Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu peste 200 de volume noi. «Biblioteca este printre cele mai importante instituții din localitatea noastră, tocmai de aceea trebuie să o prețuim în fiecare zi... Am făcut eforturi pentru a repara clădirea. Acum am asi­gurat fonduri pentru achiziția de cărți noi. Ne bucurăm de faptul că putem să le oferim accesul la cultură cetățenilor noștri!» a declarat Adrian Merlea, primarul comunei Perieți. Biblioteca din localitate este frecventată în fiecare zi de peste 20 de copii de toate vârstele. Aceștia sunt interesați să împrumute cărțile din programa școlară. «Eu lucrez aici din 1990 și îmi place tare mult această meserie. Chiar dacă suntem o bibliotecă mică, să știți că avem destui cititori. Într-adevăr, mai mult copiii sau liceenii împrumută cărți, dar ei sunt conștiincioși!» ne explică Ionica Postelnicu, bibliotecară în comuna Perieți.

Loc de recreere în curtea școlii
În apropierea vacanței mari, elevii din cadrul Școlii Gimnaziale din Perieți au confecționat din materiale reciclabile celebra operă a lui Constantin Brâncuși, «Masa Tăcerii». Ea a devenit imediat locul preferat al copiilor de la școală care, în fiecare pauză, se adună în jurul «Mesei Tăcerii» pe care au amenajat-o ca să se relaxeze. «Constantin Brâncuși a fost cel mai mare sculptor al României. Îmi place să stau aici la „Masa Tăcerii“ din curtea școlii noastre alături de colegii mei...» ne-a spus Andrei, un elev din clasa a V-a al Școlii Perieți. Reprezentanții instituției de învățământ susțin faptul că încearcă prin aceste activități să le ofere elevilor un exemplu de responsabilitate. «Ne-am gândit să înfrumusețăm curtea școlii și am contat pe sprijinul elevilor noștri. A fost ideea lor și, după cum se vede, le-a reușit! Pe viitor îi vom provoca să vină cu alte idei la fel de frumoase...» ne-a declarat Ion Avramiță, directorul Școlii Perieți.

10 Iunie 2019, 18:20 (6310 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
9,3 km de străzi asfaltate la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!
Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Comentariile cititorilor:


Cioban :
(16 Iunie 2019, 16:40)
Ha.ha.ha. adevăr ai grait. Ăștia nu cauta decat sa atace pe adi. Victorie Păltiniș.
Gianina:
(14 Iunie 2019, 13:39)
Hai că ați politizat destul biata bibliotecă! Mai ușor cu bibliotecile, mai ales comunale! Nu mai citește, nu mai împrumută aproape nimeni cărți!! Vreți realizări pe cap de primar?!? Propuneți alt articol. Comentariile de mai jos sunt abateri de la subiect! Cântați manele la altă masă!
Realist:
(14 Iunie 2019, 02:23)
M-ai făcut să zâmbesc,nu ai înțeles că nu mă interesează politica,și cu atât mai puțin PSD,eu am fost in strada împotriva OUG,nu pentru că simpatizez un anumit partid,chiar nici unu,ci pentru că eu am considerat că nu este bine, prefer sa fac ceea ce cred că este bine. Hai sa o lăsăm așa,o sa vedem in viitor mărețele realizari
Suzana:
(14 Iunie 2019, 01:57)
Bai realist ești dus.. Nu înțelegi că la Bucu și Ciulnita sunt primari de peste 16 ani in functie Merlea are 3 ani tampitule
Daniela :
(14 Iunie 2019, 01:42)
Dragă instigator Realist Cum aratau in 2016: - școala Perieti -gradinitele -dispensarul -primaria -poliția -biblioteca comunală -strada Biseicii din Stejaru -strada Scolii din Pereți -bisericiile si cimitirele Am uitat: -camere de supraveghere în intersecții -trotuare -stadionul -iluminatul public -plăcuțe pe strazi -statii pentru sutobuz si microbuzele școlare -pavele la școală din Păltiniș Gard la dispensar,primarie,cimintire... Realist mai esti. Si asta in 3 ani
Cetatean al Sloboziei:
(14 Iunie 2019, 01:10)
Draga asa zis Realist...nimic nu ai inteles. o tii pe a ta ca omul nu a facut nimic. Opinia ta e zero in fata evidentei sustinute de atatia oameni. Bv.fii psd ist al vicelui saracut cu duhul la fel cum sunt si pe la urbea sloboziei ...aici barem sunt precum cartitele. Au sapat ce -au sapat si s-au dat apoi la fund. Alooo. DNA-ul si alte institutii ale dreptatii cand o sa-i trageyti de urechi ca ne-au distrus.
Revenind pe meleaguri perietene, REALISTULKE esti varza in realitatea ta. Nu ai inteles vb.frumoase ale celor de dinainte. Oameni cu inima, crestini si cinstiti. Mergi si reclama...ciudat. FDoarte ciudat.
Sau asa sunt acesti psd isti realisti.
Bravo...drum bun spre nimic.
Realist:
(14 Iunie 2019, 00:44)
Mda,așa este ,aveți dreptate,când trec prin BUCU,CIULNITA,devin nostalgic după Satul Românesc,plin de gropi și noroaie, ca sa nu mai vorbim de multe sate din Ardeal,care sunt devastate( au canalizare,apa,gaze,trotuare),la noi după părerea unor 'cetateni'ar trebui sa trăim în bordee,cetățene fi realist , Biserica este cea mai bogată instituție din Romania și nu cred că ar avea nevoie de ajutorul primăriei Perieți,dle trebuie sa evoluam nu sa trăim în trecut,să pășim in civilizație,cat despre Occident să știți că nu plec,pot să trăiesc civilizat și aici,chiar daca nu am gaze,canalizare...și alte condiții civilizate care ar trebui făcute de primărie
Un cetatean:
(13 Iunie 2019, 23:30)
Una scrie in articol alta comentati voi!
Ati inceput campania,sau doar e o frustrare ascunsa!? Credeti ca ati gasit momentul sa loviti un om care munceste,creaza,gandeste mai mult decat alti primari din localitatile din judet? 

Dle ,Omul Realist, un om care si-a asumat datoria de a fi primar pe Legea Administratiei e normal sa aiba in vedere si lacasurile de cultura,le enumar ca poate nu mai stii care sunt,Biblioteca Scoli,Biblioteca Satului si nu in ultimul rand Bisericile Comunei. Daca dumneata esti musulman sau ateu asta e....sory,avem nevoi,noi suntem Crestini Ortodocsi,daca nu-ti place mergi in Occident. Sa nu uitati ceva ,omul cat traieste nu se hraneste cu pavele,asfalt,retea de gaze si canalizari!
 In cel mai scurt timp o sa le aveti,atunci o sa va para rau ca a disparut Satul Romanesc,satul autentic. Rauvoitorii nu pot scrie decat de rau. Fiecare slujeste pe cine crede,nu toata lumea il place,cum nici pe tine sau pe mine,dar vad ca Primarul slujeste comunitatea, 


