Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Joi, 14 octombrie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, au fost verificate 25 de taxiuri pe raza municipiului Slobozia și au fost constatate 23 de abateri privind activitatea taximetriștilor. Printre obiectivele acțiunii s-au numărat verificarea legalității desfășurării activității de transport rutier de persoane în regim taxi, impunerea respectării normelor legale privind desfășurarea activității de transport rutier de persoane în regim taxi, verificarea stării tehnice a autovehiculelor, verificarea funcționării corecte a aparatelor de taxat și verificarea alcoolscop a tuturor conducătorilor de vehicule ce efectuează transport rutier de persoane în regim taxi. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 4190 de lei, dintre acestea 20 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea legislației rutiere, defecțiuni tehnice, sau încălcarea regulilor de circulație, 3 amenzi fiind aplicate pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 38/2003, privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere. De asemenea, ca măsură complementară, au fost retrase 3 certificate de înmatriculare. Acțiunile de control continuă și în zilele următoare.

15 Octombrie 2021, 14:30 (1509 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Taximetriștii din Slobozia fac legea pe străzile orașului!
Sancțiuni aplicate taximetriștilor din Slobozia
Pericli, teroarea taximetriștilor din Slobozia
Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Comentariile cititorilor:


Corcodel de la Dumitresti:
(17 Octombrie 2021, 10:35)
Sa verifice ce la Tandarei? Cine are curaj, acolo procurorii, au acces cu legitimatie data de un tractorist, pe care o semneaza un consilier seful clanului de manglitori din franta. A disparut cativa ani, dupa arestarea lu Paun, la produs in frantia lor, si acum cand s-au linistit un pic apele, a revenit politrus si sfaituitor di taina in probleme tiganesti si ursaresti, la tractoristul presedinte di colhoz, care VEDE VIATA-N ROZ. La Tandarei, comanda tot Bociaoca, fratii, Bocioaca, ei comanda din umbra si mai nou pe fata, primaria, primarul, politia, si tot ce inseamna organe. La Slobozia, au oamenii lor, stransi de oute cu poze si filmari si cu bani dati. Acum trei luni au trecut pe afacerea fumul si injectia. Si-au dezvoltat reteaua de distributie in trei saptamani, au testat piata, dand totul pe gratis, trei sapatamani, acum tot judetul, licee, scoli , au om la livrari. Nimeni nu se atinge de ei. Problema grava este alta. au reusit de au bagat in circuit, 2 copii, ai unor procurori. Sa se asigure de liniste. Cand va exploda, afacerea, vor cadea prostii si oamenii de sacrificiu. DAR DACA DERANJUL AJUNGE SI LA USA PROCURORILOR, OARE CE SE VA INTAMPLA? 
Stefy:
(16 Octombrie 2021, 19:02)
Neapărat o verificare si celor din Tandarei...
Corcodel de la Dumitresti: