Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Terapie cu picături de floare

Terapie cu picături de floare

Daniela Mihai este terapeut «Bach». Are diplomă și 7 ani de experiență în domeniu. Mai mult decât atât, a fost primul pacient din Slobozia care a apelat la Terapia «Bach». Apoi și-a dorit să știe mai mult. Apoi a făcut cursuri, a învățat să recunoască florile, să realizeze combi­nații, să vindece oameni. Acum crede că toți avem nevoie de picăturile ei de flori. Primul impuls este să nu o credem. Zâmbește larg și ne dă dreptate: «Toți pacienții mei sunt așa la început... Și toți se întorc!».

Picături de floare Acasă la Daniela Mihai miroase a flori de primăvară și a liniște. Tre­buie că simțurile ne joacă feste... Un motan toarce pe spătarul cana­pelei, din camera vecină se aude un glas de copilă fredonând, de-afară se aude zgomot de covoare bătute. Și totuși te simți ca ajuns la capătul unui drum lung, după o lungă căutare. Poate că de vină e autosu­gestia, poate că e adevărat. «Terapia „Bach“ înlătură emoțiile negative, emoțiile care stau la baza tuturor bolilor de care suferim... Nu singură, evident. Mereu spun pacienților... Singură nu îi pot ajuta. Dar în secunda în care se hotărăsc să mă ajute, pacienții se vindecă!». Daniela Mihai a devenit terapeut «Bach» în urmă cu 7 ani, dorind să se vindece pe sine. Apoi, la sfatul psihologului Liliana Preotu, a început să practice. De-atunci, bolnavii o găsesc singuri: «La bază, sunt asistent generalist. Și am lucrat la Spital... În urmă cu 15 ani însă, am deschis un Plafar. Experiența de acolo a fost crucială. A fost primul meu contact cu plantele... Când am aflat că Terapia „Bach“ există, mi-am dorit să experimentez eu însămi acest tratament!». De-atunci au trecut ani și bucurii fără număr. Daniela a vindecat zeci, sute de pacienți... Un miracol care se repetă de fiecare dată, cu o condiție: «Oamenii care vin la mine trebuie să înțeleagă! Eu pot doar să ofer remediul potrivit pentru emoțiile negative care îi afec­tează... Dar de luptat, trebuie să luptăm împreună! Picăturile funcțio­nează doar dacă pacienții cred că se pot vindeca...».

Daniela vindecă teama Prima pacientă din zi vine pentru prima dată la ea. Se teme să vorbească în public și intră în pa­nică de câte ori e oprită pe stradă. Daniela îi recomandă picături de trandafir de piatră... Pentru nesiguranță recomandă porumbar sălbatic, pentru deznădejde gențiană, pentru lipsa de speranță orzul sălbatic, pentru fobie de avion-Florit 39 Rescue, un complex de 6 flori diferite, după o rețetă prestabilită, pentru recăpătarea energiei-măslin, pentru vindecarea de tristețe-muștar, pentru gelozie-ilice... Sunt 38 de esențe și mii de combinații salvatoare... Iar poveștile pacienților sunt fascinante: «Combinațiile pe care le fac nu au contraindicații! Și, uneori, e de ajuns o singură doză... Un domn care a venit la mine era sub un  tratament antidepresiv agresiv. Și nu reușea să doarmă... S-a vindecat cu numai 4 picături, de 4 ori pe zi... Și a reușit să reducă și tratamentul antidepresiv!». Ne măturisește că cei mai receptivi sunt copiii. Cred în minuni și nu se îndoiesc niciodată de miracolul picăturilor de floare. «Am avut re­zultate în cazul copiilor hiperactivi... Aproape imediat, vizibil! Am avut o pacientă, o fetiță care făcea noaptea în pat. După prima sticluță de tratament s-a vindecat... Dar cel mai uimitor caz este cel al unei fetițe de 12 ani... A venit acum un an, cu niște alergii respiratorii. Dar problema ei era mai gravă, avea niște crize în timpul somnului... Mămica era disperată, a ajuns la doamna Liliana Preotu și apoi la mine. Acum e bine! Deși încă e sub tratament, preventiv, crizele au în­cetat... Sunt foarte mândră de ea!».

