Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2020, 15:10
(2918 vizualizări -
2 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști
În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier
Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 11:00
(2211 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier
Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 20:30
(1959 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări -
0 comentarii)
Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!
În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 11:55
(2399 vizualizări -
0 comentarii)
IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19
Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină răsturnată între Movila și Fetești
În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân,
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 15:55
(2617 vizualizări -
4 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 15:20
(1786 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!
Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:55
(2597 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»
Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:50
(3070 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor
Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:35
(2235 vizualizări -
0 comentarii)
Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier
În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări -
0 comentarii)
Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu
Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!
Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2.
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020
La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09%
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 16:10
(2631 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»
Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 17:50
(1787 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier
O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 17:30
(2722 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!
În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 15:40
(2143 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu
Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2020, 15:40
(2826 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2020, 15:05
(2490 vizualizări -
2 comentarii)
SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP
Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2020, 12:10
(4512 vizualizări -
4 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări -
0 comentarii)
Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!
Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității
...[citește_toată_știrea]
25 Octombrie 2020, 14:15
(4591 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Botez întrerupt de polițiști
În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și
...[citește_toată_știrea]
25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!