Realist:
(13 Iunie 2019, 23:13)
Sunt realist,tocmai daia nu trebuie să comparăm cu ce a fost,dacă înainte nu s-a făcut nimic,acum și aceste amarate de trotuare ni se par monumente.Cat despre menținerea viceprimarului și mazilirea unora de către partide nu mă interesează,iar rezultatul europarlamentarelor este direct proporțional cu pomenile făcute de către primarie,a nivelului de cultură care se reflectă în numarul votanților,pe mine mă deranjează faptul că avem angajați în primărie care nu știu ce rol au acolo,iar dl primar ii acceptă și în plus îi plătește f bine,realismul meu nu accepta proiecte și vorbe,pe noi locuitorii comunei ne interesează fapte,vrem sa vedem ceva făcut,eu o sa reclam la ANRSC
Cetatean al Sloboziei:
(13 Iunie 2019, 22:19)
Citesc desi nu sunt locuitor al acestei comune. Am ocazia sa trec aproape zilnic prin satele comunei Perieti.si desigur si prin alte sate din judet. Personal nu ma interseaza la ce partid este sau cu cine simpatizeaza x si y. Faptele sunt cele care il reprezinta pe un om.
- Acest domn primar este profesor, are o familie frumoasa - iata un prim criteriu daca este sa analizam un om;
- politica acestui primar nu apartine vreunui partid dovada ca se stie despre masinatiunile din ALDE  de a o lansa pe directoarea spitalului , un circ de femeie...asa cum o stiu multi angajati, medici chiar ai spitalului;
- PSD????- oameni buni pai priviti la ce au facut alesii PSD din orasul Slobozia. Oras care pe vremuri era un simbol de frumusete a unui oras situat pe calea catre mare a ajuns o ruina. Investitii realizate de nebuni psd-isti.cu interese ...doar personale...
Criticati un om care pana acum s-a reprezentat ca un om pentru oameni.
Stiu insa ce anume deranjeaza: faptul ca promoveaza ceea ce face, ca aduce la cunostinta ceea ce spera sa faca. Este un om politic si este normal.

Dle primar eu unul te felicit ptr.ceea ce faci cu toate ca parca esti cam singur , fara sustinerea vreunui partid. Daca ai credinta ca ai sustinerea cui trebuie...., nu ai de ce sa-ti faci griji.
Succes! si sa fii tare la rautatile si gunoaiele aruncate...de cei care cu asta se ocupa. Cred ca mai ales cei din PSD au devenit specialistii... e semnul pieirii definitive a acestor indivizi certati cu normalitatea.

