Țăndărei: Minori prinși la furat de porumb cu căruța
Jandarmii din cadrul Grupei de intervenție Țăndărei au surprins joi, 1 septembrie a.c., în jurul orei 21,00, doi tineri care se deplasau pe șosea cu o căruță plină cu știuleți de porumb. S-a procedat la
...[citește_toată_știrea]
2 Septembrie 2016, 16:15
(3939 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
angajăm contabil
Relații la telefon 0729/167.927
30 August 2016, 19:15
AJFP Ialomița: Plăți electronice la Trezorerie
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la fasptul că, din data de 29 august 2016, la nivelul județului a devenit operațional serviciul de electronic de
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 18:25
(5252 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
angajăm
-asistentă medicală generalistă
(normă întreagă, seriozitate,
experiență)
-femeie de serviciu
(pentru cabinet medical,
program 1 oră/zi)
Detalii la tel. 0726/714.716,
între orele 17,00-18,00
30 August 2016, 18:15
IPJ Ialomița: Documentele solicitate, la un click distanță
Pentru a scuti timpul și a reduce din stresul provocat de statul la cozi sau orele bune de așteptare în fața ghișeelor, reprezentanții Inspectoratului General al Poliției Române precizează faptul că cetățenii
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 17:40
(5815 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: A lovit un pieton și a fugit de la locul accidentului
Un bărbat de 40 de ani din București a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, după ce, pe data de 26 august 2016, acesta a provocat un accident rutier. Șoferul a lovit cu mașina un pieton
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 16:50
(5148 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Șoferi cu dosare penale
Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, în urma acțiunilor întreprinse de polițiștii ialomițeni pentru prevenirea accidentelor rutiere, oamenii legii au sancționat 11 conducători auto. Cinci dintre
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 15:20
(4710 vizualizări -
0 comentarii)
IJJ Ialomița: «Porți Deschise» la Jandarmerie
Joi, 1 septembrie 2016, cu ocazia împlinirii a 123 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează o serie de evenimente prin care să marcheze această
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 14:45
(5358 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Întîlnire cu contribuabilii
Miercuri, 7 septembrie 2016, reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice organizează, la sediul instituției, o întîlnire cu contribuabilii din județ, cu scopul de la le explica acestora
...[citește_toată_știrea]
30 August 2016, 13:25
(5201 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii iulie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7232 șomeri, din care 895 șomeri indemnizați, respectiv 6337 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
23 August 2016, 20:40
(3613 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Acțiune preventivă, desfășurată de polițiști
Efective de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au demarat, începînd cu data de vineri, 19 august a.c., o amplă campanie de prevenire a furturilor din autoturisme. Acțiunea oamenilor legii
...[citește_toată_știrea]
23 August 2016, 20:10
(4482 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Urmăriți internațional în Germania, prinși la Bărbulești
Doi tineri, de 25 și 26 de ani, din comuna Bărbulești, au fost prezentați Parchetului de pe lîngă Curtea de Apel București pentru a fi extrădați în Germania. Aceștia au fost descoperiți pe raza localității
...[citește_toată_știrea]
23 August 2016, 16:25
(5388 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Adolescentă, dispărută de la domiciliu
Polițiștii din Ialomița caută o adolescentă de 14 ani, domiciliată în Fetești, care, la data de 18 august 2016, a dispărut fără urmă. Fata se numește Andreea Valentina Oaie, are ca semn particular o deformare
...[citește_toată_știrea]
23 August 2016, 13:10
(5128 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează faptul că, la data de 19 august 2016, la nivelul județului există disponibile 441 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea
...[citește_toată_știrea]
19 August 2016, 20:05
(6719 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Se lansează «Ghidul bibliotecilor din Ialomița»
Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia anunță lansarea «Ghidului bibliotecilor din Ialomița». Documentul a fost creat pentru a oferi o imagine de ansamblu cu privire la activitatea celor
...[citește_toată_știrea]
19 August 2016, 18:45
(4535 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: Bătrînă, înșelată prin telefon
O bătrînă de 69 de ani, din Grivița, a rămas fără 1500 de lei după ce a fost înșelată la telefon. Femeia a declarat la Poliție faptul că o persoană necunoscută a contactat-o, precizîndu-i faptul că este
...[citește_toată_știrea]
18 August 2016, 20:20
(6074 vizualizări -
0 comentarii)
AFIR: S-a dat startul campaniei de finanțare a investițiilor în procesarea produselor agricole
Într-un comunicat de presă remis publicității, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță startul campaniei de finanțare a proiectelor privind investițiile în procesarea produselor agricole și
...[citește_toată_știrea]
18 August 2016, 19:25
(7984 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru furt calificat
Un tînăr de 19 ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a spart mai multe mașini parcate pe raza municipiului. El a intrat în vizorul polițiștilor în urma reclamațiilor făcute de proprietarii
...[citește_toată_știrea]
18 August 2016, 19:10
(6020 vizualizări -
0 comentarii)
pierdere
Pierdut carnet de comercializare pe numele Grigore Ionel, str. Lalelei, nr. 15, com. Roșiori, jud. Ialomița, cu seriile de la IL8263041 la IL8263080. Se declară nul.
