Fetești: Razie printre «micii infractori»
Polițiștii din Fetești, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au efectuat în seara zilei de 8 august, în intervalul 18,00-22,00, o razie cu scop preventiv, încercînd
...[citește_toată_știrea]
9 August 2012, 16:57
(8716 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Hoți de cablu, «filați» de polițiști. Au fost somați cu focuri de armă înainte de afi prinși!
Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, sînt cercetați de polițiști, întrucît au fost prinși în noaptea 8/9 august a.c. la furat de cablu telefonic. Văzîndu-se încolțiți, hoții au încercat
...[citește_toată_știrea]
9 August 2012, 16:53
(7659 vizualizări -
2 comentarii)
Fetești: Patroni cercetați penal
Doi patroni de firme din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru că nu și-au plătit dările către stat. Oamenii legii le-au bătut la ușă miercuri, 8 august a.c. Primul administrator
...[citește_toată_știrea]
9 August 2012, 16:49
(9264 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Încasări mai mici la buget față de anul trecut. Finanțele au colectat cu 14,6% mai puțin!
În luna iulie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 46,40 milioane lei, cu 14,65% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Potrivit unui comunicat al Direcției Generale
...[citește_toată_știrea]
9 August 2012, 16:48
(8274 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
8 August 2012, 12:54
Săveni: Copil de 8 ani lăsat nesupravegheat, victimă a unui accident rutier
Un copil de 8 ani, din comuna Săveni, a fost transportat la Spitalul de Urgență Slobozia după ce a fost implicat într-un accident rutier. Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 12:33
(12823 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Vindea parfumuri contrafăcute
Marți, 7 august a.c., în jurul orelor 12,20, jandarmi din Urziceni, aflîndu-se în timpul executării unei misiuni de menținere a ordinii și siguranței publice, s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 12:23
(8075 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Doar 60 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 8 august 2012, sînt disponibile doar 60 locuri de muncă. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 12:23
(10866 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Certificatele digitale pentru semnătura electronică, obligatoriu de reînnoit la un an
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că certificatele digitale pentru semnătura electronică sînt valabile un an de zile. Pentru a putea fi utilizate în
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 11:53
(10637 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Focul a mistuit peste 1,5 ha de pădure
Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului anunța producerea unui incendiu de vegetație uscată în localitatea Ciochina. Echipajele ajunse la locul intervenției au constatat însă că focul se manifesta
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 11:51
(10742 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: Incendiu la o hală dezafectată
Focul a izbucnit duminică, 5 august a.c., în jurul orei 18,30, la hala unei societăți comerciale din comună, pentru stingerea acestuia acționînd timp de 3 ore pompierii de la Secția Urziceni cu o autospecială
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 11:50
(9596 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Furturile produselor agricole din cîmp, în atenția polițiștilor
În cursul zilei de luni, 6 august a.c., cu ocazia ședinței consiliului de conducere, inspectorul șef al IPJ Ialomița, comisarul șef de poliție Ștefu Viorel a solicitat șefilor subunităților teritoriale
...[citește_toată_știrea]
8 August 2012, 11:48
(8548 vizualizări -
0 comentarii)
Șoferi băuți la volan au provocat accidente la Fetești și Amara
Duminică, 5 august a.c., în jurul orei 17,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe Strada Sirenei, din localitate, a avut loc un accident rutier soldat doar cu pagube materiale,
...[citește_toată_știrea]
7 August 2012, 18:14
(10450 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Autoturism sustras din Capitală, depistat de polițiști în trafic
Vineri, 3 august a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița, în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii furturilor de și din auto, au oprit pentru verificări un autoturism
...[citește_toată_știrea]
7 August 2012, 18:13
(9697 vizualizări -
1 comentariu)
Anunț angajare
SC RECYTEX Import Export SRL angajează
-agenți vînzări
-persoană contabilitate primară
Relații la telefon 0724/060.258
6 August 2012, 15:40
Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»
