Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Administrația din Slobozia promite finalizarea investiției pentru stația de tratare a apei la 1 martie 2020. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni...» a declarat primarul Adrian Mocioniu. Valoarea investiției pentru noua stație de tratare din Slobozia este de 7,84 milioane de lei.

Optimism administrativ În decursul anului 2019, primarul Adrian Mocioniu a anunțat că administrația locală urmărește realizarea unor investiții de anvergură la Slobozia cu termen scadent în anul 2020. Prima dintre ele, potrivit ultimelor sale declarații, va fi stația de tratare a apei. Contractul de achiziție a echipamentului a fost semnat la sfârșitul anului trecut, în Italia, iar termenul scadent pentru punerea în funcțiune a stației este primăvara acestui an. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni... Există proiectul tehnic, echipamentele au fost achiziționate, așteptăm filtrele de cărbune activ care urmează să fie instalate. Este rezultatul unui efort administrativ și financiar considerabil, pe care slobozenii îl așteaptă de foarte mult timp!» ne-a declarat primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu. Reamintim că valoarea investiției pentru «extinderea stației de tratare apă a municipiului Slobozia, în vederea creșterii gradului de siguranță a tratării apei» este de 7,84 milioane de lei, iar scopul urmărit este reducerea concentrației de trihalometani în limitele legale admise, precum și reducerea concentrației de sodiu în apă de la «277 mg/l în prezent până la 1,8 mg/l».

A doua oară-i cu noroc?
În anul  2011, primarul de atunci al Sloboziei, Gabi Ionașcu, încheia un contract similar cu Grup Romet Buzău, prin care această firmă garanta că, după reabilitarea stației de tratare, apa va redeveni potabilă. Valoarea investiției realizate cu Grup Romet Buzău a fost de 1,9 milioane de euro, bani în schimbul cărora firma asigura «proiectare și execuție pentru îmbunătățirea calității apei în sistemul de distribuție la consumator». Lucrările executate atunci s-au dovedit inutile, apa furnizată populației neînregistrând o îmbunatățire semnificativă a parametrilor de potabilitate.

9 Ianuarie 2020, 17:55 (20760 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Primăria Slobozia a câștigat definitiv procesul intentat firmei Sia Dynamic Solution SRL
Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021
Administrația Mocioniu amână inaugurarea stației de tratare
Primăria Slobozia plătește de două ori pentru stația de tratare
Stație de tratare de 7,84 milioane de lei la Slobozia

Comentariile cititorilor:


George.s:
(15 Ianuarie 2020, 19:02)
Nu știu câți realizează că în fiecare zi avem parte de contaminare cu compușii ăia chimici din apa oferită locuitorilor Sloboziei. Mă refer la apa din conținutul alimentelor și preparatelor cumpărate. Includ aici în primul rând pâinea, dar ar trebui să adaug și toate mâncărurile de la restaurante, produsele de patiserie și unele semipreparate fabricate local. Credeți că producătorii folosesc altă apă decât „apa lui Ionașcu”?
@Maria:
(15 Ianuarie 2020, 10:58)
Pacat ca numai dvs ati inteles acest aspect. Pentru cititorii fideli ai acestui ziar amintesc faptul ca intr-un articol anterior au fost publicate niste informatii, potrivit carora rolul noii investitii in statia de tratare a apei ar fi...doar sa reduca nivelul de sodiu, de la 116 la 1.8 parca. Celelalte mizerii din apa? Raman se pare! Trihalometani si altele de gen. Am vazut recent "coada de vulpe" (nor de uree) emanata de combinat, o minunatie, ce mai. Intreb: de la infiintarea combinatului (1968) si pana in prezent, (50 de ani - cu mici intreruperi ale activitatii) cam cate tone de pulberi poluante a emanat in aer combinatul, ca mai apoi sa se infiltreze in sol, odata cu precipitatiile? Tocmai de acolo si-a gasit tovarasu` ionascu front de captare? Este prea grava problema apei de nu se apleaca asupra ei institutii care ar fi trebuit sa faca dreptate?
Iar dupa ionascu, atat stoica cat si mocioniu cheltuie fonduri insemnate in mod ineficient, motivat mai de graba de foamea unor firme de casa de a incasa bani publici; ma refer la firma pesedistului din buzau caruia stoica i-a dat bani ca sa potabilizeze apa si nu a facut nimic. Zeghe si zabrele!
Maria:
(14 Ianuarie 2020, 18:30)
Daca statia este doar pentru nitriti este posibil sa nu fie ceea ce trebuie! Apa din forajele de la Drajna are mult amoniu de origine anorganica! Sper sa nu fie bani cheltuiti aiurea..........
Mic funcționar:
(14 Ianuarie 2020, 14:59)
Tot din ciclul ''discuții pe holurile primăriei''. Urbanistul șef i-a jurat primariului Mocio că locatarii din zonă nu sunt deranjați de autovehicule cu tonaj greu, că acestea pur și simplu nu au cum să intre pe aleile dintre blocuri.
Cu totul surprinzător, dar respectivii locatari au putut proba în instanță prin zeci de fotografii și filmări că, aproape zilnic, pe aleile înguste dintre blocuri, intră autovehicule de tonaj greu, mai precis de peste 3,5 to. Unele chiar și de 12 tone.
Cică urbanistul va rămâne interzis cânde le va vedea! Gura lumii, prostul satului!!!
Mic funcționar:
(14 Ianuarie 2020, 13:07)
Interesant este că unul dintre semnatarii adresei către instanță este chiar actualul subprefect, pupila lui Ionașcu. Cu asemenea pregătire, sigur ajunge departe, poate chiar premier.
Glumă-glumă, dar dacă PNL nu iese cu ceva oameni pregătiți, suntem mâncați cu fulgi cu tot. Și când vorbesc de oameni pregătiți, mă refer implicit la oameni tineri, cu mentalități moderne și nu la cei de tipul Tinel de la Urziceni.
Poate o răsări și vreun Soare pe la noi prin ogradă.
Mic funcționar:
(14 Ianuarie 2020, 13:03)
Pentru @Consilier local. Dosarul pe care curajoasa asociație de proprietari l-a intentat primărelului Mocio merge mai departe, cu toate zvârcolirile unor funcționari din primărie. Interesant este că juriștii din respectiva primărie se dau de ceasul morții să-și justifice salariile și vor ei și pregătirea juridică.
Doar că au reușit performanța de invidiat ca, într-o adresă transmisă instanței, să invoce o lege penală în dosarul respectiv, care este de natură civilă. Sincer, cred că acest lucru spune mult despre nivelul de pregătire juridică al respectivilor. Fără supărare!!!
@ Consilier Local :
(13 Ianuarie 2020, 18:37)
Ce se mai aude si cu dosarul incendiat de Mocio la indemnul partenerului de la CJ si ajutat de fratele veterinarului sef  , prin care a retrocedat ilegal proprietati in Slobozia dupa alegeri in 2016 la doi inversunati sustinatori ( cica au finantat cu cite 500 voturi fiecare ) din Bora si Caramidari , unul revolutionar sifon la Secu si celălat rom cu mustata oala ? Daca nu acum , sigur va iesi dupa alegeri ! Mocio , ți-ai facut valiza ? 
Consilier local:
(13 Ianuarie 2020, 03:51)
Ce se mai aude de procesul pe care onorabilul Mocio îl are cu o asociație de proprietari? Am auzit că respectiva asociație a apelat la o celebră casă de avocatură și sunt toate șansele ca Mocio și omul său de încredere, urbanistul șef, săo  cam bage pe mânecuță.
Mai zic greierașii de prin alte instituții că lui Mocio îi cam tremură nădragii, întrucât a semnat fără să evalueze cu atenție legalitatea actului.
Dar nu vi se pare extrem de ciudat că celalat jurist care este utilizat de primarii în funcție, și mai precis secretarul Primărie, nu își dă cu părere în situația respectivă. Gurile rele zic că și-a dat seama de riscurile speței și nu se amestecă.
Apa Kunzai :
(12 Ianuarie 2020, 12:58)
Daca il aduceti pe ionascu ăla si dupa ce s a dovedit expertizat ca apa NU este potabila,el consuma dintr un pahar,strigand ca apa e strasnica!Culmea??Vom gasi nebuni ce sustin ca au consumat apa de la robinet si ei nu au nimic.Deocamdata.
Marin:
(10 Ianuarie 2020, 15:12)
@Emilian, ai perfecta dreptate, am gresit eu. Probabil m-a luat un val de euforie la gandul ca batranii orasului nu vor mai fi nevoiti sa care bidoane pe scari. :))) Am ajuns sa ne multumim cu lucruri absolut normale pentru ca de obicei se distruge, nu se construieste. Orasul asta a devenit mizerabil, plin de gropi, gunoaie peste tot ( si din lipsa de educatie a cetatenilor, si din lipsa cosurilor de gunoi, si datorita faptului ca si cele care sunt dau pe dinafara). Din pacate aceasta lipsa de educatie va face sa avem un viitor primar tot din fostii, sau mai rau, unul la fel de incompetent. Pariu?! :/
Emilian:
(10 Ianuarie 2020, 11:53)
@@Emilian, ești foarte bine informat ca să fii un simplu cetățean. Dacă lucrezi în administrația publică și ai mai multe date despre măgăriile făcute de stimabilii noștri demnitari, poate că acum este momentul să le devoalăm și să le prezentăm publicului ialomițean. Poate că totuși se vor găsi și investigatori competenți care să ia la puricat toate aceste afaceri, dar de ceva timp parcă nu mai există în Ialomița structuri de tipul DGA, SIF și nu mai vorbesc de parchete. Aici este jale de când s-a pensionat singurul procuror care mai investiga acțiuni de și despre corupție!
Curaj @@Emilian și mai așteptăm și alte vești.
@Emilian:
(10 Ianuarie 2020, 10:20)