Terapia «Bach» la Slobozia
Daniela Mihai crede că cele 38 de sticluțe ale ei vindecă orice, de la frica de păianjeni la traumele emoționale și dependența de muncă. Sau dependența de tutun... Pentru aceasta din urmă, recomandă florile de nuc. Însă darul ei e altul. Daniela Mihai știe să asculte! Experiența medicală anterioară și anii de exercițiu în practicarea Terapiei «Bach» au ajutat-o. O întrebăm dacă a greșit vreodată terapia. «Se întâmplă, evident... Nu toți pacienții reacționează la fel, nu toți reușesc să explice care sunt emoțiile negative pe care le au... Dar tratamentul poate fi schimbat. Și chiar e indicat să fie schimbat! Pentru că ne confruntăm cu multe emoții negative. Ele sunt cauzele proble­melor noastre... Ca să nu ne mai temem să vorbim în public, avem întîi nevoie să căpătăm încredere în noi. Pentru asta, cel mai bun remediu sunt florile de lariță. Prin urmare, o sticluță de tratament ar conține lariță, trandafir de piatră, crețișoară, care vindecă fobiile, și alte tincturi, în funcție de emoția negativă pe care doriți să o tratați...». O sticluță din complexul rea­lizat de Daniela Mihai costă 50 de lei. Și îți poate alunga emoțiile negative într-o singură zi. Dar ea continuă să fie mo­destă: «Nu sunt un psiholog! Și nu sunt doctor! Sunt doar o asistență medicală care s-a specia­lizat în Terapia „Bach“. Pe care o folosesc și o recomand!».

9 Februarie 2019, 11:20 (7520 vizualizări - 8 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Andreea:
(19 Martie 2019, 17:11)

Vorbesc din proprie experienta.
Daca le iei cu credinta ca" vindeca"ai incredere in ele isi fac efectul placebo.
Daca esti emotiv,sensibil,religios efectul este mai puternic.
Am luat ani de zile fara sa stiu ca ele lucreaza pe emotii si ca efectiv iti fura emotiile.
La inceput am avut dureri de glezna ,am fost la doctor ,analize,m-a intrebat daca am mers pe jos mult,daca port tocuri,raspunsul a fost nu,Dupa alte luni de luat m -a trezit cu dureri groaznice de maini nu mai puteam face nimic la 37 ani,luam analgezice cu pumnul nimic,am inceput recuperare medicala ,fiziterapie,apoi durerea s-a mutat in calcai luni de zile n-am putut merge.,am continuat cu pastilele,fizioterapia,am avut probleme ani de zile,grave ,dar am continuat bach ne sttind atunci ca de fapt ele si-au facut efectul..daind-mi acele dureri infernale...
Am urmat dupa ani de zile si cursuri bach pt ca imi doream sa vindec oameni dar am citit mai multe si Dumnezeu m-a luminat.Cititi pe paginile bach ce spune..ca deschide pe vibratiile noastre,pe sinele divin(adica ca si cum ai face yoga,care tot asa deschide pe sinele divin),cand am realizat asta ,mi am dat seama in ce am intrat.
Deci daca ei cu credinta ca vindeca luni ,ani de zile,normal isi fac efectul placebo si nu vindeca boli ci doar emotii.
Remediile gen bach sunt facute pe principul Hanemann care a fost francmason..
Ar trebui interzise in Romania ..
Dumnezeu sa va binecuvanteze!!  
EU:
(27 Februarie 2019, 15:24)
O cunosc, personal, pe aceasta doamna. Daca ar avea efect picaturile dansei ar trebui sa le foloseasca ea, mai intai. Are mari probleme de comportament si comunicare. 
mentalitati de bazar:
(12 Februarie 2019, 14:27)
Apropo, niste studii de caz unde pot fi gasite de la aceasta precupeata? Asa prin comparare, cu altele atestate din punct de vedere Stiintific. ...ceea ce practica dinsa se incadreaza la - PSEUDOSTIINTA.
anonim:
(11 Februarie 2019, 14:13)
unde poate fii gasita aceasta Doamna?
@Jilaveanu:
(10 Februarie 2019, 13:48)
Jalnica limba romana in scrisul tau. Cum crezi ca o sa te ia cineva in serios la felul in care o stalcesti?
Dana Teo:
(9 Februarie 2019, 22:53)
Am auzit de aceasta terapie de citiva ani!Ma bucur ca exista si in Slobozia ! Decit sa inghiti un pumn de pastile fara rezultate ,mai bine acest remediu.Felicitari ,doamna Dani.
Jilaveanu:
(9 Februarie 2019, 14:56)
Bravo ei in ziua de azi daca esti destept faci bani din orice sa orientat bine pe partea asta umana ca romanu e foarte credul cum aude de un vraci hai pa el .Dupa revolutie prin Bucuresti caz real o doamna 'vraci,cica ..asi dade intalnire prin apartamentul unui credul cu m-ai multi creduli si vrciu ce facea ai indopa pe amarati cu piramidoane si tot felul de pastile pana s-a prins unu dintre pacienti ca sedintele alea nu dadeau niciun rezultat nu aveau efect iau spus vraciului problema doamna vraci s-a prins .. si urmatoarea sedinta au asteptato mult si bine..asa ca sanatate multaa.
Jilavele:
(9 Februarie 2019, 13:46)
Frecția la un picior de lemn. Autosugestie! E ca cu Moaștele lui Bobiță, dar mai scump.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Microbuz cu cinci pasageri, implicat într-un accident rutier