Doamne ajuta sa avem in politica oameni autentici. nu parodii si imitatii.proaste.
Stela:
(13 Iunie 2019, 22:05)
Omul realist este ...mincinos. Cum sa facă Merlea in 3 ani ce a facut Stelica de la Ciulnita in 4 mandate?
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:28)
Ești atât de realist încât nu ai observat ca ALDE Perieti a obținut cel mai bun loc pe judet la europarlamentare.Merlea a fost și este singurul care a susținut ca viceprimarul să rămână pe funcție.
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:22)
Merlea a facut in comuna Perieti cat nu s.a făcut niciodată. Nimeni nu se aștepta să facă atâtea. A strâns semnaturi pentru gaz pentru că așa s.a cerut la vremea respectivă. Perietiul a pus bazele primului ADI din judet împreună cu Doja,Ciochina,Andrasesti etc Referitor la Pavaloaie regretă toată lumea că acest om a fost mazilit mișelește de PSD. Toți condamnă acest gest al viceprimarului.Normal ca il atacați pentru ca pleacă cu prima șansă la alegerile locale. Ați uitat de olitelele de la Fundata..Acum au și copiii de acolo o toaletă modernă...Și multe alte lucruri frumoase a facut acest om...
!:
(13 Iunie 2019, 18:43)
Pacat ca nu avem pe cine sa alegem, nu au candidat oameni competenti, si d-l Merlea a fost cel mai bun din tot raul, daca nu ar fi fost totul politic poate ca ar mai fi fost interesati si oameni competenti, care si-ar fi dat interesul mai mult pentru comunitate(si nu pentru partid), dar acestia nu doresc sa-si lege numele de un partid anume, si astfel nu au loc, toti cei care sunt in primarie, sunt sustinuti de cineva(politic sau nepotism), daca ar fi sa tinem cont de competente..............!!!!?Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar facultatile facute la FF si la distanta, cu bani, sau cursuri platite de administratie, nu cred ca ar trebui luate in considerare, numai asa am putea vedea ceva mai bun, intr-o comuna care acum nu are, si nu ofera nimic.
realist:
(13 Iunie 2019, 18:28)
De unde bani de investitii?! la salariile nemeritate pe care le au cei din primarie, spun "nemeritate" pentru ca nu se face nimic in aceasta institutie, sunt curios daca au accesat vreodata fonduri europene, sau ce au facut in acest sens?Modernizeaza biblioteca? , dar nu incurajeaza educatia si munca, se dau ajutoare sociale(pentru voturi)si donatii catre biserica (Daca nu intelegi stiinta, incearca cu biserica),de aici spera sa castige voturi, in rest nimic, totul este anost, nici macar gunoiul nu se ridica in toate satele(vezi Misleanu), aici s-ar merita o reclamatie la ANRSC (nu este asa D-le primar?), sau nu aveti cunostinta despre aceasta institutie?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
233 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ANAF a publicat «Ghidul privind impozitul pe veniturile microîntreprinderilor»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice care au obligația de plată a impozitului pe veniturile microîntreprinderilor că pe site-ul ANAF a fost publicat «Ghidul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:55
(11011 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8676, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:45
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Prelungirea Stării de Alertă a adus și modificarea intervalului de limitare a deplasărilor doar din motive justificate în intervalul orar 22,00-05,00, aseară fiind organizată o acțiune la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 13:50
(1612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a încheiat convenții pentru finanțarea capitalului de lucru cu instituții bancare și nebancare și, începând de luni, 15.03.2021, eliberează ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 12:35
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Declarația 112 a fost modificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice și juridice care au calitatea de angajatori sau sunt asimilate acestora, instituțiile prevăzute la art. 136 lit. d) - f ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 11:10
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8634, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2021, 16:10
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8592, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2021, 15:35
(3436 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8576, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 15:25
(4067 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii fiscale electronice puse la dispoziția contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că înrolarea în «Spațiul Privat Virtual» (SPV) oferă, atât persoanelor fizice cât și persoanelor juridice, toate facilitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 14:10
(5965 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Obligație pentru pescari de a se obține autorizație de capturare/recoltare

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează asupra obligativității obținerii, de către pescarii comerciali, anual, a autorizației de capturare/recoltare conform Ordinului nr. 410 din 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 13:35
(8458 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în cursul zilei de joi, 11 martie a.c., pe DN2, între localitațile Misleanu și Andrășești, s-a produs un accident rutier. În urma impactului ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 18:50
(3932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


APM Ialomița: Campania Națională «Vinerea Verde»-«STOP! Azi mașina stă pe loc!»

De la ce pornim? De la o realitate care schimbă viața Planetei: amprenta de carbon din traficul rutier. Deplasarea la birou, acasă sau în vacanță face parte din viața fiecăruia dintre noi ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 16:45
(3334 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,04%, rata șomajului în ianuarie 2021

La sfârșitul lunii ianuarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4732  șomeri (din care 2111 femei), rata șomajului fiind de 5,04%, cu 0 ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:35
(3055 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8539, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:25
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slobozia au decis să suspende activitatea Bazinului de Înot Didactic din oraș din cauza unui caz de COVID-19. O asistentă medicală care își desfășura activitatea ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:25
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

În cursul zilei de miercuri, 10 martie a.c., 65 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigații Criminale, luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița precum și jandarmi ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:20
(3333 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Incendiu la o casă din Maia

Incendiu la o casă din Maia

Miercuri, 10 martie, a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină în comuna Maia, pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 11:15
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia incendiu


Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

O mașină a Poliției a fost implicată într-un accident la Slobozia. Evenimentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 10 martie a.c., în intersecția semaforizată din apropierea sediului BRD. În accident ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:20
(5012 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: Incendiu din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 10 martie a.c., în jurul orei 9,15, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați să intervină în satul Cegani/comuna Bordușani, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:10
(2910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9899 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6592 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1768 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4155 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4524 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3190 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5764 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...