Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu peste 200 de volume noi. «Biblioteca este printre cele mai importante instituții din localitatea noastră, tocmai de aceea trebuie să o prețuim în fiecare zi... Am făcut eforturi pentru a repara clădirea. Acum am asi­gurat fonduri pentru achiziția de cărți noi. Ne bucurăm de faptul că putem să le oferim accesul la cultură cetățenilor noștri!» a declarat Adrian Merlea, primarul comunei Perieți. Biblioteca din localitate este frecventată în fiecare zi de peste 20 de copii de toate vârstele. Aceștia sunt interesați să împrumute cărțile din programa școlară. «Eu lucrez aici din 1990 și îmi place tare mult această meserie. Chiar dacă suntem o bibliotecă mică, să știți că avem destui cititori. Într-adevăr, mai mult copiii sau liceenii împrumută cărți, dar ei sunt conștiincioși!» ne explică Ionica Postelnicu, bibliotecară în comuna Perieți.

Loc de recreere în curtea școlii
În apropierea vacanței mari, elevii din cadrul Școlii Gimnaziale din Perieți au confecționat din materiale reciclabile celebra operă a lui Constantin Brâncuși, «Masa Tăcerii». Ea a devenit imediat locul preferat al copiilor de la școală care, în fiecare pauză, se adună în jurul «Mesei Tăcerii» pe care au amenajat-o ca să se relaxeze. «Constantin Brâncuși a fost cel mai mare sculptor al României. Îmi place să stau aici la „Masa Tăcerii“ din curtea școlii noastre alături de colegii mei...» ne-a spus Andrei, un elev din clasa a V-a al Școlii Perieți. Reprezentanții instituției de învățământ susțin faptul că încearcă prin aceste activități să le ofere elevilor un exemplu de responsabilitate. «Ne-am gândit să înfrumusețăm curtea școlii și am contat pe sprijinul elevilor noștri. A fost ideea lor și, după cum se vede, le-a reușit! Pe viitor îi vom provoca să vină cu alte idei la fel de frumoase...» ne-a declarat Ion Avramiță, directorul Școlii Perieți.

10 Iunie 2019, 18:20 (6467 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
9,3 km de străzi asfaltate la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!
Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Comentariile cititorilor:


Cioban :
(16 Iunie 2019, 16:40)
Ha.ha.ha. adevăr ai grait. Ăștia nu cauta decat sa atace pe adi. Victorie Păltiniș.
Gianina:
(14 Iunie 2019, 13:39)
Hai că ați politizat destul biata bibliotecă! Mai ușor cu bibliotecile, mai ales comunale! Nu mai citește, nu mai împrumută aproape nimeni cărți!! Vreți realizări pe cap de primar?!? Propuneți alt articol. Comentariile de mai jos sunt abateri de la subiect! Cântați manele la altă masă!
Realist:
(14 Iunie 2019, 02:23)
M-ai făcut să zâmbesc,nu ai înțeles că nu mă interesează politica,și cu atât mai puțin PSD,eu am fost in strada împotriva OUG,nu pentru că simpatizez un anumit partid,chiar nici unu,ci pentru că eu am considerat că nu este bine, prefer sa fac ceea ce cred că este bine. Hai sa o lăsăm așa,o sa vedem in viitor mărețele realizari
Suzana:
(14 Iunie 2019, 01:57)
Bai realist ești dus.. Nu înțelegi că la Bucu și Ciulnita sunt primari de peste 16 ani in functie Merlea are 3 ani tampitule
Daniela :
(14 Iunie 2019, 01:42)
Dragă instigator Realist Cum aratau in 2016: - școala Perieti -gradinitele -dispensarul -primaria -poliția -biblioteca comunală -strada Biseicii din Stejaru -strada Scolii din Pereți -bisericiile si cimitirele Am uitat: -camere de supraveghere în intersecții -trotuare -stadionul -iluminatul public -plăcuțe pe strazi -statii pentru sutobuz si microbuzele școlare -pavele la școală din Păltiniș Gard la dispensar,primarie,cimintire... Realist mai esti. Si asta in 3 ani
Cetatean al Sloboziei:
(14 Iunie 2019, 01:10)
Draga asa zis Realist...nimic nu ai inteles. o tii pe a ta ca omul nu a facut nimic. Opinia ta e zero in fata evidentei sustinute de atatia oameni. Bv.fii psd ist al vicelui saracut cu duhul la fel cum sunt si pe la urbea sloboziei ...aici barem sunt precum cartitele. Au sapat ce -au sapat si s-au dat apoi la fund. Alooo. DNA-ul si alte institutii ale dreptatii cand o sa-i trageyti de urechi ca ne-au distrus.
Revenind pe meleaguri perietene, REALISTULKE esti varza in realitatea ta. Nu ai inteles vb.frumoase ale celor de dinainte. Oameni cu inima, crestini si cinstiti. Mergi si reclama...ciudat. FDoarte ciudat.
Sau asa sunt acesti psd isti realisti.
Bravo...drum bun spre nimic.
Realist:
(14 Iunie 2019, 00:44)
Mda,așa este ,aveți dreptate,când trec prin BUCU,CIULNITA,devin nostalgic după Satul Românesc,plin de gropi și noroaie, ca sa nu mai vorbim de multe sate din Ardeal,care sunt devastate( au canalizare,apa,gaze,trotuare),la noi după părerea unor 'cetateni'ar trebui sa trăim în bordee,cetățene fi realist , Biserica este cea mai bogată instituție din Romania și nu cred că ar avea nevoie de ajutorul primăriei Perieți,dle trebuie sa evoluam nu sa trăim în trecut,să pășim in civilizație,cat despre Occident să știți că nu plec,pot să trăiesc civilizat și aici,chiar daca nu am gaze,canalizare...și alte condiții civilizate care ar trebui făcute de primărie
Un cetatean:
(13 Iunie 2019, 23:30)
Una scrie in articol alta comentati voi!
Ati inceput campania,sau doar e o frustrare ascunsa!? Credeti ca ati gasit momentul sa loviti un om care munceste,creaza,gandeste mai mult decat alti primari din localitatile din judet? 

