Ialomița: Bărbat cercetat pentru împușcarea de căpriori fără a avea autorizație
Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat bănuit că ar fi împușcat doi căpriori cu o armă letală, fără a avea autorizație de vînătoare. Pe scurt, la data de 7 februarie a.c., polițiștii Secției Rurale
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 21:35
(4937 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: «Condiții de muncă în Marea Britanie»
Ambasada României la Londra precizează că, la data de 23 ianuarie 2015, confederația sindicală Trades Union Congress a publicat ghidul online «Condiții de muncă în Marea Britanie», tradus in 13 limbi străine
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 18:20
(6272 vizualizări -
0 comentarii)
Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei
La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 17:25
(4297 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier
Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 16:15
(3671 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 15:25
(7058 vizualizări -
0 comentarii)
Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare
În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea
...[citește_toată_știrea]
9 Februarie 2015, 14:05
(5674 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet
Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2015, 15:35
(5223 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA, pregătită să intervină
În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism
Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2015, 11:10
(5126 vizualizări -
0 comentarii)
Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt
Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți
În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni
La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 19:45
(6291 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei
Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor
O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2015, 08:05
(7691 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată
Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 16:25
(5780 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme
În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină
Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști
Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 11:05
(4955 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Beat mangă la volan
Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară
Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 09:45
(4944 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 08:15
(8020 vizualizări -
2 comentarii)
Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița
Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 05:50
(6047 vizualizări -
0 comentarii)
Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări -
1 comentariu)
Incendii la Țăndărei și Căzănești
Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 04:10
(6287 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2015, 03:05
(7350 vizualizări -
0 comentarii)
Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...
Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2015, 12:15
(10837 vizualizări -
9 comentarii)
Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»
În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări -
2 comentarii)
DSVSA Ialomița: Carne confiscată
Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări -
5 comentarii)
Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!
Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Pieton acroșat de o mașină
Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2015, 19:45
(5305 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!