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că luni, 4 decembrie a.c., în zona localității Sinești, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și un microbuz cu cinci ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2023, 11:00
(8336 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție-eveniment cu prilejul Zilei Naționale a României

Muzeul Județean Ialomița: Expoziție-eveniment cu prilejul Zilei Naționale a României

Muzeul Județean Ialomița organizează o expoziție dedicată împlinirii a 105 ani de la actul istoric de la 1 Decembrie 1918 de la Alba Iulia. Expoziția este găzduită de foaierul Sălii Europa a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2023, 14:45
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a fost reconectată la rețeaua de energie electrică

Ialomița a fost reconectată la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea anunță că echipele de lucru mobilizate au reconectat la rețea circa 96% din numărul total de clienți care au avut alimentarea cu energie electrică întreruptă de daunele provocate ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 22:40
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Activități educative alături de preșcolarii Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot»

Protopopiatul Slobozia: Activități educative alături de preșcolarii Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 29 noiembrie 2023, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» din municipiu au organizat activitatea cu tema «Sfântul Apostol Andrei-ocrotitorul românilor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 16:40
(18233 vizualizări - 0 comentarii)


A treia zi de proteste la Direcția Județeană de Statistică Ialomița

A treia zi de proteste la Direcția Județeană de Statistică Ialomița

Miercuri, 29 noiembrie 2023, salariații Direcției Județene de Statistică Ialomița au continuat protestul început pe data de 27 noiembrie 2023. Greva s-a desfășurat timp de o oră, începând cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 15:50
(13920 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii, la datorie în minivacanța dedicată zilei de 1 Decembrie

În contextul minivacanței dedicată Zilei Naționale a României, în perioada 30 noiembrie-3 decembrie 2023, polițiștii IPJ Ialomița intensifică activitățile pentru menținerea ordinii și liniștii publice, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2023, 14:40
(10839 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședințe de lucru la nivel județean

Marți, 28 noiembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Pe ordinea de zi a ședintelor au figurat informări ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 17:40
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bordușani, surprinși la furat de lemne

Marți, 28 noiembrie 2023, polițiștii din Stelnica au depistat doi bărbați, în vârstă de 35 de ani și 52 de ani, din Bordușani, care ar fi tăiat, fără drept, mai mulți arbori dintr-o pădure ce aparține ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 16:20
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României!

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în intervalul 30 noiembrie-3 decembrie 2023, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 14:40
(25269 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Jilavele și Albești

Luni, 27 noiembrie 2023, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit la un incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Jilavele. Jarul căzut din sistemele de încălzire a condus, cel mai ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:45
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


USR propune o bursa cumulată pentru studenții români de pretutindeni

Senatoarea USR Silvia Dinică a depus o inițiativă legislativă care permite cumularea bursei pentru studenții români de pretutindeni cu bursa de excelență olimpică/internațională și cu bursa de performanță ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 13:20
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 78,8 milioane de lei, în perioada ianuarie-octombrie 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-octombrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 78,8 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:25
(16398 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

Cursuri de prim ajutor dedicate jandarmilor ialomițeni

În această perioadă, la nivel național, se derulează sesiuni de pregătire a personalului în acordarea primului ajutor de bază. Jandarmii ialomițeni participă zilele acestea la activitățile de instruire ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 12:10
(3232 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești!