Dle ,Omul Realist, un om care si-a asumat datoria de a fi primar pe Legea Administratiei e normal sa aiba in vedere si lacasurile de cultura,le enumar ca poate nu mai stii care sunt,Biblioteca Scoli,Biblioteca Satului si nu in ultimul rand Bisericile Comunei. Daca dumneata esti musulman sau ateu asta e....sory,avem nevoi,noi suntem Crestini Ortodocsi,daca nu-ti place mergi in Occident. Sa nu uitati ceva ,omul cat traieste nu se hraneste cu pavele,asfalt,retea de gaze si canalizari!
 In cel mai scurt timp o sa le aveti,atunci o sa va para rau ca a disparut Satul Romanesc,satul autentic. Rauvoitorii nu pot scrie decat de rau. Fiecare slujeste pe cine crede,nu toata lumea il place,cum nici pe tine sau pe mine,dar vad ca Primarul slujeste comunitatea, 


Realist:
(13 Iunie 2019, 23:13)
Sunt realist,tocmai daia nu trebuie să comparăm cu ce a fost,dacă înainte nu s-a făcut nimic,acum și aceste amarate de trotuare ni se par monumente.Cat despre menținerea viceprimarului și mazilirea unora de către partide nu mă interesează,iar rezultatul europarlamentarelor este direct proporțional cu pomenile făcute de către primarie,a nivelului de cultură care se reflectă în numarul votanților,pe mine mă deranjează faptul că avem angajați în primărie care nu știu ce rol au acolo,iar dl primar ii acceptă și în plus îi plătește f bine,realismul meu nu accepta proiecte și vorbe,pe noi locuitorii comunei ne interesează fapte,vrem sa vedem ceva făcut,eu o sa reclam la ANRSC
Cetatean al Sloboziei:
(13 Iunie 2019, 22:19)
Citesc desi nu sunt locuitor al acestei comune. Am ocazia sa trec aproape zilnic prin satele comunei Perieti.si desigur si prin alte sate din judet. Personal nu ma interseaza la ce partid este sau cu cine simpatizeaza x si y. Faptele sunt cele care il reprezinta pe un om.
- Acest domn primar este profesor, are o familie frumoasa - iata un prim criteriu daca este sa analizam un om;
- politica acestui primar nu apartine vreunui partid dovada ca se stie despre masinatiunile din ALDE  de a o lansa pe directoarea spitalului , un circ de femeie...asa cum o stiu multi angajati, medici chiar ai spitalului;
- PSD????- oameni buni pai priviti la ce au facut alesii PSD din orasul Slobozia. Oras care pe vremuri era un simbol de frumusete a unui oras situat pe calea catre mare a ajuns o ruina. Investitii realizate de nebuni psd-isti.cu interese ...doar personale...
Criticati un om care pana acum s-a reprezentat ca un om pentru oameni.
Stiu insa ce anume deranjeaza: faptul ca promoveaza ceea ce face, ca aduce la cunostinta ceea ce spera sa faca. Este un om politic si este normal.

