Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

S-a întâmplat la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

În urmă cu o săptămână, medicul Ionela Costandache a fost bătută cu pumnii în timp ce asigura gărzile la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Agresorul femeii, un tânăr de 27 de ani din Țăndărei, a fost lăsat în libertate, sub control judiciar. Procurorii din Fetești, cei care au anchetat incidentul, susțin faptul că limitele de pedeapsă ale infracțiunii reținute în acest caz, «loviri și alte violențe», sunt prea mici pentru a cere arestarea preventivă pentru 30 de zile. Codul Penal contrazice însă opinia procurorului de caz... Incidentul pune însă pe tapet o altă problemă a spitalelor: lipsa de interes a managerilor de a le oferi cadrelor medicale siguranță atunci când își exercită profesia.

Procurorii l-au lăsat liber În noaptea de 23/24 august a.c., medicul pneumolog Ioana Costandache, în timp ce asigura linia de gardă la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, a fost bătută cu pumnii de către un pacient. Este vorba despre un tânăr de 27 de ani din Țăndărei, care a venit la spital pentru că îl durea genunchiul. Femeia a fost transportată de urgență la Spitalul Clinic Județean «Sfântul Apostol Andrei», din Constanța, și internată pe secția ORL, unde se află și în prezent. La o săptămână de la incident, agresorul medicului Ioana Costandache se află în libertate, controlul judiciar fiind singura măsură preventivă impusă de procurorul de caz pe numele său. Ancheta este coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești, în sarcina inculpatului fiind reținută infracțiunea de «loviri și alte violențe». Procurorii au motivat faptul că limitele de pedeapsă prea mici pe care Codul Penal le-a prevăzut pentru această infracțiune fac imposibilă înaintarea unei solicitări către instanța de judecată în vederea arestării preventive. Pot fi înaintate solicitări privind reținerea unei persoane doar dacă limita maximă de pedeapsă a faptei comise este egală sau mai mare de 5 ani închisoare. Pentru infracțiunea de «loviri și alte violențe», în forma simplă, limita maximă de pedeapsă este 2 ani închisoare. Însă, Codul Penal reține și o formă agravantă, a cărei limită maximă de pedeapsă este de 5 ani închisoare. O faptă de «loviri și alte violențe» poate fi încadrată sub această formă atunci când «se produc leziuni trauma­tice sau este afectată sănătatea unei persoane, a cărei gravitate este evaluată prin zile de îngrijiri medicale de cel mult 90 de zile», potrivit art. 193, alin. (2) din Codul Penal. În cazul de față, zilele de spitalizare pe care medicul Ioana Costandache le-a petrecut la Constanța și leziunile grave suferite în zona feței ar fi putut reprezenta probe suficiente pentru ca procurorii din Fetești să solicite arestarea preventivă a agresorului...

Paza din spitale lasă de dorit Dincolo de indiferența anche­tatorilor, cazul medicului Ioana Costandache scoate la lumină indiferența cu care ma­nagerii de spitale asigură paza și protecția cadrelor medicale. Acest aspect este consemnat de Andrei Costandache, soțul doctoriței agresate. «Nu există pază cores­punzătoare... Nu zice nimeni să angajăm boxeri profesioniști, dar o pază cu persoane la 50-60 de ani, femei, bărbați, care inclusiv ei sunt speriați de acești pacienți... Ei le permit accesul, aici se greșește!» explică Andrei Costandache. În noaptea în care Ioana Costandache a fost agresată, paza la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești era asigurată de o femeie trecută de 50 de ani ce ar avea probleme medicale, spun surse din cadrul unității medicale.

5 Septembrie 2022, 10:55 (4401 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Condamnare cu executare a Judecătoriei Fetești în cazul unui medic agresat de pacient
Protecția cadrelor medicale, problema nerezolvată a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești
Agresorul medicului din Fetești, supravegheat sub control judiciar

Comentariile cititorilor:


