Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Înainte să ajungă prefect de Ialomița, servilul domn Tănăsescu, a ajuns prefect USR. El a fost confirmat în Biroul Național al USR și validat încă o dată pe paginile de Facebook ale membrilor si simpatizanților USR. Până aici nimic senzațional, pentru că domnul Tănăsescu a mai fost validat o dată pe Facebook, pe vremea când se chinuia să îi pună piedică pupilei lui Cioloș, Mihaela Stan, și ea nominalizată la funcție. Ceea ce e senzațional de astă dată e că domnul Tănăsescu a ieșit din hruba lui de activist politic incognito al organizației și dă lecții de bună carieră politică poporului. Iată o mostră, postată pe pagina de Facebook a Organizației USR Ialomița: «M-am implicat în viața politică încă din 2017, când, intrând cu pași timizi, am fost președinte de filiala locală, vicepreședinte și mai apoi președinte interimar al filialei Județene USR Ialomița. În tot acest timp m-am ocupat activ, alături de echipa pe care am format-o, de extinderea filialei județene, ajungând în 2 ani de zile la peste 600 de membri și 25 de filiale locale. Abilitățile manageriale sunt foarte necesare oricărei persoane ce va ocupa postul de prefect, astfel că experiența îndelungată ca antreprenor îmi va fi de folos pentru eficientizarea activității Instituției Prefectului. Dacă succesul în privat este cuantificat prin profit, la stat, succesul este măsurat prin performanță. Tocmai de aceea pot să vă spun că am găsit deja echipa ce va face parte din Cancelaria Prefectului, o echipă performantă, cu experiență, căci orice prefect este atât de bun pe cât este echipa lui. Ne bucurăm că într-un județ ca Ialomița, unde PNL și PSD sunt majoritari în Consiliile Locale cât și în Consiliul Județean, echipa de negociere a reușit să obțină funcția de prefect, o funcție ce nu va acționa doar ca un arbitru în relațiile dintre PNL și PSD, ci va implementa programul de guvernare al Coaliției!». Nu-i facem domnului Tănăsescu hatârul de a comenta aceste brașoave politice. Dar promitem ca de dragul aceluiași județ de grija căruia moare el, să publicăm la investirea sa în funcție unul dintre CV-urile cu care s-a prezentat în fața colegilor de partid. Unul dintre multele care ne-au parvenit, evident! Că, dacă n-a crăpat de jenă laptopul pe care le-a scrijelit, n-o crăpa nici site-ul publicației. La mai mare, domnule Tănăsescu! Și v rugăm să nu vă opriți aici, căci zările incompetenței nu au limite!

23 Februarie 2021, 16:05 (6513 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Visul de pe urmă al servilului Tănăsescu

Comentariile cititorilor:


