APIA: Plata subvențiilor pentru bunăstarea animalelor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că miercuri, 14.02.2018, a demarat plata cererilor care au fost autorizate pentru Măsura 215 «Plăți privind Bunăstarea animalelor», Pachet
...[citește_toată_știrea]
15 Februarie 2018, 14:30
(6358 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbulești: Conducea o mașină fără permis
Tras pe dreapta de polițiști, un tânăr de 20 de ani din Bărbulești s-a ales cu un dosar penal după ce oamenii legii au constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere. De asemenea, un bărbat de
...[citește_toată_știrea]
13 Februarie 2018, 18:50
(4891 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Beți la volan
Un ialomițean, în vârstă de 30 de ani, și un bărbat din Brăila, în vârstă de 40 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși la volan în stare de ebrietate. Aceștia aveau valori ale alcoolemiei
...[citește_toată_știrea]
13 Februarie 2018, 18:35
(3567 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii ialomițeni au confiscat 230 kg de pește
Polițiștii ialomițeni au confiscat de la un bărbat, de 35 de ani, domiciliat în Constanța, cantitatea de 230 kilograme de pește. Bărbatul încerca să vândă pe raza județului nostru respectiva cantitate,
...[citește_toată_știrea]
13 Februarie 2018, 18:10
(3637 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Amendat pentru că vindea ilegal lemne
Administratorul unei firme din Urziceni a fost amendat cu 5000 de lei de polițiștii din comuna Ion Roată. Acesta a fost identificat pe raza localității în timp ce transporta o remorcă încărcată cu lemne
...[citește_toată_știrea]
13 Februarie 2018, 18:05
(3546 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii la Condeești, Bărbulești și Fetești
Trei incendii s-au produs în cursul zilei de joi, 8 februarie 2018, la locuințele unor cetățeni din comunele Bărcănești și Bărbulești, respectiv municipiul Fetești. Primul eveniment a alertat pompierii
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2018, 20:25
(5625 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Spărgător de locuințe, reținut de polițiști
Polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat, de 50 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind încarcerat
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2018, 20:10
(4751 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă»
Inspectoratul de Muncă Ialomița, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, continuă în anul școlar 2017-2018 derularea proiectului «Valențe culturale ale securității și sănătății în muncă
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2018, 13:10
(4499 vizualizări -
0 comentarii)
Șindrilița: 5 persoane rănite într-un accident rutier
Un microbuz care se deplasa dinspre Urziceni către București și în care se aflau aproximativ 15 persoane a fost implicat într-un accident rutier la ieșirea din Șindrilița, localitate aflată la granița dintre
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2018, 17:51
(5955 vizualizări -
0 comentarii)
Perieți: L-a luat la bătaie cu bâta din cauza unui cal. Arestat pentru «tentativă la omor»!
Un bărbat din comuna Perieți a fost arestat preventiv de Tribunalul Ialomița, la 8 luni după ce și-a lovit cu bâta un amic. Victima a iscat o discuție contradictorie, după ce i-a reproșat agresorului că
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2018, 19:05
(7144 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Reținut pentru «furt calificat»
Polițiștii feteșteni au identificat un tânăr de 27 de ani bănuit de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt calificat». Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, fiind
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2018, 18:40
(5417 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 100 mii de lei, 14 permise de conducere reținute
Luni și marți, 5/6 februarie 2018, polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 19 acțiuni punctuale
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2018, 18:20
(5006 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Atenționare pentru pesta porcină africană
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița reamintește tuturor crescătorilor de porcine din județul Ialomița că, pe teritoriul României, la momentul actual, sunt declarate oficial
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2018, 10:20
(5317 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Beat la volan, un bucureștean s-a izbit cu mașina de parapet
Sâmbătă, 3 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în apropiere de municipiul Urziceni, s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale.
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2018, 17:25
(6229 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 220 mii de lei, 30 de permise reținute!
