Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu peste 200 de volume noi. «Biblioteca este printre cele mai importante instituții din localitatea noastră, tocmai de aceea trebuie să o prețuim în fiecare zi... Am făcut eforturi pentru a repara clădirea. Acum am asi­gurat fonduri pentru achiziția de cărți noi. Ne bucurăm de faptul că putem să le oferim accesul la cultură cetățenilor noștri!» a declarat Adrian Merlea, primarul comunei Perieți. Biblioteca din localitate este frecventată în fiecare zi de peste 20 de copii de toate vârstele. Aceștia sunt interesați să împrumute cărțile din programa școlară. «Eu lucrez aici din 1990 și îmi place tare mult această meserie. Chiar dacă suntem o bibliotecă mică, să știți că avem destui cititori. Într-adevăr, mai mult copiii sau liceenii împrumută cărți, dar ei sunt conștiincioși!» ne explică Ionica Postelnicu, bibliotecară în comuna Perieți.

Loc de recreere în curtea școlii
În apropierea vacanței mari, elevii din cadrul Școlii Gimnaziale din Perieți au confecționat din materiale reciclabile celebra operă a lui Constantin Brâncuși, «Masa Tăcerii». Ea a devenit imediat locul preferat al copiilor de la școală care, în fiecare pauză, se adună în jurul «Mesei Tăcerii» pe care au amenajat-o ca să se relaxeze. «Constantin Brâncuși a fost cel mai mare sculptor al României. Îmi place să stau aici la „Masa Tăcerii“ din curtea școlii noastre alături de colegii mei...» ne-a spus Andrei, un elev din clasa a V-a al Școlii Perieți. Reprezentanții instituției de învățământ susțin faptul că încearcă prin aceste activități să le ofere elevilor un exemplu de responsabilitate. «Ne-am gândit să înfrumusețăm curtea școlii și am contat pe sprijinul elevilor noștri. A fost ideea lor și, după cum se vede, le-a reușit! Pe viitor îi vom provoca să vină cu alte idei la fel de frumoase...» ne-a declarat Ion Avramiță, directorul Școlii Perieți.

10 Iunie 2019, 18:20 (6463 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
9,3 km de străzi asfaltate la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!
Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Comentariile cititorilor:


Cioban :
(16 Iunie 2019, 16:40)
Ha.ha.ha. adevăr ai grait. Ăștia nu cauta decat sa atace pe adi. Victorie Păltiniș.
Gianina:
(14 Iunie 2019, 13:39)
Hai că ați politizat destul biata bibliotecă! Mai ușor cu bibliotecile, mai ales comunale! Nu mai citește, nu mai împrumută aproape nimeni cărți!! Vreți realizări pe cap de primar?!? Propuneți alt articol. Comentariile de mai jos sunt abateri de la subiect! Cântați manele la altă masă!
Realist:
(14 Iunie 2019, 02:23)
M-ai făcut să zâmbesc,nu ai înțeles că nu mă interesează politica,și cu atât mai puțin PSD,eu am fost in strada împotriva OUG,nu pentru că simpatizez un anumit partid,chiar nici unu,ci pentru că eu am considerat că nu este bine, prefer sa fac ceea ce cred că este bine. Hai sa o lăsăm așa,o sa vedem in viitor mărețele realizari
Suzana:
(14 Iunie 2019, 01:57)
Bai realist ești dus.. Nu înțelegi că la Bucu și Ciulnita sunt primari de peste 16 ani in functie Merlea are 3 ani tampitule
Daniela :
(14 Iunie 2019, 01:42)
Dragă instigator Realist Cum aratau in 2016: - școala Perieti -gradinitele -dispensarul -primaria -poliția -biblioteca comunală -strada Biseicii din Stejaru -strada Scolii din Pereți -bisericiile si cimitirele Am uitat: -camere de supraveghere în intersecții -trotuare -stadionul -iluminatul public -plăcuțe pe strazi -statii pentru sutobuz si microbuzele școlare -pavele la școală din Păltiniș Gard la dispensar,primarie,cimintire... Realist mai esti. Si asta in 3 ani
Cetatean al Sloboziei:
(14 Iunie 2019, 01:10)
Draga asa zis Realist...nimic nu ai inteles. o tii pe a ta ca omul nu a facut nimic. Opinia ta e zero in fata evidentei sustinute de atatia oameni. Bv.fii psd ist al vicelui saracut cu duhul la fel cum sunt si pe la urbea sloboziei ...aici barem sunt precum cartitele. Au sapat ce -au sapat si s-au dat apoi la fund. Alooo. DNA-ul si alte institutii ale dreptatii cand o sa-i trageyti de urechi ca ne-au distrus.
Revenind pe meleaguri perietene, REALISTULKE esti varza in realitatea ta. Nu ai inteles vb.frumoase ale celor de dinainte. Oameni cu inima, crestini si cinstiti. Mergi si reclama...ciudat. FDoarte ciudat.
Sau asa sunt acesti psd isti realisti.
Bravo...drum bun spre nimic.
Realist:
(14 Iunie 2019, 00:44)
Mda,așa este ,aveți dreptate,când trec prin BUCU,CIULNITA,devin nostalgic după Satul Românesc,plin de gropi și noroaie, ca sa nu mai vorbim de multe sate din Ardeal,care sunt devastate( au canalizare,apa,gaze,trotuare),la noi după părerea unor 'cetateni'ar trebui sa trăim în bordee,cetățene fi realist , Biserica este cea mai bogată instituție din Romania și nu cred că ar avea nevoie de ajutorul primăriei Perieți,dle trebuie sa evoluam nu sa trăim în trecut,să pășim in civilizație,cat despre Occident să știți că nu plec,pot să trăiesc civilizat și aici,chiar daca nu am gaze,canalizare...și alte condiții civilizate care ar trebui făcute de primărie
Un cetatean:
(13 Iunie 2019, 23:30)
Una scrie in articol alta comentati voi!
Ati inceput campania,sau doar e o frustrare ascunsa!? Credeti ca ati gasit momentul sa loviti un om care munceste,creaza,gandeste mai mult decat alti primari din localitatile din judet? 

