Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul AUR Adrian Costea «sugerează în interesul întregii națiuni»

Senatorul AUR Adrian Costea «sugerează în interesul întregii națiuni»

Din ciclul «inițiative de AUR», semnalăm azi o inițiativă inedită în contextul valului 4 al pandemiei de COVID-19 care bate la ușa județului de-au început să pârâie balamalele. Pe pagina de Facebook a senatorului AUR Adrian Costea, acesta informează cu celeritate electoratul că «sugerează» organizarea de către Primăria Fetești a unui târg săptămânal în Cartierul Fetești-Sat pentru ca producătorii locali să-și poată valorifica produsele agricole. Ideea nu e rea și o salutăm ca atare sugerându-i, la rându-ne, senatorului Adrian Costea să intervină legislativ pentru relaxarea reglementărilor care vizează funcționarea piețelor pentru producătorii agricoli. Ceea ce ne-a frapat însă este preambulul anunțului în care Adrian Costea își legitimează demersul invocând calitatea sa de reprezentant al poporului român, care are «îndatorirea de a acționa în interesul întregii națiuni». În aceste condiții, înființarea unei piețe agroalimentare unde să se vândă brânză, ouă și porumb la baniță e un obiectiv minor, sub demnitatea mandatului său. Așa că, de dragul electoratului AUR, credem că senatorul Adrian Costea ar trebui să sugereze Bulgariei să ne retrocedeze Cadrilaterul, lui Erdogan să ne aducă personal sabia domnului nostru Ștefan cel Mare și Sfânt, rătă­cită prin Istanbul, iar lui Putin să îi trimită prin Poșta Română, pe adresa domniei sale, cu confirmare de primire, restul de 12 pui de aur din Tezaurul de la Pietroasele care piuie și acum de dorul celor 9 frați și al Cloștii expuse în Muzeul Național de Istorie al României din 1956 încoace. În felul ăsta, la inaugurarea pieței agroalimentare din Fetești-Sat, senatorul Adrian Costea va putea cere electoratului încă un mandat, iar George Simion se va putea lăuda din nou că AUR rămâne credincios, până la desființarea sa după Alegerile din 2024, celor 4 principii pe care le propovăduiește pe Facebook, respectiv familia, patria, credința și libertatea.

27 Septembrie 2021, 11:50 (1621 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»
Senatorul Costea digitalizează democrația după model sud-american

Comentariile cititorilor:


cafea:
(8 Octombrie 2021, 11:21)
bea cafea prea mica.sau cu mult zahar.de acolo i se trage aurarului.CONFORM POZEI
Magiun:
(29 Septembrie 2021, 13:30)
Nu va luati cu el....uite asa ajunge prefect, ca nu ar fi de mirare.
Nutii spaima Constitutii:
(29 Septembrie 2021, 00:30)
o intrebare pt. dl. EU
Dar domnul Kaufland citeste informarile .... sau domnul Lidl ? Asa cum ei functioneaza oare nu pot si producatorii nostrii ? Mai ales ca presupun ca ai nostrii vor sta afara sub cerul liber .....
Amara:
(28 Septembrie 2021, 12:27)
Pare că gândește, dar e departe, nu poate.
@PT eu:
(28 Septembrie 2021, 09:52)
Citeste si pastreaza pt tine ce vrei....nu prezinta importanta ce postezi tu!!!!!!!
PT eu:
(27 Septembrie 2021, 21:10)
citeste si pastreaza pentru tine ce vrei.........nu prezinta importanta ce citesti tu!!!!!!!!!!!
eu :
(27 Septembrie 2021, 14:58)
Cred că acest domn nu citește informările privind numărul infectaților cu SARS COV 2. Pe 26 septembrie au fost depistate 92 de cazuri, iar pe 27, 85 de cazuri noi. Am uitat: ei nu recunosc existența bolii, așa că nu ar trebui să ne mire propunerile sale. Membrii AUR nu s-or fi îmbolnăvit de Covid? Am și eu o propunere: ei, cei din conducerea AUR, care neagă existența virusului, să fie testați pentru măsurarea anticorpilor Covid. Să știm și noi, poporul pe care îl reprezintă ei, au fost ocoliți de virus de susțin atâta că se minte în privința bolii? 
Maria:
(27 Septembrie 2021, 14:28)
Păi , da și felicitări jurnalistului.