Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prima realizare edilitară a administrației Mocioniu

Laudă-te, gură!

Prima realizare edilitară a administrației Mocioniu

Primăria Slobozia anunță pe pagina de Facebook a administrației locale că a realizat 512 m de trotuar pe strada Unirii, din Cartierul Slobozia Nouă. Aceștia sunt primii metri de trotuar din oraș ai administrației Mocioniu.

Domnia și prostia se plătesc
Administrația Mocioniu surprinde din nou. La nici 2 săptămâni de la demararea lucrărilor de asfaltare pentru 5 străzi din municipiu, oficialii locali anunță că au rea­lizat un tronson de 512 m de... trotuar! «Primii 520 de metri din cei peste 2 kilometri din proiect au intrat în procesul de modernizare. Până în vara anului viitor, 5 străzi din municipiul Slobozia vor fi asfaltate de către un constructor din Ilfov. SC Magnum Contrans SRL a deschis șantierul în Cartierul Slobozia Nouă, unde execută lucrări pe strada Unirii, care are o lungime de 520 m. Până la asfaltarea carosa­bilului, se montează trotuarele!» se precizează în postarea de pe Facebook. Ilară pe fond, in­formația încearcă să demonstreze că ad­ministrația Mocioniu lucrează mult, repede și bine. În realitate însă, aceștia sunt primii metri de trotuar dintr-o amplă lucrare de as­faltare care va dura un an. Până în iunie 2020, firma are obligația contractuală de a asfalta, pe lângă strada Unirii, străzile Re­dutei (320 m) din Slobozia, Cimi­tirului (725 m) din Slobozia Nouă, Sălcii (350 m) și Arh. Radu Vulpe (205 m) din Cartierul Bora. Investiția se ridică la aproximativ 2 milioane de lei, iar lucrările, să nu uităm, au fost câștigate de o firmă care are ca obiect principal de acti­vitate... «servirea băuturilor».

2 Iulie 2019, 16:10 (3654 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu și-a luat adio de la Primăria Slobozia
Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu
«Reportaj de declarații» cu primarul Adrian Mocioniu
Canalizarea din Slobozia Nouă și Bora nu are finanțare
Primăria Slobozia obligă cetățenii să se racordeze la o rețea de canalizare inexistentă!

Comentariile cititorilor:


Liviu:
(6 Iulie 2019, 09:47)
Mda...asa-i romanul...daca nu se face,de ce nu se face...daca se face,ca doar atat se face......cand e iarna e frig,cand e vara e prea cald...nimic nu ne multumeste.
 «Primii 520 de metri din cei peste 2 kilometri din proiect au intrat în procesul de modernizare. Până în vara anului viitor, 5 străzi din municipiul Slobozia vor fi asfaltate de către un constructor din Ilfov.....eu inteleg ,tot din articolul vostru ca a fost demarat un proiect din care deja s-a realizat ceva.
Lasati omul sa faca treaba! Avem un primar tanar, competent, dar sa fie si lasat sa-si faca treaba!
Bravo Adrian....Sa o tii tot asa si sa le arati Slobozenilor ca se poate!
lene made in romania:
(4 Iulie 2019, 18:53)
Viteza melcului este de 47 m/h X 8ore X 14 zile dă peste 5km. 
Deci munca lor este mai mica decat a melcului. Asa e la bugetari, salariul sa iasa nu treaba..
Mary:
(3 Iulie 2019, 12:37)
   Pâi, ce să mai zicem! Neamu' nostru nu-i frumos, e bețiv și puturos! Bine că face trotuare, că gropile din asfalt, le-a terminat! Îi invit pe toți responsabilii de la primărie și DADP, la o plimbare prin oraș cu mașina, poate așa se coving că treaba din birou nu se potrivește cu cea de pe carosabil. Iar dacă este prea cald, le recomand să vină îm piața Revoluției să stea la umbra unui copac pe o bancă în miros de trandafiri. Mama voastră de nenorociți!!!

praf in ochi:
(3 Iulie 2019, 08:14)
Sunt comune din judetul asta sarac si amarat care arata mai bine decat unele cartiere din slobozia, de ex Comuna Bucu! Sa te lauzi in 2019 ca ai facut 500 m de trotuar, acolo unde era asteptat de 50 de ani suna foarte cinic. Mai trebuia sa vina televiziunea de casa si sa-i ia interviu cand taie panglica. Polaris cand va matura si stropi toate strazile pline de praf? se aude mai vrednicule?