Ai perfecta dreptate, de mana cu moraru ne-au mintit fara sa clipeasca ca vor rezolva cele doua proiecte (parcarea subterana si parcul industrial, finantandu-le cu bani europeni. Stiau de la inceput ca nu se poate si asta pentru faptul ca cele doua proiecte au fost contractate la pachet pe o singura finantare; daca unul dintre cele doua proiecte devenea neeligibil, finantarea era pierduta pentru ambele. Iar proiectul neeligibil a fost cel al parcului ind, care trebuia sa aiba toate loturile concesionate...si a avut doar 2,3 din totalul de 56 parca. Deci finantarea era pa inca de la preluarea mandatului celor doi smecheri. Au mintit lumea fara nicio remuscare. Cred totusi ca neatragerea de fonduri a fost intentionata. Fondurile europene sunt acordate f strict si trebuie sa nu depasesti suma contractata, oricum esti verificat "la sange". Pe cand, banii luati din imprumuturi bancare nu mai sunt urmariti de banca, de aceea au luat mult mai multi decat proiectul initial, ca sa fie loc si de comision. Asa ca, d-nule Marin, da-te de langa primar, ca ne rezervam dreptul de "a arunca cu pietre" (la figurat bineinteles). Nu a avut nicio realizare notabila, cu exceptia firava a rezolvarii cat de cat a transportului in comun. Adica, NIMIC in 4 ani de mandat!
Zabrele pentru apa :
(10 Ianuarie 2020, 10:01)
Este incredibil! Ionaacu declara cu putere ca apa e potabila,acum recunoastem ca trihalometanii,sodiul si nitritii ar trebui sa nu fie prezente in acele procente.Minciunile declarate in presa de stoica,ionascu si alti bautori ai apei,nu ar trebui taxate drept inselaciune si periculoase pentru populatie? Putina ancheta nu ar strica,pentru incercarea de a pacali locuitorii ca apa era potabila?Fara riscuri medicale pe termen lung?Sunt dovezi in presa locala cu duiumul!
Emilian:
(10 Ianuarie 2020, 02:21)
Cetățeni ai Sloboziei, cum puteți să uitați atât de repede. Acest individ, împreună cu președintele Cosiliului Județean, ne-au mințit în cel mai josnic mod că au rezolvat problema celor două proiecte cu fonduri europene: Parcarea din Piața Revoluției și Platforma IMM. Că nu va trebui să mai rambursăm fondurile europene, pentru că au negociat și au rezolvat-o. Care este însă realitatea? Va trebui să rambursăm fondurile europene până la ultimul euro, în condițiile în care Slobozia este deja supraîndatorată. Stiți ce înseamnă acest lucru? Falimentul localității domnilor slobozeni!
Ce alte proiecte a dezvoltat în tot acest timp? Niciunul de anvergură.
Cred că este cel mai incompetent primar pe care l-a avut vreodată acest oraș, iar din punct de vedere al moralității nu mai vorbim. Asta ne dorim pentru încă 4 ani??? Ferească Dumnezeu!!!
CETACEAN:
(9 Ianuarie 2020, 20:53)
Statia este foarte mica referitor la debitul de apa necesar orasului iar randamentul maxim este de 90% si cu restul nitratilor ce facem ?Prea putine realizari intr-un mandat si ce cheltuieli a efectuat in timpul acestui mandat.Apropo cu deturnarea de fonduri de la groapa de 2 mil de euro cum ramine.Cu debitul de un milion de euro de la fotbal cum ramine ?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 28 Aug 2026
343 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(13534 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16576 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17762 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12555 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14860 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12320 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12291 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15260 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10196 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16792 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12779 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(13077 vizualizări - 0 comentarii)


Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(12051 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(13340 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15143 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12320 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(13391 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(13123 vizualizări - 0 comentarii)


Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie

«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:06
(13720 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate executate

La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 16:38
(13152 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni

Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 15:29
(12892 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România

Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 11:59
(11155 vizualizări - 0 comentarii)


Codul portocaliu în Ialomița se prelungește până luni seara

Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara

Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 15:31
(11385 vizualizări - 0 comentarii)


Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății

Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:13
(13801 vizualizări - 0 comentarii)


Drumuri înzăpezite

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2010, 12:10
(14305 vizualizări - 10 comentarii)


Subvenții acordate de APIA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2010, 09:11
(13552 vizualizări - 0 comentarii)


La închisoare pentru ultraj

Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 18:12
(16958 vizualizări - 1 comentariu)


Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă

În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2010, 17:10
(12497 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Ialomița riscă să piardă aproape 40% din proiectele PNRR Lenta în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean guess who în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia guess who în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 26 august 2026 Lemnaru Mihaita în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cristina în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ion în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Coleg de breaslă în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cezar în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cumcamcom în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ilie în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Celentano în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean noaptea ca hoții ! în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean @Nae în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Mari în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Simo în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Viorica în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Toma credinciosul în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Mioara în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...