Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu peste 200 de volume noi. «Biblioteca este printre cele mai importante instituții din localitatea noastră, tocmai de aceea trebuie să o prețuim în fiecare zi... Am făcut eforturi pentru a repara clădirea. Acum am asi­gurat fonduri pentru achiziția de cărți noi. Ne bucurăm de faptul că putem să le oferim accesul la cultură cetățenilor noștri!» a declarat Adrian Merlea, primarul comunei Perieți. Biblioteca din localitate este frecventată în fiecare zi de peste 20 de copii de toate vârstele. Aceștia sunt interesați să împrumute cărțile din programa școlară. «Eu lucrez aici din 1990 și îmi place tare mult această meserie. Chiar dacă suntem o bibliotecă mică, să știți că avem destui cititori. Într-adevăr, mai mult copiii sau liceenii împrumută cărți, dar ei sunt conștiincioși!» ne explică Ionica Postelnicu, bibliotecară în comuna Perieți.

Loc de recreere în curtea școlii
În apropierea vacanței mari, elevii din cadrul Școlii Gimnaziale din Perieți au confecționat din materiale reciclabile celebra operă a lui Constantin Brâncuși, «Masa Tăcerii». Ea a devenit imediat locul preferat al copiilor de la școală care, în fiecare pauză, se adună în jurul «Mesei Tăcerii» pe care au amenajat-o ca să se relaxeze. «Constantin Brâncuși a fost cel mai mare sculptor al României. Îmi place să stau aici la „Masa Tăcerii“ din curtea școlii noastre alături de colegii mei...» ne-a spus Andrei, un elev din clasa a V-a al Școlii Perieți. Reprezentanții instituției de învățământ susțin faptul că încearcă prin aceste activități să le ofere elevilor un exemplu de responsabilitate. «Ne-am gândit să înfrumusețăm curtea școlii și am contat pe sprijinul elevilor noștri. A fost ideea lor și, după cum se vede, le-a reușit! Pe viitor îi vom provoca să vină cu alte idei la fel de frumoase...» ne-a declarat Ion Avramiță, directorul Școlii Perieți.

10 Iunie 2019, 18:20 (6315 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Teren de sport cu gazon sintetic la Școala Primară Misleanu
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
9,3 km de străzi asfaltate la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!
Primarul Adrian Merlea asfaltează comuna Perieți

Comentariile cititorilor:


