AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania
Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București va organiza, în perioada ianuarie-februarie 2015, o selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă
...[citește_toată_știrea]
24 Decembrie 2014, 16:35
(5405 vizualizări -
0 comentarii)
Gest umanitar al polițiștilor din Țăndărei
Trei familii modeste din Țăndărei vor avea parte de Sărbători mai frumoase datorită polițiștilor din oraș. Oamenii legii au inițiat o campanie umanitară și le-au dăruit oamenilor sărmani un strop de bucurie
...[citește_toată_știrea]
24 Decembrie 2014, 16:20
(4797 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei răniți!
Luni, 22 decembrie 2014, pe raza județului s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei persoane.
Astfel, primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2014, 16:10
(4941 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Bursă locuri de muncă în agricultură în Spania
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștința celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES sînt disponibile 800 locuri de muncă în Spania, respectiv lucrători
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2014, 15:45
(9585 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Programul Trezoreriei
Trezoreria statului face cunoscut agenților economici, instituțiilor publice precum și populației că impozitele, taxele, contribuțiile și alte venituri care se încasează în numerar, datorate bugetului general
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2014, 13:20
(6883 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Comerțul ilegal cu produse viniviticole, în vizor
Luni, 22 decembrie 2014, sub directa coordonare a Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii acționează, la nivel național, pentru
...[citește_toată_știrea]
22 Decembrie 2014, 12:15
(4964 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 800 de cărți noi pentru Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»
În cadrul programului de granturi de carte BOOKS 4 YOUTH 2 și a campaniei «LĂSAȚI-MĂ SĂ ÎNVĂȚ!» din luna septembrie 2014, deschis pentru biblioteci, instituții de învățămînt, ONG-uri, și alte instituții
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 18:05
(6565 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Prețurile medii la produsele agricole
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 97/2014 privind stabilirea prețurilor medii ale
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 17:30
(7701 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Focare de Bluetongue, stinse
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii/deținătorii de animale că, începînd din data de 02.12.2014, în România a debutat perioada liberă de vectori
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 16:50
(6898 vizualizări -
0 comentarii)
Programul de Sărbători la Oficiul Național al Registrului Comerțului
Vă informăm că programul de lucru al Oficiului Național al Registrului Comerțului și al oficiilor registrului comerțului de pe lîngă tribunale se va modifica în perioada Sărbătorilor de Iarnă ca urmare
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 15:40
(8924 vizualizări -
0 comentarii)
Activități la Penitenciarul Slobozia în perioada Sărbătorilor de Iarnă
Sărbătorile de iarnă reprezintă o perioadă marcată de o puternică încărcătură emoțională pentru deținuții Penitenciarului Slobozia. Cu această ocazie, la nivelul instituției au fost desfășurate mai multe
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 15:20
(5532 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Persoană rănită în urma unui accident rutier
O femeie în vîrstă de 47 ani a fost rănită după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un copac. Evenimentul s-a produs miercuri, 17 decembrie 2014, în jurul orei 14,40, pe DN2C, în
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 15:05
(8180 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Pește fără documente de proveniență
Polițiștii Secției Rurale Coșereni au depistat, în trafic, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 38 de ani, domiciliați în municipiul Slobozia și județul Ilfov, în timp ce transportau cu un autoturism
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 13:45
(7359 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori încarcerați
Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost aduși joi, 18 decembrie 2014, de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 13:20
(5132 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Articole pirotehnice, confiscate
Polițiștii ialomițeni au efectuat în această săptămînă controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii», pe raza județului Ialomița, în urma acestora fiind ridicate în vederea continuării cercetărilor
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 12:10
(7120 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Prudență la cumpărături, de Sărbători
În această perioadă, premergătoare Sărbătorilor de Iarnă, cînd supermarket-urile, mall-urile, tîrgurile, piețele sînt aglomerate, în graba cumpărăturilor, Poliția ne recomandă să avem un comportament «preventiv
...[citește_toată_știrea]
19 Decembrie 2014, 11:05
(4251 vizualizări -
0 comentarii)
Campanie umanitară a polițiștilor ialomițeni
Peste 600 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor demara o campanie umanitară, cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Oamenii legii vor oferi un sprijin material copiilor
...[citește_toată_știrea]
16 Decembrie 2014, 20:35
(4588 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Băut la volan, a acroșat un alt vehicul
Poliția a fost sesizată vineri, 12 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de
...[citește_toată_știrea]
15 Decembrie 2014, 17:25
(6060 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 164 de șoferi sancționați, 16 permise reținute
În acest sfârșit de săptămînă, 12-14 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
15 Decembrie 2014, 17:20
(4838 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit în Franța, prins la Urziceni
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și a patrimoniului, fapte comise în Franța. La data de 12
...[citește_toată_știrea]
15 Decembrie 2014, 17:10
(6479 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Atenționare Cod Galben de ceață
Urmare a atenționării meteorologice de Cod Galben de ceață, în zona Moldovei, Dobrogei și în zonele de sud, Poliția Română recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile
...[citește_toată_știrea]
15 Decembrie 2014, 17:00
(2887 vizualizări -
0 comentarii)
Tragedie pe șoseaua către Slobozia Nouă. Șoferul unei mașini a murit într-un accident rutier!