17 August 2016, 17:10
Poliția Rutieră Ialomița: 23 de permise reținute, amenzi de peste 77000 lei
La sfîrșit de săptămînă, în perioada 5-7 august a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
9 August 2016, 12:20
(5521 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Beți la volan
Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 26 și 62 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Șoferii
...[citește_toată_știrea]
9 August 2016, 12:05
(4615 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor în cluburi și baruri
La sfîrșitul de săptămînă precedent, Poliția Română a organizat o acțiune, la nivel național, în cluburi și baruri, pentru prevenirea și combaterea activităților infracționale. Polițiștii ialomițeni
...[citește_toată_știrea]
9 August 2016, 11:10
(6479 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Bătrînă, ucisă de virusul West Nile
O femeie de 79 de ani, din Urziceni, a murit la Spitalul «Matei Balș», după ce s-a descoperit că a fost infestată cu virusul West Nile. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin este
...[citește_toată_știrea]
4 August 2016, 21:35
(7364 vizualizări -
0 comentarii)
La un pas de moarte în Lacul Amara
Medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au intervenit duminică, 30 iulie 2016, pentru a acorda primul ajutor unui bărbat care era să își găsească sfîrșitul în apele Lacului Amara. Din primele
...[citește_toată_știrea]
31 Iulie 2016, 20:40
(6916 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Pacient cu viermi, transportat la spital
Întîmplare șocantă petrecută la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Un pacient, în vîrstă de 80 de ani, adus pentru consultații, în noaptea de 25/26 iulie 2016, a fost găsit
...[citește_toată_știrea]
28 Iulie 2016, 14:50
(5549 vizualizări -
1 comentariu)
DN21A: S-a răsturnat cu mașina
Marți, 26 iulie 2016, în jurul orei 15,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21A s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2016, 18:45
(4365 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Băuți și fără permis, la volan
Un bărbat, de 64 de ani, din București, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice deși consumase anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2016, 17:35
(4349 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES în Germania
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita dispune, prin intermediul Rețelei EURES, de 34 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic (ospătar-22 de posturi
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2016, 16:10
(4983 vizualizări -
1 comentariu)
ISU Ialomița: Construcțiile și amenajările neautorizate privind securitatea la incendiu, termen limită pentru intrarea în legalitate-31.12.2016
Potrivit prevederilor art. 30 alin (4^1) din Legea nr. 307 privind apărarea împotriva incendiilor, cu modificările și completările ulterioare, pentru construcțiile și amenajările care se supun avizării
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2016, 15:20
(6160 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: «Să plantăm și să îngrijim o floare!»
Din anul 2005 și pînă în prezent, Protopopiatul Urziceni a desfășurat neîntrerupt diverse activități instructiv-educative și recreative pentru copiii din comunitate prin intermediul Biroului de Asistență
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2016, 14:25
(5318 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!