Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»
Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 17:20
(3275 vizualizări -
1 comentariu)
Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis
Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 17:15
(3298 vizualizări -
0 comentarii)
SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»
Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 16:25
(3337 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 16:05
(2865 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine
În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 14:50
(2805 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești
Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2020, 12:30
(2074 vizualizări -
0 comentarii)
Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar
Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic
...[citește_toată_știrea]
22 Octombrie 2020, 21:05
(2531 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»
Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura
...[citește_toată_știrea]
22 Octombrie 2020, 20:40
(2948 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis
Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus
...[citește_toată_știrea]
22 Octombrie 2020, 17:05
(3395 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
22 Octombrie 2020, 16:05
(2227 vizualizări -
0 comentarii)
Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut
Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2020, 18:45
(1926 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident
Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2020, 18:20
(2389 vizualizări -
0 comentarii)
Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina
Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2020, 17:55
(6420 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2020, 16:05
(1908 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului
Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana
...[citește_toată_știrea]
20 Octombrie 2020, 17:35
(2515 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat
...[citește_toată_știrea]
20 Octombrie 2020, 17:25
(3814 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
20 Octombrie 2020, 16:05
(2216 vizualizări -
0 comentarii)
Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița
Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 20:40
(2650 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere
Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 16:20
(3036 vizualizări -
0 comentarii)
Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»
Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 16:15
(2661 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!
Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 16:05
(2741 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!
Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 15:30
(3186 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2020, 13:50
(2949 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
18 Octombrie 2020, 16:05
(2186 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan
Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile
...[citește_toată_știrea]
16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus
În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului
...[citește_toată_știrea]
16 Octombrie 2020, 14:05
(3518 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere
Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara localității
...[citește_toată_știrea]
15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!