Tony :
(9 Septembrie 2022, 23:56)
Dar cum va explicați ca președintele OAMMR (...) atât inspector la DSP și pensionar le amendează pe două asistente de la bloc operator al Spitalului din Fetești ca le ar fi găsit cu unghii. După ce a țipăt la bietele femei le a mai și amendat și băgat în comisia de disciplina acest balaur cu tupeu care a disperat societățile din Fetești cu cersitul de băuturi fine din rafturi și șpagi. Un escroc ce mănâncă din 10 locuri în loc sa lase posturile tinerilor. A pus monopol pe tot Fetești ul atât el cât și marea specialista de nevastă sa. Bă din cotizația asistentelor și moaștelor ai sutele de milioane pe lună, gata ți a trecut timpul dă voie tinerilor că le ocupi locurile fosilă.
Control Judiciar:
(7 Septembrie 2022, 03:04)
Stie cineva cine a judecat dosarul cu vātāmarea doctoriței de la Fetești?Promitem cā urmārim îndeaproape acest dosar și vom face celebre toate persoanele și instituțiile implicate.
Îngreţoşat:
(7 Septembrie 2022, 02:58)
Doi jegoși vorbeau astāzi pe fb. Unul îl întreba pe celālalt dacā cel care a ,,boxato" pe dictorițā era Spartan sau altul tot cu nume de smardoi. Știu jegurile astea, acești paraziți ai societāții cam cât învațā un copil, un tânār pentru a ajunge medic? Poate le cerem prea mult. Dar judecātorul o fi stiind? Olo, domnul judecātor dacā te faci cā nu știi, îți amintim noi cā învațā mai mult decât tine.
Furios:
(6 Septembrie 2022, 04:09)
Dacā dictorița bātutā de trei magraoi era ficā-ta, sorā-ta,mā-ta, tot așa judecai? Un animal ca āsta care intrā în spital beat, în haitā cu īncā vreo trei ca el, unde sunt și alți pacienți, atenție într-o unitate de urgențe, snopește în bātaie un medic care este femeie, cu lovituri de pumn aplicate în figurā nu este pericol public atunci nici cine a luat aceastā hotārâre nu este judecātor. Știe cineva ce scrie în motivație? Rușine! Ce rușine? Cei care ocrotesc bâta de ea sā aibā parte!
Giani:
(5 Septembrie 2022, 20:54)
E recunoscuta clementa procurorilor fetesteni față de rromii din Tandarei celebri in toată lumea pentru averile făcute din furturi și jafuri. Nu ne mai miră nimic.
Tudor:
(5 Septembrie 2022, 19:13)
Păi doctorul parca era funcționar public iar fără de al agresa e sigur ultraj, hai sa mai vedem și interesul public...nu e ultraj doar la unii.
@curiosul:
(5 Septembrie 2022, 18:37)
Sparge mancatoarea la un procoror si vezi cadai ultraj ori loviri si alte violente. Daio pe inserat si fara martori si sa fie seara cand nu poarta costul, la nunta i cel bai bine, zici ca sa imbatat si tea calcat cand dansai.
@Daniela N:
(5 Septembrie 2022, 18:33)
Mai ales la Urziceni unde puroiul nu pocneste de multi ani. Eu am vaga credinta ca atunci cand vor fii luati, o sa fie cu autobuzele, nu duba, nu microbuz, asculta aici, microbuzele.
Stropinela:
(5 Septembrie 2022, 18:28)
Ce dreacu va vaitati a paguba, ce nu stiati ca o sa fie liber, unde dreacu traiti, pe marte, pe luna? Unde dracului ati vazut voi justitie in ialomita in ultimii 32 de ani. Nu ma mira nimic, eram sigura ca asa se va intampla. Stati ca le face sediu de 8 milioane de euro sa vedeti atunci rasfat si chiabureala. Bravo batausului cai smecher si le da bani, isi cumpara libertatea cu cateva mii de euro, lejer si ia o pedeapsa cu suspendare de 6 luni si munca de180 ore chiar la spital. Se duce doctora invartinduse cu tot cu facultatea ei. Usor bai ca-n ialomitica justitia e devale rau. Imi este scarba de ticalosia ialomiteana.
Daniela N:
(5 Septembrie 2022, 14:59)
Despre "profesionalismul" procurorilor din Ialomița și "abilitatea" acestora de a mușamaliza/clasa dosarele romilor din Fetești, Țăndărei, Urziceni și Bărbulești deja se cunoaște.
Parchetul Ialomița a devenit celebru odată cu arestarea "celui mai iubit dintre procurorii ialomițeni", mai precis a celebrului (...).
Problema este că această incompetență se extinde și cuprinde din ce în ce mai mulți ofițeri de poliție cu competențe de cercetare penală, riscându-se astfel apariția unor erori în dosarele penale instrumentate.
confuz:
(5 Septembrie 2022, 14:57)
Stirea difera putin fata de cea prezentata anterior de independent aici:https://www.independentonline.ro/2022/08/24/Grav-incident-la-Spitalul-Municipal--Anghel-Saligny--Fetesti--Medicul-de-garda--batut-de-un-pacient-25878
in sensul ca acum agresorului nu i se mai precizeaza etnia, adica rom, sau tigan. I se spune pur si simplu "tanar de 27 de ani". Ne putem imagina vreun student absolvent de Oxford, care, intr0o clipa de ratacire a lovit din greseala medicul. NU oameni buni! agresorul este un tigan din Tandarei, iar in stirea prezentata mai amplu la protv s-a spus clar ca tiganul era insotit de alte 3 rude (tot tigani) si 3 dintre ai au batut-o pe femeie (pe medic). Ca "justitiarii" nostri il (ii) scapa basma curata pe tiganii din Tandarei a devenit o practica a justitiei. A se vedea cum i-a scapat de dosarul cu armele kalajnicov - devenite in dosar doar arme de vanatoare, dosarul din anglia cu copiii traficati pentru cersit, dosar albit de impartitotii astia de dreptate; ba, mai mult, tot noi le platim "daune morale" interlopilor. Ce justitie e asta, daca nu in subordinea interlopilor? Ori se cotizeaza, ori si lu alde corrado catanni mioritici le este frica de magraoni si dau pedepse f blande, sau deloc. 4 Tigani intra in spital, bat grav o femeie (medic) si instanta ii lasa liberi. Deci, daca in spital isi permit astfel de fapte grave, dar in casa unui om, sau pe strada? Halal justitie c*rupta, aflata in subordinea interlopilor! Un amarat fura un salam de foame si ia 3 ani fara drept de apel; Tiganii sunt specie protejata in Rromania.
Vasile:
(5 Septembrie 2022, 14:00)
Domnilor procurori e ultraj!!!!!Stiu ca pt voi e mai bine loviri sau alte violențe sa puteti pune naftalină pe dosar.In 2025 veti soluționa dosarul.Acum va ocupați de clasari din 2018.Saca mergeți pe ultraj ar fi primit animalul arest preventiv si v-ati fi creat un disconfort in termenul de soluționare al dosarului.
Optimus Prime:
(5 Septembrie 2022, 13:35)
Se poate ca ultragiatorul să se fi lovit la picior când a sărit un gard în curtea unei școli de unde s-au furat niște lucruri?!
Curiosul :
(5 Septembrie 2022, 11:38)
Deci dacă un procuror ia un pumn in față înseamnă ca limitele sunt prea mici,daca un polițist sau o polițista ia un pumn ,înseamnă ca limitele sunt prea mici ,dar daca un politician ia un pumn,tot prea mici sunt limitele.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 28 Aug 2026
350 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023: «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023: «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

