Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul ialomițean Luminița Barcari s-a «reafiliat» la Grupul Parlamentar PNL

În caz că nu sunteți la curent

Deputatul ialomițean Luminița Barcari s-a «reafiliat» la Grupul Parlamentar PNL

Undeva la final de octombrie 2021, deputatul ialomițean Luminița Barcari anunța cu entuziasm specific «dezafilierea» de la Grupul Parlamentar PNL din Camera Deputaților. În puține cuvinte, proaspăt învinsă în cadrul alegerilor interne de la șefia PNL Ialomița și susținătoare efervescentă a la rându-i perdantului Ludovic Orban, Luminița Barcari a motivat la acel moment că «dezafilierea» de la Grupul Parlamentar PNL din Camera Deputaților s-ar datora «climatului de nesiguranță și de suferință la nivelul întregii țări, dar mai ales la nivelul județelor mai puțin dezvoltate, cum este al nostru». Revenind în prezent, marți, 25 ianuarie 2022, potrivit anunțului liderului de Grup Parlamentar din Camera inferioară a Parlamentului, deputatul PNL Gabriel Andronache, «dna deputat Rodica-Luminița Barcari a solicitat conducerii Camerei Deputaților să ia act de revenirea sa, ca membru, în Grupul Parlamentar al PNL din Camera Deputaților». O dată cu acest anunț, al «reafilierii» deputatului ialomițean Luminița Barcari, același parlamentar Gabriel Andronache a ținut să precizeze că «dna Barcari își va relua activitatea în Comisia de Învățământ a Camerei Deputaților, conform pregătirii sale profesionale». În traducere liberă, «politica este cea mai veche meserie din lume» iar «dezamăgirea» de octombrie a președintelui PNL Ialomița, Dragoș Soare, suntem convinși că s-a transformat într-o «efuziune» transcedentală.

26 Ianuarie 2022, 08:50 (4138 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Deputatul Luminița Barcari și-a anunțat «dezafilierea» din Grupul Parlamentar PNL
«La vie en rose» cu deputata Barcari
Barcari încearcă scindarea PNL Ialomița

Comentariile cititorilor:


Friptura de parlamentar:
(28 Ianuarie 2022, 20:43)
Asta I politica! Și ca dansa sunt parlamentarii. Dar ASTA întrece orice imaginație!! Asta, pentru ca niciodată nu a fost o doamna...Trece de la PSD la PNL, iese și întra din și în PNL! Atenție, AUR!Primiți o! E gata fezandata!!!
Corcodel de la Dumitresti:
(28 Ianuarie 2022, 17:29)
Tatal meu,( DUMNEZEU SA-L IERTE ),avea o vorba taraneasca care defineste totul: -,,DIN COCOS NU FACI GAINI SI DIN DEPUTATA REDISTRIBUTA, PARLAMENTARA STABILA". Eu nu as avea incredere in ea sa ma treca strada, sunt sigur ca m-ar impinge sa trec pe rosu, sa ma loveasca usor un taximetrist grabit, care forteaza zi de zi galbenul. Ar aparea, EA SALVATOREA, SA MA RESUSCITEZE, DESI EU SUNT MORT PRIN DECES, DE LA SEMNATURILE EI PE PRETUL LA GAZE, CURENT SI APA. Mai bine mor, in strada lovit de un taximetrist grabit, decat sa mor in casa, DE FRIG, DE LIPSA DE LUNINA SI HRANA!
mai e putin:
(26 Ianuarie 2022, 18:34)
pana cand doamna va veni iar in fata alegatorilor cersind voturi. Ce activitate are doamna in Comisia de invatamant? Ca pana acum nu a facut nimic pentru el. Sa nu uitati ca ati promis in campania electorala cabinete medicale in scoli. Nici macar 1 nu ati facut. A....probabil va gandeati la miile de invatatori si oameni de serviciu pe care - i-ati transforma in asistenti.....traj,testare,vaccinare,masti si toate cele.
Vasile:
(26 Ianuarie 2022, 17:40)
Oficial doamna, o fripturista de partid, colega cu cei de la PSD. Ieri parca auzeam pe colidoarele consiliului judetean ,un alt stimabil cu sltu'n vine vorbind la telefon , ca daca ar fi el primar , 'tuna si fulgera judentu' de prosperitate. 
"Venica mostenire,vesnica mostenire, asta canta parlamentarii nostri "alesi" ,o asemanare caraghioasa , ce duce catre cele sfinte. 
Dar noi cetateni , suntem crediniciosi si umili, o credem pe doamna in cauza , ca s-a intors pentru NTERESU' nostru al cetatenilor, al copiilor si cel mai mult al dansei . Ca dintr-un salariu de profesor, ce viata sa tot ai , mai ales cand viata de catedra a fost cam de un an ,doi,trei..cine mai tine minte. 
Politica sa traiasca, ca exista bani de dat pentru "REPREZENTANTII" PULIMI, pardon populimi.
Cu stima si (dis-)respect ,un simplu cetatean.
Gogu:
(26 Ianuarie 2022, 14:30)
Și oficial a devenit... cel mai transfug parlamentar al legislaturii 2020-2024! (de până acum)
Vali Predescu:
(26 Ianuarie 2022, 12:54)
Sa intelegem ca,acum exista un climat de siguranta in PNL,sau schimbam directia in functie de interese?!
Mary :
(26 Ianuarie 2022, 10:09)
Acolo a găsit parcare. Și apropo de parcare, cum, și unde îi putem reclama pe cei care dețin un loc sau două de parcare, plătite la primărie, iar ei parchează în altă parte, de obicei cât mai aproape de întrarea în bloc, ocupând două sau patru locuri de parcare. Ar trebui ca asemenea indivizi, care dețin locuri plătite, să-și piardă dreptul de parcare plătit după două, sau trei reclamații.