Reviga: Înșelată cu 800 lei prin telefon
După ce a trimis 800 lei unui necunoscut printr-o agenție de transfer on-line, o tînără de 34 ani, din Reviga, a reclamat polițiștilor că a fost înșelată. S-a întîmplat marți, 9 august a.c., cînd femeia
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 14:56
(7712 vizualizări -
0 comentarii)
Căzănești: Circula cu o mașină furată din Italia
Polițiștii ialomițeni, specializați în trafic și furturi auto, au desfășurat marți, 9 august a.c., o acțiune pentru depistarea mașinilor urmărite internațional. Astfel, în cadrul activităților, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 14:55
(8408 vizualizări -
2 comentarii)
6,42%, rata șomajului în Ialomița
La sfîrșitul lunii iulie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7048 persoane, din care 1811 șomeri indemnizați, respectiv 5237 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 14:12
(7163 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Patron cercetat pentru «fals intelectual»
Administratorul unei firme din Urziceni este cercetat penal pentru «fals intelectual». Pe numele individului polițiștii au reținut neînregistrarea în contabilitatea societății a peste 96,6 mii lei, sumă
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 14:10
(6952 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Recital Mirella Bunoaica
În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», soprana Mirella Bunoaica va susține un recital extraordinar la Slobozia. Evenimentul va fi găzduit miercuri,
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 14:09
(6883 vizualizări -
0 comentarii)
BMW furat din Italia, găsit la Țăndărei
Luni, 8 august, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea traficului și furturilor de autovehicule. Astfel, în timpul verificărilor a fost găsită o mașină de lux ce
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:09
(8299 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Șoferi băuți la volan
Marți, 9 august, polițiștii Serviciului Rutier au oprit, în afara localității Movilița, o mașină ce circula pe direcția Urziceni-București. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul auto, un bucureștean
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:08
(6118 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: 16 august, termen limită pentru depunerea raportărilor contabile
16 august 2011 este data limită pentru depunerea raportărilor contabile pentru primul semestru ale agenților economici care au înregistrat o cifră de afaceri de peste 35000 euro în exercițiul financiar
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:07
(7599 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Accidente cu răniți grav și viteză de 147 km la oră!
La începutul săptămînii, luni, 8 august, un tînăr de 26 ani din Tîrgu Secuiesc a provocat un accident rutier între Buzău și Slobozia. Cauza principală a accidentului a constituit-o oboseala tînărului conducător
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:06
(5637 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: 4,8 milioane lei, rambursări de TVA
În august 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță rambursări de TVA în valoare totală de aproximativ 4,8 milioane lei. Banii vor fi rambursați pentru 49 de deconturi cu sume negative
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:05
(7444 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Hoț prins de polițiști
Un bărbat de 40 ani din Amara este cercetat de polițiști pentru furt calificat. Pe numele bărbatului a fost deschisă o anchetă penală pentru un furt comis la o societate comercială din Slobozia. Individul
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 13:01
(8730 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Depunerea electronică a declarațiilor
Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomita reamintește că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii iulie cu termen de declarare 25 august 2011, Formularul 112 «Declarația privind
...[citește_toată_știrea]
10 August 2011, 12:55
(7294 vizualizări -
0 comentarii)
Mărculești: A încercat să taie un obuz cu flexul. Proiectilul a explodat și i-a produs răni grave!
Luni, 8 august a.c., în jurul orei 20.10, Poliția a fost sesizată prin 112, despre faptul că pe raza localității s-a produs o explozie. În urma verificărilor efectuate de către echipa complexă din cadrul
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 09:52
(6885 vizualizări -
2 comentarii)
Gheorghe Doja: La 16 ani, prins conducînd mașina prin comună
Polițiștii au depistat vineri, 5 august a.c., pe raza localității Gheorghe Doja, un autoturism condus de un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Gheorghe Lazăr. În urma verificărilor efectuate în bazele
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 08:20
(8353 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Dosare penale și amenzi pentru prostituție
Efective din cadrul Biroului de Investigații Criminale și Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia au acționat în perioada 1-5 august a.c. pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 08:04
(8684 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: A dat foc la miriște și a incendiat tarlaua vecinului
În seara zilei de vineri, 5 august a.c., în zona terenurilor agricole ale comunei Andrășești, un localnic de 44 ani a intenționat să curețe vegetația uscată de pe terenul proprietate, dînd foc tarlalei
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 08:02
(9110 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 80000 lei
La sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 334 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 8 certificate de înmatriculare. 142 de sancțiuni
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 07:45
(7858 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea
...[citește_toată_știrea]
9 August 2011, 07:33
(7197 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Fără viză de la asociațiile crescătorilor de animale la solicitarea primelor pe exploatație
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează cu privire la eliminarea obligativității vizării cererilor de solicitare a primei pe exploatație, specia bovine, pentru anul 2011 de
...[citește_toată_știrea]
8 August 2011, 08:09
(10128 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Opt minori de 13 și 14 ani, prinși la furat din magazine
O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a surprins pe o stradă din localitate mai multe persoane care alergau. S-a procedat la interceptarea grupului, fiind depistat un copil de 13 ani
...[citește_toată_știrea]
8 August 2011, 07:52
(6785 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A acroșat o fetiță pe bicicletă
Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN3A, în zona Halta Bărăganu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 54 ani, din
...[citește_toată_știrea]
8 August 2011, 07:45
(7398 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Copil de 12 ani, spărgător de locuințe
Polițiștii cercetează un minor de 12 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 53 ani, din localitate, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns
...[citește_toată_știrea]
8 August 2011, 07:41
(6550 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Acțiune a Poliției
Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, depistarea persoanelor și bunurilor urmărite în temeiul legii precum și pentru combaterea comerțului
...[citește_toată_știrea]
8 August 2011, 07:37
(7432 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină furată din Italia, găsită la Urziceni
Un conducător auto de 27 ani a fost oprit în trafic de polițiștii din Urziceni, pe raza localității. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au constatat că mașina figura ca urmărită internațional,
...[citește_toată_știrea]
4 August 2011, 22:38
(8777 vizualizări -
0 comentarii)
Miriște în flăcări la Giurgeni, furaje arse la Movila
Pompierii din Țăndărei s-au luptat noaptea de miercuri spre joi, 3/4 august, cu stingerea flăcărilor pe o miriște din apropierea localității Giurgeni. Focul mistuia peste 20 hectare de miriște de grîu ce
...[citește_toată_știrea]
4 August 2011, 22:32
(7059 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Dosar penal pentru un tractorist fără permis
Polițiștii de la Stelnica au oprit, marți, 2 august, la Făcăeni, un tractor cu două remorci, pentru un control de rutină. Utilajul era condus de un localnic de 37 ani, care nu avea permis de conducere pentru
...[citește_toată_știrea]
4 August 2011, 22:30
(8090 vizualizări -
0 comentarii)
Giurgeni: 10 tone de grîu confiscate
Polițiștii de investigare a fraudelor, în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au confiscat 10 tone de grîu. Grîul fără documente legale de proveniență era transportat cu un autotractor
...[citește_toată_știrea]
4 August 2011, 22:30
(7483 vizualizări -
0 comentarii)
Vlădeni: Lemne vîndute ilegal
Un bărbat de 38 ani a fost prins în timp ce vindea ilegal lemne de foc pe raza localității Vlădeni. S-a întîmplat marți, 2 august cînd polițiștii au descoperit la domiciliul unui bărbat din Vlădeni o remorcă
...[citește_toată_știrea]
4 August 2011, 22:29
(9377 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii ialomițeni, locul 2
În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 14:24
(5392 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț
Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 12:49
(7084 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!