IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane
La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 13:50
(611 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
24 Iunie 2026, 10:15
S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!
Pompierii ialomițeni au desfășurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 08:20
(3068 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 18:00
(354 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 12:10
(187 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!
Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 10:30
(317 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»
Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 09:10
(389 vizualizări -
0 comentarii)
Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni
Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 13:15
(370 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!
Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 12:40
(335 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2026, 09:55
(454 vizualizări -
0 comentarii)
1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026
În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2026, 08:25
(442 vizualizări -
0 comentarii)
Nu ratați...
...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)
16 Iunie 2026, 18:10
Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»
Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 11:20
(1288 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»
Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 10:25
(897 vizualizări -
1 comentariu)
Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere
Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 17:20
(1086 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 12:50
(543 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!
În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 10:15
(1028 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!
Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2026, 10:20
(567 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!
Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 15:05
(1134 vizualizări -
0 comentarii)
«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița
Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 12:50
(1065 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei
Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:40
(1480 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale de la RAJA Constanța
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:30
(1000 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto
Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:20
(1244 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!
Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:00
(2255 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026
La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 11:30
(1253 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint
RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2026, 13:20
(1357 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!
Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2026, 17:00
(3689 vizualizări -
2 comentarii)
Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026
Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2026, 10:20
(4193 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»
Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea»
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:55
(2013 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:50
(11530 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Iulie 2020, 01:23)
Da cica s e joaca pe 26iul un meci loc 1 cu loc2.Si s e decide campioana!!!.Da pana atunci m ai este vedem cu covitul asta...ca uite cei prin ligue 1....ex..dinamo ..cluj!!!???.
(18 Iulie 2020, 16:15)
Iubesc sportul,mișcarea,tot ceea ce înseamnă viața. Se poate da restart fenomenului,în ialomita,daca se va vrea.
(18 Iulie 2020, 16:03)
Macane, si macane rau...spre disperarea unora!!!vinovați nu sunt mulți, iar actiunile lor,cand" din umbra "cand " la vedere " au prejudiciat si inca trag fonduri grase spre zone meschine ale sportului ialomitean. Reteta lor nu e prea sofisticata ,ci relativ simpla,bazată pe vechile tehnici de spălare de bani,intr un mod relativ legal ,până la un punct,bineînțeles. 1. Intenționat se rateaza startul (la începerea campionatului),pentru a nu se trezi cu nu stiu ce antrenor,sau vreo jucătoare mai inteligentă și dornică de performanta. 2.se umfla brusc bugetul (pe ultima suta).a se vedea ce jucătoare vin,antrenori,etc,dispuși(e) sa faca parte din proiect(Vin jucătoare care nu au contract, accidentate),care accepta tacit compromisul. 3.deja deznodământul se vede de pe luna. 4.o jucătoare costa clubul din slobozia aprox 20000ron /luna,declarație a primarului.scadeti cazarea,masă,impozitul(banuiesc),si vedeti ce net rămâne. 5.jucatoarele bombardate în presa locală cu privire la contraperformantele sportive,declara că nici pe departe nu au 12-15000ron /luna.(Vedeți arhiva ) 6.trageti singuri concluziile!!!
(18 Iulie 2020, 13:24)
(continuare) : Handbalul de Ligă Națională nu se poate face nicăieri în țară fără bani sau cu bani puțini! În aproape toate țările civilizate și cu handbal de calitate, Statul acordă un ajutor determinant pentru dezvoltarea și menținerea handbalului de performanță la cote înalte. Nu există altă soluție viabilă, decât aportul „legal” și financiar al comunităților pentru sportul de performanță iar cetățenii fie că iubesc sau nu sportul, prin taxele și impozitele plătite își aduc aportul lor firesc și nemijlocit la fenomenul sportiv. În sport nu există numai echipe care câștigă întotdeauna! Sunt echipe care din anumite motive pierd...În momentul de față din cauza situației provocate de Covid-19, n-au mai fost învingători și învinși; toate echipele pot continua lupta sportivă în Liga Florilor. Nu este obligatoriu, dar s-a luat această decizie pentru a se termina într-un fel, iar competiția sportivă să meargă înainte. La Slobozia s-a hotărât altfel; să pornim de la zero pentru un nou început, fără oameni de handbal, handbaliste fără valoare și cel mai important lucru, fără bani! Eu nu cred că aceasta este calea corectă și nu trebuie să revin peste 2-3 luni cu obsevații de genul : „vedeți, v-am spus eu că nu aceasta a fost soluția bună în cazul echipei de handbal!” Evident că ne îndreptăm spre un fiasco handbalistic pe care doar bunul Dumnezeu poate să-l oprească! ...Sau, poate un om sau mai mulți care să se implice serios în fenomenul handbalistic din orașul nostru și cu mult curaj și determinare să facă ceva vizibil și durabil în perioada următoare.Viorele, te rog să nu te superi pe mine, intenția mea nu este de a polimiza și nici a te jigni. Dacă poți, fă ceva mai mult pentru handbal, fiindcă cred că îți place acest sport. Lasă-i pe alții să măcăne fără rost.