Dle ,Omul Realist, un om care si-a asumat datoria de a fi primar pe Legea Administratiei e normal sa aiba in vedere si lacasurile de cultura,le enumar ca poate nu mai stii care sunt,Biblioteca Scoli,Biblioteca Satului si nu in ultimul rand Bisericile Comunei. Daca dumneata esti musulman sau ateu asta e....sory,avem nevoi,noi suntem Crestini Ortodocsi,daca nu-ti place mergi in Occident. Sa nu uitati ceva ,omul cat traieste nu se hraneste cu pavele,asfalt,retea de gaze si canalizari!
 In cel mai scurt timp o sa le aveti,atunci o sa va para rau ca a disparut Satul Romanesc,satul autentic. Rauvoitorii nu pot scrie decat de rau. Fiecare slujeste pe cine crede,nu toata lumea il place,cum nici pe tine sau pe mine,dar vad ca Primarul slujeste comunitatea, 


Realist:
(13 Iunie 2019, 23:13)
Sunt realist,tocmai daia nu trebuie să comparăm cu ce a fost,dacă înainte nu s-a făcut nimic,acum și aceste amarate de trotuare ni se par monumente.Cat despre menținerea viceprimarului și mazilirea unora de către partide nu mă interesează,iar rezultatul europarlamentarelor este direct proporțional cu pomenile făcute de către primarie,a nivelului de cultură care se reflectă în numarul votanților,pe mine mă deranjează faptul că avem angajați în primărie care nu știu ce rol au acolo,iar dl primar ii acceptă și în plus îi plătește f bine,realismul meu nu accepta proiecte și vorbe,pe noi locuitorii comunei ne interesează fapte,vrem sa vedem ceva făcut,eu o sa reclam la ANRSC
Cetatean al Sloboziei:
(13 Iunie 2019, 22:19)
Citesc desi nu sunt locuitor al acestei comune. Am ocazia sa trec aproape zilnic prin satele comunei Perieti.si desigur si prin alte sate din judet. Personal nu ma interseaza la ce partid este sau cu cine simpatizeaza x si y. Faptele sunt cele care il reprezinta pe un om.
- Acest domn primar este profesor, are o familie frumoasa - iata un prim criteriu daca este sa analizam un om;
- politica acestui primar nu apartine vreunui partid dovada ca se stie despre masinatiunile din ALDE  de a o lansa pe directoarea spitalului , un circ de femeie...asa cum o stiu multi angajati, medici chiar ai spitalului;
- PSD????- oameni buni pai priviti la ce au facut alesii PSD din orasul Slobozia. Oras care pe vremuri era un simbol de frumusete a unui oras situat pe calea catre mare a ajuns o ruina. Investitii realizate de nebuni psd-isti.cu interese ...doar personale...
Criticati un om care pana acum s-a reprezentat ca un om pentru oameni.
Stiu insa ce anume deranjeaza: faptul ca promoveaza ceea ce face, ca aduce la cunostinta ceea ce spera sa faca. Este un om politic si este normal.