Cioban :
(16 Iunie 2019, 16:40)
Ha.ha.ha. adevăr ai grait. Ăștia nu cauta decat sa atace pe adi. Victorie Păltiniș.
Gianina:
(14 Iunie 2019, 13:39)
Hai că ați politizat destul biata bibliotecă! Mai ușor cu bibliotecile, mai ales comunale! Nu mai citește, nu mai împrumută aproape nimeni cărți!! Vreți realizări pe cap de primar?!? Propuneți alt articol. Comentariile de mai jos sunt abateri de la subiect! Cântați manele la altă masă!
Realist:
(14 Iunie 2019, 02:23)
M-ai făcut să zâmbesc,nu ai înțeles că nu mă interesează politica,și cu atât mai puțin PSD,eu am fost in strada împotriva OUG,nu pentru că simpatizez un anumit partid,chiar nici unu,ci pentru că eu am considerat că nu este bine, prefer sa fac ceea ce cred că este bine. Hai sa o lăsăm așa,o sa vedem in viitor mărețele realizari
Suzana:
(14 Iunie 2019, 01:57)
Bai realist ești dus.. Nu înțelegi că la Bucu și Ciulnita sunt primari de peste 16 ani in functie Merlea are 3 ani tampitule
Daniela :
(14 Iunie 2019, 01:42)
Dragă instigator Realist Cum aratau in 2016: - școala Perieti -gradinitele -dispensarul -primaria -poliția -biblioteca comunală -strada Biseicii din Stejaru -strada Scolii din Pereți -bisericiile si cimitirele Am uitat: -camere de supraveghere în intersecții -trotuare -stadionul -iluminatul public -plăcuțe pe strazi -statii pentru sutobuz si microbuzele școlare -pavele la școală din Păltiniș Gard la dispensar,primarie,cimintire... Realist mai esti. Si asta in 3 ani
Cetatean al Sloboziei:
(14 Iunie 2019, 01:10)
Draga asa zis Realist...nimic nu ai inteles. o tii pe a ta ca omul nu a facut nimic. Opinia ta e zero in fata evidentei sustinute de atatia oameni. Bv.fii psd ist al vicelui saracut cu duhul la fel cum sunt si pe la urbea sloboziei ...aici barem sunt precum cartitele. Au sapat ce -au sapat si s-au dat apoi la fund. Alooo. DNA-ul si alte institutii ale dreptatii cand o sa-i trageyti de urechi ca ne-au distrus.
Revenind pe meleaguri perietene, REALISTULKE esti varza in realitatea ta. Nu ai inteles vb.frumoase ale celor de dinainte. Oameni cu inima, crestini si cinstiti. Mergi si reclama...ciudat. FDoarte ciudat.
Sau asa sunt acesti psd isti realisti.
Bravo...drum bun spre nimic.
Realist:
(14 Iunie 2019, 00:44)
Mda,așa este ,aveți dreptate,când trec prin BUCU,CIULNITA,devin nostalgic după Satul Românesc,plin de gropi și noroaie, ca sa nu mai vorbim de multe sate din Ardeal,care sunt devastate( au canalizare,apa,gaze,trotuare),la noi după părerea unor 'cetateni'ar trebui sa trăim în bordee,cetățene fi realist , Biserica este cea mai bogată instituție din Romania și nu cred că ar avea nevoie de ajutorul primăriei Perieți,dle trebuie sa evoluam nu sa trăim în trecut,să pășim in civilizație,cat despre Occident să știți că nu plec,pot să trăiesc civilizat și aici,chiar daca nu am gaze,canalizare...și alte condiții civilizate care ar trebui făcute de primărie
Un cetatean:
(13 Iunie 2019, 23:30)
Una scrie in articol alta comentati voi!
Ati inceput campania,sau doar e o frustrare ascunsa!? Credeti ca ati gasit momentul sa loviti un om care munceste,creaza,gandeste mai mult decat alti primari din localitatile din judet? 

Dle ,Omul Realist, un om care si-a asumat datoria de a fi primar pe Legea Administratiei e normal sa aiba in vedere si lacasurile de cultura,le enumar ca poate nu mai stii care sunt,Biblioteca Scoli,Biblioteca Satului si nu in ultimul rand Bisericile Comunei. Daca dumneata esti musulman sau ateu asta e....sory,avem nevoi,noi suntem Crestini Ortodocsi,daca nu-ti place mergi in Occident. Sa nu uitati ceva ,omul cat traieste nu se hraneste cu pavele,asfalt,retea de gaze si canalizari!
 In cel mai scurt timp o sa le aveti,atunci o sa va para rau ca a disparut Satul Romanesc,satul autentic. Rauvoitorii nu pot scrie decat de rau. Fiecare slujeste pe cine crede,nu toata lumea il place,cum nici pe tine sau pe mine,dar vad ca Primarul slujeste comunitatea, 


