Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proces cu 200 de reclamanți înregistrat la Tribunalul Ialomița

Proces cu 200 de reclamanți înregistrat la Tribunalul Ialomița

Număr record de părți într-un dosar înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 200 de oameni, foști membri ai SA Prod Agro din Gheorghe Doja, una dintre puținele asociații agricole care mai există pe raza județului Ialomița, cer plata unor dividende neachitate de 2 ani. În total este vorba despre 350 mii de lei. Președintele entității susține că reclamanții au datorii pe care au omis să le plătească. Acesta nu este primul scandal public în care asociația agricolă din Gheorghe Doja este implicată. SA Prod Agro a fost la un pas de a se desființa după ce primarul din Gheorghe Doja, Ion Mihai, a încercat să preia întreg patrimoniul acestei asociații. Contactat telefonic pentru a oferi un punct de vedere, acesta nu a răspuns.

Un proces controversat Cu un patrimoniu de peste 1400 de hectare, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, este una dintre puținele asociații de acest fel din Ialomița și, totodată, printre cele mai mari care există pe raza județului Ialomița. Recent, reprezentanții entității au fost acționați în instanță de către o parte dintre foștii membri. Reclamanții, 200 la număr, au solicitat plata unor dividende în valoare de aproximativ 350 mii de lei. În cererea de chemare în judecată, aceștia au explicat faptul că: «în momentul depunerii cererii de retragere din socie­tatea agricolă, am cerut relații cu privire la plata drepturilor care ni se cuveneau, dar nu ni s-a dat niciun răspuns și nici nu ni s-a comunicat ceva concret, mizându-se, probabil, pe faptul că vom renunța la drepturile noastre...». Actuala conducere a asociației agricole susține însă faptul că toți cei 200 de reclamanți au datorii către entitate, motiv pentru care plata dividendelor solicitate nu se va efectua până la momentul în care aceștia nu își vor achita restanțele. «Debitele pe care aceștia le au constau în neplata unor lucrări agricole pe care le-am efectuat și de care dumnealor au beneficiat. Într-adevăr, legea spune că au dreptul de a fi remunerați, dar tot legea spune că se realizează în momentul onorării tuturor obligațiilor. Noi vom plăti dividendele atunci când își vor plăti datoriile!» a explicat Ionel Rotaru, președintele asociației agricole SA Prod Agro din Gheorghe Doja.

Război pentru pământ Procesul care vizează asociația SA Prod Agro din Gheorghe Doja aduce în prim plan un scandal mai vechi în care entitatea a fost implicată. În 2017, asociația a fost la un pas de a se desființa, după ce Ion Mihai, primarul din Gheorghe Doja, a făcut numeroase presi­uni în acest sens. Motivul l-a reprezentat încercarea acestuia de a prelua asociația integral. Mai mult, membrii acestei entități au fost presați să renunțe la patrimoniul SA Prod Agro pentru ca acesta să fie preluat de societatea co­mercială Zenit Com, controlată de primarul Ion Mihai. La momentul respectiv, acesta a împărțit prin localitate foi volante prin care i-a îndemnat pe oameni să predea întreg pa­trimoniul către societatea Zenit Com, cu următorul mesaj: «Eu, Ion Mihai, vă chem astăzi să pornim pe un alt drum. (...) Nu mai ascultați la manipulările pe care le aduc în spațiul public persoane care nu au pus nici măcar o cărămidă la temelia SA Prod Agro. (...) Fiecare persoană care dorește retragerea din SA Prod Agro și înscrierea în SC Zenit Com SRL va trebui să completeze două cereri de retragere!». Cazul a fost expus și Prefecturii Ialomița. Singurul demers făcut de instituție a fost acela de a le recomanda reprezentanților SA Prod Agro de a redacta un memoriu în care să-și exprime nemulțu­mirile...

27 Martie 2019, 13:55 (9059 vizualizări - 25 comentarii)

Citiți și:
Primarul din Grindu s-a dat singur în judecată și își cere majorarea salariului
Icoane de la Muntele Athos, în schimbul informațiilor oferite traficanților de droguri
Deponenții CAR Învățământ Slobozia cer Tribunalului Ialomița urgentarea anchetei

