare folosit de către domnul primar față de solicitarea Seminarului Teologic din Slobozia, tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase, care ignoră nevoile comunității și nu propune o analizare „sine ira et studio“ a posibilelor soluții». Înainte de publicarea dreptului la replică, ziarul nostru a cerut primarului Mocioniu un punct de vedere oficial, dat fiind faptul că acesta cunoștea conținutul acestuia. Prudent, Adrian Mocioniu a intrat în silenzio stampa. Surse administrative mai bine informate decât noi confirmă însă faptul că acesta s-a pătruns de dojana Preasfințitului și a solicitat, plin de căință, o audiență. În mare mila sa, Preasfințitul Vincențiu a acceptat. Nu știm ce s-a discutat pentru că, până și noi, avem o limită. Dar ce știm cu siguranță e că pentru Adrian Mocioniu e prea târziu! Marginalizat politic și aflat la un pas de excomunicare, el a devenit cantitate neglijabilă până și în instituția pe care o conduce. Mai mult decât atât, atins de paranoia administrativă, el nu mai are încredere nici în subordonații direcți... Nici chiar măcar în prietenul Valeriu Roșca, pe care l-a acuzat recent că vrea să îi ia locul. Iar dacă toate acestea sunt adevărate, domnule primar, singurii pe care vă puteți baza rămânem noi. Ce cruntă ironie...