Realist:
(13 Iunie 2019, 23:13)
Sunt realist,tocmai daia nu trebuie să comparăm cu ce a fost,dacă înainte nu s-a făcut nimic,acum și aceste amarate de trotuare ni se par monumente.Cat despre menținerea viceprimarului și mazilirea unora de către partide nu mă interesează,iar rezultatul europarlamentarelor este direct proporțional cu pomenile făcute de către primarie,a nivelului de cultură care se reflectă în numarul votanților,pe mine mă deranjează faptul că avem angajați în primărie care nu știu ce rol au acolo,iar dl primar ii acceptă și în plus îi plătește f bine,realismul meu nu accepta proiecte și vorbe,pe noi locuitorii comunei ne interesează fapte,vrem sa vedem ceva făcut,eu o sa reclam la ANRSC
Cetatean al Sloboziei:
(13 Iunie 2019, 22:19)
Citesc desi nu sunt locuitor al acestei comune. Am ocazia sa trec aproape zilnic prin satele comunei Perieti.si desigur si prin alte sate din judet. Personal nu ma interseaza la ce partid este sau cu cine simpatizeaza x si y. Faptele sunt cele care il reprezinta pe un om.
- Acest domn primar este profesor, are o familie frumoasa - iata un prim criteriu daca este sa analizam un om;
- politica acestui primar nu apartine vreunui partid dovada ca se stie despre masinatiunile din ALDE  de a o lansa pe directoarea spitalului , un circ de femeie...asa cum o stiu multi angajati, medici chiar ai spitalului;
- PSD????- oameni buni pai priviti la ce au facut alesii PSD din orasul Slobozia. Oras care pe vremuri era un simbol de frumusete a unui oras situat pe calea catre mare a ajuns o ruina. Investitii realizate de nebuni psd-isti.cu interese ...doar personale...
Criticati un om care pana acum s-a reprezentat ca un om pentru oameni.
Stiu insa ce anume deranjeaza: faptul ca promoveaza ceea ce face, ca aduce la cunostinta ceea ce spera sa faca. Este un om politic si este normal.

Dle primar eu unul te felicit ptr.ceea ce faci cu toate ca parca esti cam singur , fara sustinerea vreunui partid. Daca ai credinta ca ai sustinerea cui trebuie...., nu ai de ce sa-ti faci griji.
Succes! si sa fii tare la rautatile si gunoaiele aruncate...de cei care cu asta se ocupa. Cred ca mai ales cei din PSD au devenit specialistii... e semnul pieirii definitive a acestor indivizi certati cu normalitatea.

Doamne ajuta sa avem in politica oameni autentici. nu parodii si imitatii.proaste.
Stela:
(13 Iunie 2019, 22:05)
Omul realist este ...mincinos. Cum sa facă Merlea in 3 ani ce a facut Stelica de la Ciulnita in 4 mandate?
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:28)
Ești atât de realist încât nu ai observat ca ALDE Perieti a obținut cel mai bun loc pe judet la europarlamentare.Merlea a fost și este singurul care a susținut ca viceprimarul să rămână pe funcție.
Dana:
(13 Iunie 2019, 21:22)
Merlea a facut in comuna Perieti cat nu s.a făcut niciodată. Nimeni nu se aștepta să facă atâtea. A strâns semnaturi pentru gaz pentru că așa s.a cerut la vremea respectivă. Perietiul a pus bazele primului ADI din judet împreună cu Doja,Ciochina,Andrasesti etc Referitor la Pavaloaie regretă toată lumea că acest om a fost mazilit mișelește de PSD. Toți condamnă acest gest al viceprimarului.Normal ca il atacați pentru ca pleacă cu prima șansă la alegerile locale. Ați uitat de olitelele de la Fundata..Acum au și copiii de acolo o toaletă modernă...Și multe alte lucruri frumoase a facut acest om...
!:
(13 Iunie 2019, 18:43)
Pacat ca nu avem pe cine sa alegem, nu au candidat oameni competenti, si d-l Merlea a fost cel mai bun din tot raul, daca nu ar fi fost totul politic poate ca ar mai fi fost interesati si oameni competenti, care si-ar fi dat interesul mai mult pentru comunitate(si nu pentru partid), dar acestia nu doresc sa-si lege numele de un partid anume, si astfel nu au loc, toti cei care sunt in primarie, sunt sustinuti de cineva(politic sau nepotism), daca ar fi sa tinem cont de competente..............!!!!?Nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar facultatile facute la FF si la distanta, cu bani, sau cursuri platite de administratie, nu cred ca ar trebui luate in considerare, numai asa am putea vedea ceva mai bun, intr-o comuna care acum nu are, si nu ofera nimic.
realist:
(13 Iunie 2019, 18:28)
De unde bani de investitii?! la salariile nemeritate pe care le au cei din primarie, spun "nemeritate" pentru ca nu se face nimic in aceasta institutie, sunt curios daca au accesat vreodata fonduri europene, sau ce au facut in acest sens?Modernizeaza biblioteca? , dar nu incurajeaza educatia si munca, se dau ajutoare sociale(pentru voturi)si donatii catre biserica (Daca nu intelegi stiinta, incearca cu biserica),de aici spera sa castige voturi, in rest nimic, totul este anost, nici macar gunoiul nu se ridica in toate satele(vezi Misleanu), aici s-ar merita o reclamatie la ANRSC (nu este asa D-le primar?), sau nu aveti cunostinta despre aceasta institutie?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Rezultatele acțiunii «Blocada»

