Movila: Nebun prins la furat într-o locuință!
Luni, 2 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Movila s-a prezentat un bărbat de 62 ani, din comună, care le-a relatat polițiștilor că soția sa a surprins în locuință un bărbat care încerca să sustragă
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2012, 17:16
(7732 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
3 Iulie 2012, 19:37
Țăndărei: Copii prinși la furat
În cursul zilei de sîmbătă, 30 iunie a.c., Poliția a fost sesizată de o femeie de 32 ani, din orașul Țăndărei, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din boxa de la parterul imobilului unde
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 20:15
(8598 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A accidentat mortal un biciclist și a părăsit locul accidentului
Sîmbătă, 30 iunie a.c., în jurul orei 5,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un bărbat de 34 ani, din Fetești, despre faptul că pe strada Călărași din localitate se află o bicicletă avariată
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 20:12
(12865 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Tînăr reținut de polițiști după ce a condus băut, fără permis și a produs un accident
În noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 iunie a.c., în jurul orei 4,45, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului Slobozia se deplasează un autoturism care a avariat un vehicul parcat
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 17:47
(11764 vizualizări -
1 comentariu)
Poliția Rutieră Ialomița: 22 de șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 60000 lei
În perioada 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 17:46
(9824 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 50 de jandarmi vor supraveghea Bacalaureatul 2012
Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 2-6. iulie 2012, cu ocazia sesiunii de Bacalaureat, paza a șapte centre de evaluare și a două centre de corectare
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 15:43
(7612 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Concurs de «Street Dance»
Vineri, 29 iunie 2012, la Sala de Sport a Grupului Școlar de Industrie Alimentară Fetești s-a desfășurat concursul județean de dans «Street Dance», cuprins în Calendarul Județean al Activităților Extracurriculare
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 15:11
(10057 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: Incendiu de la un scurtcircuit
Un incendiu a fost înregistrat la Sărățeni, în urma unui scurtcircuit electric la locuința unui cetățean din localitate. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la locul evenimentului, incendiul
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 14:54
(10357 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: «Descîntate» de farmece și lăsate fără bijuterii!
O femeie din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care a spus că îi poate descînta pentru alungarea
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 14:46
(9433 vizualizări -
1 comentariu)
Borănești: Reținuți pentru «cămătărie» și «șantaj»
Polițiștii de investigații criminale au efectuat în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Urziceni, descinderi la locuințele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și
...[citește_toată_știrea]
2 Iulie 2012, 13:47
(10943 vizualizări -
0 comentarii)
Rîul Ialomița a mai luat o viață. O fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat!
Vineri, 29 iunie a.c., o fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat în apele Ialomiței. Trupul neînsuflețit al copilei a fost scos la suprafață cîteva ore mai tîrziu de cîțiva localnici...
Fetița de 12
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2012, 17:12
(10060 vizualizări -
15 comentarii)
Slobozia: Din doi pumni și-a băgat vecinul în spital
Scandal pe strada Trandafirului, în seara zilei de miercuri, 27 iunie a.c. Doi vecini au reaprins un conflict mai vechi și s-au luat la bătaie. Unul dintre ei a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2012, 11:24
(8472 vizualizări -
0 comentarii)
Căzănești: Trupul tînărului înecat în Ialomița a fost descoperit
În după-amiaza zilei de 25 iunie, un minor de 15 ani din Căzănești, plecat la scăldat, s-a înecat. După o zi întreagă de căutări, trupul neînsuflețit al acestuia a fost descoperit abia miercuri, 27 iunie
...[citește_toată_știrea]
27 Iunie 2012, 17:52
(12062 vizualizări -
1 comentariu)
Dridu: A fost prins un «spărgător de case»
Un minor de 17 ani din Dridu a băgat spaima în întreaga comunitate. El a spart nu mai puțin de șase locuințe. Din fericire, ultima dată a fost prins. În fapt, tînărul a pătruns în locuința unei consătene
...[citește_toată_știrea]
27 Iunie 2012, 17:51
(8438 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Hoți de cablu prinși de polițiști
Doi tineri, de 16 și 19 ani, sînt cercetați de polițilști după ce au furat peste 300 de metri de cablu telefonic. Aceștia se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție
...[citește_toată_știrea]
27 Iunie 2012, 17:50
(6581 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Oamenii legii au grijă de siguranța turiștilor
Efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor acționa în perioada următoare pentru asigurarea unui climat de ordine și liniște în toată stațiunea Amara. Pentru că
...[citește_toată_știrea]
27 Iunie 2012, 17:49
(7205 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
26 Iunie 2012, 20:05
Maia: Fetiță de 3 ani lăsată nesupravegheată, accidentată de o mașină
Duminică, 24 iunie a.c., în jurul orei 18,00, pe DJ101, în comuna Maia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei fetițe de 3 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2012, 19:13
(8942 vizualizări -
0 comentarii)
Jilavele: Prins cu un curcan furat pe bicicletă
Vineri, 22 iunie a.c., în jurul orei 4,30, polițiștii au observat pe raza comunei Jilavele un bărbat care se deplasa pe bicicletă, avînd un comportament suspect. După aproximativ 30 de minute, a fost observat
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2012, 19:08
(8292 vizualizări -
1 comentariu)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei
În acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate de către polițiștii rutieri, fiind constatate 3 infracțiuni
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2012, 19:08
(10099 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Firmele de construcții, verificate
Campania națională privind verificarea cerințelor minime de securitate pentru utilizarea de catre lucrători a echipamentelor de muncă specifice în construcțiile de clădiri și a lucrărilor speciale de construcții
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2012, 09:27
(14255 vizualizări -
0 comentarii)
«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia
26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2012, 09:05
(7528 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: Scandalagii, reținuți pentru 24 de ore
Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 28 ani, domiciliați în comunele Traian și Grivița, aceștia fiind cercetați pentru comiterea infracțiunilor de ultraj
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2012, 09:32
(11510 vizualizări -
4 comentarii)
Stelnica: Percheziții domiciliare
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au efectuat, în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Fetești, descinderi la locuințele a trei tineri de 17 și 18 ani, toți din comuna Făcăeni
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2012, 09:02
(11231 vizualizări -
0 comentarii)
Balaciu: Copil de 10 ani, înghițit de apele Ialomiței
Tragedie în localitatea ialomițeană Balaciu, în după-amiaza zilei de 22 iunie a.c. Un băiețel de doar 10 ani s-a înecat în apele Ialomiței, chiar sub ochii mamei sale. Copilul și mama sa erau împreună la
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2012, 18:48
(10792 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Mașinile cu gabarit de peste 7,5 tone, restricție la circulație
Codul Portocaliu închide șoselele din Ialomița pentru automobilele de mare tonaj. Circulația mașinilor al căror gabarit depășește 7,5 tone a fost întreruptă de Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2012, 18:45
(9837 vizualizări -
2 comentarii)
ISU Ialomița: Îmbracă hainele militare!
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2012 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» din localitatea
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2012, 20:10
(10424 vizualizări -
0 comentarii)
Pregătiri pentru Festivalul de la Amara «Trofeul Tinereții 2012»
Autoritățile locale din Amara încep pregătirile pentru cea de-a 45- a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Primăriei Amara vor dezbate programul
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2012, 20:06
(10938 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Inspectorii fiscali, cu ochii pe evazioniști
În luna mai 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,776 milioane lei, din care aproape 0,594 milioane lei majorări
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2012, 20:03
(8663 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!