Un tragic accident rutier s-a petrecut sîmbătă, 13 decembrie 2014, în zona cartierului Slobozia Nouă, al municipiului Slobozia. Șoferul de 36 de ani al unei mașini a murit pe loc. Din primele informații
...[citește_toată_știrea]
13 Decembrie 2014, 17:14
(15738 vizualizări -
3 comentarii)
IPJ Ialomița: Controale la comercianții de carne
Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de 25000 de lei, în cadrul activităților desfășurate, la nivel național, pentru prevenirea evaziunii fiscale. Pe parcursul derulării
...[citește_toată_știrea]
12 Decembrie 2014, 15:50
(5066 vizualizări -
0 comentarii)
Ion Roată: Tînăr de 17 ani, spulberat de un vehicul
Un tînăr de 17 ani a fost la un pas de moarte după ce a fost spulberat de un vehicul. Adolescentul traversase șoseaua prin loc nepermis. Cel care l-a acroșat pe adolescentul de 17 ani este un tînăr, de
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2014, 21:40
(4986 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști
Polițiștii ialomițeni au efectuat controale în cadrul acțiunii naționale «Foc de Artificii» pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate. Astfel, la punctele de lucru a 5 societăți comerciale de
...[citește_toată_știrea]
11 Decembrie 2014, 21:05
(6014 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Spărgător de mașini, reținut de polițiști
Un tînăr, de 21 de ani, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind acuzat de numai puțin de 12 furturi din autoturisme. Prejudiciul creat proprietarilor respectivelor mașini se ridică la 5600 de
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2014, 20:10
(6272 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi!
Bilanț îngrijorător al polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița. Oamenii legii au în cercetare 3 accidente de circulație produse pe raza județului în ultimele 24 de ore! În urma evenimentelor rutiere, patru
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2014, 19:20
(5098 vizualizări -
1 comentariu)
«Taina Sfîntului Maslu», pelerinaj la Urziceni
Din anul 2009, la inițiativa părintelui Bogdan Ionuț Stancu, Protopop de Urziceni, s-a îndătinat obiceiul ca cei șapte preoți ai orașului de reședință a Protopopiatului să săvîrșească împreună Taina Sfîntului
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2014, 15:15
(4556 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 7798 de șomeri în luna noiembrie
La finele lunii noiembrie 2014, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este de 7,37%, în creștere ușoară față de cea înregistrată la sfîrșitul lunii octombrie 2014, cînd s-a situat la
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2014, 14:25
(4918 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 3 mașini distruse de un copac rupt de vînt
3 mașini au fost distruse din cauza unui copac doborît la pămînt de vîntul puternic, la Slobozia. De asemenea, arborele căzut a rupt și mai multe cabluri de electricitate, telefonie și televiziune. La locul
...[citește_toată_știrea]
10 Decembrie 2014, 13:20
(4595 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!