Acțiunea polițiștilor ialomițeni denumită «Blocada», demarată în perioada 22-24 august a.c., a avut rezultate surprinzătoare. În toată această perioadă de timp, oamenii legii au aplicat peste 400 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 11:20
(7323 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Prins la furat de cereale

În prag de recoltare, culturile sînt amenințate de hoți. Un tînăr din Bordușani a fost prins de polițiști în timp ce transporta cu o căruță peste 400 kilograme de porumb furat, firește, de pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

26 August 2014, 10:25
(5725 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe «Festivalul Clătitelor»

Stațiunea Amara este din nou în sărbătoare. Primăria orașului și Consiliul Local organizează o nouă ediție a «Festivalului Clătitelor». La ediția din acest an participanții sînt îndemnați la mișcare și ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 16:35
(9561 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Înșelat prin metoda «Accidentul»

Escrocii care înșeală oamenii prin metoda «Accidentul» au reușit să scoată din buzunarul unui bătrîn din comuna ialomițeană Mărculești 8000 lei. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz. O voce necunoscută ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 14:10
(7306 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Arestată după 5 ani

O femeie, de 38 de ani, din Fetești a ajuns în sfîrșit în spatele gratiilor după ce s-a sustras pedepsei cu închisoarea la care a fost condamnată de judecători. Inculpata s-a ascuns de organele judiciare ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 12:55
(7172 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj important de la APIA pentru rentierii ialomițeni

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2013, rentierii trebuie să se prezinte pînă la ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 11:45
(7844 vizualizări - 1 comentariu)


Sudiți: Agricultor pe un teren «minat»

Un localnic din comuna Sudiți a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce executa lucrări agricole, omul a descoperit două proiectile de artilerie, ce datează din timpul celor două mari conflagrații ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 10:20
(6681 vizualizări - 0 comentarii)


«Jandarmeria pe înțelesul tuturor», la Tabăra «Pavilioane» Amara

În această săptămînă, jandarmii ialomițeni s-au aflat în misiune în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara. Oamenii legii le-au explicat copiilor cazați aici rolul și importanța misiunilor Jandarmeriei ...[citește_toată_știrea]

22 August 2014, 09:50
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni

Fumul dens ce se observa vineri, 15 august a.c., în jurul orei 20,30, din interiorul unei librării din orașul Țăndărei, i-a determinat pe cetățenii din zonă să alerteze pompierii, cu precădere că spațiul ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 16:05
(5665 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES»

La sfîrșitul lunii iulie 2014, AJOFM Ialomița a organizat «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES», eveniment al cărui scop a fost acela de a informa persoanele aflate în căutarea ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 14:30
(6809 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan, a tamponat un alt autoturism

Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din Fetești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 13:00
(4832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Un accident rutier s-a petrecut duminică, 17 august a.c., în jurul orei 16,45, pe raza municipiului Slobozia. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 23 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism pe strada ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 12:40
(5516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Andrășești: Accident din cauza neatenției

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 15 august 2014, în afara localității Andrășești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în jurul orei 4,45, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 10:10
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Alege Viața!», acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară, în perioada 18-24 august a.c., o acțiune preventivă pentru reducerea numărului de accidente rutiere produse pe fondul nerespectării vitezei, circumscrisă ...[citește_toată_știrea]

18 August 2014, 08:50
(4710 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Tînăr de 19 ani, reținut după ce a furat un autoturism

Polițiștii au identificat și reținut un tînăr, de 19 ani, după ce a sustras un autoturism din fața unei locuințe din comuna Sfîntu Gheorghe. Poliția a fost sesizată miercuri, 13 august a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

14 August 2014, 16:20
(7122 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 200 de polițiști în stradă de «Sfînta Maria»

Aproximativ 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Maria), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. ...[citește_toată_știrea]

14 August 2014, 15:15
(4524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată privind bunăstarea porcinelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita reamintește că, pînă la data de 18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-plăți privind ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 17:40
(5731 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autoturism al cărui șofer a părăsit locul accidentului

Poliția a fost sesizată marți, 12 august a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 45 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 15:35
(8836 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Bărcănești: Prins la volan cu un permis de conducere fals

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Cu ocazia controlului documentelor, tînărul a prezentat ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 10:55
(7814 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Înșelăciune pe stradă

O femeie de 35 de ani, din comuna Ion Roată, a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta să se însănătoșească. ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 08:50
(7868 vizualizări - 0 comentarii)


Dramă în familia polițistului care s-a împușcat în cap la Fetești. Omul legii a fost înmormîntat!

După cîteva săptămîni de luptă cu viața, agentul de la Postul de Poliție Transporturi Feroviare Fetești care a încercat să se sinucidă cu arma din dotare și-a găsit sfîrșitul pe patul de spital. El a fost ...[citește_toată_știrea]

13 August 2014, 07:40
(8821 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Gheorghe Doja

Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor și ai Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza comunei Gheorghe Doja pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2014, 13:30
(8411 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Depunerea Raportărilor contabile

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 18 august 2014 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2014. Obligația depunerii ...[citește_toată_știrea]

12 August 2014, 09:20
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni, premiat la Sibiu

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, copiii de la Cercul de Pictură «Sfîntul Apostol Luca» al Protopopiatului Urziceni au participat la Olimpiada «Meșteșuguri ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 16:35
(6477 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7299 de șomeri, din care 1590 șomeri indemnizați, respectiv 5709 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 15:25
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări asupra sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile care au aplicat sistemul TVA la încasare și al căror cod de TVA a fost anulat la cerere, au obligația sa colecteze ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 13:15
(5951 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Bărbat înecat în lac

Un bărbat, în vîrstă de 44 de ani, plecat la scăldat împreună cu cîțiva prieteni, a pierit în apa lacului Perieți de pe raza localității cu același nume. Apelul la 112 cu privire la dispariția bărbatului ...[citește_toată_știrea]

11 August 2014, 10:15
(7775 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Perieți înecat


Trafic rutier RESTRICȚIONAT în Slobozia

Biroul Rutier Slobozia informează că, începînd cu data de 11 august 2014, în zona Instituției Prefectului-Județul Ialomița vor fi demarate lucrările de amenajare a unei parcări subterane, de capacitate ...[citește_toată_știrea]

10 August 2014, 15:45
(5749 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada»

Efective mărite din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița acționează pentru asigurarea unui climat corespunzător de ordine publică, în perioada 5-31 august 2014, în acest sens fiind organizate ...[citește_toată_știrea]

10 August 2014, 10:15
(6814 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de calificare profesională în următoarele meserii ...[citește_toată_știrea]

9 August 2014, 20:35
(10752 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...