Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni pe raza județelor Ialomița și Călărași. În dimineața zilei de marți, 18 ianuarie 2022, oamenii legii au descins la 19 adrese, cu scopul de a destructura o rețea infracțională specializată în furturi din depozitele marilor magazine, aflate pe raza județului Ilfov și a municipiului București. La finalul audierilor, 11 persoane au fost reținute, pentru 24 de ore, în baza ordonanțelor emise de organele judiciare.

Produse vândute pe piața neagră Surse judiciare apropiate anchetei au precizat faptul că rețeaua de hoți sustrăgea din depozitele marilor magazine produse electronice, electrocasnice, componente IT, articole vestimentare și chiar trotinete electrice. Produsele erau apoi vândute pe internet sau la colț de stradă, la prețuri mult mai mici decât valoarea lor reală. Perchezițiile s-au desfășurat pe raza localităților Sinești, Borănești și Sărulești/județul Călărași. În urma descinderilor, oamenii legii au indisponibilizat 4 autoturisme, precum și 3650 de euro și alte 48 mii de lei. Totodată, 11 persoane au fost reținute pentru 24 de ore. Miercuri, 19 ianuarie a.c., suspecții vor fi prezentați instanței de judecată cu propunerea de arestare preventivă.

18 Ianuarie 2022, 15:15 (2073 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni
Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Comentariile cititorilor:


PUTIN:
(21 Ianuarie 2022, 19:13)
Sinesti-Boranesti! La Boranesti, pe locuri eligibile date de partideaua, a lu Romulus, mai bine zis partidul lu MANDACHIOSUL ALA FALOSU, cu dedicatia i-a dat un politist ROM. Executa lka comanda dosarele, cand treaba s-a aflat si a inecuput sa faca camatarie, ca politist, sa automutilat si mutat la Bucharest dirijare Uniri splai.Scoli de politie absolvita fara sa STI CE ELEMENT INTRA IN SCOALA, pleca cu 4.55, dar i-i dai in mana o arma letala, o maina de serviciu si o SIRENA PE CARE O FOLOSESTE DIN PLIN CA SA IA DIN COLT CAFEAUA PREFERATA. Politisti de elita, azi pensinari, spuneau asa si recunosc ca au dreptate: REINTOARCERE LA 1948, CAND LUAI UN PLUGAR FARA CARE SI-L FACEAI COMISAR SEF LA MORAVURI. Acum difera metoda, spaga o ia imputernicitul, implementatul intra pe post si la trei zile, pierde incarcatorul cu 18 cartuse, lasa pistolul amanet la sala de jocuri sau vinde masina de politie la amicii care dau un jaf la o banca. Politist din Urziceni, scolit dupa moda noua, face chef de chef cu toti sefii lui si cativa colegi la Jilavele. Toti beti ca mortii. La intrare in Urziceni conducand masina lui proprietate personala, iese de pe banda lui de circulatie si loveste in plin un autoturism care circula regulamentar.  In spatele lui 7 maini de colegi politisti, cu sotii, neveste si amante, si un executor judecatoresc, sef al mamei politistului. Toti dispar, politistul suna un FRATE, DE PRIETENIE, DE SCALA CU FRATELE LUI MAI MIC, si-l implora sa vina si sa spuna ca el a fost la volan.Vine se sterge tot. Dupa trei zile politistul jegos care facuse accidentul, da dedicatie: '' Ba. lasati-l pe TIBI fara permis! '''
Curiosul :
(20 Ianuarie 2022, 09:10)
Furtul este furt,dar cum rămâne cu cei din conducerea tarii aia care au spre exemplu 6 case,aia care fac afaceri cu Microsoft,aia care fac afaceri cu produse farmaceutice,a politia sa facut de cacao cu incadrarile directe si acum dreg busuiocul pe găinarii,dar urmează lanțul sinuos al justiției si apoi vedem care cum se reabilitează iar sumele o sa rămână stiute doar de protagoniști si SRI.
Bran1234:
(20 Ianuarie 2022, 04:15)
Poate începe războiu, sa ne dea niște arme sa inpuscam nelegiuiți, dacă politia nu se risca.
Daniel:
(19 Ianuarie 2022, 18:11)
Nici o minune nu tine mai mult de 3 zile.   In curand o sa-i vedem din nou la furat.  Hotii sunt mana in mana cu politia cu procurorii si mai cu seama cu judecatorii.Daca opinia publica face galagie poate ii condamna  unu , doi ani cu suspendare. Nu mai vad nici o sansa pentru tara asta "ESUATA".[citez din Iohanis]  Peste 3 ani o sa fim iar pacaliti si iar o sa votam prost ca si pana acum.Poate o da DUMNEZEU sa nu am dreptate,dar.............