Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Tenis de câmp

Doi slobozeni au câștigat «Cupa Rotary Tenis Con»

Arena «Tenis Con» a organizat săptămâna trecută «Cupa Rotary», competiție adresată copiilor din categoriile de vârstă 10, 12 și 16 ani. A fost un turneu care a adunat la start peste 80 de copii. În urmă cu 3 ani scriam despre «esențele tari» ale profesorului Ion Savu, iar acum ne bucurăm că prichindeii despre care vorbeam atunci au progresat, dovedind-o la «Cupa Rotary». Deși au concurat la o categorie de vârstă superioară, 12 ani, slobozenii Maria Dogaru (CSS Slobozia) la feminin și Călin Munteanu (CSM Unirea Slobozia) la masculin s-au impus fără drept de apel. De altfel, cei doi vor participa și la Campionatul Național U12, unde, în ciuda lipsei de experiență, vor căuta să facă o figură frumoasă.

11 Mai 2021, 12:50 (1194 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Călin Munteanu, dublu campion național
100 de copii la «Cupa Sarapac»
«Cupa DNS Birotica», la a 10-a ediție

Comentariile cititorilor:


Adrian:
(13 Mai 2021, 08:35)
Felicitari pentru performanta! Sa continuam tot asa. Eforturile parintilor sunt de apreciat.

PS: Imi pare rau ca alti cititori ai site-ului ignora astfel de postari si se concentreaza doar pe cele "negative".
Onest:
(11 Mai 2021, 21:20)
Bravo !!!
Mult succes in continuare. Sper sa ajunga exact acolo unde isi doresc.
Felicitari si organizatorilor. La mai mare!