Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Un elev de 17 ani, din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia, nu a mai ajuns astăzi la școală. Tânărul și-a pus capăt zilelor la primele ore ale dimineții... Trupul neînsuflețit a fost descoperit de mama sa, în curte. Poliția din Călărași a deschis o anchetă, întrucât tânărul locuia cu familia în localitatea Drajna.

Cercetări în curs Vestea i-a șocat atât pe profesori, cât și pe colegii de clasă ai tânărului. Acesta era elev în clasa a XI-a la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia și avea rezultate deosebite la învățătură, mai ales la Informatică. În dimineața zilei de miercuri, 22 septembrie a.c., trupul a fost descoperit spânzurat de bara pe care mama sa o folosea pentru scuturatul covoarelor. Femeia a fost cea care a făcut descoperirea șocantă. Aceasta a sunat la 112 și a cerut ajutorul medicilor și polițiștilor. O anchetă a fost deschisă de către Inspectoratul de Poliție al Județului Călărași. Tânărul domicilia împreună cu familia sa în localitatea Drajna.

22 Septembrie 2021, 12:40 (15288 vizualizări - 10 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Anonim:
(23 Septembrie 2021, 21:13)
Nu te vom uita niciodata
Mihai :
(23 Septembrie 2021, 15:41)
Dumnezeu suferă alături de familia îndoliata. El Îi înțelege. Și El Si-a dat pe singurul Lui Fiu să moară pentru salvarea lumii. El va întări și va susține familia și pe cei dragi în aceste momente grele. Acesta este un semnal de alarmă pentru adulți din jurul adolescenților de astăzi. Ei au nevoie de un Dumnezeu real, de o religie practică și de modele de oameni care trăiesc o viață de calitate. Viața virtuală îi păcălește și le răstoarnă valorile iar când în viața reală se întâlnesc cu greutăți reale nu știu cum să le gestioneze. Ceea ce cred că i-ar ajuta pe tinerii debusolați de astăzi este o credință reală în Dumnezeu pe care s-o vadă funcționând la adulții din jurul lor. Doamne ajută.
Emilia.:
(23 Septembrie 2021, 11:40)
CONDOLEANTE.Familiei îndurerate.Pacat pt acest băiat care avea tot viitorul înainte,dar nu stim mai exact cea ce a fost in sufletul lui.Zbor lin catre ceruri suflet nevinovat. Dumnezeu să te odihnească în pace si să te ierte,să te pună în dreapta lui.
Cosmin:
(23 Septembrie 2021, 07:08)
La inceput nu am stiut cine este..dar cand m-am uitat mai bine mi-am dat seama ca el a fost cu mine pe naveta...si marti a fost in autobuz...nu parea suparat sau cel putin nu arata...Dumnezeu sa te ierte suflet bun.....Nu trebuia sa faci asta...ai lasat in urma ta numai lacrimi si ti-ai lasat familia singura....Odihneste-te in pace
Mioara :
(22 Septembrie 2021, 22:21)
O, Doamne! Ce frământări au fost în mintea și în sufletul său? Ce l-o fi făcut să nu aibă curaj să spună, să ceară un sfat sau un ajutor? Cât de greu i-a fost de a luat o astfel de decizie? Nu știa că din moarte nu te mai întorci? Cât de fără speranță i-au părut viitorul și viața printre oameni? Păcat, mare păcat că un om poate ajunge atât de disperat, încât să nu mai vrea să trăiască! Poate, totuși, îți vei găsi pacea acolo Sus, copile!
Doar o parere:
(22 Septembrie 2021, 21:09)
@Analiza: Asa e: parintii ar trebui sa fie mai tenti la ei, dar din pacate ajung sa isi cunoasca copiii din ce in ce mai putin. Sunt prea creduli, preocupati doar de traiul zilnic! Pacat de tineretea lui!
Dumnezeu sa-l ierte:
(22 Septembrie 2021, 19:10)
Condoleanțe familiei! Este un moment extrem de dificil. Sa ne rugam pentru iertarea pacatelor
Flori:
(22 Septembrie 2021, 19:05)
Condoleanțe familiei! Copii din ziua de astăzi sunt atât se fragili. Păcat ca nu a găsit rezolvare problemelor ce i-au adus sfârșitul.Păcat de părinții ce au rămas in urma ducând aceasta grea povara.
Analiza :
(22 Septembrie 2021, 18:25)
Dzeu sa l ierte! Condoleanțe familiei! Părinții ar trebui în perioada aceasta sa fie mai atenți la ei, sa vorbească mai mult cu ei!.Ei sunt cei care își cunosc f.bine copilul!
nicusor:
(22 Septembrie 2021, 14:41)
Dumnezeu sa-l ierte, e o mare tragedie ce s-a intamplat. Nu e bine cum a procedat copilul, dar ceva in sufletul lui a fost. Nu te spinzuri asa degeaba. Pacat, o tragedie fara margini. E greu sa-ti ingropi propiul copil. Condoleante familiei.