SC CONSTRUCT PEROM SRL
angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic
așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail
[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon 0264/358.878
27 Octombrie 2016, 20:05
DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist
Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări -
0 comentarii)
SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL
angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450
27 Octombrie 2016, 18:30
Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni
În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist
Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele
Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2016, 18:30
(5367 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori
Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!
Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt
...[citește_toată_știrea]
25 Octombrie 2016, 20:35
(5013 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Munteni Buzău și Urziceni
Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism
...[citește_toată_știrea]
25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»
În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele
...[citește_toată_știrea]
24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș
Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii
...[citește_toată_știrea]
24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică
Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări -
1 comentariu)
Manasia: A intrat cu mașina în stîlp
Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița
Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări -
1 comentariu)
Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 18:20
(11381 vizualizări -
0 comentarii)
APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat
În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line
Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan
Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți
Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și
...[citește_toată_știrea]
21 Octombrie 2016, 10:45
(6681 vizualizări -
0 comentarii)
Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!
Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție
...[citește_toată_știrea]
20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări -
0 comentarii)
Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!
Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2016, 18:53
(6673 vizualizări -
0 comentarii)
Pieton accidentat mortal la Ciochina
Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute
În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Arestați pentru «furt calificat»
În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag
...[citește_toată_știrea]
19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt
În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor
...[citește_toată_știrea]
18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări -
1 comentariu)
Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut
Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere
...[citește_toată_știrea]
18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus
...[citește_toată_știrea]
18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție
În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2016, 18:20
(5892 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!