Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patologia parlamentară a deputatului Mușoiu

Patologia parlamentară a deputatului Mușoiu

Proaspăt revenit din concediu, deputatul Ștefan Mușoiu s-a adresat furibund românilor pe pagina sa de Facebook. Iată un fragment dintr-o postare a sa după primele zile de dezbatere la noua Lege a Bugetului: «Acum Guvernul Cîțu a inventat un nou mecanism abject, ce frizează penalul. Anexa 7.03 la bugetul statului, care împarte bani, fără niciun criteriu, doar după bunul plac, o premieră absolută în politizarea fondurilor bugetare». Îngrijorați, am solicitat psihiatrului redacției un punct de vedere privitor la aceste afirmații care seamănă izbitor cu un episod de delirium tremens. Primul diagnostic a fost că domnul Mușoiu suferă de tulburare bipolară, fiindcă nu poți fi fericit și euforic în concediu și maniaco-depresiv în postările către alegători. Un al doilea diagnostic ar fi că domnul Mușoiu suferă de Alzheimer, altfel nu ar avea tulburările astea de memorie, gândire și comportament care îl fac să declare că PNL-USR-PLUS-UDMR au inventat politizarea fondurilor bugetare, când toată lumea știe că e invenția PSD. În ambele cazuri e grav. Dar nu va îngrijorați... Noi, de exemplu, rămânem la părerea că domnul Mușoiu nu e decât un fariseu incurabil care joacă rolul parlamentarului revoltat, doar-doar l-or ține minte alegătorii până în 2024, când visează la un nou mandat... Cu sau fără asfalt!

8 Martie 2021, 15:05 (2208 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Artizanii haosului campaniei de vaccinare, chemați de PSD să dea explicații
«Creșterea salariilor nu e un moft, ci o soluție economică aplicată în UE!»
«Banii românilor, împărțiți strict în avantajul guvernanților!»

Comentariile cititorilor:


CETATEAN:
(10 Martie 2021, 17:04)
CE NE SFIDEAZA ACEST INCULT ,PLIN DE EL, PESTE PATRU ANI O SA DISPARA SE DUCE DUPA GAINA etc
Nuti spaima Constitutii:
(9 Martie 2021, 23:05)
Nu asta am vrut sa spun domnul Gigel. Am vrut doar sa spun ca speram la un altfel de politica pentru ca am votat sa fie ....altfel. Si as vrea sa mai spun (ca exemplu) fara ca prin asta sa apar PSD ul ca totusi nici un guvern PSD nu a dat 0 lei cota TVA unui oras cum e Clujul, Brasovul sau Timisoara asa cum a facut mareata alianta cu mun. Constanta. Nu am simpatii pt. nici un partid pt ca nici unul nu tine cont de doctrina. Daca maine as fi imparatul Romaniei as incolona toti presedintii, deputatii, senatorii si ministrii din ''89 incoace si asa face cu ei canalul Dunare-Bucuresti. la lopata si tarnacop. Ca tot e inceput si sta in conservare.
PSD ist:
(9 Martie 2021, 22:19)
Suntem conduși de o generație de prostovani caragialesti. Ptr.asta sa I mulțumim dl. Silvia Ciuperca care l a promovat. Sa promovezi un prost? Chiar dacă are bani și cotizează, e totuși prost fiindcă nu e pregătit. Dar, ca el e plin parlamentul tarii. De ras și de necaz am ajuns cu ăștia oameni buni.
Gigel:
(9 Martie 2021, 09:03)
@Nuti spaima Constitutii: Ai dreptate, si lucrurile sunt clare. Asa s-au dezvoltat Cluj, Timisoara si Sibiu, furand banii din restul tarii. Si apoi se bat cu pumnul in piept ce mari realizari au avut. Legal, ca doar Guvernul le da acesti bani!
Ama:
(9 Martie 2021, 08:41)
Da, ne sfideaza acest individ cu gasca PSD, ce activitate are de numai poate, distractie concedii, aranjamente pentru pile. Loc de munca pentru cei care au ajutat partidul. Chiar mai aveti domnilor pile relatii ca mai sunt locuri de angajare.Domnule Presedinte localitatea dumneavoastra are multa populatie ce trebuie angajata. Trimite ti lui Marcu ca le angajeaza domnul desi nu mai sta pantaloni pe el de grija, el respecta comenzile lui D Pavel. Rusine PSD.....
Nuti spaima Constitutii:
(9 Martie 2021, 00:34)
Poate ca ar fi bine sa mai si citim. Nu neaparat pe Musoiu dar din Legea bugetului de stat pe anul asta. Asa ca exemplu : stiati ca 57 % din cota TVA defalcata o inhata anul asta doar 5 judete ? Si e pacat ca ele nu produc 57 % din acest TVA. Si unde credeti ca sunt situate judetele astea castigatoare ? Un mic indiciu : nu sunt nici in sud si nici in est ... :)))  Dar desigur ca nu e o imparteala politica ca pe vremea PSD ului :))) Nici pomeneala ....
Ionel Ardeal:
(8 Martie 2021, 22:31)
Inca putin si se retrage impreuna cu croitoreasa in munti... o sa il caute pana si fratiorul ca nu isi gaseste nasturii de la batista... (...). Manechin de mana a 3-a.
slobozean:
(8 Martie 2021, 20:53)
Vai de capul tau! Tu cati bani ai luat cand erau pe mana voastră?
DJ PeSeDist:
(8 Martie 2021, 19:21)
De toata jena cantarea asta de opozitie a deputatului SAM GPL....asta chiar nu realizeaza cat de penibil este sa vii cu acuze pe care tu si partidul tau le-ai executat cu brio timp de enspe ani. Huooooo!!!!!