(18 Iulie 2020, 12:37)
Întradevăr, Viorele, ai spus și spui lucruri interesante, dar totuși ești lipsit de obiectivitate și îndemni organele judiciare să facă „anchete serioase” și spre bucuria ta și a celor care gândesc ca tine, persoanele „vinovate” de risipirea „banului public” să meargă la...(nu spui unde dar bănuiesc că la pușcărie!). Să facă Viorele anchete că nu-i oprește nimeni! Echipa de handbal a municipiului Slobozia aproape că a fost desființată! Este adevărat că toate fetele care făceau parte din echipă, au plecat „pe meleaguri mai bune”. Păi, ce să facă, dacă nu au mai fost dorite de patronul echipei, adică Primăria Slobozia? Încă de la începutul anului 2017, primarul Mocioniu a spus clar la o întrunire pe probleme sportive, că echipa de handbal este costisitoare iar o handbalistă „consumă” cam 20000 lei pe lună, iar pe el nu-l interesează handbalul de performanță (Liga Națională înseamnă performanță, tu ce zici, Viorele!?), ci „sportul de masă” practicat de sportivi autohtoni! La acest aspect te referi Viorele când spui că „nu există handbal în Slobozia” ci „doar interese meschine”? Să înțeleg că domnul Primar Mocioniu încă din acel an pomenit mai sus, a dorit să desființeze echipa de handbal, dar cineva sau ceva l-a împiedicat să-și ducă la bun-sfârșit planul său și astfel în mod „artificial” echipa de handbal a activat în continuare „în prima și a doua ligă” cu un scop anume! Scopul, după cum spui tu, a fost „mascat în a sifona banul public”. Dacă știi cine și-a propus scopul acesta, te rog să precizezi în clar: componentele echipei și „mentorul”, dnul Primar, Consiliul Local, Nicolae Goidea, galeria echipei, etc. Despre ce mentor este vorba? Are nume și prenume sau este doar o figură de stil!? Ce vrei să spui prin „sifonarea banului public”? Au fost furați niște bani din Bugetul Local și organele de anchetă dorm în birourile lor fără să-și dea seama de fărădelegile înfăptuite la echipa de handbal?
(17 Iulie 2020, 20:49)
Nu mai zici nimic despre fotbal cu liga 4 cum se joacă ce sa hotărât nu mai scrieti nimic e mai important ca handbaluljos Bratu de la AJF toata conducerea sași dea DEMISIA pt ca a stricat fotbalul ialomiteam
(15 Iulie 2020, 15:31)
Vedeți?exact ce va spuneam acum vreo 2,3 luni.cum pleacă ele fetele pe meleaguri mai bune in frunte cu mentor cu tot?nu exista handbal la slobozia.sunt doar interese meschine care au ținut artificial echipa în prima si a doua liga cu scopul mascat de a sifona banul public!au încasat salarii babane de 10-15000 ron/luna,timp de 1-2ani ,nu au realizat decat contraperformante si acum să vezi ce vor juca de vor rupe parchetul de sub picioare. Să se facă anchete serioase sa se vada risipa banului public sub pretextul pseudoperformantei!!! Si nu numai cu retrogradarea asta,mai sunt si altele în trecut,cu același plan ,același deznodământ.