Dle primar eu unul te felicit ptr.ceea ce faci cu toate ca parca esti cam singur , fara sustinerea vreunui partid. Daca ai credinta ca ai sustinerea cui trebuie...., nu ai de ce sa-ti faci griji.
Succes! si sa fii tare la rautatile si gunoaiele aruncate...de cei care cu asta se ocupa. Cred ca mai ales cei din PSD au devenit specialistii... e semnul pieirii definitive a acestor indivizi certati cu normalitatea.

Doamne ajuta sa avem in politica oameni autentici. nu parodii si imitatii.proaste.
Stela:
(13 Iunie 2019, 22:05)
Omul realist este ...mincinos. Cum sa facă Merlea in 3 ani ce a facut Stelica de la Ciulnita in 4 mandate?
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:28)
Ești atât de realist încât nu ai observat ca ALDE Perieti a obținut cel mai bun loc pe judet la europarlamentare.Merlea a fost și este singurul care a susținut ca viceprimarul să rămână pe funcție.
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:22)
Merlea a facut in comuna Perieti cat nu s.a făcut niciodată. Nimeni nu se aștepta să facă atâtea. A strâns semnaturi pentru gaz pentru că așa s.a cerut la vremea respectivă. Perietiul a pus bazele primului ADI din judet împreună cu Doja,Ciochina,Andrasesti etc Referitor la Pavaloaie regretă toată lumea că acest om a fost mazilit mișelește de PSD. Toți condamnă acest gest al viceprimarului.Normal ca il atacați pentru ca pleacă cu prima șansă la alegerile locale. Ați uitat de olitelele de la Fundata..Acum au și copiii de acolo o toaletă modernă...Și multe alte lucruri frumoase a facut acest om...
!:
(13 Iunie 2019, 18:43)
Pacat ca nu avem pe cine sa alegem, nu au candidat oameni competenti, si d-l Merlea a fost cel mai bun din tot raul, daca nu ar fi fost totul politic poate ca ar mai fi fost interesati si oameni competenti, care si-ar fi dat interesul mai mult pentru comunitate(si nu pentru partid), dar acestia nu doresc sa-si lege numele de un partid anume, si astfel nu au loc, toti cei care sunt in primarie, sunt sustinuti de cineva(politic sau nepotism), daca ar fi sa tinem cont de competente..............!!!!?Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar facultatile facute la FF si la distanta, cu bani, sau cursuri platite de administratie, nu cred ca ar trebui luate in considerare, numai asa am putea vedea ceva mai bun, intr-o comuna care acum nu are, si nu ofera nimic.
realist:
(13 Iunie 2019, 18:28)
De unde bani de investitii?! la salariile nemeritate pe care le au cei din primarie, spun "nemeritate" pentru ca nu se face nimic in aceasta institutie, sunt curios daca au accesat vreodata fonduri europene, sau ce au facut in acest sens?Modernizeaza biblioteca? , dar nu incurajeaza educatia si munca, se dau ajutoare sociale(pentru voturi)si donatii catre biserica (Daca nu intelegi stiinta, incearca cu biserica),de aici spera sa castige voturi, in rest nimic, totul este anost, nici macar gunoiul nu se ridica in toate satele(vezi Misleanu), aici s-ar merita o reclamatie la ANRSC (nu este asa D-le primar?), sau nu aveti cunostinta despre aceasta institutie?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: În Ialomița există 63 de cazuri de infecție COVID-19

