Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

«Disperarea guvernanților privind organizarea Alegerilor în 6 decembrie 2020, în speranța acaparării totale a României, nu mai are nicio limită! Ca să le închidă gura românilor care sunt conștienți că organizarea Alegerilor Parlamentare la termen va duce din nou la explozia numărului de infectări cu COVID-19, așa cum s-a întâmplat după Alegerile Locale din septembrie, Guvernul Orban a trecut la măsluirea prin micșorare a numărului de noi îmbolnăviri raportate zilnic!» declară Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României. De asemenea, Ștefan Țintă susține că această manieră dezastruoasă pentru populație oferă în schimb avantaje de imagine strict Guvernului. «Constatăm cu deosebită îngrijorare și indignare că Guvernul Orban se pretează să măsluiască raportările îmbolnăvirilor cu COVID-19 ca să poată justifica organizarea Alegerilor... Guvernanții noștri au schimbat procedura de raportare ca să manevreze datele în funcție de discursul Președintelui. Noul sistem de raportare este folosit pentru ca datele transmise public să susțină afirmațiile Președintelui Iohannis despre așa-zisele rezultate pozitive ale măsurilor luate de Guvern și care doar aparent se vor a fi benefice pentru sănătatea românilor!» declară Țintă, care explică faptul că, din nefericire, bolnavii neraportați zilnic sunt din ce în ce mai numeroși, fiind înghesuiți claie peste grămadă în secțiile ATI, secții care nu mai fac față și care ajung să omoare în loc să salveze vieți. «Specialiștii au adus dovezi clare despre modul cinic în care Guvernul omite în mod voluntar de la raportare un număr de cazuri, în zilele în care se depășește cifra de 10.000 de îmbolnăviri noi și le adaugă apoi, în zilele în care se fac mai puține teste și în care numărul cazurilor noi este mai mic!» demască Ștefan Țintă, din noile tactici de păcălire a populației la care liberalii se dedau fără nici cea mai mică urmă de jenă sau de regret.
(Comandat de Partidul Social Democrat-Filiala Ialomița/Executat de SC DORAMA PROJECT SRL/CUI Mandatar Financiar Coordonator: 11200020)

17 Noiembrie 2020, 16:05 (2046 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»
Candidatul care merge direct la Țintă!
Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

Comentariile cititorilor:


Wa shing ton:
(20 Noiembrie 2020, 12:05)
Nu ma indoiesc de faptul ca are dreptate domnul viitor parlamentar; insa, asa va face si domnia sa &Co, atunci cand vor fi la guvernare. Il rog ca macar sa-si sincronizeze jumatatile de adevar cu colegul lui de partid, tot tanara speranta politica, dnul actual senator (tot Fănică). El, fane babanu, spune ca este gresit faptul ca lucovrig orbu a inchis toate scolile (asa cum facea la capitala gabi fii rea, atunci cand se asterneau 2 fulgi de zapada), ca "se prosteste" elevii si nu mai "ĂNVAȚĂ carte".
Pai hotarati-va stimabililor, puneti-va de acord in legatura cu declaratiile astea politice. Sunt asa de multe imbolnaviri incat s-au umplut spitalele (fara alea regionale promise de pesedeu), deci situatia e grava, iar "banditzii" astia ascund "adevarul" ca sa ne incolonam si sa votam (ca oile)? sau e doar o frectie (agenturili straine, bilgheiț cu 5Geu lui, vaccinu cu cip cu 3de6 si alte prostii) incat ar trebui deschise scolile pentru toti elevii, ca tot nu e niciun pericol? Ia ziceti domnilor fane la patrat! Faceti un minim efort si transmiteti-ne o informatie clara, unitara provenita "de pe surse" la prima mana din laboratoarele partidului. Altfel, voi fi optimist si voi crede ca va da partidul libertatea sa spuneti tot ceea ce va trece prin cap, fara sa va cenzureze...
Se tot rostogoleste pe net prosteala asta cu scolile, cum ca la vot avem voie in scoli, dar sa vina la cursuri elevii este interzis. Chiar sunt identice cele doua situatii? Una este sa intri intr-o sala de clasa (cu masca, manusi, dezinfectant) 5 minute si sa pui o stampila (sau mai multe) pe un buletin de vot, si alta este sa stai zilnic 4-8 ore intr-o sala de clasa cu alte 15 / 30 de suflete cu care sa vii in contact permanent. Elevii micuti probabil ar face schimb de masti in joaca si si-ar degusta fiecare sandviciul celuilalt!. Iar astia mai mari ar face posta o pipa (a pacii, desigur).
Deci cum e? alba, sau neagra? Ca alba-neagra politica tot jucati cu noi de ani buni si tot
Denzel:
(19 Noiembrie 2020, 16:05)
Multe comentarii, putine pe marginea articolului Realitatea expusa de candidat e una ce nu poate fi tagaduita : presedintele cu partidul de guvernamant vor alegeri cu ORICE PRET !!!! Nu conteaza nimic altceva , nu conteaza nici macar sanatatea propriilor votanti : sa voteze vitele si dupa la groapa cu ei !
Dascălu Sorin:
(19 Noiembrie 2020, 15:39)
Oameni buni, ați uitat ce reprezintă PSD? Vă aduc aminte: reprimarea manifestanților pentru democrație din 10 august, ''marțea neagră'' sau lovitura de stat în mănușă de catifea, mineriadele (ați uitat de ele?), mutilarea legilor justiției, excluderea noastră din diplomația internațională, erori grave de diplomație (mutarea ambasadei României de la Tel Aviv la Ierusalim), cultul personalității (Dragnea, Năstase), corupție sistemică (Năstase, Dragnea, Ponta, Ghiță), numiri exclusiv politice de incompetenți (Viorica Dăncilă).
Vă mai aduceți minte de marii exponenți ai PSD, gen Nicolae Șerban, Eugen Nicolicea, Florin Iordache, Sebastian Ghiță?
În plan local, vă mai aduceți aminte de Ionașcu, Stoica, Băcanu, Moraru, Mocioniu, Neacșu și alții ca ei? Ia verificați pe unde mai sunt - Ionașcu la PMP, Neacșu, Moraru și Mocioniu la Pro România, Băcanu la Partidul Ialomițenilor, Stoica a trecut la Partidul Ialomițenilor, dar după o săptămână s-a reîntors la PSD.
Despre ce vorbim, PSD nu poate să-și schimbe năravul indiferent pe cine va promova în Parlament. Oamenii aceștia nu trebuie să mai primească o altă șansă, ajunge, dacă chiar doriți un viitor pentru copiii noștrii.
A și era să uit, de Colectiv vă mai aduceți aminte, de corupția care a generat respectiva tragedie, de Ponta și Piedone vă reamintiți???
@@Claudiu:
(19 Noiembrie 2020, 12:44)
O fi facut dumnealui ceva bine de toata lumea si-a tuguiat buzele in comentarii. Ma gandesc ca nu sunt numai postaci angajati pe pile in ministere, primarii si alte institutii, parteneri de partid sau angajati bine platiti care au comentat aici. Sau nu!
@Claudiu:
(19 Noiembrie 2020, 12:32)
Poți enumera, te rog, câteva dintre realizările dansului? Chiar nu-mi aduc aminte de vreo realizare in beneficiul societății și cred ca este activ in politica locală de destul de mulți ani .
Genoveva Panait:
(19 Noiembrie 2020, 12:23)
Imunitatea in vremuri de pandemie face foarte bine. Votati si va vaccinati
@PSD:
(19 Noiembrie 2020, 12:23)
Treaba a inceput acum 30 de ani cu distrugerea flotei de pescuit, a continuat cu distrugerea industriei de care agricultura de atunci era strans legata, au continuat cu vanzarea de pamanturi cartre entitati straine care fac ce vor ele acolo exporta unde vor ele, cum vor ele. E clar ca s-a urmarit de la bun inceput incet si sigur eliminarea producatorilor romani mari sau mici. Problema nu e ca exista supermarketuri. Sa fie. Problema e ca nu foarte mult ingreunat accesul producatorilor romani pe aceste tip de pietze. Si cei mici n-au practic nicio sansa sa vanda in supermarketuri. A incercat Drangea un soi de lege care sa oblige magazinele sa vanda jumatate produse romanesti si a ajuns total intamplator la inchisoare cand au fost promulgate aceste legi si ambasadorii vestici se aratau din ce in ce mai iritati.
@Nu avem tinta politica:
(19 Noiembrie 2020, 09:45)
Excelent comentariul, foarte bune observațiile. Așa este, sub domnia celor de la PSD județul Ialomița se clasează printre primele 5 cele mai sărace județe din țară. Repet, cele mai sărace județe din țară! Asta au făcut politicienii de marcă ai PSD, printre care și Mușoiu și Neacșu, Moraru și alții ca ei.
Iar despre Slobozia ce să spunem, probabil că este cel mai îndatorat municipiu reședință de județ și cu cea mai slabă infrastructură.
Așa că oameni buni, treziți-vă și alegeți cântărind cu atenție ce a promis PSD și unde am ajuns cu adevărat.
PS: Iar despre tânărul Țintă, băiat educat și care a făcut multe, nu-mi aduc aminte să-l fi observat pe timpul protestelor împotriva mutilării legislației penale, nu-mi aduc aminte să fi militat pentru sprijinirea sistemului medical și multe altele!
