Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

noi vrem covid!

În România o duzină de localități se află în carantină. Trei dintre acestea sunt în Ialomița. Slobozia a scăpat la mustață de aceeași soartă! Dan Noel, șeful DSP, știe de ce... Care va să zică suntem cei mai breji din țară. Mai catolici decât Papa, mai fericiți decât Preafericitul Daniel.
Și totuși... Numărul de infectați crește. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, avertizează public că vom ajunge curând la 10 cazuri la mia de locuitori. Marți, 5 octombrie 2021, procentul ajunsese la 8,16. Subprefectul Tonița Manea face la fel. Au apucat-o avertizările... Numai noi nu le vrem. Noi nu le auzim! Știm singuri ce e mai bine pentru noi. Și avem mereu dreptate! Așa că... Dă-i în mă-sa pe toți! Niște incompetenți care ne vor răul. Niște slugi de-ale lui Bill Gates, care vrea să depopuleze planeta. Noi și bulgarii  ne-am prins, de-aia nu ne vaccinăm. Noi vrem covid! Dacă o exista... Pentru că e evident că nu există! Știe și vecina de la 4, care citește tot ce apare pe net, știe și un prieten pe care îl avem la spital și ne ține la curent cu tot, au aflat până și copiii care, se știe, spun întotdeauna adevărul până îi tâmpește școala de ajung să spună numai minciuni și măscări...
Și chiar dacă există?! Doar n-o să fim noi primii care îl luăm? Păi, noi suntem tâmpiți să ne luăm după televizoarele care arată oameni care mor cu zile. Sau după Anca Telehuz, șefa de la UPU din Spitalul Județean Slobozia care zice cui stă să o asculte că de la covid ți se cimentează plămânii și mori sufocat cu tot cu aparatul de oxigen pe față... Și că toate vacci­nurile au același efecte adverse dacă citești prospectul! Păi, nu știm noi cine-s ăștia de apar peste tot? Și chiar de n-ar fi, cine dracu’ are timp de prospectele lor? Noi avem alte griji. Griji adevărate! De ce vor să ne vacci­neze cu forța, de exemplu? Sau de ce nu pică Guvernul? Cine vinde țara și cui? De ce nu închide, dom’le, cineva, companiile astea farmaceutice? Cum care cineva? Cineva, cum a fost Țepeș, care a făcut dreptate în țară!
Așa că, da, noi vrem covid! Și mai bine murim în fața Spitalului, în timp ce ne caută rudele un loc la ATI, decât să murim peste 10 ani când s-or strica cipurile lor în noi! Sâc, fir-ați ai dracu’, că nu ne vacci­năm nici morți! Noi vrem covid!

10 Octombrie 2021, 08:40 (2118 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
ierarhie
răzbunarea e arma foștilor Președinți
Dinu Păturică&comp.

Comentariile cititorilor:


Vasile:
(14 Octombrie 2021, 08:59)
Vaccinarea ar trebui sa devina obligatorie , daca statul ti-a dat optiunea sa alegi pentru sanatatea ta si tu esti atat de prost incat iti dai cu ciocanul in cap, atunci trebuie sa aleaga el pentru tine. Sosocarii ce refuza vaccinul sunt atat de lipisiti de bun simt si empatie fata de semeni lor ca si acum in ceasul 9, refuza sa se vaccineze desi asta e singura solutie.
Un ialomitean:
(11 Octombrie 2021, 17:47)
Tare ,,proști” mai sunt italienii.S-au vaccinat în proporție de 70% și nu mai au situația dezastruoasă pe care au avut-o anul trecut. Am preluat-o noi, românii , că de, noi nu credem în existența COVID-ului. Doar cei care suferă la ATI , dar asta nu contează. Uneori prea târziu ne dăm seama de greșeli. Ar fi cazul în acest al 12-lea ceas...Cât mai avem timp...
Nimeni Altu':
(11 Octombrie 2021, 12:45)
Asteptam parerile dacilor liberi. Fara inteleptciunea vorbelor lor suntem pierduti. 
Adevarat:
(11 Octombrie 2021, 10:35)
Asa este, din pacate..Toti care nu se vaccineaza si nu respecta regulile, sunt cercetatori in vaccine..Ei stiu tot, nu poti sa-i contrazici...
@art:
(11 Octombrie 2021, 08:35)
De cipul din vaccin nu zici nimic????
art:
(10 Octombrie 2021, 20:20)
COVID exista. Vreti sa se termine cu el? Nu mai dati sporuri la sistemul sanitar (pentru COVID) SI NU MAI PLATITI PRESA. O scapam de COVID foarte reoese,
PS, Sunt curios daca se publica comentariul
Marian :
(10 Octombrie 2021, 14:17)
Felicitări pentru articol!!! Foarte adevărat!
Mary :
(10 Octombrie 2021, 12:11)
Și mergeți fericiți în Spania, ori Portugalia, unde peste zece ani mai sunt câțiva, ei fiind vaccinați peste 95%. Atât vă duce capul ăla gros în pereți.
Dan:
(10 Octombrie 2021, 12:09)
Trist..dar adevărat din păcate!
gogu:
(10 Octombrie 2021, 09:26)
Fix asa, din pacate...