Numărul cazurilor de infecție COVID-19 este în creștere la nivelul județului Ialomița. Potrivit estimărilor oficiale ale Grupului de Comunicare Strategică, în Ialomița există 63 de cazuri confirmate pozitiv ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 16:15
(3515 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, descoperit la Armășești

Lucrările agricole de primăvară scot la iveală elemente de muniție neexplodată. Astfel, un cetățean din comuna Armășești ce executa în cursul dimineții de luni, 6 aprilie a.c., săpături pe un teren de pe ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 16:10
(3212 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Bătrân de 88 de ani, carbonizat în propria casă

În cursul nopții de duminică spre luni, 5/6 aprilie a.c., un incendiu a curmat viața unui bărbat de 88 de ani, din Roșiori. Alarma s-a dat în jurul orelor 21,30, când casa bătrânului a fost cuprinsă de ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 16:05
(5798 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Firmă din Fetești, controlată de polițiști după ce ar fi vândut măști neconforme

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au sancționat cu amendă în valoare de 5000 de lei un operator economic din Fetești care comercializa măști de protecție și mănuși ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 15:35
(5854 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiști la Slobozia și Axintele

Sâmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că o femeie, de 45 de ani, din Slobozia, ar fi fost agresată de concubinul său, un bărbat de 46 de ani. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 15:30
(3176 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, pe raza comunei Bărbulești, un tânăr de 22 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2020, 15:25
(2489 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: În Ialomița există 56 de cazuri de infecție COVID-19

Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității situația pe județe a cazurilor de infecție COVID-19. Potrivit estimărilor oficiale, la nivelul județului Ialomița există, în momentul de față, 56 de persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2020, 16:10
(4956 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au confiscat arme la Țăndărei

Polițiștii au confiscat arme la Țăndărei

În cadrul unor acțiuni de amploare desfășurate sâmbătă, 4 aprilie a.c., între orele 14,00-22,00, pe raza orașului Țăndărei și a municipiului Slobozia, au fost constituite 20 de dispozitive de ordine și ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2020, 14:15
(7156 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Incendiu la o fermă de animale. Un bărbat a ars de viu!

Un incendiu puternic a curpins în seara zilei de sâmbătă, 4 aprilie 2020, o fermă de animale din localitatea Amara. Pompierii Detașamentului Slobozia s-au luptat mai bine de 3 ore să stingă flăcările. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2020, 02:15
(8225 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: În Ialomița există 45 de cazuri de infecție COVID-19

Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității situația pe județe a cazurilor de infecție COVID-19. Potrivit estimărilor oficiale, la nivelul județului Ialomița există, în momentul de față, 45 de persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2020, 16:10
(4347 vizualizări - 3 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni

Intervenții ale pompierilor ialomițeni

La nivelul județului, pompierii militari ialomițeni au acționat pentru gestionarea a 13 intervenții destinate protecției comunității, din care 8 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență. Astfel ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2020, 14:05
(3619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Detalii despre șomajul tehnic

Pentru a facilita accesul în ceea ce privește depunerea documentelor de către agenții economici care vor beneficia de prevederile art. XI din OUG nr. 30/2020, pentru modificarea și completarea unor acte ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2020, 13:40
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: În Ialomița există 37 de cazuri de infecție COVID-19

Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității situația pe județe a cazurilor de infecție COVID-19. Potrivit estimărilor oficiale, la nivelul județului Ialomița există, în momentul de față, 37 de persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2020, 16:10
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit concubina

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 1 aprilie .a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 34 de ani, din comuna Ograda, care și-ar fi lovit concubina. Poliția Municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2020, 16:05
(7499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan fără permis și amendați pentru nerespectarea Ordonanțelor Militare

Joi, 2 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de bărbat de 48 de ani din orașul Amara. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2020, 15:40
(5225 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Drăgoești și Răsimnicea

Incendii la Drăgoești și Răsimnicea

Miercuri, 1 aprilie, a.c., în jurul orelor 13,10, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Drăgoești. ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2020, 13:20
(3130 vizualizări - 0 comentarii)


Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu: «Vârful tensiunilor generate de criza COVID-19 în domeniul monetar, bancar și financiar a fost depășit!»

Guvernatorul BNR, Mugur Isărescu: «Vârful tensiunilor generate de criza COVID-19 în domeniul monetar, bancar și financiar a fost depășit!»