Efective din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni pe linia prevenirii și combaterii prostituției în urma cărora au întocmit două dosare penale. Astfel, în perioada 5-10 iulie
...[citește_toată_știrea]
6 August 2012, 10:18
(11061 vizualizări -
2 comentarii)
Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor
Sîmbătă, 4 august a.c., în jurul orelor 20,45, patrula de ordine publică din cadrul Detașamentului 4 Jandarmi Urziceni, aflîndu-se în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, s-a sesizat din
...[citește_toată_știrea]
6 August 2012, 10:14
(7486 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept
Joi, 2 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat doi bărbați de 31, respectiv 68 ani, domiciliați în Țăndărei și Fetești care dețineau arme fără
...[citește_toată_știrea]
3 August 2012, 16:39
(7575 vizualizări -
3 comentarii)
Urziceni: Tînăr reținut după ce a furat dintr-o mașină
În urma activităților de cercetare efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Urziceni cu privire la comiterea unei infracțiuni de furt calificat, autorul a fost identificat și
...[citește_toată_știrea]
3 August 2012, 16:38
(9752 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență
În perioada 1-3 august 2012, s-a desfășurat faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei»-Călărași
...[citește_toată_știrea]
3 August 2012, 16:33
(13375 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Tîlharii reținuți, arestați preventiv
Bărbații de 26, respectiv 30 ani, reținuți în cursul zilei de miercuri, 1 august a.c. pentru comiterea infracțiunii de tîlhărie, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile. În fapt, în noaptea de 30/
...[citește_toată_știrea]
2 August 2012, 17:23
(9739 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 38 locuri de muncă în străinătate
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile de 38 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în
...[citește_toată_știrea]
2 August 2012, 17:23
(10101 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Pecheziție la un hoț din autoturisme
În dimineața zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 5,30, polițiști de ordine publică și de investigații criminale, sprijiniți de grupa de intervenție a Serviciului de Intervenție Rapidă, au efectuat
...[citește_toată_știrea]
2 August 2012, 17:14
(7051 vizualizări -
0 comentarii)
Ograda: Prins de radar cu 117 km/oră în localitate. Era și beat la volan!
În cursul zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 21,00, polițiștii rutieri aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pentru monitorizarea traficului rutier au înregistrat cu aparatul radar
...[citește_toată_știrea]
2 August 2012, 17:14
(10726 vizualizări -
3 comentarii)
Grivița: Scandal pe subvenția la ovine, aplanat de mascați
Luni, 30 iulie a.c., la Grivița, membrii unei familii au sesizat Poliția pentru rezolvarea unei altercații legată de... plata subvenției la ovine. Concret, capul familiei, un bărbat de 56 ani, a solicitat
...[citește_toată_știrea]
1 August 2012, 17:25
(9711 vizualizări -
0 comentarii)
BMW furat din Franța, descoperit la Amara
Polițiștii și inspectorii RAR Ialomița au indentificat în curtea unui tînăr, de 29 ani, un autoturism care figura furat din Franța. Astfel a fost adoptată măsura indisponibilizării autoturismului la sediul
...[citește_toată_știrea]
1 August 2012, 17:22
(8739 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Tîlharii atacă la drumul mare
Drumurile publice din Ialomița nu mai prezintă siguranță. Sînt împînzite de tîlhari. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 26 și 31 ani, sînt cercetați de polițiști pentru infracțiunea de tîlhărie. Aceștia
...[citește_toată_știrea]
1 August 2012, 17:21
(12158 vizualizări -
2 comentarii)
Slobozia: Șofer recalcitrant, reținut de polițiști
Un șofer de 30 ani a fost reținut marți, 31 iulie a.c., după ce a fugit de la locul accidentului pe care îl provocase. Mai mult, el le-a declarat polițiștilor faptul că nu el este autorul evenimentului
...[citește_toată_știrea]
1 August 2012, 17:20
(6984 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Doar 75 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 iulie 2012, sînt disponibile doar 75 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt
...[citește_toată_știrea]
30 Iulie 2012, 10:05
(9787 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Incidente electorale
În Ialomița, de la debutul campaniei electorale pentru Referendumul din 29 iulie 2012 și pînă în prezent au fost înregistrate 7 incidente electorale, toate în mediul rural, fiind întocmit un dosar penal
...[citește_toată_știrea]
28 Iulie 2012, 21:55
(11744 vizualizări -
2 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!