19 Octombrie 2018, 18:35 (10970 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(20 Octombrie 2018, 21:26)
SEMINARUL trebuie desființat! Succes, primarule! Isj nu va fi cu tine! La Seminar sunt interese obscure.
Victor:
(20 Octombrie 2018, 21:23)
@haiduc! Mulți părinți așteaptă să renască liceele! CUZA, EMINESCU nu au speranțe. COLEGIUL este in mare declin, ireversibil. ARTA își va reveni. Celelalte, apă de ploaie, inclusiv Fetești! Căderea școlii ialomițene s-a făcut de sus în jos: licee, gimnazii. Cauza: după 14 ani elevii realizează inutilitatea învățăturii. Ies de sub vraja ,,copilul meu este numai de 10”!
#pasajladrajna:
(20 Octombrie 2018, 15:01)
Dinte pentru dinte părinte: i-ati blocat accesul in parcarea subterană, vă lovește sub centură oriunde vă prinde. Oricum, lucrurile merg cu greu in Slobozia. Le-a trebuit 4-5 ani să asfalteze parcarea din spatele prefecturii. In locul lor construiam acolo o parcare supraterana cu 2 etaje și rezolvam problema. Asteptam in continuare pasajul de la Drajna. Să fie primit!
Unul din multime:
(20 Octombrie 2018, 11:53)
Mocioniu are dreptate si, daca nu ar fi din partidul ala jegos, l-as aprecia pentru pragmatismul sau. Liceul ala pregateste niste oameni pentru o meserie, de care orasul, judetul sau societatea noastra nu au nevoie(nu am auzit sa fie biserici inchise din cauza lipsei de popi) . Acei tineri ar trebui pregatiti in domeniul specific zonei. Iar, despre popa ala prea-hlizit, cred ca va aproba si voua ce articole sa faceti publice(asta judecand dupa modul in care este prezentata intamplarea)
@Haiduc:
(20 Octombrie 2018, 11:07)
Are dreptate dl.Mocioniu încă o dată. Seminarul e o școală de sclavi pentru dl.Vicentiu. Astept sa renască Cuza.
@prea arogantul:
(20 Octombrie 2018, 02:53)
Esti in eroare: 1.nu subventionezi tu biserica ci statul in virtutea unei legi stabilite inca din vremea lui Cuza. In cel mai bun caz tu subventionezi salariile si pensiile ateilor din politica si administratie. BOR a cerut de nenumarate ori ca statul roman sa-i restituie proprietatile confiscate de comunisti si astfel sa renunte la subventiile de la stat. Nici un guvern de dupa '89 n-a vrut asta. 2 Biserica ortodoxa nu are doctrina ca nu e partid, are dogma. 3. preotii tin post si fac si acte de caritate. Un ex. : de cateva ori pe an merg in grup la spitalele din judet si doneaza sange; poate ca tu sau cei din familia ta au beneficiat fara sa stie, sau vor beneficia de acest sange. 4.Romanii s-au declarat crestini-ortodocsi in proportie de 87% (conform INS in 2011) iar biserici se vor construi in continuare atat timp cat vom dainui ca neam pe acest pamant.
Marcel:
(20 Octombrie 2018, 02:07)
Nici nu mai știu ce să mai cred. Am votat PSD iar ăștia in loc sa se ocupe de treburile importante ale orașului se duc in audiență la episcop. LA URMATOARELE ALEGERI VOTEZ ORICE IN AFARA PSD. IONASCU VA DA LECTII LA TOTI PRIMARII DE ACUM SI NU DEGEABA ESTE IN PARLAMENTUL ROMANIEI. POATE A DAT GRES CU APA , POATE..., DAR MACAR ARATA ORASUL CURAT. Faceți ceva și pentru cei care v au ales că prea va trage Moraru după el în spate.
Cristi:
(20 Octombrie 2018, 01:26)
Sunt curios dacă primarul cedează în fața Fariseului. Cred că da. Așa cum vorbește popa despre Seminar, ai crede că acolo e școala perfectă care scoate genii! Așa o fi?!?
Un cetatean:
(20 Octombrie 2018, 00:50)
Ia-le niste usi de lemn pentru biserici din alea foarte scumpe,mai donează ceva si esti iertat si votat fiul domnului.Ca amărâții muritori de rând mai pot aștepta oras european in care sa nu miroasă in fiecare seara a fum,străzi si canalizare in cartierul sinistratilor,maidanezi adunati ai alte nebunii.Ca doar sunt mai importanți brazii rasuciti in pamant de asa administrație desteapta si pietricelele centenare colorate.Parcarile,Curățenia,animalele ce pasc prin orașul european sunt ignorate de autoritățile ce directioneaza fonduri către olita comunitară a orașului care se face ca Muncește De zor dar fara spor.Ar trebui sa va fie rusine.
Stiutor:
(20 Octombrie 2018, 00:01)
Hai sa va spun ceva:cine credeti ca aproba listele PSD-ului pentru parlamentare si locale?PS Vicentiu.Stiu asta deoarece fac parte din acest partid.Cine nu va mai fi pe nici o lista la viitoarele alegeri?Si multe alegeri de acum incolo?Primarul Mocioniu.Episcopul are legaturi mult mai inalte ca primarul.
prea arogantul:
(19 Octombrie 2018, 23:11)
piata muncii se construieste incet, incet din banii nostri, rasar biserici peste noapte sa poata hirotoni preoti, angajati apoi la stapanirea suprema.noi ii subventionam pe toti, credinta in d zeu nu are nimic de a face cu aroganta acestor slujitori, care, culmea, nu aplica nimic din doctrina ortodoxa, ba din contra. ce realizari smerite in slugba credinciosilor s-au facut prin judetul asta? nimic.asta e realitatea.suntem satui de ale noastre, sa mai tina post si popii, ca poporul tine de o vesnicie
mitu:
(19 Octombrie 2018, 23:01)
D-le pimar ,fa ce spune popa. Nu ce face popa.. Pentru ca referitor la faptele sale din interiorul Familiei, toti clericii din subordine nu-l apreciaza chiar deloc. Insa pepenii sunt paziti de frica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9995 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4498 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1383 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5578 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7437 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5113 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17986 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6683 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5667 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2823 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8903 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2931 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimentele lunii decembrie la Biblioteca Județeană

Lansări de carte și spectacole de muzică veche românească sunt principalele evenimente care se vor desfășura în această perioadă la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 11:30
(2432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19440, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 15:45
(4910 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna noiembrie 2021, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 12:40
(2879 vizualizări - 9 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: Expoziția «Roșu»

Marți, 14 decembrie 2021, de la orele 14,00, Muzeul Național al Agriculturii din România vernisează expoziția «Roșu». «Epoziția este o retrospectivă a anilor de comunism, cu frânturi de viață așa cum au ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 12:25
(1737 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Au fost aprobate cuantumurile pentru sprijinul cuplat în sectorul zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că au fost stabilite cuantumurile aferente Sprijinului cuplat în sectorul zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021, urmând să fie demarat ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 11:25
(7398 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...