Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

După o campanie de 2,5 milioane de lei din fonduri publice eșuată, Victor Moraru se întoarce. Da, da, ați auzit bine! El este acum candidatul PRO România pentru funcția de senator de Ialomița și ne cere să... «alegem bine». Noi nu vrem să alegem bine, vrem să alegem în cunoștință de cauză!

Mâinile care vorbesc singure Pentru că nu ne-am permis să ne pozăm pios, în fața icoanelor mânăstirești, precum președintele Moraru, ne petrecem vremea pe Facebook, căscând ochii la ce postează dependenții de rețele sociale. Așa l-am redescoperit zilele trecute pe Victor Moraru, ex-pre­ședintele Consiliului Județean Ialomița, care și-a încheiat lamentabil cariera politică. Nu învârtim inutil cuțitul în rană, că cele 2,5 milioane cheltuite pentru acest obiectiv sunt din bani publici. Cre­dem însă că am găsit explicația pentru acest eșec. După cum puteți vedea în imaginile alăturate, de la atâta preumblat prin muzee și bise­rici, domnul Moraru a adoptat în fotografiile de campanie o poziție similară cu cea a celebrei picturi a lui Leonardo da Vinci, Mona Lisa. Numai că el, spre deosebire de ea, nu l-a avut pe celebrul pictor la îndemână. Iar zâmbetul lui chinuit și arogant nu a fost «în ton» cu poziția. Electoratul a simțit vibrația negativă a foto­grafiei, iar Victor Moraru a pierdut, cum s-ar spune, pe mâinile lui! De aceea și facem publică această revelație. Ca măcar acum, în al 12-lea ceas și pe banii domniei sale, ex-președintele Moraru să angajeze un fotograf ta­lentat, capabil să îi surprindă latura sa umană, pozitivă. Pentru că toți avem una și refuzăm să credem că numai domnul Moraru nu!

Alo, domnu’ Moraru?! O a doua problemă pe care dorim să o semnalăm este inadvertența de pe site-ul oficial al domniei sale. Alo, domnu’ Moraru?! Știm că de cultul perso­nalității omul se vindecă greu, dar cineva trebuie să vă spună. Nu mai sunteți președinte al Consiliului Județean Ialomița din luna august, de când v-ați transferat, neinspirat am spune noi, la PRO România. Iar pe site-ul dumneavoastră nu numai că încă sunteți președinte «din 2016 până în prezent», dar vă și lipsesc niște ani din CV. Asta ca să nu mai pomenim de link-urile inactive. Ori, pentru un om care trâmbițează până la sațietate și vomă profesio­nalismul și integritatea, ni se pare oleacă prea mult. Acum, sigur, nu se face gaură-n cer că induceți electoratul în eroare sugerând că încă ați mai fi președinte. Sau că din CV-ul dumneavoastră «smart» lipsesc tocmai anii aceia în care, administrator la Milano fiind, ați căpătat pasiunea călăritului... O pasiune scumpă pe care ați hrănit-o cu bani publici atunci când slujba de primar v-a permis să cheltuiți neîntrebat banii publici. Vă mai aduceți aminte partidele de călărit de pe vremea când erați primar? Cele cu Sara, domnule ex-pre­ședinte, nu fiți impertinent!... Celelate au venit mai târziu, pe vremea când ați devenit președinte! Dar uite că ne luarăm cu vorba... Cum vă spuneam, nu se face gaură în stratul de ozon, dar nici noi nu putem trece cu vederea. De-aia vă și scriem public. Pentru că nu există votcă destulă în toată Rusia ca să-i putem uita pe cei asemeni dumneavoastră!

9 Noiembrie 2020, 11:40 (2738 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
«Bingo» cu minciuni electorale

Comentariile cititorilor:


Unu saturat de ipocriti:
(10 Noiembrie 2020, 09:13)
Și nu ați văzut adevărată fata încă , el este zeul , este unsul divinitatilor , ce face și ce știe el nu mai exista decât poate în alta galaxie . Când postează pe rețele o gramada de gâște îl cadorisesc cu laude . Oare gâștele la ce spera ? Gastelor atentie e pe finis de cariera politica .Atenție tartorul dracilor e în pantaloni scurți fata de el!
Nicu:
(9 Noiembrie 2020, 21:42)
Cand vezi calitatea acestor indivizi care prin diferite mijloace au ajuns sa ia decizii pentru noi toti,nu te mai mira nimic . Numai social democrat nu poate fi  catalogat acest tip, care nu a urmarit altceva decat sa-si adune ca un harciog averi peste averi in perioada exercitarii functiei de primar psd  si presedinte cj psd .Josnic! Acum sare in barca lui Ponta,agent acoperit sie,alaturi de multi alti compromisi.
George.s:
(9 Noiembrie 2020, 15:50)
Pro România devine un cimitir al elefanților. Toate rebuturile se adună în acest partid, observ.
Costel:
(9 Noiembrie 2020, 15:19)
Bine spus! Bravo ! Un narcisist, un cretin fara seaman pe lumea asta. Dar jumatate din vina pentru ca a devenit asa idiot si increzut eu o atribui tuturor leprelor care au supt la tzatza lui si il pupau in dos si inca il mai pupa pentru o mana de arginti...curve cu doua fetze care l-au facut sa creada ca intr-adevar nu mai e nimeni ca el pe pamant...
vasilica:
(9 Noiembrie 2020, 14:33)
Frumos articol, ii vine manusa acestui individ.Un arogant si nesimtit care credea ca lumea il va ierta
Viata politica sa terminat a ramas cu larisa si Sara cele care nu il tradeaza . Si fratii lui care inca il mai baga in seam.
Gigel:
(9 Noiembrie 2020, 13:52)
Bun articol! I-ati dat-o in spaima chiparosului!