Manasia: I-au furat din curte
Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Concursuri sportive pe plajă
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 10:26
(10158 vizualizări -
1 comentariu)
Țăndărei: «Șofer» fără permis
O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 08:24
(6728 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier
Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de
...[citește_toată_știrea]
3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări -
0 comentarii)
Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică
Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:22
(9439 vizualizări -
4 comentarii)
Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele
În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:16
(8218 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:11
(11762 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată
Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:09
(9209 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile
În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:31
(8028 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști
Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Plăți efectuate către fermieri
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări -
0 comentarii)
Maia: A furat 16 capace de canalizare
Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c.
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Fără permise, la volan
Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență
În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:58
(8011 vizualizări -
0 comentarii)
Dridu: Beat la volan
Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări -
0 comentarii)
Reviga: Trei minori furau din curte!
Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:41
(6094 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț
Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Hoți identificați de polițiști
Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani
Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți
Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani,
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital
Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan
Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Armă deținută ilegal
Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști
Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:36
(6903 vizualizări -
0 comentarii)
ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere
Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:34
(7266 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu
Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:51
(8227 vizualizări -
2 comentarii)
Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare
Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:50
(6858 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!