16 agenți de Poliție, detașați la IPJ Ialomița
Miercuri, 27 decembrie a.c., 16 agenți de Poliție, proaspăt absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina, și-au început activitatea în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului
...[citește_toată_știrea]
28 Decembrie 2017, 10:45
(4613 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Jumătate de tonă de motorină, confiscată de polițiști
Peste 500 de litri de produs susceptibil a fi motorină a fost confiscat de polițiștii ialomițeni, în urma unui control efectuat în trafic. Astfel, luni, 25 decembrie 2017, în jurul orei 3,00, efective din
...[citește_toată_știrea]
28 Decembrie 2017, 10:20
(4272 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune integrată de Crăciun
Prima și a doua zi de Crăciun, 25/26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizări prin 112, constatând 42 de infracțiuni și aplicând aproape
...[citește_toată_știrea]
28 Decembrie 2017, 10:05
(3903 vizualizări -
0 comentarii)
Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac
Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă
...[citește_toată_știrea]
27 Decembrie 2017, 13:01
(5808 vizualizări -
3 comentarii)
APIA: Aerofotografierea 2017, în termen
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce la cunoștința publicului larg că, prin colaborarea dintre Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Apărării Naționale, destinată
...[citește_toată_știrea]
27 Decembrie 2017, 10:55
(5121 vizualizări -
0 comentarii)
Trei răniți într-un accident rutier petrecut între Iazu și Slobozia Nouă
Trei persoane, victime ale unui accident rutier, au primit îngrijiri medicale din partea pompierilor din Slobozia, dar și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În eveniment au fost implicați
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2017, 22:25
(8261 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 114 mii de lei, 13 permise de conducere reținute
Polițiștii au acționat în ultimele 48 de ore pentru prevenirea și combaterea oricăror evenimente care puteau afecta liniștea comunității. Pentru siguranța cetățenilor, 124 patrule, dintre care 6 mixte,
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2017, 18:10
(7499 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Arestați pentru «evaziune fiscală» și infracțiuni rutiere
Polițiștii Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2017, 17:55
(5991 vizualizări -
0 comentarii)
Polițiștii ialomițeni, la datorie de Crăciun
Peste 250 de polițiști ialomițeni vor fi la datorie pentru ca sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în liniște și siguranță. Poliția Română este la datorie, în serviciul comunității, în perioada
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2017, 17:40
(3612 vizualizări -
0 comentarii)
Autospeciale noi, în dotarea IPJ Ialomița
Vineri, 22 decembrie a.c., parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se reînnoiește cu 7 autospeciale, distribuite de conducerea Poliției Române, urmând a fi folosite pentru activitatea
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2017, 17:10
(4141 vizualizări -
0 comentarii)
Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni
Dacă misiunea Biroului de Asistență Socială din Protopopiatul Urziceni este tocmai aceea de a veni în întâmpinarea dificultăților resimțite de oameni și de a sprijini pe cât posibil beneficiarii săi, atunci
...[citește_toată_știrea]
21 Decembrie 2017, 14:20
(4259 vizualizări -
0 comentarii)
Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor de Iarnă
Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele de 25, 26 decembrie 2017, precum și în 1, 2 ianuarie 2018, declarate zile libere
...[citește_toată_știrea]
21 Decembrie 2017, 10:50
(6315 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiune a Poliției Economice
Polițiștii ialomițeni au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de 30000 de lei, în urma unor acțiuni derulate de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Polițiștii de Investigare
...[citește_toată_știrea]
20 Decembrie 2017, 19:25
(4296 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Urmărit pentru «tâlhărie» în Italia, arestat
Marți, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor
...[citește_toată_știrea]
20 Decembrie 2017, 18:55
(5289 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Subvenția la motorină pentru agricultură
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 21.12.2017, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizată în agricultură, aferentă
...[citește_toată_știrea]
20 Decembrie 2017, 18:40
(5828 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Accidentat pe trecerea de pietoni
Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de marți, 19 decembrie 2017, pe raza municipiului Fetești. Astfel, în jurul orelor 15,00, în timp ce un bărbat,
...[citește_toată_știrea]
20 Decembrie 2017, 17:35
(4090 vizualizări -
0 comentarii)
Pietoni accidentați la Ograda și Urziceni
Un bărbat de 56 de ani a murit după ce a fost victima unui accident rutier. Acesta circula în localitatea Ograda pe un drum neiluminat corespunzător și a fost lovit de mașina condusă de un tânăr de 19 ani
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 19:10
(5840 vizualizări -
0 comentarii)
Lansare de carte la Slobozia: «Prefecții județului Ialomița 1856-1949; 1992-2016»
Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a oferit o lecție de istorie despre evoluția administrației publică din Ialomița. Marți, 19 decembrie 2017, acesta a lansat cartea-document «Prefecții județului
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 18:40
(4942 vizualizări -
3 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «E vremea colindelor»
Protopopiatul Slobozia a fost și anul acesta organizatorul Festivalului «E vremea colindelor». Manifestare a ajuns deja la a 7-a ediție și reprezintă unul dintre cele mai importante evenimente de gen organizate
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 18:25
(5250 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Artificiile i-au adus un dosar penal
Un minor de 16 ani, din Urziceni, a intrat în vizorul polițiștilor după ce asupra sa au fost descoperite artificii din categoria de produse F2, fără ca acesta să aibă dreptul legal de a le folosi
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 18:15
(6411 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Se deschide «Căsuța lui Moș Crăciun»
Între 22 și 24 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun din centrul Sloboziei se deschide pentru prima dată «Căsuța lui Moș Crăciun». În perioada de timp amintită, între orele 17,00 și 20,00, copiii din
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 18:05
(3582 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de 40 mii de lei aplicate de polițiști
În urma unor acțiuni cu caracter preventiv, polițiștii ialomițeni au aplicat 40 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 40 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate pentru infracțiuni la regimul rutier
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2017, 17:50
(3804 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor
Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului reprezintă unele dintre prioritățile Poliției Române în anul 2017. Astfel
...[citește_toată_știrea]
14 Decembrie 2017, 17:25
(6617 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: I-a furat banii din mașină
Polițiștii cercetează un bărbat de 35 ani, din Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Astfel, Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 62 de ani, din județul Dâmbovița, cu privire
...[citește_toată_știrea]
14 Decembrie 2017, 16:20
(6539 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor
Polițiștii ialomițeni desfășoară permanent acțiuni pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice, precum și pentru siguranța traficului rutier.
...[citește_toată_știrea]
14 Decembrie 2017, 16:10
(4003 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Beat la volan și fără permis, a acroșat alte două mașini
Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Amara s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunși la fața locului
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2017, 17:45
(5680 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: La volan, sub influența băuturilor alcoolice
Doi ialomițeni, de 40 și 45 de ani, au fost depistați de către polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile pulice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Cei în cauză a fost testați
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2017, 16:20
(8153 vizualizări -
0 comentarii)
Accident mortal la Rași
Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 12,00, pe DJ201B, în apropiere de localitatea Rași, s-a produs un eveniment rutier soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2017, 15:40
(5509 vizualizări -
0 comentarii)
Percheziții la Borănești și Bărcănești
Luni, 11 decembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe raza localităților Borănești și Bărcănești, în cadrul căreia s-a urmărit asigurarea ordinii
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2017, 13:10
(5738 vizualizări -
0 comentarii)
Vlădeni: Suspect de «furt», identificat de polițiști
Polițiștii cercetează un tânăr de 14 ani, din Vlădeni, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Polițiștii au identificat un minor de 14 ani, din localitatea Vlădeni, acesta fiind bănuit
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2017, 12:40
(4802 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!