Marți, 28 noiembrie 2023, Stația de Pompare Buliga a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, motiv pentru care pompele de la nivelul acesteia nu au mai putut funcționa. Astfel ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2023, 11:25
(4665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 13.30, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din Țăndărei. În urma testării cu aparatul din dotare ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 17:10
(2016 vizualizări - 3 comentarii)


ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

ISU Ialomița: Toate drumurile județene și naționale au fost deschise, 22 de localități sunt afectate de lipsa energiei electrice!

Peste 80 de pompieri au fost la datorie la sfârșit de săptămână pentru înlăturarea efectelor negative generate de Codul Portocaliu/Roșu de ninsori și viscol în Ialomița. Misiunile pompierilor s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 15:20
(8143 vizualizări - 0 comentarii)


Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Sindicatul funcționarilor publici «PRO LABOR» Slobozia, în Grevă Generală. Salariații de la Statistică, protest spontan!

Salariații din cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, Agenției Județene pentru Plăți si Inspecție Socială, Casei Județene de Pensii și Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2023, 13:10
(13960 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 5 sectoare de drumuri naționale au fost deschise circulației

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează faptul că a fost reluat traficul pe următoarele sectoare de drumuri naționale din județ: DN2C Buzău-Grivița-Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 19:30
(10485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 70 de mașini sunt blocate în zăpadă pe drumurile din județ!

Un prim bilanț al Codului Portocaliu de viscol și ninsori, emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, arată faptul că, la acest moment, echipele de intervenție ale ISU Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 14:40
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


48 de localități din Ialomița sunt deconectate de la rețeaua de energie electrică. Autocar cu cetățeni ucraineni, blocat în zăpadă la Platonești!

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că 48 de localități din județ sunt fără curent electric. Viscolul puternic ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 13:30
(13013 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 sectoare de drumuri naționale și județene sunt închise din cauza viscolului!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița informează că, din cauza viscolului puternic și a ninsorii abundente, sunt închise următoarele drumuri: DN3B Făcăeni-Chirana ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 10:30
(31445 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Iazu: Autocar cu 40 de pasageri, răsturnat. S-a activat Planul Roșu de Intervenție!

Din cauza viscolului puternic și a ninsorii, un autocar în care se aflau 40 de pasageri s-a răsturnat duminică, 26 noiembrie a.c., în zona localității Iazu. Autoritățile au declanșat Planul Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:40
(25707 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Roșu de viscol în județul Ialomița

Duminică, 26 noiembrie 2023, la ora 06,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Roșu de viscol pentru județele Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Tulcea și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2023, 09:10
(2873 vizualizări - 0 comentarii)


ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

ANM: Cod Portocaliu de viscol în județul Ialomița

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteo Cod Portocaliu de viscol pentru opt județe din țară, printre care și Ialomița. Avertizarea intră în vigoare duminică, 26 noiembrie 2023 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:05
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru familiile nevoiașe

Vineri, 24 noiembrie a.c., elevii Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» Urziceni, alături de reprezentanții Protopopiatului Urziceni, au organizat o acțiune umanitară în cadrul căreia șapte familii nevoiașe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 16:00
(10915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Galben și Portocaliu pentru regiunile sudice și sud-estice, ce se vor manifesta prin precipitații însemnate cantitativ, putându-se acumula ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:35
(3240 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Trei persoane au fost reținute!

Joi, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții pe raza municipiului Urziceni. Descinderile au fost organizate la persoane suspectate de comiterea mai multor furturi din societăți ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2023, 15:00
(13994 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa vineri, 24 noiembrie 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul rețelelor din localitatea Dridu-Snagov. Fără curent, Sursa de Alimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 18:50
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Festivalul de Crăciun din Slobozia 2023: «Crăciunul ne aduce pe toți împreună»

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultura și Tineret Slobozia și Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia continuă povestea Festivalului de Crăciun ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:50
(18321 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat activități de prevenire a victimizării persoanelor, fie prin săvârșirea de infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2023, 17:10
(3216 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...