Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai grav accident a fost cel petrecut în zona localității Misleanu. Din primele verificări se pare că șoferul unui autoturism, în timp ce efectua o depășire a unui alt autovehicul, a intrat în impact frontal cu un autocamion care se deplasa regulamentar din sens opus. Șoferul mașinii a murit pe loc, iar femeia aflată în aceeași mașină a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În toate cazurile au fost întocmite dosare penale.

4 Iulie 2020, 12:15 (1747 vizualizări - 5 comentarii)

Comentariile cititorilor:


fost sofer:
(8 Iulie 2020, 09:02)
Este f adevarat daca soferul avea probleme de sanatate, nu mai avea ce cauta la volan.
@mihai:
(6 Iulie 2020, 07:53)
Mai bine sa isi ia medicamentatia cei ce sunt bolnavi,nu cei sanatosi,cum v a invatat democratia!Daca a facut infarct,stia ca avea probleme cu inima,dar a functionat romaneste"doar nu o patesc eu",ignorand semnele bolii.Foarte multi soferi sunt la volan dupa semne si semnale ale unor boli.Cati diabetici(faze avansate) cunosti si sunt la volan? Dar cu apnee?Da,d aia care adorm in timp ce vorbesti cu ei in amiaza mare?Si chiar cardiaci?Cunosti dar poate nu se intampla nimic!Iata ca s a intamplat! Cum? Despre morti numai de bi e? Daca aia care vindeau pepeni erau langa gramada? Daca murea in trafic urban,la trecere pietoni,zdrobind totul?Care bine? Al cui"de bine? "Iar tu Mihai,dupa ce citesti raportul patologului sa scri despre infarct.In rest:accident,provocat de un sofer inconstient!Fara menajamente,ca sunt cimitirele pline de nevinovati,asa cum o putea pati si nevasta astuia!
@ AUREL:
(5 Iulie 2020, 18:35)
 Esti sofer ? Ai verificat cum s-a produs accidentul? Esti sigur ca stirea este cea corecta?
Mai bine spune: DOAMNE FERESTE !
Cat despre morti numai de bine,   Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Iar tu, Aurel mai mediteaza, da-ti doua palme peste fata, ia-ti medicamentele ca altfel nu te mai faci bine.
mihai:
(5 Iulie 2020, 13:51)
Dumnezeu sa il odihnesca pe sofer! Din sursa sigura stiu ca a facut infarct miocardic la volan,nu este vinovat cu nimic.Condoleante familiei indurerate!
Aurel :
(5 Iulie 2020, 11:36)
Aia nu a fost depasire.Se numeste altfel,dementa,teribilism,cretinism,dar nu depasire.Actiunile corecte sunt descrise in Codul Rutier.Idiotul aflat la volan,ucidea pe cineva pana la urma daca ala ii era stilul de conducere.Clar.Spre binele multora,bine ca a plecat intr o lume mai buna,sa conduca in stilul propriu,pana se va plictisi,fara a fi tras la raspundere, fara a avea durere si suspinare,ca asa e acolo la "loc cu verdeata".Cum se zice? "somn lin",odihneste te in pace,Dumnezeu sa te ierte, Domnul a vrut un om bun langa el(poate n avea sofer in week end) ...Tot tacamul!Un idiot mai putin in trafic!Auzi!... depasire...