La Slobozia, în perioada 31 august-3 septembrie 2023, la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» aveți ocazia în fiecare zi să vă bucurați ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 16:40
(8766 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

La nivelul sistemului de distribuție apă potabilă din orașul Fetești se vor executa lucrări de racordare a noilor conducte la rețeaua existentă. Pentru realizarea acestor operațiuni, RAJA Constanța va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 14:20
(4879 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii

Joi, 24 august a.c., peste 80 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe teritoriul întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 15:40
(2563 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de 737,76 milioane de lei, în perioada ianuarie-iulie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 31 iulie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 737,76 milioane ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 13:50
(9181 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost confiscate peste 1600 tone de cereale și derivate ale acestora

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița face un prim bilanț al activităților de control desfășurate în primul semestru al acestui an. Astfel, în urma verificărilor a fost confiscată ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 13:20
(13704 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

La nivelul sistemului de distribuție apă potabilă din orașul Fetești se vor executa lucrări de racordare a noilor conducte la rețeaua existentă. Pentru realizarea acestor operațiuni, RAJA Constanța va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 12:30
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 12,27 milioane de lei, în iulie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna iulie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 12,27 milioane de lei. Totodată ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 18:55
(7900 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Peste 4 tone de șină de cale ferată, scoasă ilegal la vânzare

Fetești: Peste 4 tone de șină de cale ferată, scoasă ilegal la vânzare

Miercuri, 23 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Transporturi Ialomița au descoperit peste 4 tone de șină de cale ferată, provenită de la linia de reparații vagoane de marfă din triajul ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 18:30
(7721 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a demarat eliberarea de adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat care intenționează să acceseze credite în vederea finanțării activităților ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 14:30
(11038 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: «Șezătoarea Copiilor» la Așezământul de Artă și Cultură Religioasă «Barbu Catargiu»

Maia: «Șezătoarea Copiilor» la Așezământul de Artă și Cultură Religioasă «Barbu Catargiu»

Muzeul Județean Ialomița continuă și în această perioadă proiectul «Șezătoarea Copiilor», de data aceasta în parteneriat cu Școala Gimnazială «Barbu Catargiu» din comuna Maia. La mijlocul acestei săptămâni ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 14:10
(8332 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de intervenție la Trezoreria Slobozia

Exercițiu de intervenție la Trezoreria Slobozia

Joi, 24 august 2023, începând cu ora 7,30, va avea loc un exercițiu de intervenție la Trezoreria Slobozia, la care vor participa efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 18:20
(6183 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia

În cursul zilei de marți, 22 august 2023, polițiști de la structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Arme, exploziv și substanțe  periculoase, Investigații Criminale și Investigarea Criminalității ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 17:35
(2954 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan

În cursul zilei de marți, 22 august 2023, polițiștii rutieri au depistat, în trafic, un bărbat de 43 de ani, din județul Constanța, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Făcăeni aflându-se sub ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 17:25
(10938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni


Fetești: La volan fără permis

Polițiștii din Fetești au depistat, în trafic, un bărbat de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea autoturismul fără a deține permis de conducere. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 17:20
(2288 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de Plată pentru «Asigurarea Recoltelor» în sectorul viticol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că până la data de 15 octombrie 2023 se depun Cereri de Plată pentru Intervenția IS-V-03 «Asigurarea Recoltelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 16:10
(6348 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 2,46 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna iulie 2023

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna iulie 2023, un număr de 32 de controale și 30 de verificări la contribuabili persoane fizice și juridice. În urma inspecțiilor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 15:50
(13239 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă în lunile august și septembrie

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând de miercuri, 23 august 2023 și până pe 15 septembrie 2023, se poate investi în Titlurile de Stat ...[citește_toată_știrea]

23 August 2023, 13:10
(2841 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a publicat lista persoanelor juridice cu obligații fiscale restante, la 30 iunie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că au fost publicate pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală listele de contribuabili persoane juridice care înregistrau ...[citește_toată_știrea]

22 August 2023, 17:40
(9368 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 august 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 august 2023, este termenul de depunere a următoarelor declarații: Formularul 100, Formularul 112 ...[citește_toată_știrea]

22 August 2023, 16:40
(9888 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 20 de persoane au fost evacuate dintr-un bloc, din cauza unui incendiu

Panică într-un bloc din Slobozia după ce un apartament situat la etajul al patrulea al imobilului a fost cuprins de flăcări luni, 21 august 2023. Incendiul se manifesta cu degajări mari de fum, care au ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 19:45
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Raluca Turcan, chemată de USR în Parlament ca să dea explicații despre distrugerea instituțiilor de cultură din țară

Ministrul Culturii Raluca Turcan a fost chemată de USR la comisia de Cultură din Camera Deputaților pentru a da explicații despre modificările aduse sistemului cultural din România prin inițiativele recente ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 17:05
(12850 vizualizări - 0 comentarii)


Anexă în flăcări la Borănești, incendiu la o casă din Perieți

Anexă în flăcări la Borănești, incendiu la o casă din Perieți

Sâmbătă, 19 august a.c., Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă a unui cetățean din localitatea Borănești. Forțele alocate au fost o autospecială ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 15:55
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Soluții de digitalizare

RAJA Constanța: Soluții de digitalizare

O preocupare constantă a societății RAJA Constanța a fost menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții săi pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea, în timp ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 15:50
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Țăndărei și Ciocârlia

Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs în orașul Țăndărei, în care au fost implicate 2 camioane, unul încărcat cu cereale, iar cel de-al doilea cu ulei comestibil. În urma ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 15:45
(5007 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de 119,91 milioane de lei, în luna iulie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna iulie a anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 119,91 milioane de lei, cu 2 ...[citește_toată_știrea]

21 August 2023, 13:20
(7549 vizualizări - 0 comentarii)


AJPF Ialomița: Peste 4400 de agenți economici pe lista contribuabililor bun-platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că ANAF a publicat lista contribuabililor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată și care ...[citește_toată_știrea]

18 August 2023, 13:40
(10940 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă ...[citește_toată_știrea]

18 August 2023, 12:05
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge a Protopopiatului Urziceni

Campanie de donare de sânge a Protopopiatului Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor, joi, 17 august a.c., Protopopiatul Urziceni a organizat o nouă acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română, «Donează sânge, salvează o viață ...[citește_toată_știrea]

17 August 2023, 17:40
(5751 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Proteste spontane în cadrul instituțiilor din subordinea Ministerului Muncii

Angajații din cadrul instituțiilor aflate în subordinea Ministerului Muncii, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, Agenția Județeană pentru Plăți si Inspecție Socială Ialomița, Casa ...[citește_toată_știrea]

17 August 2023, 15:50
(9609 vizualizări - 1 comentariu)


Sancțiuni de 46 mii de lei aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Cu ocazia evenimentelor publice organizate în perioada minivacanței dedicate sărbătorii Adormirii Maicii Domnului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a organizat mai multe ...[citește_toată_știrea]

17 August 2023, 14:00
(16065 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Coleg de breaslă în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Cezar în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cumcamcom în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ilie în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Celentano în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean noaptea ca hoții ! în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean @Nae în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Mari în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Simo în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Viorica în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Toma credinciosul în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Mioara în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean cetateanu.net în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Popa prostu' ( jocul ) în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Nae în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Daciana în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Ionela în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Mircea în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Stela în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean Andrei în Inspectori școlari, înlocuiți din funcție la propunerea șefului Învățământului ialomițean

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...