În perioada 2-4 februarie a.c., polițiștii au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, au fost aplicate peste 650 de sancțiuni contravenționale, au fost constatate aproape
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2018, 17:20
(4239 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Prima de inserție pentru absolvenți
Prin Legea nr. 250/2017, act normativ ce aduce modificări Legii nr. 76/2002, este introdusă prima de inserție pe care o pot primi absolvenții înregistrați la AJOFM, dacă se încadrează în muncă. Astfel,
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2018, 12:25
(4994 vizualizări -
0 comentarii)
Pagini noi de internet pentru Instituțiile Prefectului
Paginile web ale Instituțiilor Prefectului au adoptat un model unitar pentru a facilita un acces rapid la informațiile privind principalele servicii de interes pentru cetățeni. În scopul asigurării unei
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2018, 11:20
(4053 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomițean din Grindu, arestat pentru infracțiuni comise în Ungaria
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni pe teritoriul Ungariei. La data de 30 ianuarie 2017, polițiștii de
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 20:35
(7402 vizualizări -
0 comentarii)
APM Ialomița: «Ziua Mondială a Zonelor Umede»
Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia vor marca și în acest an «Ziua Mondială a Zonelor Umede». Copiii participanți de la grădinițe
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 19:10
(5011 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Cercetați pentru «tâlhărie calificată»
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat doi bărbați, de 19 și 31 de ani, din Slobozia, aceștia fiind bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 18:50
(4958 vizualizări -
0 comentarii)
Transport agabaritic pe ruta IMGB-Constanța Poarta 7
În perioada 02.02-05.02.2018 se va efectua un transport cu depășiri pe ruta IMGB-DN Centura București-A2-DN21-Slobozia-DN2A-Țăndărei-DN2A-HârșovaDN2AOvidiu-A4-Constanța Poarta 7. Etapele
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 18:40
(4061 vizualizări -
0 comentarii)
Pescar înecat în lacul de acumulare Dridu
Un bărbat de 50 de ani a intrat cu o barcă improvizată pe lacul barajului Dridu, în dimineața zilei de 31 ianuarie 2018. În jurul orei 9,00, a fost văzut de un cetățean căzând din barcă în apa înghețată
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 11:20
(6044 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Arestat pentru tentativă de omor
Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Oancea Gabriel Costel pentru săvârșirea infracțiunii
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2018, 10:35
(7086 vizualizări -
5 comentarii)
Incendiu la Sudiți
Pe data de 29 ianuarie 2018, către miezul nopții, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de plante furajere, izbucnit la o fermă din comuna Sudiți. Aproximativ
...[citește_toată_știrea]
30 Ianuarie 2018, 19:35
(6446 vizualizări -
0 comentarii)
Percheziții la Manasia. Contrabanda cu țigări, în vizor!
Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, luni, 29 ianuarie 2018, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat
...[citește_toată_știrea]
30 Ianuarie 2018, 19:15
(5915 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Comercianți de articole de sport contrafăcute, depistați de jandarmi
În cadrul acțiunilor de combatere a comerțului ilicit, jandarmii echipei de intervenție Slobozia au depistat joi, 25 ianuarie 2018, în Bazarul Municipal din Slobozia, 3 firme care comercializau peste 2
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2018, 18:05
(6301 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune a polițiștilor ialomițeni
Peste 300 de polițiști au acționat, în ultimele 48 de ore, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului Afacerilor Interne. Au fost organizate
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2018, 19:35
(4932 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Panouri de înștiințare la clădirile fără autorizație de incendiu
Începând cu data de 21 ianuarie 2018, a intrat în vigoare Legea nr. 28/2018, pentru completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor. Noile prevederi impun afișarea unor panouri de
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2018, 18:50
(8892 vizualizări -
0 comentarii)
DAJ Ialomița: Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a crescătorilor de suine
Crescătorii de porci vor beneficia, în perioada 2018-2020, de o schemă de sprijin financiar pentru aplicarea programului de susținere a acestora în vederea producerii cărnii de porc, pentru creșterea, îngrășarea
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2018, 18:35
(9705 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Prima de activare
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința șomerilor înregistrați în evidențele Agentiei care nu beneficiază de indemnizație de șomaj că, în conformitate cu prevederile
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2018, 18:20
(6345 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!