Comentariile cititorilor:


unul din cei 200 DE RECLAMANTI:
(28 Martie 2019, 12:48)
m-am retras in 2017  din anumite motive,la sfarsitul lui 2017 cand am ridicat ultimii bani de pe produse am achitat toate sumele ce mi s-au cerut,n-am cerut explicatii mi-am luat banii si cu asta gata.AM fost la sedinta noii conduceri si am inteles ca la  sfarsitul anului 2017 a iesit un profit de 727 de lei /ha si ca acesta va fi repartizat sub forma de divident tuturor inclusiv celor care s-au retras.TOATE BUNE numai ca acest divident trebuie incasat dar noua conducere ne scoate datori cam cu aceeasi suma de bani in conditiile in care ni se spune ca vechea conducere nu a repartizat subventia primita in 2016 si 2017  depusa in cererea unica de plata in 2016.CUM poate noua conducere sa spuna acest lucru cand acea subventie dupa impozitare in suma de 732 de lei  /ha aprobata de AGA a fost luata in calcul chiar de iei  ,OAMENII  platind doar diferentele,cum poti incalca hotararea  AGA cand pana in februarie 2018 au eliberat dispozitii de plata cu aceasta suma,,apoi cand au vazut ca trebuie sa dea sume mari de bani au sistat tot dand vina de pe un contabil pe altul atunci cand s-au cerut explicatii,ASADAR actiunea celor 200 de persoane este perfect justificata  si sper ca legile din tara asta vor fi corecte iar oamenii nu vor avea de suferit .RAZBOIUL DINTRE PRIMAR SI CONDUCEREA PROD AR TREBUI SA FIE AL LOR SI DOAR AL LOR
anonim:
(28 Martie 2019, 12:28)
UN ADEVARAT RAZBOI,SOCIETATEA ANULEAZA SUBVENTII,OAMENII SUNT SCOSI DATORI,SEMNEAZA FARA SA STIE CE,DACA AI SEMNAT  SI AI PLECAT CUMVA DIN SOCIETATEA PROD-AGRO TE ALEGI CU PRAFUL DE PE TOBA,SA RAMANA EI FRATE CU TOT PATRIMONIUL,ACOLO E PROFITUL SOCIETATII DIN 2001 PANA IN PREZENT.OAMENII SUNT AMAGITI DE NOUA CONDUCERE CU VORBE FRUMOASE DAR NU LI S-A SPUS CA PENTRU FIECARE HA I-AU SCOS DATORI CU 732 LEI PENTRU 2017.CEI CARE AU RAMAS NU STIU  DESPRE CE ESTE VORBA ,PROBLEMA APARE ATUNCI CAND VREI SA PLECI,ATUNCI AR TREBUI SA TI SE DEA SUBVENTIA PENTRU ANUL IN CARE AI PLECAT PENTRU CA ASA STAU LUCRURILE ,SUBVENTIILE VIN DUPA ANUL DEPUNERII CERERII .EI AU SPUS CA VOR DA DIVIDENTE CA INLOCUIESC SUBVENTIILE DAR CAND TE DUCI SA RIDICI DIVIDENTUL STUPOARE TE SCOT DATOR CAM CU ACEEASI SUMA DE BANI PE CARE IN MOD NORMAL AR TREBUI SA O IEI.SUMELE AR FI MARI SI CUM SA RAMANA SOCIETATEA FARA BANI CA DE AVEM CONTABILI DE PLATIT,EXPERTI,AVOCATI SI SALARIILE INDEXATE ,DA-L INCOLO PE OMUL DE RAND CA ORICUM SUNT BATRANI SI NU MAI POT SA MUNCEASCA.E USOR SA INTRI IN TOTUL DE-A GATA,DE CE N-AU LUAT-O DE LA ZERO SA VEDEM SE MAI LAUDAU CA SUNT BUNI GOSPODARI?!
dojean:
(27 Martie 2019, 20:29)
Dupa asociatie ia venit randul lu mosorel pe care am auzit ca lai falimentat, Cine urmeaza.te-ai orientat ca la setea matale de bani trebuie sa pui ceva la cale
Cetatean Doja:
(27 Martie 2019, 20:28)
Am fost la sedinta cetateneasca de duminica. Primarul mi s-a parut incoerent, vorbea fara sens. Am pus totul pe seama bolii pe care a avut-o - accident vascular-. S-a facut pur si simplu de cacao. Nu mai face fata treburilor de primar. Pacat. Nu intelege ca nu il mai vrea lumea. Sa se retraga si sa lase alta persoana vrednica sa conduca treburile comunei noastre.
anonim:
(27 Martie 2019, 20:17)
Saptamana si procesul.Partea proasta este ca nici din procese nu castigati banuti.Nu prea va iese dar insistati daca va mai tin buzunarele. Pana acum le-ati pierdut pe toate si o sa pierdeti in continuare .A-ti
speriat judecatoria Slobozia, mai dati-le de lucru si la alte judete ca pastia i-ati sufocat.
cetatean:
(27 Martie 2019, 18:55)
Cei mai multi din cei 200 habar nu au ca au dat in judecata. Eu sunt unul dintre ei. Locuiesc in Prahova si nimeni nu m-a intrebat despre chestia asta. Cand i-am luat la intrebari pe cei de la zenit mi-au spus ca e prea tarziu acum. Sa merg in rand cu ceilalti. Nici nu stiam ca am datorii. Mi s-a spus tot timpul ca nu am nici o problema, dar cand am sunat la prod agro mi-au spus ca am cateva datorii dar se compenseaza cu dividentele.
anonim:
(27 Martie 2019, 18:36)
Te lauzi peste tot ca dojenii sint bogati  si de bogati ce sunt pleaca in turma la judecata pentru cateva sute de lei si inteleg ca nici nu au decat sa semneze niste hartii  pentru a-si lichida pozitiile.Sa va fie rusine puneti oamenii pe drumuri degeaba.
anonim:
(27 Martie 2019, 18:29)
Cu astia 200 pe care ai reusit sa-i inbrobodesti ai ramas primarule si nici cu astia cand te gandesti ca mai vin si alegerile.lasa oamenii in pace ca te faci de c....Sint unul din aia 200, am primit o hartie ,m-am dus la sediu si am semnat 2 hartii ce sa ma iau dupa fetele alea sa mai ma plimb pe la judecatorie
Consilier:
(27 Martie 2019, 16:00)
Toti sunt o apa si un pamant. Consilierii in unanimitate au votat marirea taxei de salubritate fara nici un suport tehnic. Si ce e mai rau e faptul ca sotia primarului - angajata primariei si ea- nu incaseaza impozitul fara taxa de salubritate. Nu vine nimeni in control sa vada neregulile lor?
cetatean din doja:
(27 Martie 2019, 15:55)
Sa il intrebe cineva pe dl primar de unde a reusit - ca doar nu din salariu de primar - sa faca firme, case si sa dea donatii la biserica din comuna. Firnele sunt pe rosu la sfarsitul anului, deci profit nu prea. Pai atunci ANI, DNA nu se sesizeaza? I-a invrajbit pe oamenii din comuna. In loc sa fie primar pentru toti locuitorii el este doar pentru familia si rudele lui. Toti angajati la primarie.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
203 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 12 permise reținute la sfîrșit de săptămînă