Nimeni Altu':
(25 Februarie 2021, 16:06)
Asta e noua clasa politica in Ialomita: Tanasescu - invizibil, Boanca - urlatoarea de serviciu, senatorul somnoros de la Aur, Dumitrescu de la Psd, teleportatul auriu Paunescu. Usr IL isi pune singur piedici cu asemenea "valori" promovate. Ce sa mai ... viitorul suna bine!  
Gigel:
(25 Februarie 2021, 11:47)
Hai ca ne-ai dat pe spate... "domnul Tanasescu". Deja e domn?
EU:
(25 Februarie 2021, 10:27)
Hai mai terminati lasati tineretul sa se afirme.Gata ati pus etichete, vreti tot batriniturile hoate sa conduca.Bravo sa faceti curat si pe acolo domnule Tanasescu ca nu le mai ajungi cu prajina la nas.
@Gigel:
(25 Februarie 2021, 07:54)
Subscriu! Foarte corecte observatiile dvs. Inpolitica te ridica doar nesimtirea, tupeul, parsivitatea, lipsa de principii...si am putea enumera aici toate defectele firii umane. Oamenii buni, curati sunt cooptati in partide doar la inceputul campaniilor electorale, sau la formarea partidelor, pentru a fi folositi ca imagine; apoi, treptat, treptat sunt inlaturati, sau opriti sa acceada acolo unde ar fi trebuit sa ajunga. Iar poporul ramane doar cu nulitati pe post de mari jupani la stat.
RUS:
(25 Februarie 2021, 01:13)
1. Acest baiat pana la proba contrarie, nu a furat de la stat printr-o forma sau alta. 2. Are ghinionul sa fie in USR , care se promovau ca si partid de profesionisti. 3. Nu are in cv munca in administratie, adica sa o iei de jos , sa stii ce inseamna un sistem indiferent de institutie, sa te confrunti cu problemele din sistem , ca sa poti imbunatati cand ajungi in functii de decizie unele nereguli ale sistemului. ( ne trebuiesc minim 50 ani sa ne apropiem cat de cat de un sistem cat mai normal) . Ca si concluzie este da si nu pentru functia asta. Vrem oameni tineri, sa nu mai fi fost in functii publice , sa nu fi furat de la stat ( asa vrea alegatorul ) s-ar incadra aci . Dar nu e de ajuns nici pe departe. Ca sa schimbi ceva, trebuie sa cunosti sistemul, sa fi lucrat in el si sa vrei sa iti aduci aport la imbunatatirea lui. Partidele politice trebuie sa caute oamenii tineri din sistem , cu un minim 15 ani vechime , buni in meseria lor, pentru a putea conduce. Daca venim cu fanica si gigel, doar ca au alergat pe strazi dupa voturi, sa le dam functii si peste 200 ani tot aici o sa fim, poate si mai rau.
Cetățean :
(24 Februarie 2021, 23:40)
E sau nu e prefect de Ialomița?! Pe site-ul prefecturii încă apare Manea Tomița, în poze, la conducere. ....................................................... În altă ordine de idei................................................. Având probleme cu prefectura, la telefon primesc informația că încă nu sunt "lucrurile limpezi", cine e cine nu mai e pe acolo... și problemele stau în loc. Că nu se știe cine mai semnează. .............. Mulțumesc anticipat pentru un răspuns.
Serban:
(24 Februarie 2021, 19:03)
Individul asta zici ca e din filmul Star Trek sau Allien. Are fruntea, zici ca e extraterestru.
Adrian:
(24 Februarie 2021, 17:19)
Ce bine era când prefect era Bălan! Nu mai este nimic de prăduit și acum se bat pentru funcție alte partide.
@ Membru de partid:
(24 Februarie 2021, 14:42)
Da, acesta este adevăratul USR, un partid în care contează mai mult cu câți bani a contribuit tăticu la campania de alegeri, decât meritocrația .
Chiar am crezut că USR va fi altfel, dar ne-am înșelat amarnic, este un partid identic cu PSD-ul. Ai parale, ești numit în funcții publice înalte, nu ai parale, rămâi doar membru de partid!
Gigel:
(24 Februarie 2021, 14:39)
@Pensionar - raspunsul este foarte simplu. Si USR, ca toate celelalte partide politice, are oameni dornici de a parveni si cam atata tot. Printre membri se numara si cativa oameni bine intentionati, educati, oameni care au o situatie materiala buna si nu urmaresc sa obtina un serviciu caldut la stat. Acesti oameni educati nu ies in fata; pentru a iesi in fata trebuie sa te lupti cu nesimtirea, sa convingi ca adevarul este adevar, sa faci fata atacurilor permanente ale acestor personaje; astfel ca oamenii de valoare raman in umbra. Inca ceva: nesimtitii dornici de parvenire se si aliaza intre ei si isi impart viitoarele functii, urzind diverse combinatii viitoare pe banii statului. Asa ca bruma de oameni de valoare nu au nici o sansa sa ajunga in functii de decizie, si astfel ne trezim cu inca unul d-asta... Cum sa nu fii revoltat ca un astfel de personaj sa fie platit din banii tai?
Membru partid:
(24 Februarie 2021, 13:09)
Ce experienta are acest individ, ca nu a lucrat in viata lui nicaieri, si a fost baiatul lu mami si tati, si peste noapte a ajuns om politic de vaza al Judetului Ialomita, sa prezinte cv-ul cu experienta lui profesionala.
@ Pensionar:
(24 Februarie 2021, 11:41)
Liderii USR - ul chiar nu conștientizează că prin numirea unor astfel de calamități intelectuale și profesionale se decredibilizează enorm?
Voturile acelea puține pe care le-au obținut în Ialomița se vor disipa în neant!
Au avut șansa de a propune un om demn, corect, pregătit și dotat intelectual, pentru a promova adevărata fațetă a USR, dar au ales să meragă pe mâna unui tip extrem de controversat, care deja a divizat filiala USR Ialomița, o persoană fără bagaj cultural, fără capacitate intelectuală de nivel mediu, fără experiență de viață și nu mai vorbim de coloană vertebrală.
Urgent Salvati Romania:
(24 Februarie 2021, 08:25)
Pun pariu ca o sa uitati sa publicati CV-ul, ca doar, deh... va fi dom Prefect.
Pensionar:
(24 Februarie 2021, 08:06)
Omul a fost absent de pe scena politica locala, cele cateva aparitii in media au fost de proasta calitate. Practic nu are nicio asteptare de la acest judet, nicio viziune ci doar sa-i serveasca lui ca trambulina personala catre functii. Un impostor care spera la un loc caldut la stat unde sa nu-l deranjeze nimeni si din care sa-i dovedeasca tatalui ca este si el bun de ceva.
cetatean :
(24 Februarie 2021, 07:48)
Atat am de spus: Fereasca Dumnezeu! Se poate mai rau de atat?