Să nu-l uităm pe candidatul Patrichi, propulsat tot de Țintă la conducerea Spitalului Fetești și mai nou la Spitalul Slobozia. Gândiți-vă doar la faptul că firma străină pentru care a lucrat anterior l-a dat afară pentru management defectuos. La fel s-a întâmplat și la al doilea loc de muncă pe care l-a avut, tot pentru un investitor străin. Despre ce vorbim???
Codlea:
(19 Noiembrie 2020, 07:30)
Daca vreti sa fiti corecti indiferent pe cine simpatizati sau aveti interes, toate partidele se conduc printr-un lider, national sau judetean. De liderul acela asculta toti. Asa ca nu va mai mintiti singuri ca face un parlamentar ceva. Iar liderii partidelor (cei nationali) merg dupa directia dictata.... mai mult de afara....”aici e prosti”.
nu avem tinta politica:
(19 Noiembrie 2020, 06:52)
Pana la un punct, pot sa inteleg atitudinea asta de buze lipicioase ale postacilor de serviciu; doar d`aia sunt platiti: sa-i pupe-n dos pe politicienii care-i platesc. O fi si asta o meserie.
Dar noi, ceilalti, nu cumva ar trebui sa ne deschidem putin ochii si mintea? Noi boborul facem politicienii astia mari, punand stampila pe ei, dandu-le aripi, urcandu-i pe cai mari. Ati vazut dupa alegeri retorica partidelor si a politicienilor: Pe mine m-a ales poporul!  In numele poporului fur si eliberez puscariasi. Gata, este intangibil, l-am urcat pe tron, este un mic Dumnezeu.
Sper ca distinsa doamna candidat, pe care o lauda aici anumiti comentatori, sa fie o profesionista desavarsita; DAR...in partid nu conteaza individualitatile, nu exista oameni providentiali! Partidul te pune sa faci si sa desfaci in conformitate cu interesele meschine ale celor care conduc partidul respectiv. Iar candidatii de partid sunt doar niste soldatei cuminti care asculta orbeste ordinele si nu defecteaza. S-a vorbit despre fostul parlamentar Andrei P., care, si el era baiat tanar, scolit, si mai avea si ceva la buzunar. A votat el cu doua maini mutilarea legilor justitiei si punerea in libertate a infractorilor? DA. A contat faptul ca era tanar si instruit si provenit dintr-o familie buna? NU!
Cand vom intelege faptul ca oamenii verticali, corecti si pregatiti profesional ar trebui sa evite partidele si sa candideze independenti, abia atunci vom face un pas inainte. Pana atunci, profesionistii acestia bagati in fata de partidele corupte sunt doar o forma de inselatorie politica din partea combinatorilor care conduc partidele. Uitati-va la caratorul de mapa al lui livache: nu el a impins in fata electoratului garnitura de tineri rosii in 2016? Si Ialomita e tot pe ultimele locuri din tara la toti indicatorii.
@Miruna:
(18 Noiembrie 2020, 23:01)
Intrebare: peeeee seeee deeee este hot si a furat , dar pe vremea psd, cu toate ca a furat asa cum spune ioha, s-au marit si pensii si salarii, si alocatii, pe vremea PDL/PNL, care sunt cinstiti si nu fura , ce sa vezi, nu sunt bani, pentru nimic, NU salarii, NU pensii, NU alocatii, NU masti, NU tablete, NU, nimic, oare mai crede cineva gargara asta ieftina, istoria se repeta , poporul asta nu a invatat nimic!
@Miruna:
(18 Noiembrie 2020, 21:23)
Poate ca ai dreptate pe de o parte, dar uitate de un an ce se intampla si care este directia dreptei. Sa omoare tot ce este romanesc. Dupa10 ani cu Basescu , ce s-a schimbat??? Era cu coruptia , cu dreapta unita .... A iesit USL cu 80% .... Asa ca o sa plangem dupa PSD ... mai vorbim.
Claudiu:
(18 Noiembrie 2020, 17:32)
Dl. Tinta a facut multe, chiar a facut. Nu il mai comparati cu altii ca stie tot orasul ce realizari oneste a avut. Asa ca va avea succes in politica si in Parlament in interesul ialomitenilor.
PSD:
(18 Noiembrie 2020, 17:17)
Ialomița alături de Giurgiu sunt cele mai sărace județe din Romania și probabil așa vor rămâne. Sa fie doar o coincidenta ca au fost conduse numai de PSD?! Stam acum și ne plângem de sistemul medical și de politicieni incompetenți care rămân nepăsători la nevoile romanilor... unde sunt cele 8 spitale regionale promise de PSD in 2016? Omul trebuie votat in funcție de competente nu după fata. Daca votam după fata vom rămâne numai cu promisiunile din campania electorală și cam atât.
Nenciu Tudorel:
(18 Noiembrie 2020, 14:43)
Nu am votat regulat PSD chiar NU,acum voi vota doar pentru că pe liste este Raluca Gabriela Dumitrescu-RESPECT.