Dle primar eu unul te felicit ptr.ceea ce faci cu toate ca parca esti cam singur , fara sustinerea vreunui partid. Daca ai credinta ca ai sustinerea cui trebuie...., nu ai de ce sa-ti faci griji.
Succes! si sa fii tare la rautatile si gunoaiele aruncate...de cei care cu asta se ocupa. Cred ca mai ales cei din PSD au devenit specialistii... e semnul pieirii definitive a acestor indivizi certati cu normalitatea.

Doamne ajuta sa avem in politica oameni autentici. nu parodii si imitatii.proaste.
Stela:
(13 Iunie 2019, 22:05)
Omul realist este ...mincinos. Cum sa facă Merlea in 3 ani ce a facut Stelica de la Ciulnita in 4 mandate?
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:28)
Ești atât de realist încât nu ai observat ca ALDE Perieti a obținut cel mai bun loc pe judet la europarlamentare.Merlea a fost și este singurul care a susținut ca viceprimarul să rămână pe funcție.
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:22)
Merlea a facut in comuna Perieti cat nu s.a făcut niciodată. Nimeni nu se aștepta să facă atâtea. A strâns semnaturi pentru gaz pentru că așa s.a cerut la vremea respectivă. Perietiul a pus bazele primului ADI din judet împreună cu Doja,Ciochina,Andrasesti etc Referitor la Pavaloaie regretă toată lumea că acest om a fost mazilit mișelește de PSD. Toți condamnă acest gest al viceprimarului.Normal ca il atacați pentru ca pleacă cu prima șansă la alegerile locale. Ați uitat de olitelele de la Fundata..Acum au și copiii de acolo o toaletă modernă...Și multe alte lucruri frumoase a facut acest om...
!:
(13 Iunie 2019, 18:43)
Pacat ca nu avem pe cine sa alegem, nu au candidat oameni competenti, si d-l Merlea a fost cel mai bun din tot raul, daca nu ar fi fost totul politic poate ca ar mai fi fost interesati si oameni competenti, care si-ar fi dat interesul mai mult pentru comunitate(si nu pentru partid), dar acestia nu doresc sa-si lege numele de un partid anume, si astfel nu au loc, toti cei care sunt in primarie, sunt sustinuti de cineva(politic sau nepotism), daca ar fi sa tinem cont de competente..............!!!!?Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar facultatile facute la FF si la distanta, cu bani, sau cursuri platite de administratie, nu cred ca ar trebui luate in considerare, numai asa am putea vedea ceva mai bun, intr-o comuna care acum nu are, si nu ofera nimic.
realist:
(13 Iunie 2019, 18:28)
De unde bani de investitii?! la salariile nemeritate pe care le au cei din primarie, spun "nemeritate" pentru ca nu se face nimic in aceasta institutie, sunt curios daca au accesat vreodata fonduri europene, sau ce au facut in acest sens?Modernizeaza biblioteca? , dar nu incurajeaza educatia si munca, se dau ajutoare sociale(pentru voturi)si donatii catre biserica (Daca nu intelegi stiinta, incearca cu biserica),de aici spera sa castige voturi, in rest nimic, totul este anost, nici macar gunoiul nu se ridica in toate satele(vezi Misleanu), aici s-ar merita o reclamatie la ANRSC (nu este asa D-le primar?), sau nu aveti cunostinta despre aceasta institutie?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2853 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2107 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2328 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2522 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6258 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1707 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2986 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2662 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2911 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3701 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5581 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(2001 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1716 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1995 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3133 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2279 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4449 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2214 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2247 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2440 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2876 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3448 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2988 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2365 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...