Vârful tensiunilor generate de criza COVID-19 în domeniul monetar, bancar și financiar a fost depășit. Dacă în perioada 11-20 martie 2020 retragerile de numerar, de la BNR, ale instituțiilor de credit, ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2020, 16:40
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate de peste 414000 de lei

Marți, 31 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 65 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, au constatat 14 infracțiuni și au aplicat peste 250 de sancțiuni contravenționale. Valoarea ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2020, 16:35
(2451 vizualizări - 1 comentariu)


Roșiori: Fără permis și beat la volan

Marți, 31 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au oprit pentru control, pe DJ02, pe raza comunei Roșiori, un autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, din comuna Drăgoești ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2020, 16:30
(2224 vizualizări - 0 comentarii)


Federația «Solidaritatea Sanitară»: Strategia de protecție a salariaților din sănătate este eronată, crescând riscul de infectare

Federația «Solidaritatea Sanitară» solicită Ministerului Sănătății introducerea purtării măștii chirurgicale și a mănușilor ca precauțiune minimă împotriva COVID-19 pentru toți salariații din spitalele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2020, 16:10
(4470 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Cu mașina la plimbare, deși trebuia să stea autoizolat

Tot mai mulți ialomițeni sunt sancționați de polițiști întrucât nu respectă obligativitatea izolării la domiciliu, așa cum prevede Ordonanța Militară Nr. 3. Un tânăr de 20 de ani din Coșereni a fost prins ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2020, 18:25
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Reținut pentru 24 de ore pentru că și-a agresat fiică

Un bărbat de 46 de ani din Căzănești a fost reținut luni, 30 martie 2020, după ce a provocat un scandal monstru în familia sa. Acesta și-a lovit fiica, apoi și-a amenințat soția. Foarte revoltat, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2020, 18:20
(4458 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii, Amara și Rovine. Incendiu într-o curte din Țăndărei!

Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii, Amara și Rovine. Incendiu într-o curte din Țăndărei!

Incendiu de vegetație uscată pe raza localității Valea Ciorii.
Luni, 30 martie, a.c., în jurul orelor 13,20, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2020, 13:40
(4877 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița atenționează asupra cumpărăturilor on-line

În contextul evoluției pandemiei de COVID -19 și a măsurilor de restricție dispuse de Guvernul României pe perioada instituirii stării de urgență, există posibilitatea creșterii numărului de persoane care ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2020, 12:10
(1942 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 2245 de persoane sunt autoizolate la domiciliu

Reprezentanții Centrului Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției Ialomița informează, printr-un comunicat de presă, faptul că la această oră, pe raza județului nostru, există 2245 de persoane ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 19:30
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


Medici pentru România: Suport on-line gratuit pentru pacienții cu boli cronice

Lansat în octombrie 2019, proiectul «Medici pentru România» vine în sprijinul pacienților cu boli cronice, în pandemie COVID-19. Pacienții cronici care nu se pot deplasa la cabinetele medicale, pot beneficia ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 19:20
(3874 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Locuință cuprinsă de flăcări

Axintele: Locuință cuprinsă de flăcări

Locuința unui localnic din comuna Axintele a fost cuprinsă de flăcări sâmbătă, 28 martie 2020. La fața locului au intervenit pompierii din Urziceni, care au stins focul după aproximativ o oră și jumătate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 19:10
(2300 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele incendiu


Gheorghe Lazăr: Dosar penal pentru conducere fără permis

Polițiștii din comuna Gheorghe Lazăr i-au întocmit dosar penal unui tânăr de 27 de ani, din comuna Bucu, pentru faptul că a condus pe drumurile publice fără a avea permis de conducere. Acesta a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 19:00
(2353 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sâmbătă, 28 martie 2020, o acțiune preventivă pe raza municipiului Slobozia. Oamenii legii s-au deplasat în zona centrelor comerciale din oraș și au discutat cu cetățenii ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 18:50
(1966 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată

Peste 11 hectare de vegetație uscată au ars la sfârșitul săptămânii trecute. Pompierii ialomițeni au intervenit în zona localităților Bărbulești, Fierbinți Târg, Platonești și Bărcănești pentru a stinge ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2020, 18:40
(2211 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...