Începînd de vineri, 6 mai și pînă duminică, 8 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au monitorizat traficul rutier pe toate arterele de circulație ale județului. Rezultatele s-au concretizat în aplicarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:22
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Hoț arestat de polițiști

Polițiștii din Miloșești au prins sîmbătă, 7 mai, un tînăr de 20 ani din localitate, pe numele căruia Judecătoria Slobozia emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Individul era condamnat ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:21
(11128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au plecat de-acasă

Urziceni: Au plecat de-acasă

În cursul zilei de 6 mai a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că Pârvu Mihăiță Alin (foto stînga), de 12 ani, a plecat de la domiciliu în data de 3 mai 2011 și nu s-a mai întors pînă în ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:20
(8762 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Intrarea liberă de «Ziua Europei»

Luni, 9 mai, de «Ziua Europei», vizitarea expozițiilor de la sediul Muzeului Județean Ialomița este liberă. De asemenea, tot liber se va intra și la Așezămîntul de Artă și Cultură Religioasă Maia-Catargi ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 10:30
(9604 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune în zona discotecilor

Peste 20 de polițiști au desfășurat sîmbătă, 7 mai, între orele 23.00 și 3.00, o acțiune în orașul Țăndărei și pe raza comunelor arondate. Polițiștii au urmărit în principal ordinea și siguranța publică ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 09:40
(9566 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 80%, procentul de depunere a cererilor pentru plata pe suprafață

«Fermierii depun o singură cerere unică de plată pe suprafață chiar dacă dețin suprafețe de teren în diferite localități sau județe» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 09:09
(8764 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mafia terenurilor atacă din nou. 11 persoane, cercetate pentru tranzacții ilegale cu pămînt!

Polițiștii ialomițeni cercetează 11 persoane cu vîrste cuprinse între 24 și 42 ani pentru vînzările multiple ale unor suprafețe de teren arabil. Concret, potrivit unui comunicat de presă, un bărbat și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2011, 16:18
(7606 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Muncă «la negru»

Polițiștii feteșteni au organizat în colaborare cu inspectori ITM o acțiune al cărei scop principal l-a constituit prevenirea și combaterea ilegalităților în domeniul forței de muncă. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2011, 16:12
(8630 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se fură telefoane și biciclete

Un tînăr de 18 ani a reclamat polițiștilor din Manasia, prin 112, faptul că în timp ce se afla la o sală de tenis din localitate i-a fost sustras telefonl mobil. Totodată, un cetățean sirian a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2011, 16:10
(11769 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia Alexeni furt


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Joi, 5 mai, polițiștii rutieri au desfășurat mai multe acțiuni pentru fluidizarea traficului rutier. În cadrul activităților au fost verificate 37 de autovehicule și legitimate 52 de persoane, fiind aplicate ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2011, 16:02
(9721 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Agentul Daniel Nițoaie de la Poliția Rutieră, arestat pentru corupție

Un agent de la Poliția Rutieră a fost arestat pentru corupție, polițistul fiind reținut pentru faptul că a pretins suma de 500 lei de la un șofer.
Joi, 5 mai, ofițerii Direcției Generală Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 16:36
(13899 vizualizări - 5 comentarii)


Slobozia: Violatori arestați

Doi tineri, de 21, respectiv 23 ani, ambii din Slobozia au fost prinși miercuri, 4 mai, în cadrul unei acțiuni a Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul urmăriri. Pe numele celor doi, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 13:02
(12900 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Intervenție SMURD în zadar, un bătrîn de 82 ani a decedat

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de joi, 5 mai a.c., pentru a acorda primul ajutor medical unei persoane în vîrstă de 82 ani, din Urziceni. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 12:28
(9687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


Ialomița: Acțiuni preventive la Urziceni și Țăndărei

Miercuri, 4 mai, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni în zona localităților Urziceni, Țăndărei și a comunelor arondate. Astfel, potrivit polițiștilor, în zona Țăndărei acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 12:25
(10335 vizualizări - 0 comentarii)


Etapa națională fotbal gimnaziu-urban, la Slobozia

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează etapa națională fotbal gimnaziu-urban în perioada 5-8 mai 2011, la Slobozia, pe terenurile sintetice din cadrul complexului sportiv al Clubului Sportiv ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 12:22
(10862 vizualizări - 0 comentarii)


Colelia: Prins la volan fără permis

Un tînăr de 26 ani, aflat la volanul unei mașini, a fost prins miercuri, 4 mai, de polițiștii din Colelia conducînd fără permis. Autoturismul condus de acesta se deplasa pe direcția Cocora către Grindu ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 12:10
(11415 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: «2% din impozit», aproape de final

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește persoanelor fizice, care în anul 2010 au obținut venituri din salarii și asimilate salariilor și celor care au obținut venituri: comerciale, ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 12:00
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Vînzător ambulant, prins și sancționat de polițiști

Un vînzător ambulant a fost prins și sancționat miercuri, 4 mai, de polițiștii feteșteni. Bărbatul de 32 ani a încercat să vîndă obiecte de uz casnic pe raza comunei Făcăeni. Pentru că nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 11:58
(9699 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Oferta de locuri de muncă, diversificată

Piața de muncă ialomițenă tinde spre revenire. Oferta locurilor de muncă devine din ce în ce mai diversificată, iar numărul posturilor vacante din ce în ce mai multe. Cel puțin așa reliefează ultima situație ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2011, 11:57
(9304 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița a sărbătorit ecologic «1 Mai»

Duminică, 1 mai 2011, Organizația județeană a PSD Ialomița și Tineretul Social Democrat din Ialomița au organizat, cu prilejul Zilei Internaționale a Muncii, acțiuni de ecologizare în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:46
(9732 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Ialomița: «Zărzărică, Zărzărea», la a XIX-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 6 mai 2011, faza locală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:19
(8720 vizualizări - 2 comentarii)


APIA: Cereri pe suprafață pentru peste 4,5 milioane de hectare

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 1 martie-30 aprilie 2011, au fost depuse un număr de 779453 cereri de plată. Majoritatea fermierilor, respectiv 768733, au completat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 15:17
(7578 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 74 locuri de muncă. Astfel, 3 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii, 57 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 14:30
(9605 vizualizări - 1 comentariu)


Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești, inaugurare festivă

Vineri, 6 mai 2011, Spitalul «Anghel Saligny» din Fetești va fi inaugurat. Alături de personalul medical și reprezentanții comunității locale, la inaugurarea festivă sînt așteptați să participe și oficialități ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:46
(10004 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

În cursul zilei de 3 mai a.c., Postul de Poliție Săveni a fost sesizat despre faptul că Rădulescu Cristea, de 56 ani, a fost externat în seara zilei de 2 mai 2011, din Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:37
(10901 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O sabie și mai multe bâte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Slobozia: O sabie și mai multe bîte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani sînt cercetați de polițiști pentru deținerea unei săbii artizanale și a unor bîte. Acestea au fost găsite în habitaclul unui autoturism, mașina fiind depistată ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:22
(10386 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii au aplicat amenzi în valoare de 3000 lei și au confiscat 5 mc material lemnos transportat fără documente de proveniență. O patrulă mixtă polițiști-jandarmi a depistat marți, 3 mai a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:17
(9194 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat îngrășămintele de la firma unde lucrau

Polițiștii cercetează trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 45 și 56 ani, pentru furt calificat în dauna unei firme la care erau angajați.Marți, 3 mai a.c., Poliția a fost sesizată de agentul de pază al ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:15
(7265 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 18:58
(5307 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru accesarea de credite

Fermierii beneficiari ai ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și bunăstării și protecției porcinelor pot solicita Agenției de Plăți și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:35
(9449 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...